Esileht Pereelu ja suhted Kuidas ma saan oma elu korda seada kui mu perekond seda pidevalt üritab rikkuda.

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kuidas ma saan oma elu korda seada kui mu perekond seda pidevalt üritab rikkuda.

Postitas:
Kägu

Ma ei saa oma vanematega läbi,kuna nad ei saa oma eluga üldse hakkama.Kerjavad ja elavad ainult abirahast.Mina kolisin kodunt võimalikult kaugele,katkestasin nendega suhted,vahel olen süüa viinud ja esmatarbekaupu ostnud neile.Minu praegune elukaaslane ega tema suguvõsa ei tea midagi mu perekonnast,ütlesin vaid et ei suhtle nendega perekondlike probleemide tõttu.Mehega on pidevalt tülid,kuna ta tahab mu vanematekoju minna,aga kuidas ma saan teda sinna viia?Maja on nii lagunenud,vett ei ole sees,kuivkäimla,mööbel lagunenud,pole neil ei korralikke voodipesusid ega midagi.Mul on lihtsalt häbi ju,ma tahan seda kõike seljataha jätta ja oma elu paremini elada,ma tahan et mu perekonnal ei ole põhjust mind kunagi häbeneda,et mu lastel oleks kunagi ilus lapsepõlv.Vahel olen mõelnud,miks mu vanemad said üldse 8 last,kui nad ei suuda oma elu elada elamisväärtselt?Oma väiksemate õdede-vendade pärast just viingi neile süüa ja liha,ostan mänguasju neile ja odavat mööblit,kuid sellest ei ole kasu,vanemad ei suuda ikka majas korda hoida.Kuna ma olen enda eluga hästi hakkama saanud,mul on kõrghariduse omamine käsil,mul on ilus kodu ja saan igati hakkama oma eluga.Mis mulje mu elukaaslasele jääks,kui ta mu vanematega kohtuks?Vb on ta ootused liiga kõrged,ta ju näeb milline minu elu on ja vb arvab et mu vanemad elavad sama hästi?Mu perekond on isegi olnud televisioonis,kuid olen saanud seda alati siiamaani vältida,et tema neid seal näeks.Kuid kardan et varsti saab tema ja tema suguvõsa tõe teada,ja minu hinnang langeb kohutavalt nende silmis.Kõige rohkem teeb mulle haiget see et mu vanemad nagu teeks seda meelega,et rikkuda ja hävitada ka minu elu.Nüüd on nad varsti jälle tv-s,sedapuhku kuulutab seda fb-s ka mu sugulased,ja enam pole ma kindel,et mul õnnestub seda varjata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Kuidas ma saan oma elu korda seada kui mu perekond seda pidevalt üritab rikkuda.

Kas sa tõesti arvad, et valele saab ehitada oma elu ? Kui sul on mees, kes sind armastab, siis milles küsimus. Loodetavasti pole sa ise talle valetanud. Räägi talle, milles küsimus on. Räägi nii nagu asi on. Ja kui ta tahab, minge siis koos. Kui sul on kaaslane, kes jätab sind maha sinu vanemate pärast, siis parem varem kui hiljem. Kui sa oled midagi valetanud, on viimane aeg kõik ärarääkida. Kui sa oled midagi varjanud, on viimane aeg kõik ärarääkida. Ainult ausus saab olla kooselu alus. Kui saad hakkama nii nagu räägid, siis pigem tõuseb hinnang sinust, kui nähakse, kus sa elad. Kas sa ise hindad teisi inimesi nende vanemate järgi ? On ikka olema inimesi, kes suudavad inimest hinnata ka tema enda järgi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kuidas ma saan oma elu korda seada kui mu perekond seda pidevalt üritab rikkuda.

Tead, ma saan sinu häbist aru küll, aga selle vastu ei aita varjamine, ma mõtlen, oma mehe ees varjamine. Räägi mehele see perekondlik taust ära, ega muidu teil mingit ilusat elu kauaks ei jagu, kui sul kogu aeg selline \”saladus\” hinge peal. Paljudel on selja taga keerulisi perekonnaasju, sina oled oma vanematest erinev, elad teitssugust elu, sina ei pea süüd enda peale võtma nende pärast, vaid uhke olema, et oled osanud sealt välja rabeleda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tegelikult täiesti mõistan sind. Aga kui minul oleks selline koorem kanda, siis elukaaslane oleks küll esimene, kellele ma oma senise elu lahti seletaksin. See, mis elu elasid enne koos vanematega, ei olnud ju sinu otsustada ega teha. Sinu elu algas ju sealtmaalt, kui kodunt lahkusid. Ja sellega oled ju äärmiselt hästi hakkama saanud. Oled pidanud ju kõike nullist alustama, ilma et keegi abistaks. Tunne uhkust enda saavutuste üle, vähesed on selleks võimelised.
Kahju on muidugi su õdedest-vendadest. Aga oled tubli, et suudad ka neid aidata. Aga tulevikus oleks kindlasti su abi vaja, et ka nemad leiaksid selle õige teeotsa kätte.
Aga kui mees nii soovib, siis ma viiks küll ta sinna ja näitaks, milliselt redelipulgalt pidid sina ronima hakkama, et jõuda sinna kus nüüd oled.

