Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuidas majanduslikku olukorda lahendada?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: kuidas majanduslikku olukorda lahendada?

Postitas:

Oleme mehega veidi kehvas seisus. Kuna mina olen mitmendat kuud rase, siis kahjuks ei saa omal alal enam töötada. Teenin veidike oma hobi pealt. Mehega oli kokkulepe, et ma tulen töölt ära, ta ütles, et hoolitseb ise rahaasjade eest. Mees teeb enamasti vaid kodus remonti ja vahel magab poole päevani, veedab oma aega internetis ia tihti ka telekas. Tema arvates on ok elada praegu sotsiaaltoetusest. Kuna meil uueks nädalaks enam raha söögi jaoks ei ole, siis ütles ta, et peaksin oma perelt raha küsima, et neil ju on. Olen seda kunagi varem juba teinud, aga nüüdseks olen keeldund abi palumast. Ütlesin mehele, et ta võiks ka vahelduseks oma perelt küsida. Sellest tekkis muidugi tüli.

+1
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 27.10 20:07; 27.10 20:14; 27.10 20:24; 27.10 20:58; 27.10 21:12; 27.10 21:31; 28.10 08:41; 28.10 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mine ära tema juurest. sul on üksi parem ja odavam kui ta raha sisse üldse ei too

+20
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.10 20:12; 27.10 20:36; 27.10 21:11; 27.10 21:18; 27.10 21:45; 27.10 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kardan, et ei saa üksi üldse hakkama. Siis pole ka kuskil lapsega koos elada. Emapalk on mul väike.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 27.10 20:07; 27.10 20:14; 27.10 20:24; 27.10 20:58; 27.10 21:12; 27.10 21:31; 28.10 08:41; 28.10 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te sellisesse olukorda üldse sattusite?

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 20:19; 27.10 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast seda, kui hakkasime vaid sotsiaaltoetust saama, selgus, et me ei oska ikkagi piisavalt koonerdada ja eks mul on ka rasedana erinevad isud ja söön natu ikka rohkem. Ma ikkagi arvasin vist liigapalju head, et mees leiab lahenduse rahaasjadele. Eks tal on ka stress, aga ma ei saa ju tema eest otsustada, kuidas raha teenida. Logelemisest ma aru ei saa, kas ehk sellest, et maisegi seda teen, aga kas rasedana see rohkem puhkamine ei peakski olema ok. Ma ei tea mida ta ootab.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 27.10 20:07; 27.10 20:14; 27.10 20:24; 27.10 20:58; 27.10 21:12; 27.10 21:31; 28.10 08:41; 28.10 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks selliste püdelate ollustega lapsi tehakse?

+30
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 20:28; 27.10 21:01; 28.10 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas pead voodirežiimil olema – kui ei siis on variant et sina ise teed mingit muud tööd. ükskõik mida, mida aga saad
tööd ei ole maailmast otsas ja ilma tööta ausalt raha ei saa.

sisestad andmeid, oled garderoobitädi, lähed poodi inimestele toiduainete degusteerimise inimeseks, mida iganes tunned et saad teha.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.10 20:12; 27.10 20:36; 27.10 21:11; 27.10 21:18; 27.10 21:45; 27.10 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

OK, sina oled rase, ei saa endist tööd teha, aga mis mehe vabandus on selleks, et ta tööl ei käi? On ta invaliid või mis viga, et tema töötuna istub?

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ei käi tööl, kuna arvab, et peab keskenduma remondi tegemisele. Kokkuvõttes ei tule ka sellest remonitegemisest palju välja. Töö murrab konti, väsimus. Nädal aega pm midagi tehtud ei saa, väljaarvatud abi kodukoristamisel ja söögitegemisel. Talle ei meeldi ollalammas ja riiki orjata. Vabandus ka see, et ümberringi pole tööd saada, agapole otsinud ka.

0
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 27.10 20:07; 27.10 20:14; 27.10 20:24; 27.10 20:58; 27.10 21:12; 27.10 21:31; 28.10 08:41; 28.10 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismoodi/millega ta remonti teeb kui nii vaesed olete?

