Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas lõpetada tekki mässimine?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kuidas lõpetada tekki mässimine?

Postitas:

Laps on saanud 5-kuuseks ning oleks aeg lõpetada tema teki sisse mässimine ööunne pannes.

Kuidas teie oma 4-7-kuuseid lapsi magama panete õhtul? Mul laps lutti ei võta, jääb magama rinna otsas. Seejärel, tekki mässituna, panen ta külili voodisse, selja taha midagi toeks. Nii magab kõige paremini (3-4 ärkamist öö jooksul).

Palun õpetage, kuidas mässimisest lahti saada, sest ta tegelikult ise rabeleb käed sealt pooleldi välja, aga siis ei tea mis nendega pihta hakata ja sipleb end üles..

Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.03 21:26; 04.03 16:04; 05.03 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.niimesiinelame.ee/2017/08/teki-sisse-mahkimine-ja-kuidas-meie.html?m=1
Siin on väga head nõuanded kuidas mähkimine sujuvalt lõpetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles vanuses enam moro refleksi ei tohiks olla, seega ta pigem ajab ennast üles seetõttu, et tahab käsi lihtsalt vabaks saada.

Soovitatakse jätta alguses üks käsi välja, siis mõlemad ja lõpuks lõpetada mähkimine. Meie lõpetasime lihtsalt ära, sest ta hakkas keerama ja siis enam ei soovitata mähkida käsi kinni.

Kui sa paned ta külili magama, siis kuidas sa veendud, et ta kõhuli ei vaju? Käed kinni kõhuli olemise tõttu ju ei soovitatagi selles vanuses enam mähkida. Ka ilma keerata oskamata võib küliliasendist kõhuli vajuda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.03 22:26; 03.03 22:34; 05.03 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.niimesiinelame.ee/2017/08/teki-sisse-mahkimine-ja-kuidas-meie.html?m=1

Siin on väga head nõuanded kuidas mähkimine sujuvalt lõpetada.

Nõuanded on head, aga kiire surfamine antud blogis andis tulemuseks, et laps oli sel hetkel 10-kuune, kui nad olid PEAAEGU mähkimisest vabaks saanud?? Ja mitu kuud hoidsid ühte kätt väljas ja siis alles mõlemad?

See pidi üks väga kannatlik laps olema, me lõpetasime mähkimise 4-kuuselt ja sellele eelnes tegelikult juba paar nädalat, kus ta rabeles peaaegu igal ööl käed lahti. 10-kuune laps tahab ikka juba magada nii, kuidas ise soovib, mitte olla käed kinni seotud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.03 22:26; 03.03 22:34; 05.03 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külili ei tohi last magama panna. Selja peal on kõige turvalisem.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas teil siis reaalselt beebi magama panemine välja näeb? Kussutate? Rinna otsas? Jääb voodis ise?

Millal teki peale panete?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.03 21:26; 04.03 16:04; 05.03 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magama jääb ta meil siiski lutiga. Ta oli suur lutivastane enne ning ei olnud nõus ühegi lutiga, aga ma hakkasin talle siiski seda peale viimast imetamist pakkuma ja BIBS luti võttis ilusti lõpuks vastu.
Enne kui ta ei võtnud lutti ma jutustasin temaga kui ma rinda andsin, et ta magama ei jääks (selleks et ta ei seostaks söömist/imetamist magamisega), siis panin ta oma voodisse, pisikese lambikese põlema, kaisuka kaissu ja silitasin rahulikult selga. Ise ma laulsin talle üht viisijupikest kuni ta rahunes ning magamaga jäi.

Lutti hakkasin seetõttu andma, et tal jäi siiski oma imemisvajadus rahuldamata ning hakkas pöialt imema. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 20:00; 04.03 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magama jääb ta meil siiski lutiga. Ta oli suur lutivastane enne ning ei olnud nõus ühegi lutiga, aga ma hakkasin talle siiski seda peale viimast imetamist pakkuma ja BIBS luti võttis ilusti lõpuks vastu.

Enne kui ta ei võtnud lutti ma jutustasin temaga kui ma rinda andsin, et ta magama ei jääks (selleks et ta ei seostaks söömist/imetamist magamisega), siis panin ta oma voodisse, pisikese lambikese põlema, kaisuka kaissu ja silitasin rahulikult selga. Ise ma laulsin talle üht viisijupikest kuni ta rahunes ning magamaga jäi.

