Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted Kuidas ma tean,kas andestamine on veel seda väärt ??

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Kuidas ma tean,kas andestamine on veel seda väärt ??

Postitas:

lugu siis selline.. enne meie suhet tarbis mu mees päris palju alkoholi,minuga suhtes olles see muutus, kõige pealt lõpetas kange alkoholi tarbimise ära, siis hakkas oluliselt vähem sõpradega pidutsemas käima. Ta on suurepärane pereinimene,suurepärane abikaasa,abivalmis,hooliv,meeletult armastav,andestav ja kannatlik – temas on kõiki neid omadusi kordades rohkem kui ma endas leian olevat. Aga on üks probleem mis teeb selle suhte väga ebakindlaks ja ma ei tea mida teha annab või kas üldse annab. Meil on kõik suurepärane ja järsku ühel päeval juhtub see jälle – ta joob ennast purju,ilmub hommikul koju, vahepeal on telefoni teel minuga väga ebaviisakas,enamus aega ei vasta telefonile,üritab alguses ennast valedega välja vabandada. Peale igat sellist korda on tal endal ka meeletult kahju et ta seda on teinud,kohe on näha inimese silmadest see kurbus ja kahetsus. Ta ütleb ,et ei tea miks ta nii teeb ,lihtsalt \”katus sõidab ära\” ,kaotab enesekontrolli vms.Aga ta ütleb ,et tahab muutuda ja seda on ka näha. Suure vaevaga ma andestan talle peale pikka vestlust ja üritan meie suhte nimel edasi pingutada. Korra olen ka kodust ära läinud, kuna olen lapseootel ja kahtlesin kas suudan enam jätkata niimoodi. igaljuhul peale neid kordi on ta kodus ja muidu nö ideaalmees edasi ,kuid kuu või pooleteise pärast kordub samasugune juhtum uuesti. Ja ta jälle kahetseb ja ma olen jälle muserdatud,abitu ja segaduses – mida teha ? Kas jälle andestada? Kas on lootus ,et armastuse,headuse ja suhte tugevuse jõul saab sellest probleemist lahti ? või peaksin ma ikkagi lahkuma tema juurest ,kartes et see probleem läheb hullemaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.05 13:07; 19.05 13:25; 19.05 13:38; 19.05 13:58; 19.05 14:05; 19.05 15:01; 19.05 17:22; 23.05 19:58; 23.05 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees käitub nii, sest tal on lapsepõlves olnud probleemid, arvatavasti tema oma isa käitus samamoodi, lapsepõlvest on puudu armastust ja turvalisus..selline inimene ei suuda ja ei oska pakkuda seda ka teistele, meie alateadvus juhib meid..alateadvus on teadvus, mis paneb meid paika inimesena 0…5-6 eluaasta jooksul kogetud tunded, kogemused. Muuta saab neid vaid teadlikult.

Sinu asi on endale teadvustada, kas tahad katkise inimesega ühte teed käia, mõtle syndimata lapse peale..tema kogeb praegu sinu stressi samamoodi, peale sündi, vaevalt, et mees muutub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.05 13:17; 19.05 13:35; 19.05 13:40; 19.05 16:34;
Postitas:

No tal on samamoodi oli isa selline. AGA minul oli kaa! minu isa on samamoodi padujoodik ja ma kasvasin ilma igasuguse turvatundeta, aga tänu sellele ma arvan,et mina tahan seda teistele just rohkem võimaldada.
Ja ta ju pakub armastust ja turvalisust enamus aega. tähendab ,et ta on ju selleks suuteline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 19.05 13:07; 19.05 13:25; 19.05 13:38; 19.05 13:58; 19.05 14:05; 19.05 15:01; 19.05 17:22; 23.05 19:58; 23.05 20:04;
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Peale igat sellist korda[/tsitaat]
Loe seda lauset nüüd. Mitte peale SEDA korda, vaid peale IGAT korda. Vastus sinu küsimusele.

0
0
Please wait...
Postitas:

miks sa küsid siis kui vastust tead?

sinupuhul on probleemiks klammerdumine, mitte tahtmine pakkuda turvatunnet, sa klammerdud liigselt meestesse, kes tähelepanu pakuvad..niimoodi otsid sina turvatunnet, läbi teiste.

