Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas maandate ärevust?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kuidas maandate ärevust?

Postitas:
Kägu

Loen juba mitmeid aastaid ülikoolis üht ainet. Valdan küll teemat, aga ikka on iga semestri alguses närv nii sees, et mine või hulluks. Nüüd algaski uus semester, minul homme esimene loeng ja käed lausa värisevad, süda on paha ja raske tunne.

Kuidas teie sunnite ennast rahunema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sulle tuleks mac aadressi bänn panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma võtan magneesiumi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Xanax

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pool pitsi konjakit enne loengut hinge alla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selleks on koolitused. Sina kui ise koolitaja võiksid ju minna avaliku esinemise koolitusele. Lihtne, kiire, saab abi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ole tõsiusklik, aga mul aitab igasuguse ärevuse vastu palvetamine. Loen alati sama palvet. Ikka on rasked eksamid olnud, lastega õnnetused juhtunud, haigused ja mõni olukord veel, mis ärevusse ajab. Alati kui palve lõpuni loen, on palju kergem ja ärevus kaob. Lugesin seda soovitust Anti Kidroni raamatust ja budismis soovitatakse seda samuti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas sa kirjutasid palun selle palve siia ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on ikka nii lahe, kuidas ateistid pöörduvad Jumala poole. Kas evolutsioon pole teid siis välja valinud parimatena?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alati kui palve lõpuni loen, on palju kergem ja ärevus kaob.

Kui ma keerlevate mõtete tõttu und ei saa, siis loengi voodis Meie Isa Palvet. Aeglaselt ja nii mitu korda kui vaja. Väga hästi aitab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks aine on äkki ärevusest üle saamiseks liiga vähe :). Mina olin mõned aastad tagasi ühes kutsekoolis kutseõpetaja lapsehoolduspuhkuse aasendajana paar aastat. Õpetasin kaht ainet õppeaasta jooksul kuuele grupile. Mõnel päeval oli mul 5 loengut järjest ja klassi ees olemisega harjus täiesti ära. Sellest sai nagu loomulik hoiak ja olek. Mul oli ainult see mure, et kuna õpetasin üht ainet nii mitmele grupile, siis tekkis kiirelt tüdimus ja rutiin (kui päeva jooksul kolmandat korda ikka sama ülesande klassis ette võtad, siis no pole miskit parata, et töö palju uut enam ei paku). Õpilased olid väga toredad ja tegelikult töötaks hea meelega veel kunagi nt mõnes kutsekas, aga pigem mitte täiskohaga õpetajana.

Seega minu kogemus on, et piisav praktika võtab viimsegi esinemisnärvi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaua ärevus kestab? Kas pärast esimest loengut saad järgmisest loengutes juba vabamalt rääkida? Olen ülikoolis käinud mitut külalisloengut andmas. Olen ka ärevik ja kõik, mis sa kirjeldad, on mulle väga tuttav. Mul on tavaliselt u 10-15 jooksul ärevus juba taandunud ja saan vabalt rääkida. Aga see tunne on vastik, ma tean.

Please wait...
Postitas:
ttriinu

See on ikka nii lahe, kuidas ateistid pöörduvad Jumala poole. Kas evolutsioon pole teid siis välja valinud parimatena?

Budism ei ole ateism.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Budism ei ole ateism.

Budism ei ole ka religioon.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Olete kuulnud edasilykkamisest, moodsa nimega prokrastinatsioon?

Ka ärevust saab edasi lykata. Täitsa lõbuga esinen avalikult ära, lihtsalt pärast on varutud vähemalt pool tundi kodus voodi all värisemisex, ulgumisex & sõrme suhu toppimisex.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kasutan seda varianti, et kuni ettekande või loengu alguseni, lihvin ja teen loengut ikka veel ja veel paremaks, kuni viimase minutini. Siis on nii kiire, et pole aega põdeda. Ja kui juba rääkima hakkad, siis ei ole ka aega enam mõelda, kas oled närvis või mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kasutan seda varianti, et kuni ettekande või loengu alguseni, lihvin ja teen loengut ikka veel ja veel paremaks, kuni viimase minutini. Siis on nii kiire, et pole aega põdeda. Ja kui juba rääkima hakkad, siis ei ole ka aega enam mõelda, kas oled närvis või mitte.

