Esileht Pereelu ja suhted Kuidas leppida vaesusega?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )

Teema: Kuidas leppida vaesusega?

Postitas:
Kägu

RE: Kuidas leppida vaesusega?

Donald Trump näitas kunagi oma tütrele ühte kodutut, kes kõnniteel raha mangus ja ütles: tema on 200 miljonit dollarit rikkam kui mina. Temal ei ole midagi, aga mul on 200 miljonit võlga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen vaesusega leppinud. Olgem ausad, ma pole nii vaene kui paljud teised, ma sain pärandiga endale väikese 45-ruuduse korteri üsna hea asukohaga, aga poole kohaga töö tegemise ja õppimise kõrvalt jääb peale maksude maksmist ja kvartalikaardi ostmist igakuiseteks kuludeks järele 120-150 eurot. Selle eest pean siis saama söönuks, ostma tampoonid-¨ampoonid-seebid-hambapastad, vajadusel asendama riideid. Minust on saanud kaltsukate usin külastaja ja ka austaja, olen leidnud tõelisi pärle suhteliselt raamas kaltsukatest. Suvel käin sõbranna juures suvitamas Kuressaares, seal on 1 hea ja väga odav kaltsukas, krooniajal sai sealt 15 krooni eest täiesti korralike pükse, kleite, pluuse, sel suvel ostsin sealt musta villase mantli 1 euro eest, Kaubamajas müüakse sääraseid 400 euroga. 🙂

Aga vaesus… See on mõtteviisis kinni. Kui ots otsaga kokku tuled, soe on, katus peakohal, siis kas see on vaesus? Ja kui veel on mees, keda kaissu võtta ja…? Kas suurem auto või võimalus laristada teeks õnnelikumaks? Vaevalt. Mind ei tee. Mul kodu lähedal raamatukogu, kraanist tuleb vanni soe vesi, söön hea meelega \”odavat toitu\”, no ühepajatoitu või nii, külmikusse teen suviti marju sisse, hea talvel pudru või pannkoogi peale võtta.

Iseasi, kui olukord on selline, et iga euro arvel ja kui ühel päeval osta ¨okolaadi, siis kuu lõpus tuleb nädal aega kartulit praadida. Aga elavad inimesed ka hullemates tingimustes…

Mul on pea kohal 2 kirvest, üks on telefon, mis mul jupsib ja tuleks välja vahetada (aga teenusepakkujad pakuvad täitsa soodsalt variante, et võta telefon ja mingi miinimumarvega leping 2 aastaks, see sobiks) ja arvuti näitab juba kulumise märke, ma aga arvuti abil õpin, teen tööd, suhtlen – sõpradele võtan Skype kaudu kõnesid, arvuti küljes mikrofon… Mul on palju sõpru, kes tihti külas käivad, sealhulgas ka jõukaid sõpru, peod minu juures on tavaliselt nii et minu poolt pind ja teiste poolt toit-jook, jääb ülegi…

Ei oska tahta rohkem raha.[/tsitaat]

Lugesin su postitust ja olin igati nõus. Seda enam, et õpid veel ja ei saa täiskohaga töölgi käia. Ja tõepoolest on võimalik hästi majandada ja vähesega ära elada.

Ja siis jõudsin viimase reani. \”Ei oska tahta rohkem raha\” – ja ma ei kujuta ette, et olid seda kirjutades aus. Et kui sul palka tõstetaks, ei oskaks sa sellega midagi pealegi hakata, jääks üle?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Maailma mastaabis on nii, et ainüksi siis, kui sul on katus peakohal ja pesemisvõimalus, oled sa automaatselt rikkam, kui enamus maailma inimesi! See on uskumatult jabur, aga nii on.

Sajad miljonid inimesed ei oma ei kodu , pesemõisvõimalusi ega üldse mitte midagi (India, Hiina, Aafrika)

Rikkus või vaesus on PUHTALT MÕTLEMISES kinni. [/tsitaat] võtmesõnaks on \”kliima\”. Eestis on vaja katust, kütet, sooja jopet ja talveks toiduvarusid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no ei ole see vaesus ainult mõtteviis, kui Sul ikkagi ei ole raha, et hambaarstilegi minna, vaid pead vaevlema valudes, siis MIS elu see on???