Lutti hakkasin seetõttu andma, et tal jäi siiski oma imemisvajadus rahuldamata ning hakkas pöialt imema. ????

Aa lisaks on meil pikemat aega toiminud tema unemuusika, mille panen mängima juba unerutiini alguses ja panen kinni kui ta magab. See ka rahustab teda maha. Teki panen peale alles siis kui ta magab ja ise toast lahkun kuna ta on selline pusserdis 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 20:00; 04.03 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei suuda otsustada, kas proovida öösel lutti anda. Ehk peaksin tõesti neid Bibs lutte proovima.

Tüüpiline on see, et kell 6 ta ärkab, kuigi on näiteks alles tund aega tagasi söönud. Siis võtan ta enda kõrvale tissi otsa. Täna näiteks keeldus ja ärkaski üles. Muidu ikka on õnnestunud veel tunnike tukkuda.

Eile proovisin ka ilma mähkimata ta magama panna. See õnnestus, aga siis ta rahulikult küll magada ei suutnud. Ikkagi tahab teki sees olla. Aga samas ärkab liiga tihti öösel…oeh.. Ta tõesti eelistab külje peal magamist. Kui ilma mässimata ta magama panin, siis peagi oli ta keeranud end kõhuli ja seejärel ärkas. No ei sobi talle..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.03 21:26; 04.03 16:04; 05.03 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külili ei tohi last magama panna. Selja peal on kõige turvalisem.

Misajast? Ja mis siis juhtub külili? Veel 5 aastat tagasi õpetati ITK-s just külili, et kõige turvalisem. Selili magades võib nt tagasiheite korral lämbuda. ma ei tea, mis seal külili peaks juhtuma, veel 5-kuuse lapsega, kellest enamus nagunii oskab end ise seljalt kõhule keerata ja paljud roomavadki juba.

Teemaalgatajale soovitan alustuseks lihtsalt proovida mittemähkida. EHk ei ole lapsel mingit probleemi sellega? Või mähkida lõdvemalt ja järjest lõdvemalt. Mähkimise asemel tekk lihtsalt peale panna ja servad vastu lapse keha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külili ei tohi last magama panna. Selja peal on kõige turvalisem.

Misajast? Ja mis siis juhtub külili? Veel 5 aastat tagasi õpetati ITK-s just külili, et kõige turvalisem. Selili magades võib nt tagasiheite korral lämbuda. ma ei tea, mis seal külili peaks juhtuma, veel 5-kuuse lapsega, kellest enamus nagunii oskab end ise seljalt kõhule keerata ja paljud roomavadki juba.

Teemaalgatajale soovitan alustuseks lihtsalt proovida mittemähkida. EHk ei ole lapsel mingit probleemi sellega? Või mähkida lõdvemalt ja järjest lõdvemalt. Mähkimise asemel tekk lihtsalt peale panna ja servad vastu lapse keha.

ITK-s soovitati ainult esimene nädal panna külili, edaspidi selili. Külili ei juhtugi midagi, aga sealt võib lihtsasti vajuda kõhuli ja hoopis kõhuli on lämbumise risk. Eriti veel kui käed on kinni mähitud.

Selili magades ei saa beebi tagasiheite tõttu lämbuda, see on müüt. Beebidel on juba sünnist saadik köhimise refleks ja nad köhivad piima välja lihtsalt. Just kõhuli olles on see köhimine raskendatud ja lisaks võib beebi vajuda suu ja ninaga madratsisse ja siis on hingamisteed takistatud.

Enamus 5-kuuseid lapsi kindlasti ei rooma.

Kui laps suudab juba ise keerata, siis magab nagu tahab. Antud juhul käib jutt sellest, kuidas pannakse magama beebisid enne keerama hakkamist ja käed kinni mähitud beebit kindlasti kõhuli panna ei tohiks ja ka külili mitte, kui ta saab kõhuli vajuda.

Lugege natuke selle kohta, praegune soovitus on kindlasti panna beebi magama selili.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.03 22:26; 03.03 22:34; 05.03 18:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas lõpetada tekki mässimine?