Ja mina täiesti vastupidi, tahan, et kogu materjal oleks aegsasti valmis, et jõuaks selle läbi seedida, siis on esinemine ka sujuv. On muidugi olnud juhuseid, kus olen lisanud midagi suhteliselt viimasel minutil ja siis esinemise käigus ise jõllitanud, et kustkohast see asi siia sai, üldse ei haaku ju läbimõeldud ettekandega.
Teadmised ja oskused teevad mind enesekindlaks, poolikult läbi mõeldud asjad ärevaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mina täiesti vastupidi, tahan, et kogu materjal oleks aegsasti valmis, et jõuaks selle läbi seedida, siis on esinemine ka sujuv. On muidugi olnud juhuseid, kus olen lisanud midagi suhteliselt viimasel minutil ja siis esinemise käigus ise jõllitanud, et kustkohast see asi siia sai, üldse ei haaku ju läbimõeldud ettekandega.

Teadmised ja oskused teevad mind enesekindlaks, poolikult läbi mõeldud asjad ärevaks.

Selle läbiseedimise teen ma enne ka loomulikult ära, aga lihvin visuaalset poolt, sätin värvilahendust paremaks, otsin meeldejäävat visuaalset poolt googlist, lisan nalju vms. veel viimase võimaluseni. Sest muidu ka lihtsalt praeksin oma ootusärevuse tõttu. loomulikult ei hakka viimasel hetkel mingeid suuri sisulisi muudatusi tegema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on ikka nii lahe, kuidas keegi eeldab, et palves pöördutakse ainult kristliku Jumala poole. Nii piiratud maailmavaade. Kõrgema jõu määratlus on enam-vähem kõigis religioonides sees. Ja kui mina tahan, siis mina pöördun selle kõrgema jõu poole läbi palve.
Teiseks, eestlased on väga EBAusklik rahvas. Vanast ajast on eestlased olnud looduse usku ehk animistid, uskudes, et kõigel ja kõigil on hing, ning kogu “vägi ja õigus” ei ole koondatud ühe jumala kätte (monoteism). Ebausk on ka usk, lihtsalt rangelt ja “valitud, kõrgemate” inimeste poolt reglementeerimata. Sisuliselt usud, mida ja keda tahad! Mulle sobib.
Ja kolmandaks, ükski religioon ei saa keelata mul palvetada. Palve ei ole ühegi religiooni ega kiriku õiguslik ainuomand.
Ja neljandaks, ei tasu unustada jutte mõõga ja verega toodud kristlusest, dogmaatilisi ja shovinistlikke postulaate, mis meie kultuuri siiani reost… mõjutavad.

Ma pean lugu kõigist pühakirjadest ja austan kõiki humanistlikke religioosseid ja mitte-religioosseid maailmavaateid. Ma EI pea lugu mõnede inimeste pühakirja tekstide tõlgendustest ja dogmadest lähtuvastest väärtustest ja rakendusest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks sa arvad, et jumala poole? Budismist tead üldse midagi? Vist ei tea, kui arvad, et palvetama peab tingimata jumala poole pöördudes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Budism ei ole ateism.

Budism on ateistlik religioon. Budistid eitavad Loojat. Vii ennast kurssi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Budism ei ole ateism.

Budism on ateistlik religioon. Budistid eitavad Loojat. Vii ennast kurssi.

