Esileht Pereelu ja suhted Kuidas lood Teie peres?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kuidas lood Teie peres?

Postitas:

Tekkis selline küsimus, et kas Teie peres tehakse lastel vahet? Meie peres ei tehta. Enne mehe juurde kolimist tegin selgeks, et kui võtab minu, võtab ta mu koos oma lapsega. Meil sündis teine laps, lapsed on meie peres võrdsed, ei ole pisem tähtsam kui suurem. Kuidas Teil on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 20:06; 13.06 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeme nüüd ühe asja selgeks – kelle konkreetse inimese poole sa siit Perekoolist pöördusid? Viitan sõna \”Teie\” kasutamisele. Sel juhul võiks nimi/ kasutajanimi ka järgneda, muidu võib juhtuda, et hakakvad suvalised inimesed vastama. Sest seda sa ju tead ikka, kuna kasutatakse suurt algustähte \”teie\” puhul ja kuna mitte?
Antud hetkel vabandan, et teemaalgataja ja kellegi konkreetse poole pöördutu teemasse sekkusin, minule see ei olnud kindlasti mõeldud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 22:49; 14.06 10:30; 14.06 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus oligi üldiselt mõeldud kõikidele PK külastajatele mitte konkreetsele inimesele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 20:06; 13.06 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Küsimus oligi üldiselt mõeldud kõikidele PK külastajatele mitte konkreetsele inimesele![/tsitaat]

Issake, talle tehakse puust ja punaselt ette ja ikka ei saa aru!

Suure algustähega \”Teie\” kirjutatakse juhul, kui pöördutakse konkreetselt hja viisakalt kellegi poole ainuisikuliselt.
Kui soovid suurema rahvamassiga suhelda, siis kasutatakse sõnas \”teie\” väikest algustähte.

Miks küll viimasel ajal lahti on, et inimestel juba pered ja lapsed, aga kirjaoskus istub veel kolmandas klassis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 22:49; 14.06 10:30; 14.06 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noo tehakse ikka vahet. On alati tehtud. Juba vanus teeb vahe sisse. Kui 16 aastane sätib peole, siis 8 aastane ei saa mingi valemiga kaasa. Nutku palju tahab omas toas ja olgu pahane maailma ja kõigipeale, et näed mis kõik tema õde saab aga tema mitte. Ja selliseid asju on ju ikka pere väga väga palju, kus tuleb vahet teha ja arvestada laste vanusega ja oskustega. Lähtuma peab ikka konkreetsest lapsest, konkreetsest olukorrast.
Inimene, kes ütleb , et ta ei tee lastel vahet, on kas tõesti mingi puudega või valetab endale ise selleks aruandmata. Muidugi tuleb vahet teha ilmselgel halva suhtumise vahel. Aga halvasti suhtumine on taunitav ka ühe lapse puhul, ei pea selleks kaks olema, et siis öelda, teed vahet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie peres ei ole sinu-minu-meie lapsi, seega selle põhjal ei saa vahet teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa teemaalgataja räägid ühes teemas kahest erinevast asjast – sellest, et mees võttis sinu koos lapsega ja nüüd on teil ühine laps ning suhtutakse mõlemasse võrdselt ja siis küsid hoopis selle kohta, kas pisemasse suhtutakse samamoodi kui suuremasse….Oma lihasesse lapsesse ja kasulapsesse samamoodi suhtumine on ju hoopis teine asi kui oma vanemasse ja nooremasse lapsesse suhtumine.

Selle koha pealt ei oska kaasa rääkida, kuidas mees suhtuks kasulapsesse kuna me ei kuulu tüüpilisse eesti kärgperesse ja kõik kolm poega meie mõlema lihast ja luust. Erinevas vanuses olevate laste puhul püüame küll suhtuda nii palju võrdselt kui see võimalik on. Aga ilmselgelt tulevad vanuse lisandudes suurematel rohkem vabadust ja võimalusi kusagil käia, kauem väljas olla…. ja ka rahalisi kulutusi läheb suuremate peale ikka vahel rohkem. Muus osas suhtume ikka võrdselt ja armastame neid kõiki kolme ikka väga-väga ja püüame leida aega nende kõigiga tegelemiseks, aga eks iga vanusega ikka omad eripärad – kui kõige väiksem veel vahel tuleb sülle, siis kõige suuremat volaskit enam ju ometi sülle ära ei mahuta 🙂 Seega on nad kõik võrdselt MEIE ja armastame kõiki ning nemad ja nende arvamused on kõik tähtsad, kuid kohelda päris võrdselt ei ole ikka võimalik seoses ealiste iseärasustega…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres oli 3 last. Esiklaps, minu vanem vend. Siis mina, ainuke tüdruk ja pesamuna, ka vend. Me olime kõik mingil positsioonil kõigist tähtsamad ja lõppkokkuvõttes kõik võrdsed.
Vanavanemad hoidsid köige rohkem vanemat venda ahk esiklast. Mina olin \”emme tütreke\” ja väikevend isa uhkus. Elasime ka kõik koos ühe katuse all, 3 eri põlvkonda siis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 22:49; 14.06 10:30; 14.06 12:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas lood Teie peres?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.