Esileht Ilu ja tervis Kuidas lõpetada stressisöömine?

Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )

Teema: Kuidas lõpetada stressisöömine?

Postitas:
Kägu

Ma sain antideprekad peale ja nende võtmisega kadus ka söögiisu. Viie kuuga -15kg. Ma muidugi jõin alkot ka mõnuga ja siis tekkis söögiisu ka ja nii see läks. Ad-ga alkot võtta ei tohi ja nüüd on mõnusam olla küll. Veini olen ikka paar klaasi joonud reede õhtul, aga nagu ei taha ka enam rohkem. Nii et mul läks nii. Rahulikum olen ka.

Minul just AD-ga läkski kaal üles. Ma ei süüdista küll antidepressante selles, aga kui mul oli ärevus, siis kogu aeg olin rahutu, koduski ei suutnud rahulikult istuda, kogu aeg trampisin ringi päevad otsa. Kui AD-d sain, läks rahulikumaks, aga kaalu tuli ka juurde.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#3977882: Ma sain antideprekad peale ja nende võtmisega kadus ka söögiisu. Viie kuuga -15kg. Ma muidugi jõin alkot ka mõnuga ja siis tekkis söögiisu ka ja nii see läks. Ad-ga alkot võtta ei tohi ja nüüd on mõnusam olla küll. Veini olen ikka paar klaasi joonud reede õhtul, aga nagu ei taha ka enam rohkem. Nii et mul läks nii. Rahulikum olen ka.

Minul just AD-ga läkski kaal üles. Ma ei süüdista küll antidepressante selles, aga kui mul oli ärevus, siis kogu aeg olin rahutu, koduski ei suutnud rahulikult istuda, kogu aeg trampisin ringi päevad otsa. Kui AD-d sain, läks rahulikumaks, aga kaalu tuli ka juurde.

Depressiooni üks tunnus ongi märgatav söögiisu muutus- kas söögiisu kaob või just suureneb. Teie mõlemal juhuk AD normaliseeris- kel söögiisu polnud, sel tekkis isu ja kes tegeles lohutussöömisega, sel isu vähenes, mõlemal juhul normaliseerimise suunas, seega õigesti. Oleneb ka preparaadist, mõned on just mõeldud söögiisu tõstma ja teised vähendama, oleneb kaebustest.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Depressiooni üks tunnus ongi märgatav söögiisu muutus- kas söögiisu kaob või just suureneb. Teie mõlemal juhuk AD normaliseeris- kel söögiisu polnud, sel tekkis isu ja kes tegeles lohutussöömisega, sel isu vähenes, mõlemal juhul normaliseerimise suunas, seega õigesti. Oleneb ka preparaadist, mõned on just mõeldud söögiisu tõstma ja teised vähendama, oleneb kaebustest.

Nojah, aga nüüd olen paks, mis mind väga häirib. Kuigi just kirjutati AD, mis ei pidavat söögiisu tõstma, kuna ütlesin, et juurde ma küll kindlasti võtta ei soovi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind natuke ärritab, kui tihti sellistes teemades (ka kaaluteemalistes ajaleheartiklites) tuleb üsna kohe soovitusi, et ärge jooge karastusjooke ja mahlasid – ma ei tarbi selliseid jooke absoluutselt!

Jah, alati algab sellest, et jätke ära suhkur, valge jahu ja lõpetage limonaadide joomine. Nagu kõik paksud raudpolt ainult õgiks saiakesi ja magusat ja kulistaks kokat peale liitrite viisi. Selliseid asju mina nagunii ei tee.

Vabandan, mina olen see, kes siin mõnes kaaluteemas on öelnud, et kaalualandaja ainsad joogid on vesi ja suhkruta kohv või tee.

Usun, et sina seda tead, aga paljud inimesed üldse ei mõtle selle peale, et kohvitassi pandud suhkur on see, mis kaalulangetamisele kuidagi kaasa ei aita. Nojah, jood ju ehk ainult kaks tassi kohvi. Ja pärast veel võib-olla üks-kaks tassi teed ja siis võib-olla veel maitsevett… Aga see kõik on juba päris korralik hulk kaloreid, mis märkamatult sisse joodud.

