Esileht Pereelu ja suhted Kuidas luua kodusoojust?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Kuidas luua kodusoojust?

Postitas:

Mida ma peaksin selleks konkreetselt tegema? Mul on pisikesed lapsed ja tahan, et kodu oleks nende jaoks hea, soe ja turvaline koht.

Minu kodu on minimalistlik ja mulle endale ei tundu eriti hubane, toiduvalmistamine pole minu jaoks- mulle lihtsalt ei meeldi mitte mingisugune toiduhais elamises (lapsed einestavad enamasti vanaema juures).

Toatemeratuur on ka piisavalt jahe, sest palavas toas hakkan ma kohe higistama. Soojad suhted lasteisaga puuduvad, sest mees elab enamasti teises riigis.

Mida ma peaksin tegema, et sellises kodus oleks kodutunne ja kodusoojus, kuidas seda luua? Laste nimel olen valmis pingutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.10 15:10; 28.10 16:09; 28.10 16:56; 28.10 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt vaata üle oma egoistlikud soovid (mulle see, teine ja kolmas asi ei meeldi jne).
Ja tundub, et sul on ettekujutus küll, milline on hubane kodu (soe, mõnus, koogilõhnaline). Nii et hakka selle nimel lihtsalt otsast liigutama.
Valik on ju sinu, kas üliminimalistlik ajakirja klantspilt või midagi muud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 15:38; 28.10 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled siis nagu mina ema kes väidetavalt ei teinud meile lastena(väga harva) ega ka nüüd süüa seetõttu et ei talu toas söögihaisu. Tundub siuke hale vabandus minu silmis. Ütle kohe et ei meeldi või ei viitsi 😀
Ma ei ütle et mu kodu oleks külm ja kõletu seetõttu olnud, aga mina oma kodus kujutasin teistmoodi ette. Midagi jäi siiski mu lapsepõlves puudu…
Mulle tundusid vanaema küpsetamised minu lapsepõlves nii armsa ja soojana.

Nüüd ise emana ma teen süüa ja vaaritan ning armastan seda. See ongi osa kodusoojusest.
Kokata saab ka lihtsalt ja kergelt, ei pea tunde veetma pliidiääres.
Ja toidutegemise tagajärg ongi toidulõhn ja see on loomulik.
Võid teha akna söögitegemise ajal lahti ja tugevate lõhnade korral panna alustaldrikule mõneks ajaks äädika mis ebameeldivad lõhnad eemaldab.
Kindlasti kaasa ka lapsed söögitegemisse kui vähegi võimalik!

Ma arvan et kodusoojuse loob suuresti see, kui lapsed tunnevad et sa oled neile olemas. Kuulad neid, mõistad neid, tegeled nendega ja kinnitad oma tundeid nii sõnades kui tegudes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 15:59; 28.10 17:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisiis vaaritamine on peamine. Aga jah, ma ei viitsi. Kui majas meest ei ole, siis vaaritada lihtsalt ei viitsi, sest ise armastan ma kergeid toite- tooreid juurikaid ja puuvilju. Laste vanaema niigi kokkab ja saadab toidupakikesi koju kaasa ka, no mis motivatsioon mul peaks olema kodus kokata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.10 15:10; 28.10 16:09; 28.10 16:56; 28.10 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks tuleb kodutunne tuleb hubasest valgustusest ja traditsioonidest. näiteks igareedestest pirukaküpsetamistest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tähelepanek on, et kodusoojus tuleb inimesel hingest ja kui kodudes ringi vaadata – mõnel on seda ja mõnel mitte. Mõni pingutab hirmsasti ent tulemus on ikka maksimaalselt nigel. Teisel tuleb see käigupealt ja seal on kõigil super-õdus olla. Armastan öelda, et kodu on armastuse nägu, mida pere endas kannab. Siiani see on kehtinud.
Lase see armastus lahti, mis sinus on ja vaata, mis tuleb….milline ta on. Rohkem loovust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, on inimesi, kelle kodudes on nii hea olla, et ei tahakski lahkuda:) Sellist kodu tahangi aga pole osanud luua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.10 15:10; 28.10 16:09; 28.10 16:56; 28.10 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui majas on lapsed, siis vaaritada ei viitsi aga kui on mees, siis viitsid?
See on arusaadav, et kõik inimesed ei viitsi ohjeldamatult kokata, aga midagi sa võiksid siiski teha, kasvõi niipalju, et pühapäeval teed kodus ise mingi mõnusa söögi, olgu siis kook, küpsised, pannkoogid või kasvõi soojad juustusaiad hommikul ahjus. Kui sa neid just põhja ei kõrveta, siis on väga mõnus lõhn. Köök võiks muidugi alati elamises olla eraldi ruum, uksega, mitte mingi nurgake magamistoas, juba ainuüksi see, et üks tuba elamises on kööktuba, tõmbab kodusoojusest kõvasti maha.

