Esileht Ilu ja tervis Kuidas lõpetada stressisöömine?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Teema: Kuidas lõpetada stressisöömine?

Postitas:
Kägu

Ma olen paks. 173 cm ja 85 kg. Ma ei ole kunagi piitspeenike olnud, aga nt kaal 65-68 on mul varem nö stabiilselt normaalne olnud.

Ma olen abielus ja mul on laps, aga ma pole eriti õnnelik. Laps on erivajadusega ja me mehega oleme alates tema sünnist väga teadlikult ja põhjalikult pühendunud tema toetamisele ja aitamisele. Ja lapsel lähebki praegu päris hästi, järjest areneb ja asi edeneb, muidugi on vahel ka tagasilööke. Me ise mehega aga mingit erilist elurõõmu ega õnne ei koge. Mehel on ka töö päris pingeline ja minuga suheldes on ta üsna äraolev. Ma saan sellest aru ja ise olen ilmselt samasugune. Aur läheb muude asjade peale ära.

Aga ma olen õnnetu. Tüdinenud, ärevil, stressis, mures, rutiinist väsinud ja närviline. Ja lisaks veel ka rahulolematu oma välimuse ja enesetundega. Pmst on selline kohmakas punnis tunne, et ma ei mahu maailma ära. Kui end kuhugi vastu löön, on esimene mõte, et oleks ma peenem, oleks mööda mahtunud. Kaal on kogunenud vähehaaval u 10 aasta jooksul, seega peaks nagu harjunud olema, aga ma ei ole.

Nüüd hiljuti olin nädalakese lapsepõlvekodus emal abiks, mees ja laps kaasas ei olnud. Ja selle nädala jooksul tabas mind järsku teadmine, miks ma paks olen. Mul ei olnud mingt soovi süüa neid samu asju, mida ma kodus pidevalt süüa tahan, kogused, mis kõhu täitsid olid hoopis väiksemad ja magusaisu pea polnudki. U 15 a tagasi sõin ma ilmselt kogu aeg nii.

Aga oma kodus on mul toiduga hoopis mingi teine teema. Ma olen nt rõõmus kui saan rahus köögis üksi süüa, nii et mees tegeleb lapsega ja kogu aeg keegi ei taha midagi. Mind häirib, et söögiga on kogu aeg mingi teema, küsitakse, mis me täna sööme, ma pean seda valmistama ja mõtlema, kas on midagi järgmiseks päevaks jne. Mind tegelikult ei huvita kokkamine, söögiteemad, jne. Üksi elades ei pea kogu aeg selle peale mõtlema ja mulle meeldis nii. Nüüd aga olen end ilmselgelt stressist paksuks söönud.

Kas kellelgi on sarnaseid kogemusi, ehk oskate soovitada, millega see söömismaania asendada? Trenni jms pole mõtet soovitada, selleks mul pole lapse kõrvalt püsivalt aega ega jõudu. Sain alles praegu aru, et ma reageerin ülesöömisega keerulisele elusituatsioonile ja et isegi tavaline keskkonnavahetus aitab seda hõlpsasti muuta. Aga ma ei saa omaenda pere juurest ja kodust põgeneda. Olen varemgi perekoolist head nõu saanud, ehk tuleb ka seekord mõni hea soovitus.

+29
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui trenni jaoks ei ole aega, siis ega vist ei ole aega ka ühegi muu asja jaoks? Siis vist pole eriti muud varianti, kui toidud kalorivaesemate vastu vahetada. Mina näiteks närin rukkileivast tehtud kuivikuid. Mulle need maitsevad ja minul kaalu ei tõsta. Kaalika- või õunaviilud on laua peal, neid võtan, kui isu tuleb. Teed teen poole lusika mustsõstramoosiga, see täidab ka kõhtu. Pead ise välja mõtlema, mis sulle maitseb, aga kohe tagumiku peale ei ladestu ????

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind häirib, et söögiga on kogu aeg mingi teema, küsitakse, mis me täna sööme, ma pean seda valmistama ja mõtlema, kas on midagi järgmiseks päevaks jne. Mind tegelikult ei huvita kokkamine, söögiteemad, jne. Üksi elades ei pea kogu aeg selle peale mõtlema ja mulle meeldis nii. Nüüd aga olen end ilmselgelt stressist paksuks söönud.

Las edaspidi kokkab mees mingi aeg. Siis vahetate.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on sama lugu. Ülekaaluline ma (veel?) küll pole, aga kodus kipun kogu aeg stressist ja pingest midagi näksima või end magusate ja/või rasvaste asjadega lohutama. Niipea, kui vahel harva üksi kodust eemale saan, muutub suhe toiduga märksa tervislikumaks ja kaal langeb kolinal.