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]no ei ole see vaesus ainult mõtteviis, kui Sul ikkagi ei ole raha, et hambaarstilegi minna, vaid pead vaevlema valudes, siis MIS elu see on???[/tsitaat]

Mine koli siis kuskile, kus on parem meditsiinisüsteem kui Eestis. Näiteks USAsse, kus, kui sa oled tavaline koristaja või müüja, pead sa sünnituse eest esitatava arve maksmiseks võtma paariaastase laenu, sest summad võivad olenevalt protseduuridest ulatuda mitmete tuhandete dollariteni (isiklikult olen kokku puutunud 2300 dollarilise arvega).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga teemaalgataja, prooviks hoopis arutada, miks teie elujärg pole parem, kui ta praegu on? Ja võibolla oskame koos pakkuda ideid, mida te teha võiksite, et elujärg paraneks?
Kirjuta, mis eriala inimesed olete? Mis valdkonnas on töökogemus? Kus elate – mitte kohanimi, aga kas väikeses külakohas, alevis, maakonnakeskuses, Tallinnas?
Võibolla peaks üks teist minema õppima, omandama uue eriala?
Kas olete kogu elu kehvalt elanud või on midagi muutunud viimastel aastatel?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
võtmesõnaks on \”kliima\”. Eestis on vaja katust, kütet, sooja jopet ja talveks toiduvarusid. [/tsitaat]Hiinas, Indias, Ladina-Ameerikas on tunduvalt karmima kliimaga kante.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elu paratamatus on see, et on rikkad ja on vaesed. Võib ju loota, et kunagi jõuame ka kommunismi, kus igaühelt võetakse tema võimete järgi ja antakse tema vajaduste järgi. Siinkohal tasuks ka meeles pidada, et mitte kellegi võimed ja vajadused ei ole teiste omadest isegi 10x suuremad, räägimata siis tänapäeva ühiskonnas eksisteerivast 1000x ja suuremast erinevusest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes see käskis kohe lapsi vorpida, oleksid enne omale hea hariduse hankinud, ja siis sa ei oleks vaene.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Näiteks mina lõpetasin alles 43-aastaselt Tallinna Pedagoogikaülikooli. Saan sellest ajast alati kindel olla, et ma olen erialase tööga kindlustatud. Kirutakse küll õpetajate palku, kuid tänu sellele ei ole ma ise ega minu pere end MITTE KUNAGI vaestena tundnud. Mul on, millele toetuda. Oli isegi siis , kui abikaasa mitu aastat tööd otsis. Nüüd saan iseseisvalt elama hakanud lapsi toetada vajadusel. Ka lastele oleme suutnud kõrghariduse anda. Tahan öelda, et vaesusest väljarabelemiseks tuleb endal midagi kasulikku teha. Mina pean selleks kasulikuks kindlasti haridust. Mind on see elus aidanud. Samuti minu lapsi. Nüüd on ju päevakorral elukestev õppimine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljugi mida sina ja su pere tundnud ei ole. Reaalsus on see, et õpetajad ja nende pered on ikka üsna vaesed. Siis muidugi mitte, kui abikaasa normaalset palka saab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Miks siis kolm last, kui vaevu ots-otsaga kokku tulete?[/tsitaat]

Miks on seda miinustatud? Et on ok, olla hädas, aga ette oma elu planeerida ja läbimõelda on, kohe nii miinus kui miinus?

Ühel – teemaalagatajal – lubate ennast vaeseks sünnitada ja ka oma kolm last sinna määrata, aga teisel – antud käol – võtate nõuks mõistuse kasutamisele kutsumist hukka mõista?! Perekooli paradoks!

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

Prügivedajaid on alati vaja ja prügivedaja ei ole üheski riigis \”rikas\”, isegi Norras mitte.
[/tsitaat]

Siin sa eksid. Viimati, kui nägin kuulutust, kus otsiti prügiveo autojuhti, pakuti seal palgaks 20 000 krooni (ei tahaks uskuda, et euroga need nii hullult langenud on) – muidu keegi ju lihtsalt ei läheks sinna. Samuti teenivad lüpsjad rohkem kui õpetajad jne. Nende tööde eest, mida keegi eriti teha ei taha (toodud näidete puhul on ühiseks ebameeldivuseks see, et hais jääb paratamatult külge), olude sunnil ikka makstakse. Kultuuriteaduslikke loenguid võib igaüks väikese ettevalmistusega pidada, aga head ja usaldusväärset lüpsjat otsi tikutulega. 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käole 22.09. Ilmselt on vaesus suhteline. Olen õpetajapalgaga mitte küll jõukas, aga kindlasti mitte vaene. Jõukas oleks muidugi parem olla ilmselt. Aga kindlasti on mul ka teistsugused väärtushinnangud. Mul on toredad lapsed ning lapselapsed, armastav abikaasa, kes on nüüd juba pensionär, meeldiv töö. Mis veel oskan tahta? Ülejäänu saab juba sellele rajada. Kuna lapsepõlvekodus olen elanud tõesti viletsates tingimustes, tunnen ennast oma kogutud mõnetuhandeeurose tagavaraga pangas lausa kindlustatuna. Maja on olemas, auto ka. Tähtis on mitte viriseda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hiinas, Indias, Ladina-Ameerikas on tunduvalt karmima kliimaga kante. [/tsitaat]