Minge mõlemad psühholoogi juurde ja hakake endaga tegelema, need puntrad teie elus on vaja läbi harutada ja saate oma küsimustele vastused, õpite ka ennast tundma paremini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.05 13:17; 19.05 13:35; 19.05 13:40; 19.05 16:34;
Postitas:

See ei ole klammerdumine kui ma üritan teha midagi ,et saaks asja Suhtest mille nimel on nii palju pingutatud,nii palju koos läbi elatud ,nii õnnelik oldud !

Ma juba käin psühholoogi juures teraapias,tänu oma lapsepõlvele. 😉
Abikaasa mul ei taha minna eriti,sest ta ütleb ,et ta ei oska rääkida niimoodi- see on kusjuures ka tõsi.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]See ei ole klammerdumine kui ma üritan teha midagi ,et saaks asja Suhtest mille nimel on nii palju pingutatud,nii palju koos läbi elatud ,nii õnnelik oldud !

Ma juba käin psühholoogi juures teraapias,tänu oma lapsepõlvele. 😉
Abikaasa mul ei taha minna eriti,sest ta ütleb ,et ta ei oska rääkida niimoodi- see on kusjuures ka tõsi. [/tsitaat]

sa ei saanud minu mõttest enda klammerdumise kohta aru, aga no pole viga.

Tubli tüdruk, et käid juba psühholoogi juures..loodetavasti on hea psühholoog, mitte selline, kes ise ka vajaks psühholoogi:)

Edu sulle sinu elus ja ma loodan siiralt, et sinu tee saab olema ilus.
Pea meeles, et sina pead ennast rohkem armastama, kui meest.

0
0
Please wait...
Postitas:

Prooviks ampulli? Tean inimesi, kellel see on aidanud. Kui ka alkoholi tarvitab, pidavat ensetunne minema kohe peale esimest pitsi nii hulluks, et see toob jälle mõistusele ja lõpetab ära enne kui tsüklisse langeb.

0
0
Please wait...
Postitas:

No see on ka võimalus,aga minu teada on ampull rohkem nendele kellel see purjus olek tihedamini on .

0
0
Please wait...
Postitas:

No minul ka üks selline mees kodus, aga ma olen üpis kindel, et see halvasti ütlemine tuleb sellest, et ma ise helistan ja käin pinda:) Viie aasta jooksul on mulle selgeks saanud see, et mees tahab aegajalt istuda ja olla oma sõpradega nii, et naine pidevalt oma kõnedega pinda ei käi. Kui naine muudmoodi aru ei saa, siis tuleb vist halvasti öelda, eks teinepäev muidugi jonnin mina ka ja mees siis kahetseb, aga tegelikult ei meeldiks mulle ka, kui sõbrannadega väljas olles mees helistaks pidevalt:) Tema oli ka varem hirmus alkoholi sõber, aga kui kokku kolisime ja lapse saime võttis end kokku. Kuus 1-2 korda sõpradega istumine ei tohiks olla patt, aga ometi ma vingun vahest ikka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 13:59; 19.05 19:11;
Postitas:

Meil ongi sellel teemal juttu olnud,et mina üritan mõista ja tema üritab mõista. Mul poleks mittemidagi selle sõpradega väljas istumise vastu kui kõik on enne kokku lepitud ja paika pandud. Mitte nii et tema ütleb : kallis ma käin poest läbi ja siis olen kell 7 kodus.. siis telefoni vastu ei võeta, kell 9 öeldakse,et midagi tuli vahele aga kohe hakkab liikuma .. ja järgmine kõne saabub keset ööd kella 1 ajal,et ta on kuskil linna peal kakerdab ja tal mingit vabandust polegi. Ja hommikul tullakse koju .

0
0
Please wait...
Postitas:

Soovitan ka ampulli, õigemini on see nüüd veenisisene süst, fermendiblokaator.
Ja 3 aastat korraga, see on aeg, kus inimene harjub oma kaine eluga ja äkki näeb väärtusi, mida see pakub ning leiab, et selliselt on parem elada kui end aeg-ajalt seaks juues, suhted rikkudes jne. No ja kui see ka ei aita, siis polegi midagi teha.