Kui ise küpsetada ei oska, võid nädalavahetusel lastega kuskil väljas söömas käia või midagi muhedat koju tuua (kasvõi need külmutatud pirukad, mille lükkad ahju ja saavad ise valmis, ühed õunataskud on väga head).

Kui sulle endale meeldivad jahedamad ruumid ja minimalism, siis vähemalt lastetoa võiksid sisustada lastele mõeldes, midagi värvilisemat, pehmed tumbad, mänguline vaip, lõbusad kardinad, soojad tekid. Küsi laste käest, mis neile meeldib, lase vanaemal midagi soovitada.

Kui sa oled ise laste jaoks olemas ja pole jäine eemalolev kuninganna, siis on see juba pool võitu. Sa ei pea, põll ees ja tolmulapp käes, ringi tuuseldama, aga loo mingid südantsoojendavad traditsioonid. Leia mingi ühistegevus, mis kõigile meeldib, loe õhtuti raamatut ette, kuula koos mõnd lasteplaati, võta akvaarium, mille eest ühiselt hoolitseda (ma oletan, et koduloomad ei meeldi), äkki teed elamisse ühe toataimede nurga vms.

Üldiselt on nii, et ole ise soe, seestpoolt, hingest, siis see kiirgab sinust välja ka sinu jahedasse ja minimalistlikusse elamisse. Sa võid kütta kaminat kuitahes sulni ja lopsaka sisustuse keskel, aga kui sa ise oled kalk ja kõle, siis ei aita mingi kütmine või küpsetamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Niisiis vaaritamine on peamine. Aga jah, ma ei viitsi. Kui majas meest ei ole, siis vaaritada lihtsalt ei viitsi, sest ise armastan ma kergeid toite- tooreid juurikaid ja puuvilju. Laste vanaema niigi kokkab ja saadab toidupakikesi koju kaasa ka, no mis motivatsioon mul peaks olema kodus kokata?[/tsitaat]

Äkki lõpetaks oma mina mina mina ära ja alustaks meiest?
Toored juurikad ja puuvili ei ole inimese põhitoit vaid enamsti vahepalad. Kui sina soovid, siis võid oma juurikaid närida aga lapsed peavad saama sooja toitu.
Kas see vanaema elab teie juures või kuidas on tagatud lastele siis 2-3 korda päeva soe toit? Mida nad hommikuti söövad? Miks see vanaema neile süüa teeb? Kas lihtsalt meeldib teha või on võtnud endale kohustuse sest näeb, et laste ema ei viitsi ega taha süüa teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 15:59; 28.10 17:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kodusoojus tuleb ainult armastusest. kui elanikes (eelkõige majaperenaises) seda ei ole, ei aita ka pirukaküpsetamine ega sisekujundusnipid.
kodu on soe ja helge siis, kui sealsed elanikud armastavad oma kodu ja pühenduvad sellele hingest. sul võib käia kokk, koristaja, aednik ja palgaline sisekujundaja, aga kodusoojuse saad tekitada ikka ainult sina ise, armastusega.
Armastus ise koosneb ka tuhandest pisiasjast. Näiteks teeb armastav ema oma lastele ise süüa, mitte ei saada lapsi külapeale sööma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 18:06; 28.10 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on täiesti jube elutuba, remontimata seinad, põrand ja lagi, tapeet ripendab ja põrand 5-värviline ja külased ütlevad, et siin on hubane ja kodune, olgugi, et igastoas on midagi lammutatud ja asjad pole paigas. näeks ja tunneks ma ise ka seda siis!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Niisiis vaaritamine on peamine. Aga jah, ma ei viitsi. Kui majas meest ei ole, siis vaaritada lihtsalt ei viitsi, sest ise armastan ma kergeid toite- tooreid juurikaid ja puuvilju. Laste vanaema niigi kokkab ja saadab toidupakikesi koju kaasa ka, no mis motivatsioon mul peaks olema kodus kokata?[/tsitaat]