Kallid sulle ja ära häbene oma minevikku, sest olevik on helge ja tulevik ilusam veel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ega sina ei ole syydi, millised su vanemad on. vota asja teistpidi, peaksid hoopis enda yle uhkust tundma, et sul onnestus oma elu teistpidi keerata. tead kui palju on neid inimesi, kes ei suuda seda teha.
pealegi aitad ju oma vanemaid vajadusel, see tahendab, et sa ei ole mingi julm mutt, kes julmalt selja poorab. aga sina ei saa neid muuta kui nad ise seda ei tee.
kindlasti raagiksin elukaaslasega, parem kui kuuleb mujalt juhuslikult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mine ravile oma libateemaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa tõesti arvad, et valele saab ehitada oma elu ? Kui sul on mees, kes sind armastab, siis milles küsimus. Loodetavasti pole sa ise talle valetanud. Räägi talle, milles küsimus on. Räägi nii nagu asi on. Ja kui ta tahab, minge siis koos. Kui sul on kaaslane, kes jätab sind maha sinu vanemate pärast, siis parem varem kui hiljem. Kui sa oled midagi valetanud, on viimane aeg kõik ärarääkida. Kui sa oled midagi varjanud, on viimane aeg kõik ärarääkida. Ainult ausus saab olla kooselu alus. Kui saad hakkama nii nagu räägid, siis pigem tõuseb hinnang sinust, kui nähakse, kus sa elad. Kas sa ise hindad teisi inimesi nende vanemate järgi ? On ikka olema inimesi, kes suudavad inimest hinnata ka tema enda järgi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
rotsik

Minu hinnang kaaslasele langeks kolinal, kui ma saaksin teada, et kaaslane on mulle VALETANUD oma mineviku kohta.
Ükskõik, kas valetanud selle ilusamaks või koledamaks, oluline on, et pole aus olnud.

Usun, et kui sa ise oled tubli inimene, siis su kaaslane hindaks seda hoopis kõrgemalt, kui näitaksid talle, mis keskkonnast tulles oled sa suutnud nii palju saavutada. Sul on tagumine aeg talle tõtt rääkida, kasvõi öelda, et sa ei taha talle oma perekonda näidata, sellepärast, et need on.. nagu nad on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ojaa, tean ka seda tunnet, kui kooliajal potensiaalne kutt mind koju saatsi ja peale seda ta enam potensiaalne ei olnudki. 🙁 Muidugi minu vanemaid ei anna võrreldagi teemaalgataja omadega. nad ise on korralikud inimesed, käivad kenasti riides (ema vähemalt), saavad rahaliselt norm hakkama jne. Täiesti normaalsed inimesed. Aga kodumaja ei kõlba kusagile. Kusjuures pole ka segamini, toad on korras jne, lihtsalt väline pilt on kole. Isa pole kunagi emal lubanud mingisugust remonti teha ja isa ise ei tee. Nii ongi kõik käest läinud. Minu mees pole kordagi mu vanemate juures toas käinud, maja ees küll. õnneks ta ei tahagi.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

mismoodi sa saad oma vanemad kui mineviku selja taha jätta?

mine mehega sinna ja vaadake, kuidas neid aidata saate.

Please wait...
Postitas:
pilluriin

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]mismoodi sa saad oma vanemad kui mineviku selja taha jätta?

mine mehega sinna ja vaadake, kuidas neid aidata saate.

[/tsitaat]

aga miks peaks lõpmatuseni aitama? Nagu teemaalgataja jutust järeldada võib- seal peres valitseb õpitud abitus. Olles ise samasuguse mõtlemisega perest pärit- tean, et mida rohkem sa aitad seda enam eeldatakse, et sa seda teed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sa vöid ju teha nägu, et sinu vanemaid ja seda olukorda ei ole olemas, aga see pole ka mingi lahendus. tuleb seda aktsepteerida, pyyda aidata. minu meelest on häbiväärne hoopis pyyd oma vanemaid varjata. olgu millised nad on. kui sa arvad, et sinu mees sinu selle pärast maha jätab millised on sinu vanemad siis sa öigupoolest ei vääri jah oma meest…. ja ilma jääd sa hoopis selle pärast temast, et pyyad paaniliselt töde varjata. usalda meest ja ära varja. öige mees ei saada sind ainult selle pärast kukele et sinu vanemad ei ole just köige paremini hakkamasaavad. ja kuna sul on veel teisi ödesid ja vendi siis seda enam ei tohi sa selga pöörata oma vanematekodule. aitad palju suudad ja muud sa teha ei saa. aga selga ei tohi pöörata. ja miks sa ei osta neile korralikke voodipesusid? on odavaid. kas nad myyvad maha? peadki häbenema kui neid ei abista. see ei loe, et nad on sellises olukorras enda rumaluse töttu. kui oled nende laps pead kandma ka selle koorma ja aitama neid sellisena nagu nad on!!

sa ei pea häbenema oma vanemaid vaid hoopis enda väga nigelat suhtumist ja häbenemist! kas sina jätaksid mehe maha kui tal on sellised vanemad? kui jah siis sa ise vääriks ka sellist käitumist. aga ma usun, et sa just hindaks meest kui ta teeks köik endast oleneva sellises olukorras ja sa möistaks, et see ei ole ju tema syy, et asjad nii on. aga tundub, et sa oled ise just selline snoob kes mehe maha jätaks:(. mul oleks sinu asemel häbi oma vanemate ees hoopis, et sa neid varjad ja häbened

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Pereelu ja suhted Kuidas ma saan oma elu korda seada kui mu perekond seda pidevalt üritab rikkuda.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.