Silmas peeti ju seda, et sa ei külmu seal ühe ööga ilma peavarjuta surnuks, loodusest süüa on lihtsam leida kui Eestis (isegi metsloomad on meil näljas talvel) jne…

Mida sa selle karmi kliima all silmas pead?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega siin muud pole, kui peate maha istuma ja vaatama, kuhu läheb raha. Seda eelkõige ja siis tegema plaani, kust raha juurde hankida.
Tean perekonda, kes oma jutujärgi virelevad vaesuse piiril. Ja kui vaadata mida nad ostavad, ei jõua äraimestada. Riideid, mida ei kanta. Pooltooteid söögiks, kusjuures koguses, mida nende pere ära ei söö. Sisuliselt ,mida poes silm seletama hakkab, see aga ostukorvi ja siis nädal enne palgapäeva on kuri karjas. Käivad mööda sugulasi ja halavad tuttavatele. Ja vaat selline \”vaesus\” on puhtalt hoolimatus. Ja vaesus on puhtalt enda tehtud.
Niiet kõigepealt tee kindlaks, mis see ots otsaga kokku tegelikult tähendab. Tee kindlaks, et selle vaesuse taga poleks raiskamist. Ja kui tõesti ostete seda, mida vaja läheb ja ei jagu, siis peaks te minema juba sotsiaaltoetuste alla ja toidupangast peaks ka abisaama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesed, kes on väga vaesed, on selles kas reeglina ise süüdi, või siis on neid tabanud mingi õnnetus. Minu tutvusringkonnas on väga vaesed paar üksikema (endised klassiõed), kes 20 aastat tagasi ei viitsinud edasi õppida, tegid esimese ettejuhtuva jorsiga karja lapsi, jäeti seejärel muidugi varsti maha, elatist jorsid ei maksa, ja naised nüüd virelevad, kummalgi kolm last ja miinimumpalgaga töökoht.
Siis on veel paar tuttava tuttavat, kelle puhul on põhjuseks õnnetus. Üks pere kasvatab puudega last, mistõttu ema on kodune ja pere peab läbi ajama ühe palgaga. Seal peres, mulle tundub, on tegemist ka kehva majandamisoskusega.
Teine pere oli mitu aastat viletsal järjel, kuna ostsid maja, mille katus hakkas läbi laskma, pidid võtma lisalaenu katuseremondiks, siis selgus, et remontida tuleb muudki – kokkuvõttes läks see remont maksma pea maja ostmise hinna. Õnneks nemad nüüd hakkavad nina vee peale saama.
Üldiselt ma ikka hästi ei kujuta ette, kuidas saab äärmises viletsuses (nii et põhivajadused on rahuldamata) olla kahe täismõistusliku vanemaga pere? Või on teemaalgataja puhul tegemist ikkagi sellise vaesusega, mis on \”vaesel\” kahe kõrva vahel: kõht on täis, katus peakohal, riie seljas, aga inimesed põevad, et ei saa osta uusi hilpe või viia lapsi Serenasse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Kuigi 14.02 kell 11.00 postitus pole minu oma. Võib-olla sai teema pealkiri valesti valitud, sest ma ei tahtnud arutleda teemal, miks mul kolm last on. Meie laste vajadused on palju rohkem rahuldatud kui minu ja mehe omad.
Aga küsimus oli rohkem selles, kuidas olukorras, mis tundub lootusetu, tagasi saada see enesekindlus ja elusäde, mis oleks üheks eelduseks kasvõi näiteks ettevõtlusega alustamiseks. Mina rumaluke panin küsimuse siia foorumisse, kus keegi vastas, et oleks tulnud ennem laste vorpimist kõrgharidus omandada. Mul on kõrgharidus, aga ometi ei käi foorumites teisi solvamas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

võtmesõnaks on \”kliima\”. Eestis on vaja katust, kütet, sooja jopet ja talveks toiduvarusid. [/tsitaat]