Motivatsioon olekski siis kodusoojuse loomine!? Kindlasti pole see ainuke asi, aga siiski väga oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis või kes on lasteisa?

Teemasse, minu jaoks tähendab kodusoojus hästi puhast ja mugavat kodu, mis on ka otseses mõttes soe.
Kindlasti käib kodusoojuse juurde väga head omavahelised suhted – hea õhkkond. Ja otseloomulikult ka igapäevane soe kodune toit. Kerge ahjuroa või koogilõhn on täiesti omal kohal ning tekitab vajaliku emotsiooni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koduloomade eest hoolitseda ei meeldi ja taimed surevad minu elamises kiiresti, niisiis enam ma neid ei osta. Mugavaks teebki elu just see, et minu ema elab vastas majas ja tema hobi on kokkamine. Ema kodus on nipsasju ja naturaalset puitu, lisaks suur ahi. Minul on moodne kodu- metall, klaas, valge, must. Aga hubasust siin pole ja tundub, et lastel on vanaema juures parem:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.10 15:10; 28.10 16:09; 28.10 16:56; 28.10 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Koduloomade eest hoolitseda ei meeldi ja taimed surevad minu elamises kiiresti, niisiis enam ma neid ei osta. Mugavaks teebki elu just see, et minu ema elab vastas majas ja tema hobi on kokkamine. Ema kodus on nipsasju ja naturaalset puitu, lisaks suur ahi. Minul on moodne kodu- metall, klaas, valge, must. Aga hubasust siin pole ja tundub, et lastel on vanaema juures parem:([/tsitaat]
No selle jutu põhjal on mul ka tunne, et lastele vanaema juures rohkem meeldib. Alguses oli nagu juttu, et tahaksid kodusoojuse nimel pingutada, aga kui konkreetseteks nõuanneteks läks, siis hakkas ving pihta, et see ei meeldi ja toda ei viitsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Koduloomade eest hoolitseda ei meeldi ja taimed surevad minu elamises kiiresti, niisiis enam ma neid ei osta. Mugavaks teebki elu just see, et minu ema elab vastas majas ja tema hobi on kokkamine. Ema kodus on nipsasju ja naturaalset puitu, lisaks suur ahi. Minul on moodne kodu- metall, klaas, valge, must. Aga hubasust siin pole ja tundub, et lastel on vanaema juures parem:([/tsitaat]

Kuid miks oled sa loonud kodu, kus ei sul ega su lastel olla ei meeldi? Eriti kui sa veel aru saad (tundub, et saad), milles viga on, võid seda ju ometigi muuta. Sa ei ela ju enam üksi, et vaid oma tahtmisi täidad. Pere loomisega ei ole see enam ju ainuisikuliselt sinu elamispind vaid arvestada tuleks ju ka teistega (st laste ja mehega).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 15:38; 28.10 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sulle endale meeldib su kodus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ainult kokkamine kodutunde tekitaja. Mina ei ole ka suur kokkaja. Hädapärast teen ja ei naudi seda, aga mees ütleb, et meil on kodutunne ja sõpradel meie juures väga meeldib olla.

Üks asi on see, et ma lasen lastel elada. Meil ei valitse steriilsus, kus vaibale ei või asuda ja diivanipatju ei või nihutada. Lapsel peab olema müramise koht ja sein, kuhu oma joonistused riputada. Meisterda koos lastega. A’la kaunistage saapakarpe kus vidinaid hoida, heegeldage padjakatted.