Mul on siiski paar asja, mis mul aitavad kaalu enam-vähem joonel hoida: 1) püüan päeva jooksul 2 liitrit vett ära juua. Panen hommikul suure kannu vett täis ja vaatan, et see päeva jooksul tühjaks saaks. Kui organismis on vett piisavalt, siis on ka magusaisu ja näksimisvajadus väiksemad. 2) püüan vedelaid kaloreid võimalikult vähe tarbida: kohvi ega tee sisse suhkrut ei pane, mahla ja limonaadi joon harva, alkoholiga sündmustel valin magusa kokteili asemel kuiva veini. See on üsna hämmastav, kui lihtne on muidu 500-600 kcal päevas märkamatult sisse juua. 3) Ei söö peale kl 21 õhtul. Võiks muidugi veelgi varem söömise lõpetada, aga iseloomu pole. Aga vähemalt jäävad öised ahnitsemised nii ära.

Jõudu Sulle, teemaalgataja, ja pea vastu!

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see pole hoopis kergendus kui öeldakse et mida süüa teha. Minul on et kui öeldakse mida süüa teha, tundub nagu poole lihtsam see söögitegemine. Mulle ka ei meeldi kokkamine. Muidugi ei soovita selliseid sööke mida ma nagunii teha ei oskaks.  Kas sa kõndima ei saaks minna kui mees last hoiab. Võtta eesmärgiks iga päev 10000sammu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel… et mul sellist stressi pole, aga mulle lihtsalt meeldib magus. Nüüd kõnnin selle aja mis ma muidu teleka ees maiustaks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui päevakava muuta ei saa (trenni mõttes) ja halba pereelu olematuks muuta ka ei saa, on ainsaks nipiks vähem süüa. Kõik. Ja kui seda ei suuda, siis söömishäirete/psüühikahäirete spetsialisti juurde, et suudaks. Kõik. Kahjuks ei ole olemas mitte ühtegi teist nippi.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jagan mõningaid soovitusi:

*Telli toitumiskava: nt.Fitlap, KR Fitness vms

*Vaata youtubes Aigi Vahing – söömissõltuvusest vabaks

*Ära osta koju kräppi

*Lase teha vitamiinide analüüs perearstil endale

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind natuke ärritab, kui tihti sellistes teemades (ka kaaluteemalistes ajaleheartiklites) tuleb üsna kohe soovitusi, et ärge jooge karastusjooke ja mahlasid  – ma ei tarbi selliseid jooke absoluutselt!

+13
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind natuke ärritab, kui tihti sellistes teemades (ka kaaluteemalistes ajaleheartiklites) tuleb üsna kohe soovitusi, et ärge jooge karastusjooke ja mahlasid – ma ei tarbi selliseid jooke absoluutselt!

Keegi nad poeletilt ära ostab.

+12
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jagan mõningaid soovitusi:

*Telli toitumiskava: nt.Fitlap, KR Fitness vms

*Vaata youtubes Aigi Vahing – söömissõltuvusest vabaks

*Ära osta koju kräppi

*Lase teha vitamiinide analüüs perearstil endale

Olen vaatanud Aigi Vahingu videosid. Räägib, et tuleb vabastada emotsioonid. Aga kuidas, seda täpsemalt ei räägi. Selleks pead koolitusele minema.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jagan mõningaid soovitusi:

*Telli toitumiskava: nt.Fitlap, KR Fitness vms

*Vaata youtubes Aigi Vahing – söömissõltuvusest vabaks

*Ära osta koju kräppi

*Lase teha vitamiinide analüüs perearstil endale

Olen vaatanud Aigi Vahingu videosid. Räägib, et tuleb vabastada emotsioonid. Aga kuidas, seda täpsemalt ei räägi. Selleks pead koolitusele minema.

Olen palju märganud neid soovitusi (mitte ainult kaalulangetuse kohta), et tuleb endaga tegeleda, emotsioonidega tegeleda, jne. Mitte kuskil sõnagi sellest, kuidas seda tehakse.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind natuke ärritab, kui tihti sellistes teemades (ka kaaluteemalistes ajaleheartiklites) tuleb üsna kohe soovitusi, et ärge jooge karastusjooke ja mahlasid – ma ei tarbi selliseid jooke absoluutselt!

Jah, alati algab sellest, et jätke ära suhkur, valge jahu ja lõpetage limonaadide joomine. Nagu kõik paksud raudpolt ainult õgiks saiakesi ja magusat ja kulistaks kokat peale liitrite viisi. Selliseid asju mina nagunii ei tee.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi nad poeletilt ära ostab.