Räägin omast kogemusest, kaotasin kunagi läbi õnnetuste aasta jooksul 2 lähedast inimest, töö, kõik läks p…se ja jõin üle 4 a liiga palju. Õnneks oli inimene, kes mind esialgu peaaegu vägisi aitas ja viimase viie aastaga on mu elu korda saanud ja mina tean küll, et ma ei taha enam kunagi tagasi langeda, jube must auk tagantjärge vaadates. Brrrh.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ahah, no mina ei tea sellest ampulli asjast väga midagi, seetõttu tahaksin küsida ,kas see kui inimesel on ampull tähendab ,et ta ei või tilkaki alkoholi võtta ? ja mis siis juhtub kui inimene siiski joob sellel ajal?

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Ahah, no mina ei tea sellest ampulli asjast väga midagi, seetõttu tahaksin küsida ,kas see kui inimesel on ampull tähendab ,et ta ei või tilkaki alkoholi võtta ? ja mis siis juhtub kui inimene siiski joob sellel ajal?[/tsitaat]

Tean paljusid kellel on olnud ampull, mõned drastilisemad näited :
jõi ikka edasi & suri ära
ei joonud, aga hakkas narkootikume tegema
jõi edasi & ei surnud ära

edulugusid ka, pani ampulli ja enam ei joo

0
0
Please wait...
Postitas:

Sa pead selgeks tegema kõige olulisema asja:

SINA EI SAA MIDAGI TEHA, SINA EI SAA MIDAGI MUUTA, AINULT LEPPIDA.

Kõik algatused: ampull, psühholoogi juurde minek jms, peab tulema mehelt endalt. Muidu on need algatused ajutised. Kui mehel on jälle joomatuur: ÄRA helista, ise teab mis teeb. Sa pead arvestama reaalsusega: ta on muidu tubli mees, aga kohati täiesti vastutustundetu. Sa pead sellega lihtsalt leppima, SINA TEDA MUUTA EI SAA, EI SAA KA TOETADA. Valiku teeb tema. Minu meelest peaksid sa minema AA-sse, seal on spets grupp sõltlaste lähedastele. Minu sugulasel läks 10 aastat, enne kui sai aru, et helistamine, muretsemine, juhilubade peitmine jms,,TOETAMINE´`tegelikult süvendab alkohooliku probleemi.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Sa pead selgeks tegema kõige olulisema asja:

SINA EI SAA MIDAGI TEHA, SINA EI SAA MIDAGI MUUTA, AINULT LEPPIDA.

Kõik algatused: ampull, psühholoogi juurde minek jms, peab tulema mehelt endalt. Muidu on need algatused ajutised. Kui mehel on jälle joomatuur: ÄRA helista, ise teab mis teeb. Sa pead arvestama reaalsusega: ta on muidu tubli mees, aga kohati täiesti vastutustundetu. Sa pead sellega lihtsalt leppima, SINA TEDA MUUTA EI SAA, EI SAA KA TOETADA. Valiku teeb tema. Minu meelest peaksid sa minema AA-sse, seal on spets grupp sõltlaste lähedastele. Minu sugulasel läks 10 aastat, enne kui sai aru, et helistamine, muretsemine, juhilubade peitmine jms,,TOETAMINE´`tegelikult süvendab alkohooliku probleemi.[/tsitaat]

AA on usuhullus..ühest sõltuvusest teise. Näinud ja kogenud pereliikme peal.