Ehk siis igaüks ju teab, et suhkru tarbimine ja kaalujälgimine ei käi kokku, aga alati ei teadvustata seda, et ka paar tassikest päevas, mille sees on suhkur on juba arvestatav kogus tühje kaloreid. Ja seda oleks ju nii lihtne ära jätta. Puhtalt harjutamise asi.

Samuti pole vaja prae kõrvale piima lürpida. Piim on täiesti eraldi toidukord. Annab päris palju kaloreid ja midagi kasulikku selles pole. Paljud inimesed isegi ei talu piima.

Ma ise joon keefiri, aga võtangi seda kui toidukorda – vahepala.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usun, et sina seda tead, aga paljud inimesed üldse ei mõtle selle peale, et kohvitassi pandud suhkur on see, mis kaalulangetamisele kuidagi kaasa ei aita. Nojah, jood ju ehk ainult kaks tassi kohvi. Ja pärast veel võib-olla üks-kaks tassi teed ja siis võib-olla veel maitsevett… Aga see kõik on juba päris korralik hulk kaloreid, mis märkamatult sisse joodud.

Ei tea kedagi, kes tänapäeval suhkrut kuhugi lisab-suhkur on valge surm.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea kedagi, kes tänapäeval suhkrut kuhugi lisab-suhkur on valge surm.

Milleks sellist lollust kirjutada? Väga paljud inimesed tarbivad suhkrut kohvi ja tee sees.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea kedagi, kes tänapäeval suhkrut kuhugi lisab-suhkur on valge surm.

Milleks sellist lollust kirjutada? Väga paljud inimesed tarbivad suhkrut kohvi ja tee sees.

Vot sellega nõustun tõesti, et suhkur on valge surm. Mis selgitus see on, et lollus on sellist asja kirjutada, kuna paljud inimesed tarbivad suhkrut? See, et nii paljud seda tarbivad, ei tähenda, et see kuidagigi kasulik oleks. Valge suhkur, roosuhkur pikas perspektiivis “kraabib” veresoonte siseseinu ja seetõttu õhendab neid. Ei saa kuidagi kasulik olla. Eriti just ka kaalujälgimise seisukohalt vaadates, kuna sel juhul peaks rangelt jälgima sissesöödud süsivesikute hulka (ja selle alla kuulub ka puuviljasuhkur).
LCHF aitab kiire kaalulanguse puhul kindlasti.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea kedagi, kes tänapäeval suhkrut kuhugi lisab-suhkur on valge surm.

Päris ammu juba oli inimesi, kes hoidsid kodus suhkrutoosis pigem pruuni suhkrut, et siis pruun surm?

Aga pole mõtet sõna võtta niimoodi, et “ma ei tea kedagi, kes…”, sulle võib kohe vastata keegi teine, kes teab selliseid karjakaupa.

Ma ise teed joon küll ilma suhkruta, hommikukohvi armastan steeviapulbriga ja limonaade jmt ei joo üldse, aga kommi ja kooki ikka vahel söön, maitsestatud jogurteid ja kohupiima – tean, et seal sees on just nimelt valge suhkur (kui kook mu enda tehtud ei ole). Noh, arstid siiski räägivad mingist protsendist, mis suhkrud päevasest toidukogusest võiks moodustada, ma loodan, et see on mul enamasti normi piires.

See eelmise käo “roosuhkur pikas perspektiivis “kraabib” veresoonte siseseinu ja seetõttu õhendab neid” kõlab hirmus ebateaduslikult, aga kui kujundina töötab, siis olgu pealegi. Veresoonte tervisele mõjub liigne suhkur kindlasti, arsti sõnutsi “Mida suurem suhkrusisaldus veres on, seda rohkem ja intensiivsemalt insuliini toodetakse. See käivitab omakorda terve hulga protsesse – näiteks halveneb veresoonte võime lõõgastuda, suureneb põletikuoht, veri muutub paksemaks ning tekib trombioht. Pidevalt kõrge veresuhkru tase mõjutab veresooni, pannes nende lupjumisprotsessi tunduvalt kiiremini käima,” kirjutab südamearst Margus Viigimaa terviseinfo leheküljel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vot sellega nõustun tõesti, et suhkur on valge surm. Mis selgitus see on, et lollus on sellist asja kirjutada, kuna paljud inimesed tarbivad suhkrut? See, et nii paljud seda tarbivad, ei tähenda, et see kuidagigi kasulik oleks. Valge suhkur, roosuhkur pikas perspektiivis “kraabib” veresoonte siseseinu ja seetõttu õhendab neid. Ei saa kuidagi kasulik olla. Eriti just ka kaalujälgimise seisukohalt vaadates, kuna sel juhul peaks rangelt jälgima sissesöödud süsivesikute hulka (ja selle alla kuulub ka puuviljasuhkur). LCHF aitab kiire kaalulanguse puhul kindlasti.