Keegi ostab küll, aga kuna endal on kaaluprobleem, siis vaatan, mida inimesed ostavad. Palju kräppi ostavad lapsed ja noored, igasugu ehitajad ja muud töörõivas mehed, ka tavalised pereemad, aga paksukesed nad ei ole.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ostab küll, aga kuna endal on kaaluprobleem, siis vaatan, mida inimesed ostavad. Palju kräppi ostavad lapsed ja noored, igasugu ehitajad ja muud töörõivas mehed, ka tavalised pereemad, aga paksukesed nad ei ole.

Kõik lapsed ja noored saavad ükskord suureks ja lähevad paksuks, kui nad sama kräpi ostmist ja söömist jätkavad. Aga siin teemas keerab jälle klassika peale, et “mina ei söö muud kui kaks kapsalehte päevas ja ikka olen tugevas ülekaalus”. Kui tahate ennast petta, siis kes saab teid keelata.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga siin teemas keerab jälle klassika peale, et “mina ei söö muud kui kaks kapsalehte päevas ja ikka olen tugevas ülekaalus

Keegi pole seda väitnud, ära hakka luuletama. Mina ei söö valget jahu, suhkrut ega joo kaloreid andvaid jooke, aga ilmselgelt söön muud toitu liiga palju. Liha, juustu, pähkleid, ka tervislikke toite võib liiga palju süüa. Tugevat ülekaalu pole, aga soovkaalus ka ei ole. Väga paljudel kräpisööjatel ei ole ülekaalu. Näiteks ehitaja võibki seda süüa, kui on noor mees ja tal on palju füüsilist koormust, siis ei tee paar saiakest või krõpsud talle midagi.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi pole seda väitnud, ära hakka luuletama. Mina ei söö valget jahu, suhkrut ega joo kaloreid andvaid jooke, aga ilmselgelt söön muud toitu liiga palju. Liha, juustu, pähkleid, ka tervislikke toite võib liiga palju süüa. Tugevat ülekaalu pole, aga soovkaalus ka ei ole.

Löö oma toidud sisse ning vaata, mis kaloraaz on, siis on pilt selge ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trenni jms pole mõtet soovitada, selleks mul pole lapse kõrvalt püsivalt aega ega jõudu. Sain alles praegu aru, et ma reageerin ülesöömisega keerulisele elusituatsioonile ja et isegi tavaline keskkonnavahetus aitab seda hõlpsasti muuta.

Just trenni peaksid hakkama tegema (õue käima, kepikõndima jmt)- see annab sulle  keskkonnavahetuse , vähendab OLULISELT  stressi ja depressiooni.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Löö oma toidud sisse ning vaata, mis kaloraaz on, siis on pilt selge ju.

Pilt ongi ju selge, söön liiga palju ja ei ole suutlikkust vähem süüa. Hommikuti alustan toitumiskava järgi ja õhtuks on kõht nii tühi, et söön küll seda tervislikku toitu, aga liiga palju. Ja nii kaal alla ei lähe.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi nad poeletilt ära ostab.

Keegi ostab küll, aga kuna endal on kaaluprobleem, siis vaatan, mida inimesed ostavad. Palju kräppi ostavad lapsed ja noored, igasugu ehitajad ja muud töörõivas mehed, ka tavalised pereemad, aga paksukesed nad ei ole.

Paksud ostavad ka, lihtsalt teisi asju. Ma arvan, et magusate jookide lürpijad on kimpus muu probleemiga – hammasteprobleem.
Kihisev+magus+veega ei neutraliseeri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pilt ongi ju selge, söön liiga palju ja ei ole suutlikkust vähem süüa. Hommikuti alustan toitumiskava järgi ja õhtuks on kõht nii tühi, et söön küll seda tervislikku toitu, aga liiga palju. Ja nii kaal alla ei lähe.

Järelikult on toit tasakaalustamata. Olen ise samasugune õgard, toimib ainult fitlap. Üks toidukord on ca 500 g. 4 toidukorda päevas. Ma jõuan vaevu neid 3 tk süüa. Olen pooleteistnädalaga 3kg alla saanud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järelikult on toit tasakaalustamata. Olen ise samasugune õgard, toimib ainult fitlap. Üks toidukord on ca 500 g. 4 toidukorda päevas. Ma jõuan vaevu neid 3 tk süüa. Olen pooleteistnädalaga 3kg alla saanud.