Et siis kui ma teeks sulle lennukipileti välja, siis oleksid sa kasvõi täna rõõmuga valmis kuhugi India räpasesse haigustest kubisevasse slummi elama minema, sest seal on ju palju parem kliima ja mis viga seal miljonite inimestega koos vaene olla?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et sellega ei ole vaja leppida, vaid mõtteviisi muuta.
Raske on küll, sest vastutuse koorem on ju suur, kui on kolm last ja nemad vaja toita ja katta. Aga kogu selle koorma juures ei ole vähematki kasu enda alavääristamisest. Nõme on, et meie ühiskonnas on levinud väärtushinnangud, et kui on raha palju, siis oled teistest väärtuslikum.
Sul tuleks mõelda sellele, et inimesi põlataks väga erinevatel põhjustel. Kes ei ole piisavalt ilus, kes on liiga paks, kellel on on mingi haigus jne jne.
Päeva lõpuks on ju ikkagi nii, et sa pead ise tugev olema ja sammuma oma rada. Muidu jäädki võõraste hinnangute küüsi, mis su elu mõttetult mürgitavad. Kõige mõttetum on ennast ise mingiks alaväärtuslikuks liigitada.
Püüa ennast igal võimalikul juhul välja puhata, sest krooniline väsimus ise juba ei luba sul värske pilguga asjadele vaadata. Ära lase ennast iseendal, ega teistel maha tampida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

…lõpetan järgmisel aastal magistri ja saan ülikooli lektorina tööle, kas või poole kohaga, ja doktorantuuri ka sisse, siis peaks minu jaoks rahamured igaveseks murtud olema, …[/tsitaat]
Naiivsus astmes lõpmatus, eriti see doktori unelm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Olen teemaalgataja. Kuigi 14.02 kell 11.00 postitus pole minu oma. Võib-olla sai teema pealkiri valesti valitud, sest ma ei tahtnud arutleda teemal, miks mul kolm last on. Meie laste vajadused on palju rohkem rahuldatud kui minu ja mehe omad.
Aga küsimus oli rohkem selles, kuidas olukorras, mis tundub lootusetu, tagasi saada see enesekindlus ja elusäde, mis oleks üheks eelduseks kasvõi näiteks ettevõtlusega alustamiseks. Mina rumaluke panin küsimuse siia foorumisse, kus keegi vastas, et oleks tulnud ennem laste vorpimist kõrgharidus omandada. Mul on kõrgharidus, aga ometi ei käi foorumites teisi solvamas. [/tsitaat]

Ohhh, see on nüüd viimane asi mida teha – solvuda võõraste inimeste lahmimiste peale. Sellest kõik algabki. See ei ole ju üldse oluline mida keegi lahmib. Mugav on ilma süvenemata haukuda ja ennast maha laadida, mis iganes põhjusel. Ära süvene sellesse.
On väga palju põhjuseid, miks sa ehk haljale oksale ei ole saanud. Nii sinust olenevad, mitte sinust olenevad. On ju teada, et Eestis paljulapseliste elatustase on madalam, sest neil on lapsed. Lapsed ise on juba suur majanduslik risk. Samas ei loobuks vast naljalt keegi lastest selleks, et natuke rikkam olla.
Mõtle sellele, et muretsemisest kasu ei ole, enese alavääristamisest kasu ei ole ja see tuleb lihtsalt lõpetada ja püüda ennast välja puhata.
Sul tasuks minna kuhugi asjalike inimeste jutule, kes sulle inspiratsiooni annavad. Püüa uurida maad nt. Ettevõtluse Sihtasutusest. Püüa leida mõni asutus, kust saaks nõustamist. Nõustaja leidmine ei pruugi lihtne olla, aga uuri nii kaua kuni lõpuks jõuad selle õige ja head nõu andva inimeseni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna ma muidu perekooli ei külasta ja seekord lausa kiskus siia, panen ka enda jutu ja soovitused kirja. Ju siis on kellelgi seda hädasti vaja 😉

-Loe Steven Pavlina blogi, nt Wealth & Money kategooriat.
-Loe Paul McKenna raamatuid (\”I can make you rich\” ja \”Change your life in 7 days\”, sellel on eestikeelne tõlge ka olemas).
-Loe Esther ja Jerry Hicksi raamatuid (üks raamat oli neil just rahast, ei meenu pealkiri, vist \”Money and the Law of Attraction\”) ja vaata neid ka Youtube’ist, pannes otsingusse \”abraham-hicks\”, \”abraham-hicks money\”.

Mängi Prosperity Game’i, kus saad iga päev teatud summa raha ja pead selle päeva lõpuks ära kulutama. Võid nt kinnist blogi pidada oma tegevuse dokumenteerimiseks 🙂 Esimesel päeval võtad 1000 ¤, teisel 2000 jne jne. Hea mäng oma rahamusklite teenimiseks. Kõiki asju \”ostes\” kujuta elavalt ette, kuidas need sul juba olemas on ning kuidas sa end neid omades tunned. Kanna see tunne enda igapäevaellu.