0
0
Please wait...
Postitas:

Pead arvestama, et see mees ei muutu iial. Isegi kui ta ei puutu iial enam alkoholi, jääb ikkagisee tsüklisse langemine teda saatma.
Sa võid talle andestada, aga pead ise teadvustama. Mees ei muutu. See tähendab ,et küsimus on ainult ajas, kuna ta jälle ärakukub. Ja nüüd on küsimus selles, et kas kõik see hea, mis on teie elus 2 tsükli vahepeal, kaalub üles selle või mitte. Kui võtta päevade arvult , siis ilmselt on paremaid päevi rohkem kui halvemaid. Ehk elad nende paremate päevade nimel ? Ja mäletad neid aegadel kui ta ärakaob. Ja üht asja peaksid sa otsustama, kui otsustad jätkata. Ei mingit endapiindamist, nutmist , kannatamist aegadel kui ta ärakaob ja jooma kukub. See pole sinu viga, see on tema oma. See on üks omamoodi mäng, üks kannatab, teine nagu põhjustaks kannatusi ja siis peaks kannatuste põhjustaja hiljem meeletult pingutama kuni tal kõigest kõrini saab ja jälle uuesti ärakukub. Kaassõltuvus on selle nimi, kui naine kannatab meeletult , nutab, läheb endast välja ,sellel ajal kui mees oma joomatuuril on..

0
0
Please wait...
Postitas:

Alkoholism ongi ravimatu ja krooniline haigus. Andesta või ära andesta, alkohoolik hakkab varem või hiljem jälle jooma. Tavaliselt on asi OK, kui kõik sujub. Aga elus tuleb ikka suuremaid ja väiksemaid kriise/ebaõnnestumise ette. Siis haaarab alkohoolik kohe pudeli järgi.

0
0
Please wait...
Postitas:

Üks pool minust teab,et ta ei muutu, teine pool loodab siiski.
Üks pool minust andestab ja pingutab ,nende heade aegade nimel, teine pool käseb minust käseb mul asjad pakkida ja ära minna.
Kõige valusam on mõte loobuda inimesest kellega koos on elu kõige ilusamad hetked olnud, kes tunneb ja teab mind paremini kui keegi teine, kes on olnud mu kõrval , koos on raskusi ületatud ja loodud unustamatud mälestused. Mõte sellest,et olla jälle üksi on raske. Varsti on laps sündimas, mul pole ju sissetulekut peale varsti tulemas oleva emapalga, ma ei oska ettegi kujutada,kuidas ma hakkama saaksin.
Paljud siin foorumis võivad öelda,et ma olen loll jne, aga sellised otsused on väga rasked. Armastus on ju siiski väga tähtis.

0
0
Please wait...
Postitas:

kuna nüüd on laps tulemas, siis lihtsalt ära minna pole enam võimalik, olete ja jääte seotuks. Seega tuleb panustada olemasoleva olukorra parandamisele. Sa ütle mehele, et kui ta tõesti tahab oma sõltuvust ja elu kontrollida, peab ta minema hea septsialisti juurde, kelle ülesanne ongi inimest aidata. Mõnedel inimestel tekib sõltuvus kergesti ja seda on isegi geneetikaga seletatud. Ja kui mees on seda kõike teinud pere nimel, ja see ei aita. siis jah, pole midagi teha. Ilmselt ta valetab sulle sellepärast, et ei taha sulle haiget teha, sest teab, et see teeb sulle haiget. Aga kui ta teaks, et sa tõepoolest soovid teda aidata, olla tugiisik sellest sõltuvusest üle saamiseks, äkki ta siis usaldab sind ja ei valeta?
Mu lastel on täiskarsklasest isa, kuid sageli ei vääri ta isa nime, isegi mitte mehe nime. Mu isa oli padujoodik, kuid töökoha vahetuse ja vanemaks saades on joomine jäänud väheseks ja temast on saanud super vanaisa, oleks ta ainult selline isa olnud mulle lapsepõlves! Inimesed muutuvad, nii ühes kui teises suunas. Jõudu sulle paremuse poole liikumiseks.