Ei ole siin midagi tasakaalustamata, lihtsalt kõht läheb tühjaks ka Fitlapi peale. Sellega langeb kaal ka nii kohutavalt aeglaselt, 1-2 kg mul kuus, mis tõmbab motivatsiooni alla. Alguses tõesti läks rohkem, aga edasi mitte. Päris kõnekas on ka fakt, et sealne toitumisnõustaja on aastaid seda kava teinud, sai küll suurest ülekaalust lahti, aga normaalkaalu pole ikka veel jõudnud. Kui ikka inimene on õgard ja sööb stressist, on väga raske päris saledaks saada. Olengi seal normaalkaalu ülemisel piiril ja alla ei saa.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järelikult on toit tasakaalustamata. Olen ise samasugune õgard, toimib ainult fitlap. Üks toidukord on ca 500 g. 4 toidukorda päevas. Ma jõuan vaevu neid 3 tk süüa. Olen pooleteistnädalaga 3kg alla saanud.

Kui ikka inimene on õgard ja sööb stressist, on väga raske päris saledaks saada. Olengi seal normaalkaalu ülemisel piiril ja alla ei saa.

Stressiga peate tegelema – siis väheneb ka isu ja saate kaalu alla. Stressi puhul paneb keha kõik söödava esmajoones rasvaks-keha on näljas aga söödut nälja kustutamiseks ja keha tegelikeks vajadusteks ei kasutata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas kodus oleks mõne trennikava-video järgi võimalik mingi lühike tantsu või võimlemiskava teha, nii 2-3x nädalas, abiks seegi, lisaks vaheldust ja liikumine aitab alati stressitaset vähendada. See on kaalualandamisel suht vähetähtis, pigem parandaks enesetunnet ja vormi natukenegi.

Jah, kindlasti on see pidev stressitase kaalutõusu ja stressisöömise taga. Mul nt on nii, et isegi kui olen päeval nii korralik ja tervislik, siis õhtuks olen väsinud, tekivad “tahaks midagi head” isud ja siis pole enam jõudu ja tahtejõudu nii korralikult joone peal hoida, ikka näksin midagi rasvast  ja/või magusat.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei soovita sulle, vaid jagan, mis mind aitas. Väga sarnane lähtepositsioon meil.

1) Võtsin koera – hakkasin jalutamas käima iga ilmaga, tihti 2 korda, teen pikad-pikad tiirud (elan kohas, kus koera saab oma aeda pissile lasta muul ajal, seega hädavajalikud need jalutuskäigud pole, aga pakuvad nii mulle kui koerale palju). Isegi kõige s*tema tuju ja ilma korral pole nüüdseks 2 aasta jooksul olnud ainsatki(!) jalutuskäiku, mis poleks mul olemist natukenegi rõõmsamaks teinud. Sama saaks muidugi ilma koerata ka teha, aga mulle kuidagi ilma temata tundub pikk lonkimine mõttetum.

2) Tegin vahelduvpaastu ligi aasta, st sõin ainult vahemikus kella 8-16-ni. Mind aitas, mõne jaoks võib-olla oleks lollus. Aga kuna olen söögisõltlane ja samuti nagu sina rahuldasin millegi hea mugimisega oma stressi, igavust, kurbust, tühjustunnet vms, siis mul aitas selline konkreetne ajajaotus algul väga palju söömissõltuvust vähendada. Kui vahel oli mõni õhtune üritus vms, siis sõin ka aknaväliselt, aga seda juhtus maksimaalselt paar korda kuus, järgmisel päeval jätkasin lihtsalt jälle 8-16-ni söömisega.

3) Vähendasin söödava toidu kogust – esiteks ajaaknasse ei mahtunudki nii palju söömist, aga teiseks algul ikka üsna meelevaldselt ja kerge kõhukorina saatel võtsingi portsud väiksemaks, igasugused vahepalad kaotasin sootuks (neid polnud ka vaja, sest toidukorrad (hommik, lõuna, “õhtu”)  olid konsentreeritult 8 tunni sees ju).

4) Panin iga ampsu vabas vormis wordi faili kirja päevade kaupa.

Avastasin, et kui pihta hakata, siis kaalualandamine ON võimalik, isegi minusugusel keskealisel täiesti tahtejõuetul mugavuse-mõnususe armastajal. Esimesed paar päeva oli raskem, siis tekkis juba hasart ja see tunne ka, et mis mõttega ma siis eile ja üleeile korralik olin, kui täna murdun – ja aina lihtsamaks läks. Esimesed paar päeva tuikas pea valutada, peale seda muutus enesetunne väga heaks, isegi natuke eufooriliseks.