Vabandust, kas ma ütlesin, et suhkur on kasulik? Ma just eelnevalt kirjutasin pika kommentaari selle kohta, kuidas inimesed joovad märkamatult suhkrut sisse koos hommikukohviga. Soovitasin sellele mõelda ja see suhkur ära jätta. Ja sina nüüd keerad minu kommentaari nii, nagu minu arvates oleks suhkur kuidagi kasulik?

Vastasin kellelegi, kes ütles, et tema ei tunne küll mitte ühtegi inimest, kes suhkrut tarbiks. No, mis jutt see on? Muidugi tarbitakse!

Funktsionaalne lugemisoskus on sul täitsa null.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Joon ühe tassi kohvi päevas – hommikul. Ja lisan suhkrut alati. Samuti küllalt palju kuuma piima, umbes viiendiku vedeliku kogusest. Kruusi tekib piisavalt valge ja magus jook, kohvimaitseline, sest ei kasuta kanget, ütleme 5 palli skaalal 2 palli kangust. Kui ma suhkru ära jätaks, ei suudaks ma seda juua. Ja seda joon hommikusöögi juurde, alati. Niisama ühtegi tassi kunagi ei joo. Teed joon päeval või õhtul ja siis meega. Iga päev teed ei joo, ütleme joon korra nädalas. Praegu joon iga päev kasemahla.
Mida siis tarbida kohvi asemel, kui ilma suhkruta seda juua ei suuda. Kohv pole mulle kunagi meeldinud, alati on meeldinud pigem selline vanasti  koolis- suure-poti valge kuum jook. Päris kohvi ei kannatagi.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Joon ühe tassi kohvi päevas – hommikul. Ja lisan suhkrut alati. Samuti küllalt palju kuuma piima, umbes viiendiku vedeliku kogusest. Kruusi tekib piisavalt valge ja magus jook, kohvimaitseline, sest ei kasuta kanget, ütleme 5 palli skaalal 2 palli kangust. Kui ma suhkru ära jätaks, ei suudaks ma seda juua. Ja seda joon hommikusöögi juurde, alati. Niisama ühtegi tassi kunagi ei joo. Teed joon päeval või õhtul ja siis meega. Iga päev teed ei joo, ütleme joon korra nädalas. Praegu joon iga päev kasemahla.

Mida siis tarbida kohvi asemel, kui ilma suhkruta seda juua ei suuda. Kohv pole mulle kunagi meeldinud, alati on meeldinud pigem selline vanasti koolis- suure-poti valge kuum jook. Päris kohvi ei kannatagi.

Kui sa kaalu alandada ei soovi, siis ei peagi ära jätma.

Aga, kui oled kaaluga tõsiselt kimpus ja tahad alla saada, siis küll ei mõista, miks peaks seda magusat pläusti sisse jooma – liiatigi, kui kohv nagunii eriti ei maitse.

Mida kohvi asemel tarbida? Ei peagi selle asemel midagi tarbima. Joo lihtsalt vett või kui vajad sooja jooki, siis suhkruta teed. Täiesti maitsemeele harjutamise asi magusa tee asemel magustamata teed juua.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga, kui oled kaaluga tõsiselt kimpus ja tahad alla saada, siis küll ei mõista, miks peaks seda magusat pläusti sisse jooma – liiatigi, kui kohv nagunii eriti ei maitse.

Jah, kaaluprobleemi korral see ilmselt ei ole hea valik. Aga muidu saan aru, et see “magus pläust” võib hommikusöögiks väga mõnus olla, hommikul on hea midagi sooja juua, samuti rammus ja magus paneb organismi hästi käima. Mulle ka mõru kohv ei maitse, aga magus kohv maitseb väga, ja steeviapulber on ideaalne kohvimagustaja: maitsed sobivad hästi kokku (steevial on kerge mõrkjas kõrvalmaitse), looduslik, tervislik, kalorivaene.