Mediteerimine ja rahavihm. Ole vaikses toas, mugavates riietes ja endale sobivas asendis ning keskendu rahulikule hingamisele, kuni suudad kõik mõtted peast välja lülitada. Seejärel kujutle, kuidas midagi su pead puudutab. Kujutle, et avad oma silmad ja näed x ¤ rahatähte põranda poole keerlemes. Kujutle, et vaatad ülespoole ja näed neid veel allapoole langemas, kuni nad katavad sind, kogu põranda ja mööbli. Sa hullad, mängid ja loobid neid õhku. Sa hakkad neid kingakarpidesse koguma ja kingakarpidest midagi ehitama. Lase oma fantaasial lennata, eesmärgiks peab olema võimalikult hea tuju saamine 🙂

Rahakotimäng. Hoia oma rahakotis 100 ¤ (või ükskõik kui palju raha) ja päeva ajal poodides ringi jalutades võimenda igati seda tunnet \”Kui ma tahaksin, saaksin seda ja seda osta.\” Tunneta, et sul on need asjad juba olemas. Kui päeva jooksul kas või 10 toodet sellise pilguga vaadata, \”kulutad\” 1000 ¤.

Osta märkmik või kasuta telefoni notebooki, arvutit ning tee nimekirju enda elu positiivsetest külgedest. Kirjuta üles, mis sellel päeval head juhtus ja \”lüpsa\” neid tundeid mõnuga. Kui mitte midagi head ei juhtunud, kirjuta, mis oli halba ning otsi neis positiivseid külgi. Või fantaseeri ja kujuta ette neid häid sündmusi oma päevas 🙂

Ole oma tunnetest igal hetkel teadlik ning vali alati see, mis parem tundub. Püüa igal sekundil positiivseid mõtteid mõelda, mis sinus meeldiva enesetunde tekitaksid. Kui sulle midagi ei meeldi, siis sa TEAD, mis sulle tegelikult meeldib ning keskendu selle ülistamisele.

Raha on piiramatul hulgal ja raha jõuab nendeni, kes ennast vastavale sagedusele häälestavad. See, kes usub, et raha tuleb ainult raskelt rügades, peabki oma raha jaoks raskelt rügama. See, kes usub, et raha tuleb kerget tööd tehes, leiab võimaluse. Selleks, et rohkem raha omada, ei ole vaja mitte pingutada, vaid oma mõtteid muuta, leida Uus Suund, hakata rääkima Uut Juttu. Kui mõelda 10 ¤ kui millestki väiksest ja tühisest, leiab see kergesti tee sinu ellu. Sama suhtumise saad tekitada ka nt 10 000 ¤ suhtes. Kui tahad liikuda punktist A, kus sul on vähe raha, punkti B, kus sinu ümber valitseb küllus, pead visualiseerima, mis tunne on olla praegu punktis B, pead oma unistuses rohkem elama, kui reaalsuses ja igast inspiratsioonist-vastusest kinni hakates ka sinnapoole liikuma.

Kas sa usud, et oma elu jooksul oled loonud võimsa nõudmise teatud rahahulgale?
Kas sa usud, et see kõik on sinu jaoks üles rivistatud ja ootamas, sinu nimi peal, määratud juba su pangakontole ja keegi ei saa seda sinult ära võtta?
Kas sa usud, et see rahahulk ootab sind ja selle saamisel ei ole mingit riski?
Kas sa usud, et sinu mõtted, mis tekitavad sinus tundeid, on ainsad, mis kas tekitavad takistusi või sillutavad sirge tee selle rahani?

Rampage of Money:
\”Ma tean, et paljud inimesed, seistes kunagi samas punktis, kus minagi praegu olen, leidsid oma külluseallika ja murdsid läbi. Ja ma tunnen enda külluseallikat lähenemas, kuna kogen uudsed kogemused ja märkan uusi tõendeid selle kohta. Minu kannatamatus muutub innukuseks. Ma olen oma kujutlusvõima tööle pannud, minu ideedel, mida ma oma rahaga teen, ei tule lõppu. Mulle meeldib raha kulutada, mulle meeldib raha enda taskus tunda, mulle meeldib asju ostes ja inimesi palgates majanduse arenguks panustada. Kuid kõige rohkem naudin ma piiramatu vabaduse tunnet. Ja ma tunnen seda juba praegu. Ma väärtustan ja armastan seda küllust, mis mu ellu voolab. Mul on kõike külluslikult, raha, armastust, jõudu, tervist, sõpru. Ma tean, et raha on minu poole teel, ma ei kahtle, kas see tuleb, ma ei looda, et see tuleb, ma isegi mitte ei usu, et see tuleb, ma TEAN, et see tuleb. See on kõigest ajaküsimus. Ei, see sõltub ainuüksi sellest, kuidas ma oma mõtted vastava rahahulgaga joondan. Ja see on hea, et ma raha soovin. Ma kuulan inspiratsiooni, mis ütleb \”tule siitkaudu\” ja vaadates mõtteid, mida praegu mõtlen, saan öelda \”Ma olen siia jõudnud.\” And now let the money roll in!\”