Kaalukadu oli keskmiselt ca 4 kilo kuus, kusjuures algul, kui olin eriti korralik, oli kaalukadu väiksem, aga siis, kui hakkasin juba pigem kaalu säilitama, st kaloraaž pigem suurenes, läks veel suurema ludinaga maha. Praegu kaal seisab juba tükk aega, kaalun tollase 84 asemel 67-68 kg, mis on minu pikkuse juures normaalkaal. Ei tunne, et viitsiksin veel ekstra pingutada, et paar kilo veel kaotada, enesetunne ja kõik muu on lihtsalt ülihea.

Miinused: kuna kaal alanes suhteliselt kiiresti, siis vitamiinitasakaal läks paigast ära, u 4-5 kuud peale kaalulangetuse teekonna algust läksid juuksed lahti ja küüned nõrgaks, kuigi sõin ka dieedi ajal mitmekesiselt ja tervislikult (palju juur- ja puuvilju nt). Halb oli ka see, et õhtuti tundsin sageli külma, eriti enne uinumist, jaladkäed olid stabiilselt jääkülmad, kuigi oli suvi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise ka vaatasin seda Vahingu video hiljuti ja minu arvates ta seal ikkagi natuke räägib ka sellest, kuidas vabastada emotsiooni.

Nt. jälgida ,mis sündmused neid  emotsioone tekitavad ,mis panevad toidu järgi haarama ja siis muuta oma suhtumist.

Positiivne on juba see,et sa tunnistad muret ja soovid midagi teha,et seda parandada.

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole siin midagi tasakaalustamata, lihtsalt kõht läheb tühjaks ka Fitlapi peale. Sellega langeb kaal ka nii kohutavalt aeglaselt, 1-2 kg mul kuus, mis tõmbab motivatsiooni alla. Alguses tõesti läks rohkem, aga edasi mitte. Päris kõnekas on ka fakt, et sealne toitumisnõustaja on aastaid seda kava teinud, sai küll suurest ülekaalust lahti, aga normaalkaalu pole ikka veel jõudnud. Kui ikka inimene on õgard ja sööb stressist, on väga raske päris saledaks saada. Olengi seal normaalkaalu ülemisel piiril ja alla ei saa.

Palju sa nädalas trenni teed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju sa nädalas trenni teed?

Fitlapi 15 minutilisi harjutuskavasid teen iga päev ja kõnnin. Mingit suurt trenni ei tee, ei taha jõusaali paksuna minna ja vorm on ka vilets. Stressiga on raske midagi teha, sest töö on stressirohke, elus on mitu asja halvasti, mille osas ma ei saa midagi teha. Tööd ei saa ka vahetada, sest ma ei saa mujalt nii hästi sissetoovat tööd ja ilma rahata ei ela ära, ei pea üleval ei oma eluaset ega last. Paljude eludesse ongi stress sisse kirjutatud, ei ole nii, et muuda siis midagi, mine autojuhiks vms. See tekitaks uut stressi, sest muud asjad ju ka siis muutuvad. Joogatunnid ja meditatsioon mind küll kuidagi ei aidanud, neid proovisin vahepeal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fitlapi 15 minutilisi harjutuskavasid teen iga päev ja kõnnin. Mingit suurt trenni ei tee, ei taha jõusaali paksuna minna ja vorm on ka vilets. Stressiga on raske midagi teha, sest töö on stressirohke, elus on mitu asja halvasti, mille osas ma ei saa midagi teha. Tööd ei saa ka vahetada, sest ma ei saa mujalt nii hästi sissetoovat tööd ja ilma rahata ei ela ära, ei pea üleval ei oma eluaset ega last. Paljude eludesse ongi stress sisse kirjutatud, ei ole nii, et muuda siis midagi, mine autojuhiks vms. See tekitaks uut stressi, sest muud asjad ju ka siis muutuvad. Joogatunnid ja meditatsioon mind küll kuidagi ei aidanud, neid proovisin vahepeal.

Ma teen netfiti trenne. Soovitan trenni Naine-25-50 minutit kogukeha tööd, hantlid, pulss üles-alla. Väga mõnus trenn. Kui ma trenni ei tee, langeb ka fitlapiga väga aeglaselt. Trennipäevadel on palju väiksem isu, kui siis, kui ma ei treeni.

https://www.netfit.ee/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sain antideprekad peale ja nende võtmisega kadus ka söögiisu. Viie kuuga -15kg. Ma muidugi jõin alkot ka mõnuga ja siis tekkis söögiisu ka ja nii see läks. Ad-ga alkot võtta ei tohi ja nüüd on mõnusam olla küll. Veini olen ikka paar klaasi joonud reede õhtul, aga nagu ei taha ka enam rohkem. Nii et mul läks nii. Rahulikum olen ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )


Esileht Ilu ja tervis Kuidas lõpetada stressisöömine?