Ma tean inimesi, kes joovad hommikusöögiks kohvi võiga või kookosrasvaga: laktoos jääb ära, aga kehale kasulikud rasvad saab organism juba hommikul kätte. Selleks peab kohv muidugi maitsema.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida siis tarbida kohvi asemel, kui ilma suhkruta seda juua ei suuda.

Maitset tuleb treenida. Natuke jood, harjud ära. Huvitav, et sa ei tea seda.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida siis tarbida kohvi asemel, kui ilma suhkruta seda juua ei suuda.

Maitset tuleb treenida. Natuke jood, harjud ära. Huvitav, et sa ei tea seda.

Väga nõus selle kommentaariga.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, kui mõnda aega suhkrut ei söö, tundub juba piim või porgand väga magus, puuviljast rääkimata. Siis enam poest ostetud jäätist ega kommi ei saagi süüa, see tundub nii ülimagus, et hakkab vastu, suhkrut ei taha enam kohvi ega tee sisse ka panna.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, kui mõnda aega suhkrut ei söö, tundub juba piim või porgand väga magus, puuviljast rääkimata. Siis enam poest ostetud jäätist ega kommi ei saagi süüa, see tundub nii ülimagus, et hakkab vastu, suhkrut ei taha enam kohvi ega tee sisse ka panna.

Nii on, ma loobusin paar nädalat tagasi magusast. Ja nüüd beebiporgandeid süües, tunduvad need tulimagusad.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trenni jms pole mõtet soovitada, selleks mul pole lapse kõrvalt püsivalt aega ega jõudu. Sain alles praegu aru, et ma reageerin ülesöömisega keerulisele elusituatsioonile ja et isegi tavaline keskkonnavahetus aitab seda hõlpsasti muuta. Aga ma ei saa omaenda pere juurest ja kodust põgeneda.

Aga miks laps 100% sinu kohustus on? Miks ei saa seda kohustust kas või paaril õhtul mehega jagada, et saaksid trenni minna?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida siis tarbida kohvi asemel, kui ilma suhkruta seda juua ei suuda.

Maitset tuleb treenida. Natuke jood, harjud ära. Huvitav, et sa ei tea seda.

Kui tõesti tahta seda teha, siis vähendada suhkrut tasapisi, kui maitsemeel harjub ja juba täitsa joodav tundub, siis vähendad jälle veerand teelusika kaupa. Hiljem kui oled harjunud, siis suhkrut pannes ei suuda aru saada, kuidas sellise ülimagusa asja peale varem süda pahaks ei läinud… 🙂 samamoodi koorega, tasapisi vähemaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suhkrukogused,erinevad toitumisprogrammid.. TA aga on õnnetu ja põhjuseks on puudega laps. Kuidas ärgata iga hommik teadmisega,et mitte kunagi see laps ju terveks ei saa.. Statistika näitab,et varem või hiljem lahkub ka mees. Julm ja ebaõiglane elu. Kui Sa, TA, oled veel piisavalt noor ja lapse puude põhjus pole teie geneetilisest kombinatsioonist tulenev,siis saage terveid lapsi oma mehega. Riik ju pakub abi erivajadustega laste koolitamisel,nii et laps kodus vaid nädalavahetustel..ära lepi sellega,et su elu juba”läbi”,ühiskond eeldab märterlust.Kui mees hajevil,siis kõige viimane aeg tegutseda, ta juba eemaldumas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust sina tead, kas TA laps saab terveks või mitte. Kirjutab ju, et lapsel läheb aina paremini. Ehk saab lapsest rohkemgi asja kui mõnest kasvatamata erivajaduseta lapsest. Ja miks peaks mees naise ja lapse juurest lahkuma kui on ise lapse kasvatamisega palju vaeva näinud. Miski ei garanteeri, et uute lastega, keda sünnitada soovitad, probleeme ei tule. Pigem võiks ikka ema endasse hakata rohkem  panustama. Kindlasti mitte end veel  nälgimisega piitsutama, vaid pigem liikumine, enesearendus, muid naudinguid peale õgimise leidma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )


Esileht Ilu ja tervis Kuidas lõpetada stressisöömine?