Kõigepealt tuleks mõista, mida tähendab ateism, siis õppida erinevaid religioone tundma.
Kuid igaüks peab ise tundma, kuidas ta hoolitseb oma hinge eest, miks ta kannatab puudulike teadmiste tõttu ja mida ta peaks ära õppima. Ärevus on füüsiline ja vaimne kannatus, sellega tuleb õppida elama, igaüks peab ise otsima ja leidma erinevates allikatest, mis teda enim aitab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Harjutamine, ainult harjutamine! Olen täielik avaliku esinemise foobik, no selline, kes “muretseb mütsi peas halliks”. Täiesti naeruväärsel viisil olen sattunud õpetajaks (kutsekooli, täiskasvanutele), teen seda tööd juba mitmendat aastat. Oma esimest tundi alustades pidin ära minestama, mäletan seda õudu vist veel ka tuhande aasta pärast. Ajaga läheb paremaks, veenan end sellega, et kuna mina olen klassi ees, siis just mina valdan teemat kõige paremini. Jah, kergendanvaks asjaoluks on muidugi ka see, et õpetan neid aineid/teemasid, mis mul endal silmad särama panevad.
Minu enda juhendaja soovitas enne esinemist MITTE tarbida kohvi ega šokolaadi, kuna need tõstavad ärevust, pigem premeerida end peale sooritust.
Esinemistreening ajas mind veel hoopis hulemini segadusse, kõik need ameerikalikud võtted – vaata auditooriumis ühele inimesele otsa 4 sekundit ja siis järgmisele, žestikuleeri jm – ei ole mulle omased, tunduvad liiga võltsid ja näideldud.
Kaasärevikule soovitan, et ole lihtsalt sina ise, räägi oma teemast – kui auditooriumis kasvõi üks kuulaja leiab selle huvitava olevat, on hästi! Ja veel on mind aidanud see, kui mul ei ole enne loengu algust aega enda ärevust üles kruvida, st “sööstan otse lahingusse”. Teine loeng/tund/praktikum on alati palju rahulikum, sest siis sa juba tead, et auditooriumis/klassis vaenlaseid ei ole (või kui ongi, siis selleks ajaks juba oskad nendega arvestada).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rahunege korraks, hingake sügavalt sisse ja sisendage omale jaatavas vormis affirmatsioone, kuid ärge mingil juhul kasutage eitavat vormi, sest alateadvus ei tunne eitust ning võtab selle vastu jaatusena. Samuti hoiduge sellistest “Õnneklubi kodeerijatest-hüpnoterapeutidest”, kes kasutavad eitavat vormi, nagu kollane meedia neid tihti reklaamib. Kasvõi see siin:

“„Just sellises seisundis, kus kõrvalised mõtted ei sega, on inimene väga vastuvõtlik terapeudi sisendustele. Näiteks alates tänasest päevast EI tarvita sa enam mitte kunagi alkoholi. Või sa EI suitseta enam mitte kunagi. Ja see jutt jõuab sellises seisundis otse alateadvusesse. Ehk inimene võtab kohe omaks uue käitumismustri.“

https://www.ohtuleht.ee/939645/alkoholismist-ja-suitsetamisest-vabaks-kahe-tunniga-mil-moel

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh teile, sain teada just ühest oma tugevusest – ma ei karda esineda auditooriumi ees. Olen koolitanud väikelastest täiskasvanuteni välja.
Ma polnud selle peale tulnudki, et võib olla hirm, täiesti inimlik tunne mis segab. Ma ei oska ka nõu anda, ilmselt on igale inimesele erinev abistav vahend/tegevus ja see tuleb endal leida. Mul on teised hirmud, nt kardan oma vägivaldset eksi. Selle hirmuga olen küll meeletult palju tööd teinud ja päris lahti ei ole veel saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laulmine aitab, eriti kooris laulmine. Seda muidugi pikemas perspektiivis.
Lühiajaliselt, mjah, ma masturbeerin, kui ärevus õhtul uinuda ei lase. Pärast seda on hea uni garanteeritud.
Veel lühiajalisemalt, mind aitab ka palderjan, võimalik, et enesesisenduse jõul, sest paljud ütlevad, et neile ei mõju palderjan mitte kuidagi.

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas maandate ärevust?