Metall, klaas, valge, must – kõledavõitu tundub. Lisa oma kodule värvi ja pehmust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa arvad, et lapsed on ainult söögi pärast vanaema juures ja siis tuli see kodusoojuse mõte, mis võiks lapsed tagasi meelitada?
Tunnistasid ju ise ka, et lapsed jätavad su külmaks, lilli-loomi suretad, sest nendega tegelda ei viitsi. Mida sa siis teed kõik see aeg, kui lapsed on kusagil, kus on elu – armastus, soojus, ka söök – käid sa trennis, oled üle aja tööl, muul moel oma täiuslikkust klantsimas?

Su kodu on peegeldus sinust endast. Millegipärast ei tunne su lapsed end sinuga vabalt, pakun, et nad isegi natuke kardavad sind, sest ebatäiuslikkus su korrektses metall-klaas-ei-mingeid-näpujälgi!-kodus teeb sind ilmselt tõredaks. Laste joonistatud pildid seintel? Vaevalt, et sulle meeldiks, see on ju häirivam, kui korraks toidulõhna (minul vähemalt on köögis õhuimur+aken, ausalt, aitab lõhnade vastu. Kuidas sinagi vähemaga lepiksid kui parim köögitehnika???).

Mida sa tahad? Edasi elada oma elu stiilses kodus, aga lapsed võiks muutuda paremini käituvamateks ja kuulekamateks, kui vahetad padjakatteid?

Mu jutt ilmselt vihastas ja häiris. Aga mõtle oma lastele. Neil on küll vanaema, aga ema oled neile sina, nad vajavad sind. Su tuge, su tunnustust, kasvõi paar korda kuus inimlikku, perfektsionismivaba ema. Kuidas nad suureks saavad, kui nad pidevalt ei vasta su standarditele, ei ole nii täiuslikud kui peaksid, lisaks naudivad veel vanaema juures söömist (ja sealt tulevad ilmselt ka imelikud ideed lastele, mida sina heaks ei kiida, aga kahtlustad, kes ja kust need lastele pähe pani).

Kallike. Armasta ennast, oma lapsi, anna endale hõlpu. Mis sinu sees su selliseks on sundinud, kasvatanud, mille eest sa end selle raudse müüriga kindluselaadses kodus kaitsed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Koduloomade eest hoolitseda ei meeldi ja taimed surevad minu elamises kiiresti, niisiis enam ma neid ei osta. Mugavaks teebki elu just see, et minu ema elab vastas majas ja tema hobi on kokkamine. Ema kodus on nipsasju ja naturaalset puitu, lisaks suur ahi. Minul on moodne kodu- metall, klaas, valge, must. Aga hubasust siin pole ja tundub, et lastel on vanaema juures parem:([/tsitaat]
ma arvan, et kui te ka oma kodud emaga ära vahetaksite, siis ikkagi tahaks lapsed vanaema juures olla seal must-valges metallkodus. Inimene on see, kes kodust kodu teeb. Mitte asjad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 18:06; 28.10 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tuppa astudes ütlevad külalised alati, et issand kui mõnus teil siin on. On jah, sisustuses oleme kasutanud heledaid toone ja puitu, seinad on värvitud soojades toonides. Toa üldmulje on küll korras kuid mitte selline, et külalised ei julge istuda ega astuda- põrandal mõni mänguasi, raamaturiiul natuke sassis, poolikud kudumistööd siin ja seal, pastakakriipsud tapeedil. Tihtipeale tunnevad külalised end meie juures nii mugavalt, et diivanil istudes kerivad jalad tagumiku alla kokku, võtavad diivanipadja kaissu ja lihtsalt on.
Mul on palju toalilli, orhideesid, pidevalt on mõned lilled õites, seega on lilleilu meil isegi südatalvel, meil on akvaarium kaladega ja merisiga puuris. Tihtipeale kokkan ja küpsetan, pühapäeviti on pannkoogid, ning nädala sees teen ka korra kooki või saiakesi. Apelsini ja kaneelilõhn koos värskelt süüdatud küünla lõhnaga on maailma parimad lõhnad ja just neid lõhnu proovin ma ka oma elamisse aeg ajalt tekitada.