0
0
Please wait...
Postitas:

oot, nagu ma aru saan, kaob ta lihtsalt ühel hetkel sõpradega jooma?
ütled, et ta on telefoni teel ebaviisakas, ei vasta kõnedele jne.

kallis tüdruk, kui sa juba aru saad, et ta jooma läks, no mida paganat sa talle siis veel mitu korda helistad?
ta ei jäta su kõnede pärast ju joomingut pooleli ja sa tead seda väga hästi. mida sa helistad ja saed inimese kallal? ise sa ju irised, loomulikult muutub purjus mees vastikuks. ega tema sulle ei helistanud, et tüli norida.

tead, mulle tundub, et sellise mehega on võimalik elada küll, kuni ta joob kodust eemal. läks jooma, siis läks. sina suhtu, nagu oleks ta paaripäevasesse komandeeringusse sõitnud ja tegele oma asjadega.
võta meest sellisena, nagu ta on. anna talle üks vaba õhtu kuus, las joob ja möllab.
kui ta tahab ümber kasvada, siis teeb ta seda ise. kui ta ei taha, siis ei aita sinu irisemine ka kohe kuidagi. mürgitad vaid enda ja teise elu.

ma arvan, et lase ohjad lõdvemaks, äkki on see joomine mehel tingitud sellest, et teiste meestega juues on ainuke moment, kus ta end üleüldse inimesena saab tunda. muidu naine muudkui reguleerib ja rivistab ja \”vestleb\” ja siis andestab jne.
sa ise tekitad sellest üheõhtusest joomingust mingi nädalapikkuse draama. ole naine, mitte mingi ema-õppealajuhataja ühes isikus.

mu enda isa tavatses ka vahel meestega juua, hommikuks tuli ikka koju. ei olnud ta vägivaldne ega muidu tülikas ja keegi selle all ei kannatanud. ega ta nüüd nii tihti ka ei joonud.
aga kui isa jooming kestis vaid ühe õhtu-öö, siis ema õiendas ja kaagutas ikka päevi takkajärgi. ja oi kui kõrini meil lastel sellest ema vingumisest oli!
mu isal pole mingit alkoholiprobleemi, aga vingumist ja kaagutamist ei talu meist lastest küll ükski.

0
0
Please wait...
Postitas:

no minu mees on petnud…samamoodi pärast kannatab, teeme kõvasti tööd suhte nimel kogu aeg jne.

mina olen alkohooliku perest, isa oli super-hüper kui oli kaine, tegi süüa, koristas, tegeles meiega väga palju, mina aru ei saanud kui ta purjus oli, kui olin väike. arvasin kogu aeg et mul on õnnelik lapsepõlv. see kes kannatas, oli mu ema ja seeläbi ei suutnud ta olla ka hea ema. siiani ei saa me läbi oleme võõrad, kauged üksteisest. aga mu isa jõi pubekaeast kuni 50. sünnipäevani, nüüd on ta juba 4 aastat kaine olnud, keeras ära, pidi hakkama kinnises asutuses antidepressante sööma ja siiani ei joo. ampulli talle ei pandud aga kangete rohtudega ei tohtinud juua ja nii see läks. fantastiline, mina ise seda ei uskunud alguses.

mina usun küll seda et mees joob ja petab naise toel, midagi peab nihu olema kodus, suhtes, seda ei pruugi ise taibatagi. tihti lähevad asjad keeruliseks kui mängu tulevad lapsed, enne on kõik ilus ja kena sest naisel on mehe jaoks aega, energiat, tundeid, rasedusega suunatakse kõik lapsele…

0
0
Please wait...
Postitas:

jah, see ON suur probleem kui ikka kord kuus minnakse poodi, aga haihtutakse hoopis jooma.
ja fakt on ka see, et sinu võimuses on ainult enese muutmine. märtri mängimine võib väga halvasti mõjuda lapse psüühikale. küll võib aga meest abi otsima ja muutuma sundida olukord, kus ta reaalsest mõistab, et sellise käitumisega kaotab ta oma pere. aga sinu valik.