Please wait...
Postitas:
Inxs525

Vaesusega ei tohi leppida.
Püüa uskuda, et elu läheb paremaks ja kuigi see on raske, otsi lahendusi, koos perega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kuna ma muidu perekooli ei külasta ja seekord lausa kiskus siia, panen ka enda jutu ja soovitused kirja. Ju siis on kellelgi seda hädasti vaja 😉

-Loe Steven Pavlina blogi, nt Wealth & Money kategooriat.
-Loe Paul McKenna raamatuid (\”I can make you rich\” ja \”Change your life in 7 days\”, sellel on eestikeelne tõlge ka olemas).
-Loe Esther ja Jerry Hicksi raamatuid (üks raamat oli neil just rahast, ei meenu pealkiri, vist \”Money and the Law of Attraction\”) ja vaata neid ka Youtube’ist, pannes otsingusse \”abraham-hicks\”, \”abraham-hicks money\”.

Mängi Prosperity Game’i, kus saad iga päev teatud summa raha ja pead selle päeva lõpuks ära kulutama. Võid nt kinnist blogi pidada oma tegevuse dokumenteerimiseks 🙂 Esimesel päeval võtad 1000 ¤, teisel 2000 jne jne. Hea mäng oma rahamusklite teenimiseks. Kõiki asju \”ostes\” kujuta elavalt ette, kuidas need sul juba olemas on ning kuidas sa end neid omades tunned. Kanna see tunne enda igapäevaellu.

Mediteerimine ja rahavihm. Ole vaikses toas, mugavates riietes ja endale sobivas asendis ning keskendu rahulikule hingamisele, kuni suudad kõik mõtted peast välja lülitada. Seejärel kujutle, kuidas midagi su pead puudutab. Kujutle, et avad oma silmad ja näed x ¤ rahatähte põranda poole keerlemes. Kujutle, et vaatad ülespoole ja näed neid veel allapoole langemas, kuni nad katavad sind, kogu põranda ja mööbli. Sa hullad, mängid ja loobid neid õhku. Sa hakkad neid kingakarpidesse koguma ja kingakarpidest midagi ehitama. Lase oma fantaasial lennata, eesmärgiks peab olema võimalikult hea tuju saamine 🙂

Rahakotimäng. Hoia oma rahakotis 100 ¤ (või ükskõik kui palju raha) ja päeva ajal poodides ringi jalutades võimenda igati seda tunnet \”Kui ma tahaksin, saaksin seda ja seda osta.\” Tunneta, et sul on need asjad juba olemas. Kui päeva jooksul kas või 10 toodet sellise pilguga vaadata, \”kulutad\” 1000 ¤.

Osta märkmik või kasuta telefoni notebooki, arvutit ning tee nimekirju enda elu positiivsetest külgedest. Kirjuta üles, mis sellel päeval head juhtus ja \”lüpsa\” neid tundeid mõnuga. Kui mitte midagi head ei juhtunud, kirjuta, mis oli halba ning otsi neis positiivseid külgi. Või fantaseeri ja kujuta ette neid häid sündmusi oma päevas 🙂

Ole oma tunnetest igal hetkel teadlik ning vali alati see, mis parem tundub. Püüa igal sekundil häälestavad. See, kes usub, et raha tuleb ainult raskelt rügades, peabki oma raha jaoks raskelt rügama. See, kes usub, et raha tuleb kerget tööd tehes, leiab , punkti B, kus sinu ümber valitseb küllus, pead visualiseerima, mis tunne on olla praegu punktis B, pead oma unistuses rohkem elama, kui reaalsuses ja igast inspiratsioonist-vastusest kinni hakates ka sinnapoole liikuma.
Rampage of Money:
\”Ma tean, et paljud inimesed, seistes kunagi samas punktis, kus minagi praegu olen, leidsid oma külluseallika ja murdsid läbi. Ja ma tunnen enda külluseallikat lähenemas, kuna kogen uudsed kogemused ja märkan uusi tõendeid selle kohta. Minu kannatamatus muutub innukuseks. Ma olen oma kujutlusvõima tööle pannud, minu ideedel, mida ma oma rahaga teen, ei tule lõppu. Mulle meeldib raha kulutada, mulle meeldib raha enda taskus tunda, mulle meeldib asju ostes ja inimesi palgates majanduse arenguks panustada. Kuid kõige rohkem naudin ma piiramatu vabaduse tunnet. Ja ma tunnen seda juba praegu. Ma väärtustan ja armastan seda küllust, mis mu ellu voolab. Mul on kõike mõtteid, mida praegu mõtlen, saan öelda \”Ma olen siia jõudnud.\” And now let the money roll in!\”[/tsitaat]