Lapsepõlvest mäletan ma eriti eredalt just neid hommikuid kui ma ärkasin pannkoogi lõhna peale, või kui ma tulin koolist koju ja terve elamine oli soojade kaneelisaiade lõhna täis. Just sellised hetked tekitasid alati nii sooja tunde südamesse ja nüüd loon ma just nendesamade võtetega kodutunnet oma koju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Koduloomade eest hoolitseda ei meeldi ja taimed surevad minu elamises kiiresti, niisiis enam ma neid ei osta. Mugavaks teebki elu just see, et minu ema elab vastas majas ja tema hobi on kokkamine. Ema kodus on nipsasju ja naturaalset puitu, lisaks suur ahi. Minul on moodne kodu- metall, klaas, valge, must. Aga hubasust siin pole ja tundub, et lastel on vanaema juures parem:([/tsitaat]

Kodu loomad tahavad püsivat hoolt, Lilled ka. Lilled siiski vähem, leia sordid, mis naudivad pigem külmemat ruumi ja vähe hoolt (neid on palju). Siis viruta, kuskilt asutusest (sõpsi juurest) kasv (uuri enne kuidas seda paljundada) Ja usu varastatud lilled kasvavad alati.

Rahulikult. Kodutunne tuleb ennekõike endale luua, kui sul on kodus hea, on ka su lähedastel ja sõpradel seal hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei arva, et kodus peaks valitsema temperatuur vahemikus 22-25 kraadi, see oleks ka minu jaoks üle mõistuse palav.

Samas on imelik, kui kodus ei sööda. Jah, vaaritamine on oluline, seda aga annab täiesti teha nii, et häirivaid söögilõhnu elamisse ei tule.

Väga oluline on hommikusöök – kas lapsed käivad koolis? Kui nad alustavad päeva koduse kõhutäiega, siis on see imaginaarne kodusoojus nendega terve päeva kaasas.

Koduloomad ja taimed ei ole kohustuslikud, kui sa ise neid ei fänna. Ent kui lapsed ise tahaksid neid endale ja oleksid valmis hoolitsema ja vastutama, siis tasuks mõistlikkuse piires midagi lubada.

Lastel peab olema kodus oma ruum ja aeg. Koht, kus hoida mänguasju, koht, kus mängida, ka kohad, mida ise koristada, mille eest hoolt kanda. Ühised tegevused emaga. Õigus otsuste tegemisel kaasa rääkida. Jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Niisiis vaaritamine on peamine. Aga jah, ma ei viitsi. Kui majas meest ei ole, siis vaaritada lihtsalt ei viitsi, sest ise armastan ma kergeid toite- tooreid juurikaid ja puuvilju. Laste vanaema niigi kokkab ja saadab toidupakikesi koju kaasa ka, no mis motivatsioon mul peaks olema kodus kokata?[/tsitaat]

Kui sa nii egositlik tüüp oled ja vaid enda peale mõtled, miks sa lapsed üldse said?
Uskumatu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda teemat lugedes tuli meelde üks kerttu rakke ütlemine, et naised jagunevad laias laastus kahte: soojad lehmad ja külmad kitsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loo oma perekonnas traditsioone, nt pühapäevane pannkoogiküpsetamine, E-L pudru keetmine, reedeõhtune küpsetamine, multifilmi/filmiõhtud lastega nädalavahetuseti, muud sellist. Sellega sa loodki sellise hea sooja kodutunde kui te teete midagi koos omas kodus, perekonnana. Mis puutub elamise stiili ning väljanägemisse, siis muuda seda natuke kodusemaks, too sisse soojemaid värve, pehmeid materjale, patju, vaipu, vaasikesi ja muid iluasjakesi, et saaks selline ilus armas koduke, mitte minimalistlik puulusikas ja supikauss ongi kogu mööbel kõle ja sünge elamine, mis sul arvatavasti enamvähem praegu on. Toatemperatuuri oleks ka mõistlik algava talve puhul juurde keerata, sina võid ennast rõdul jahutamas käia kui soovid. Soe tuba on mõnus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oma laste pealt veel ei tea, aga minu kodusoojus olid mu vanemad. Mitte sellised käsikäes käivad ja naeratavad, aga minu jaoks pea alati olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Köök võiks muidugi alati elamises olla eraldi ruum, uksega, mitte mingi nurgake magamistoas, juba ainuüksi see, et üks tuba elamises on kööktuba, tõmbab kodusoojusest kõvasti maha.
[/tsitaat]