lisan veel, et mina olen kunagi \”jätnud\” sellise ebastabiilse Armastuse. oli küll hirmus valus ja oli jah kohutavalt suur tahtmine aidata ja valmisolek kannatada, aga ühel hetkel sai armastus enda vastu võitu. jumal tänatud, hetkel elan koos Eluarmastusega ja meil on väga mõnus turvaline üksteist austav pere.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ma sain vist valesti aru, kas mees joob siis mitu päeva jutti? Või millest see ampulli jutt siia tekkis? Mina sain aru, et probleem on selles, et mees läheb jooma, telefonile ei vasta ja kui vastab ütleb inetult? Hommikuks on siiski kodus? Päris karsklast tahad temast teha või milles see probleem on? Minul mees annab ennem siiski teada, kui minek kuskile, aga kui hakkan talle tihti helistama ja irisema, siis saan ka mina inetuid sõnu kuulda. Järgmisel päeval vabandab ja elu läheb edasi. Ma arvan, et kui me oleme võtnud omale mehe, kes armastab aegajalt juua ja siis end nö \”välja lülitada\” kodusest elust paariks tunniks, ei saa me enam neid ümber kasvatada. Tegemist pole ju alkohoolikutega, alles oli teema, kus siin kirjutati igapäevasest tipsutamisest, seda peeti normaalseks:) Ampull on minu arust ikka mõelnud neile, kes joovad igapäevaselt ja ei suuda joomata olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 13:59; 19.05 19:11;
Postitas:

Teemaalgataja, meil on täpselt sama teema.

Enne oli poissmees ja pidutses tihti.
Nüüd toimub see kord paari kuu jooksul.
Vahepeal ütleb, et läheb…ainult 1 õhtu…kuid tuleb päev hiljem. Minu meelest satub kergesse tsüklisse.
Vahepeal haihtub kui teeb õues suitsu.
Ma ei helista kunagi kui ta läinud on. Kui tuleb, isegi siis ei räägi, vaid ootan kui tal endal midagi öelda on.
Mul on vastik tunne kui ta läinud on, siis mõtlen, et MIDA me nüüd tagasitulles jälle räägime. Et kas jälle hakkab sama teema algusest peale.
Korra on läinud ka nö ravile. Kuulas 3h seda juttu, aga ostustas ravi mitte teha. Ju ikka ei saa nii.
Mina teda sundida ei saa sinna minema. Sellest poleks mingit kasu. Ta peab ISE aru saama, millest ta ilma võib jääda seoses joomisega.
Ja ma ei teeks sellest mitte mingit probleemi kui ta käiks paari kuu jooksul korra sõpradega pidutsemas KUI ta tuleks kasvõi hommikuks koju, mitte päev või 2 hiljem ja KUI ta ei raiskaks iga pidu -700 euri! Vot see ON probleem. Ta on metsik väljategija, taksoga rändaja jne. Alkoga kaob piir. Mõtleb, et on miljonär.

Sellega tuleb kas leppida või ära minna, sest see EI muutu kui mees seda ISE ei taha.

0
0
Please wait...
Postitas:

Alkohooliku lapsena peaksid teadma, et sellised asjad ei muutu ilmselt kunagi. Mõni inimene ei ütle kunagi halvasti kui ta purjus on, teine läheb tigedaks. Mu ema oli nagu ümber vahetatud kui tsüklisse langes, jube inimene. Nüüd täiskasvanuna olen mõelnud, et loomulikult tahtsin lapsena oma emas ainult head näha, aga tegelikult toob alkohol välja selle sisemise inimese, keda kaine peaga varjatakse, et endast parem mulje jätta. Kui inimene räägiks kenasti, et sõpradega on lõbus õhtu ja jääb veel paariks tunniks, siis poleks ju probleemi. Ilmselgelt on keegi selles armastuskomnurgas mees-naine-alkohol üleliigne, kui alkoholi eelistatakse naisele, siis ilmselgelt on see naine. Alkoholism võib ju haigus olla, aga kui haige ei taha terveks saada, siis on ainuke võimalus ilma temata edasi minna.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Meil ongi sellel teemal juttu olnud,et mina üritan mõista ja tema üritab mõista. Mul poleks mittemidagi selle sõpradega väljas istumise vastu kui kõik on enne kokku lepitud ja paika pandud. Mitte nii et tema ütleb : kallis ma käin poest läbi ja siis olen kell 7 kodus.. siis telefoni vastu ei võeta, kell 9 öeldakse,et midagi tuli vahele aga kohe hakkab liikuma .. ja järgmine kõne saabub keset ööd kella 1 ajal,et ta on kuskil linna peal kakerdab ja tal mingit vabandust polegi. Ja hommikul tullakse koju .