Minu meelest need soovitused on täiesti mõttetud. Totakad.
Teemaalgatajal on kõrgharidus. Seda imelikum siis, et nii vaene oled. Kui vaene sa siis oled?
Mul on ka kõrgharidus.Meie 4-liikmelise pere sissetulek on u 500¤ inimese kohta. Kolmandat last ei julgenud saada, kartes rahalisi raskusi. Võibolla tõesti oleks teemaalgataja pidanud oma lapsi ka vastutustundlikumalt planeerima?
Teemaalgataja, mida sa tahad? Et me patsutaks sulle õlale, et oh kui tubli vaene sa oled. Mis siis ,et vaene, aga kindlasti ilus, lahke, tark ja hea. Kui sa räägi enda kohta midagi, ei arutle, millest sinu probleemid võivad alguse saada, siis me ei saa ju sind aidata. Vabandust, aga mina ei kiida ega lohuta kedagi ainult seepärast, et ta vaene on, või enda arvates on.
Kui su kõrgharidus sulle piisavalt pappi sisse ei too, mine siis õpi mingi parem amet: kondiiter, turismikorraldaja, juuksur …
Või siis lepi vaesusega. Võrdle ennast rikkamate asemel indialaste või somaallastega. Mine külla mõnele vanale tuttavale, kes elab veel kehvemini, kui sina. Mõtle oma kolmele tervele ja tublile ja lapsele ning mõtle, kuidas sul on vedanud nendega. Mõni teine on rikkam, aga tema laps on surnud või haige.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lugesin su postitust ja olin igati nõus. Seda enam, et õpid veel ja ei saa täiskohaga töölgi käia. Ja tõepoolest on võimalik hästi majandada ja vähesega ära elada.

Ja siis jõudsin viimase reani. \”Ei oska tahta rohkem raha\” – ja ma ei kujuta ette, et olid seda kirjutades aus. Et kui sul palka tõstetaks, ei oskaks sa sellega midagi pealegi hakata, jääks üle?[/tsitaat]

Jah, ma usun küll, et hakkaks jääma. Iseasi, et kui oleks raha NII vabalt käes, et saaks seda korjata ja siis 1-2 aastaks ennast töölt lahti võtta, et mööda maailma rännata: Brasiilia, Jaapan, Hiina, Keenia, Alaska… Kõik käiks läbi ja prooviks igal pool 2-3 kuud elada, saaks laiema maailmatunnetuse. Aga need summad on sellised, et… Ja kas ma viitsiksingi, unistusena hea küll, tegelikult ma aga vihkan rongiga vanematekoju sõitmistki – tund aega loksumist ja lakke vahtimist.

Riideid ma enam ilmselt \”päris poest\” ei tahakski osta. Tekiks raha raiskamise ees kramp. Milleks osta 60-70 eurosed teksapüksid, kui samasugused saab 1-2 euro eest ning lõpptulemus on ikka üks: kuskil aasta peale kandmist tuleks välja vahetada.

Kui võidaks US Lottery stiilis mitusada miljonit eurot, siis suurema osa sellest investeeriks ja siis ostaks endale maja/mõisaa, mille otsast otsani raamatuid täis topiks ja pühendusk õppimisele-lugemisele. Aga see on ju unistus lihtsalt, ma olen praegu täiesti rahul kõigega, ma võin käe südamele panna, et ma saan 290 eurot tulumaksutagastust ja mul ei tule praegu pähe mis sellega teha. Panen mustadeks päevadeks kõrvale. 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Et siis kui ma teeks sulle lennukipileti välja, siis oleksid sa kasvõi täna rõõmuga valmis kuhugi India räpasesse haigustest kubisevasse slummi elama minema, sest seal on ju palju parem kliima ja mis viga seal miljonite inimestega koos vaene olla?[/tsitaat] mulle pole vaja lennukipiletit välja teha, selle suudan isegi osta. olen Indias käinud, reisinud/elanud seal 3 kuud ja tõesti, kui ma peaks olema nii vaene, et mul pole katust, riiet ega sööki, siis oleks ma pigem Indias kui Eestis. pole ju kogu India üks lõputu slumm.