Miks nii? Meil on avatud köök, elutoaga koos, aga minu meelest annab see just kodusoojust juurde. Köögis askeldades saab telekat piiluda (mitte et meil telekas pidevalt mängiks) ja vestlusest osa saada. Ma ei ole kunagi aru saanud, miks peetakse toidulõhnu elutoas häirivaks. Toidulõhnad on ju üldjuhul meeldivad. Ja pidevalt ei tehta ju sellise intensiivse lõhnaga toite nagu kapsas ja kala. Pealegi on olemas kubud.

Pühapäevahommikust pannkoogiküpsetajat minust ei saa. No ei ole hommikuinimene. Teen pannkooke õhtuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Niisiis vaaritamine on peamine. Aga jah, ma ei viitsi. Kui majas meest ei ole, siis vaaritada lihtsalt ei viitsi, sest ise armastan ma kergeid toite- tooreid juurikaid ja puuvilju. Laste vanaema niigi kokkab ja saadab toidupakikesi koju kaasa ka, no mis motivatsioon mul peaks olema kodus kokata?[/tsitaat]

Mina näiteks puht egoistlikust lähtepunktist ei küpsetaks kunagi pannkooke, aga küpsetan laste pärast. Nende jaoks on nii tore istuda seal minu kõrval, üks koksab muna katki, teine segab tainast, siis saavad auravad otse pannilt koogid kohe taldrikule. Asi on selles, et õnnelikuks teeb lapse elu see, kui nad on kaasatud erinevate eluavalduste protsessi. Muidugi on tore ka kingitusena saadud küpsetisi süüa, kuid ise oma ema kõrval toimetada on hoopis teine asi. Laste enesehinnangu ja rõõmu jaoks on tarvis ka minimalistlikus korteris lapsi rõõmustavaid elemente. Kuhu sa siis riputad laste tehtud meisterdused (kas ikka istute vahel koos ja õpetad neile erinevaid oskuseid ja midagi otsast lõpuni ise valmistama?), kus ripuvad laste pildid? Lapsed on osa perekonnast, neil peab olema õigus ka oma maitse järgi asju seada. Kooselu ja pereelu tähendab suurt üksteisega arvestamist, lapsed arvestavad, et suvalisse kohta oma meisterdusi ei panda, ema arvestab, et ka lapsed peavad saama uhkust tunda oma teoste üle ja peavad saama neid presenteerida. Kodusoojus tuleb sellest, kui ema oskab lapsed kaasata neisse tegevustesse, millega ta ise elevuse ja rõõmuga tegeleb, lapsed peavad osa saama ema rõõmust ja seda protsessi tasemel, mitte lõpp-produkti ainult vaadates. Kodu teeb soojaks peamiselt aga see, kui laps tunneb, et ema siiralt huvitub lapse väikestest huvidest, rõõmudest, muredest ja lapsega neil teemadel vestleb ja mingil määral ka lapse arvamust ja soove igapäevaelus arvestab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On inimesi, kes ei suudagi enda ümber kodusoojust luua.
Need on tavaliselt enesekesksed ja tundekülmad inimesed.
Aga – hoia kodu korras, kuid mitte apteekrihulluses.
Osta kodutaimi. Keeda healõhnalist teed. Hoia laual vaagnat värviliste puuviljadega, näita oma lastele välja, et nemad elavad seal samamoodi nagu sina.Pane lõikelilli vaasi.
Värske küpsetise lõhn on ka see, mis asjale hõngu loob.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas luua kodusoojust?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.