väga vabandan, aga see peatselt isaks saav poisike ei ole veel isaduseks valmis. Oma lapseootel naise juurest Ei lähe vastutustundlik mees jooma. Jooma ajab inimest võimetus oma tunnetega toime tulla. Mis iganes teda siis vaevab.
Ning suhe on nagu tants, praegu vihud sina üksi tangot tantsida – muudkui püüdes ja pingutades, andestades jne. Aga tõde on see, et alkohoolikuga oledki sa terve elu tegelikult üksi. On ainult tema vajadused ja vabandused. sina pead ise enda ja kõige muuga hakkama saama. Milleks sulle lisaks lapsele veel seda koormat vaja on. Aga nagu öeldakse, keerulised inimesed on tulnud meile midagi õpetama.
Eks peadki kõigepealt endas selgusele jõudma – kas suudad läbi elu vedada veel kedagi, kes seda selgelt ei väärtusta voi mitte. Sina ei saa kedagi teist muuta. Muuta saab vaid ennast ja sedagi läbi suurte raskuste. Sellel jobul paraku pole kavatsustki – no mida mula, et mina ei oska nagu sina rääkida. Mis mõttes? See näitabki, et ta ei suuda oma tunnetega toime tulla. Lihtsam on jooma minna. aga kuidas ta sinu arust suudab olla vastutustundlik isa ja oma perekonda hoida ja kaitsta – kui ta ei saa endagagi hakkama ??? Isa roll ei ole vaid seemendamine vaid palju enamat. Paraku millist eeskuju selline äbarik te lapsele annab? Rasedus, lapse tulek jne see kõik on suur elumuutus ja paraku ei muuda lapse sünd mitte üht viletsat suhet paremaks. Vastupidi see toob kõik varjatud pinged esile. Ja kui juba praegu on jama majas, mis siis, kui pidev magamatus teid hulluks ajab? Läheb aga jälle jooma ? Kes sinule toeks on?kardan, et sellest püksikandjast nii palju meest ja isa pole. See on kurb ja karm, aga nii sellistega elu juba on. mida varem sa seda endale tunnistad, seda parem. Kui leiad, et sa oledki just sellist kohtlemist väärt ning see on parim elu, mida lapsele pakkuda saad, andesta edasi.
Normaalne mees peaks sind kätel kandma ja igati hoolitsema, et sa mitte millegi pärast muretsema ei peaks, ajal mil oled kõige haavatavam ja õrnem. Kui tema enda laps sinu sees kasvab. Sinu stress kandub ka lapsele üle – see jobu, aga kaob kus kurat ja siis sina veel poputad ka ? Sina pead siis kõikide oma hirmude ja muredega üksi hakkama saama? Kes sind lohutab ja pakub turvatunnet ? See ju tema kohus ja panus. mingi austus võiks ikka mehel olla. Selline käitumine on häbematu ja julm just sinu ja lapse suhtes.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil ongi sellel teemal juttu olnud,et mina üritan mõista ja tema üritab mõista. Mul poleks mittemidagi selle sõpradega väljas istumise vastu kui kõik on enne kokku lepitud ja paika pandud. Mitte nii et tema ütleb : kallis ma käin poest läbi ja siis olen kell 7 kodus.. siis telefoni vastu ei võeta, kell 9 öeldakse,et midagi tuli vahele aga kohe hakkab liikuma .. ja järgmine kõne saabub keset ööd kella 1 ajal,et ta on kuskil linna peal kakerdab ja tal mingit vabandust polegi. Ja hommikul tullakse koju .