Please wait...
Postitas:
Maartha

[tsitaat]Käole 22.09. Ilmselt on vaesus suhteline. Olen õpetajapalgaga mitte küll jõukas, aga kindlasti mitte vaene. Jõukas oleks muidugi parem olla ilmselt. Aga kindlasti on mul ka teistsugused väärtushinnangud. Mul on toredad lapsed ning lapselapsed, armastav abikaasa, kes on nüüd juba pensionär, meeldiv töö. Mis veel oskan tahta? Ülejäänu saab juba sellele rajada. Kuna lapsepõlvekodus olen elanud tõesti viletsates tingimustes, tunnen ennast oma kogutud mõnetuhandeeurose tagavaraga pangas lausa kindlustatuna. Maja on olemas, auto ka. Tähtis on mitte viriseda.[/tsitaat]

Õpetajapalgast maja ja autot ei osta, hea kui korteri saab, mul õppelaen kaelas ja korteriostuks enam pangad laenu andma ei kipu, auto saab heal juhul vana ja peetud(mis vajab pidevalt remonti ja imeb bensiini nagu oleks kaamel kaevul)

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma tunnen ennast ka vaesena. sest peale emapalga lõppu mul tööd pole (koondatud laste tõttu ilmselt).

üritan meeleheitlikult igat senti kõrvale panna, et oleks aega uut tööd otsida. tean, et uut tööd on väga raske leida, s.t. mõistliku palgaga uut tööd.

samas kapis on meeletutes kogustes väga kalleid riideid ja jalatseid. hiljuti lugesin üle- 42 paari tumedaid viigipükse vähemalt 800 eeku paar, 9 paari pika säärega saapaid vähemalt 2500 eeku paar jne jne- need kõik soetatud mõne aasta jooksul. need olid vaid kaks näidet.

praegu ma ei saa aru, miks ma neid asju ostsin. kus küll mu mõistus oli. süda tilkus verd kui arvutasin kokku nende viigipükste kogumaksumuse- üle 2000 euro. aga töötades ilusas kontoris ilusate inimeste seas oli lihtsalt sel hetkel seda kõike väga vaja. ja sissetulek võimaldas. vahetasin autosid, unistasin suuremast majast, käisime reisimas.

nüüd veeretan poes igat senti käes. toiduaineid ostes veedan arvutades poes vähemalt tunni. kassani jõudes olen kõik mitu korda üle vaadanud ja panen veel mõne asja tagasi.
riideid lastele ostan humanast viimasel päeval. tavapoes tunduvad riided täiesti talumatute hindadega olevat. ilmselt ma ka ei hakka enam iialgi kalleid riideid ostma isegi siis kui jälle normaalset tasu saama hakkaksin uues töökohas.
Öösiti ärkan üles paanikas- meeletu hirm on kodust ilma jääda.

muidugi- ise olen loll ja süüdistada saan vaid iseennast. aga ma tõesti mitte kunagi isegi hetkeks ei tulnud selle peale, et võiksin sellisesse seisu sattuda. pigem pidasin ennast edukaks inimeseks.

ja tunnen ka kuidas enesehinnang hakkab langema. ja osade tuttavatega enam ei taha suhelda, et ennast mitte vaese ja saamatuna tunda.
aasta alguses enamus tuttavatest käis puhkamas. kõik on puhanud ja õnnelikud, räägitakse võidu oma reisimuljeid.
meie aga teeme näo, et laste pärast ei saanud reisida. eks kõik teavad, et see pole nii. mõned vaatavad haletsusega.
ka mees on töötu. mõlemad oleme depressioonis, närvilised, tülitseme.

Tulevik tundub tume.

Aga ma siiski üritan ennast sundida ja kavatsen hakata midagi lisaks õppima. Sest pole veel nii vana, et saatusega leppida ja nukralt konutama jääda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma võin käe südamele panna, et ma saan 290 eurot tulumaksutagastust ja mul ei tule praegu pähe mis sellega teha. Panen mustadeks päevadeks kõrvale. :)[/tsitaat]

Aga sa ju ütlesid, et telefon hakkab otsi andma, samuti arvuti – seega pole asi selles, et sul poleks seda raha kuhugi kulutada, vaid sa peadki seda hoidma, sest sellist summat niipea ei tule ja sa hetkel lihtsalt ei tea, mis esimesena otsad annab.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )

Esileht Pereelu ja suhted Kuidas leppida vaesusega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.