väga vabandan, aga see peatselt isaks saav poisike ei ole veel isaduseks valmis. Oma lapseootel naise juurest Ei lähe vastutustundlik mees jooma. Jooma ajab inimest võimetus oma tunnetega toime tulla. Mis iganes teda siis vaevab.
Ning suhe on nagu tants, praegu vihud sina üksi tangot tantsida – muudkui püüdes ja pingutades, andestades jne. Aga tõde on see, et alkohoolikuga oledki sa terve elu tegelikult üksi. On ainult tema vajadused ja vabandused. sina pead ise enda ja kõige muuga hakkama saama. Milleks sulle lisaks lapsele veel seda koormat vaja on. Aga nagu öeldakse, keerulised inimesed on tulnud meile midagi õpetama.
Eks peadki kõigepealt endas selgusele jõudma – kas suudad läbi elu vedada veel kedagi, kes seda selgelt ei väärtusta voi mitte. Sina ei saa kedagi teist muuta. Muuta saab vaid ennast ja sedagi läbi suurte raskuste. Sellel jobul paraku pole kavatsustki – no mida mula, et mina ei oska nagu sina rääkida. Mis mõttes? See näitabki, et ta ei suuda oma tunnetega toime tulla. Lihtsam on jooma minna. aga kuidas ta sinu arust suudab olla vastutustundlik isa ja oma perekonda hoida ja kaitsta – kui ta ei saa endagagi hakkama ??? Isa roll ei ole vaid seemendamine vaid palju enamat. Paraku millist eeskuju selline äbarik te lapsele annab? Rasedus, lapse tulek jne see kõik on suur elumuutus ja paraku ei muuda lapse sünd mitte üht viletsat suhet paremaks. Vastupidi see toob kõik varjatud pinged esile. Ja kui juba praegu on jama majas, mis siis, kui pidev magamatus teid hulluks ajab? Läheb aga jälle jooma ? Kes sinule toeks on?kardan, et sellest püksikandjast nii palju meest ja isa pole. See on kurb ja karm, aga nii sellistega elu juba on. mida varem sa seda endale tunnistad, seda parem. Kui leiad, et sa oledki just sellist kohtlemist väärt ning see on parim elu, mida lapsele pakkuda saad, andesta edasi.
Normaalne mees peaks sind kätel kandma ja igati hoolitsema, et sa mitte millegi pärast muretsema ei peaks, ajal mil oled kõige haavatavam ja õrnem. Kui tema enda laps sinu sees kasvab. Sinu stress kandub ka lapsele üle – see jobu, aga kaob kus kurat ja siis sina veel poputad ka ? Sina pead siis kõikide oma hirmude ja muredega üksi hakkama saama? Kes sind lohutab ja pakub turvatunnet ? See ju tema kohus ja panus. mingi austus võiks ikka mehel olla. Selline käitumine on häbematu ja julm just sinu ja lapse suhtes.
[/tsitaat]
Väga õige jutt.

Ja veel üks asi. Kui naine pikka aega talub ja andestab sellist asja, mis on talle täiesti vastumeelne, siis muutub naine ise kibestunuks ja tigedaks mutiks. Parem lõpeta see jama, enne kui laps majas. Elagu eraldi ja käigu teil külas, siis pole tema elu ja trikid sinu mure.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 07:46; 23.05 19:03;
Postitas:

Väga õige jutt.

Ja veel üks asi. Kui naine pikka aega talub ja andestab sellist asja, mis on talle täiesti vastumeelne, siis muutub naine ise kibestunuks ja tigedaks mutiks. Parem lõpeta see jama, enne kui laps majas. Elagu eraldi ja käigu teil külas, siis pole tema elu ja trikid sinu mure.[/tsitaat]

Lihtne öelda: elagu eraldi. Aga mille eest mina eraldi elan? see raha mis ma tänu lapsele saama hakkan pole nii suur et maksta üüri,kommunaale,osta lapsele asju ja süüa ka.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]GuapaMorena kirjutas:[/small]

Lihtne öelda: elagu eraldi. Aga mille eest mina eraldi elan? see raha mis ma tänu lapsele saama hakkan pole nii suur et maksta üüri,kommunaale,osta lapsele asju ja süüa ka. [/tsitaat]
Oehh, eks ela siis raha pärast oma joodikuga koos, neela alla koik tema sigadused. Voin ennustada, et muutud ikkagi kibestunud mossis mooriks aastate jooksul, lahku lähete niikuinii, kuid siis voib sinu jaoks vanuse tottu juba liiga hilja olla see oige leida, kellega stabiilses ja onnelikus suhtes elada. Ja surivoodil kahetsed oma elamata elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 07:46; 23.05 19:03;
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Pereelu ja suhted Kuidas ma tean,kas andestamine on veel seda väärt ??

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.