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.10 20:28; 27.10 21:01; 28.10 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ei käi tööl, kuna arvab, et peab keskenduma remondi tegemisele. Kokkuvõttes ei tule ka sellest remonitegemisest palju välja. Töö murrab konti, väsimus. Nädal aega pm midagi tehtud ei saa, väljaarvatud abi kodukoristamisel ja söögitegemisel. Talle ei meeldi ollalammas ja riiki orjata. Vabandus ka see, et ümberringi pole tööd saada, agapole otsinud ka.

Ausalt öeldes ajab mind tigedaks, et inimesed, kes iseendagagi hakkama ei saa, veel endataolisi juurde teevad. Mis asi on “riigi orjamine”. Aga maksumaksjad peavad sellele jäärale(või tema järeltulijale) mingit toetust maksma? Ausalt öeldes ei oleks väga vastugi, aga ainult tingimusel, et jäärast tehakse enne oinas.

+30
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ta ei hakka enne tööle kui sa ära lähed. kui sa talle korda lähed, siis võtab ennast kokku, et sind tagasi saada.
aga on võimalik et sa ei lähe talle piisavalt korda

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.10 20:12; 27.10 20:36; 27.10 21:11; 27.10 21:18; 27.10 21:45; 27.10 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Remonti teeb, kuna juba mitu aastat tagasi on enamus vajalikud vahendid selleks ostetud. Mees käis enne tööl, aga üks hetk tekkis tal arusaamine, et ei viitsi orjata seda riiki mingi mõttetu palga eest.

0
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 27.10 20:07; 27.10 20:14; 27.10 20:24; 27.10 20:58; 27.10 21:12; 27.10 21:31; 28.10 08:41; 28.10 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

keegi ei keela tal kõrgemat palka teenida.
ja ometi selle vastu pole tal midagi, et riigi raha eest sots toetust saada või last kooli saata

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.10 20:12; 27.10 20:36; 27.10 21:11; 27.10 21:18; 27.10 21:45; 27.10 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tema arvamus on, et kõrgemat palka ei ole võimalik saada ega leida, talle käib see nii egopihta, et peab tegema lihtsat tööd. Peaks ju teadma, et selleks, et korgemat palka saada, peaks ikka rohkem kogemust olema ja ka endal tahtmist kuskil tööl püsida.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 27.10 20:07; 27.10 20:14; 27.10 20:24; 27.10 20:58; 27.10 21:12; 27.10 21:31; 28.10 08:41; 28.10 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põgene, kui veel saad!

Kelle elamine see on, kus te elate?
Kas sa vanemate juurde ei sa aminna?

Sellise suhtumisega mehega ei tehta lapsi.
Ma tõesti loodan, et see on liba teema.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tema arvamus on, et kõrgemat palka ei ole võimalik saada ega leida, talle käib see nii egopihta, et peab tegema lihtsat tööd. Peaks ju teadma, et selleks, et korgemat palka saada, peaks ikka rohkem kogemust olema ja ka endal tahtmist kuskil tööl püsida.

Tahaks arvata, et teema on liba, kuid isegi kahjuks selliseid eksemplare kohanud.
Ja ei ole iial mõistnud, kuidas neil ei käi ego pihta oma lapsed (naine) sisuliselt nälga ja majandusraskustesse visklema jätta. Elatisvõlglased saavad neist nagunii.

Huvitav “entitled to everything” põlvkonnad on meil kasvanud ja paljunemas.

Minu ego hakkab ka varsti keelduma neile makse maksmast, mul niigi vanavanemad ja vanemad pensionärid, kes riigi raha vajavad e makse, aga sellised voostrid? Õudne.

+19
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 20:19; 27.10 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas sa ette kujutad, mis pärast sünnitust juhtub. hakkate kõik sinu väikesest VH-st elama kolmekesi?

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.10 20:12; 27.10 20:36; 27.10 21:11; 27.10 21:18; 27.10 21:45; 27.10 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tema arvamus on, et kõrgemat palka ei ole võimalik saada ega leida, talle käib see nii egopihta, et peab tegema lihtsat tööd. Peaks ju teadma, et selleks, et korgemat palka saada, peaks ikka rohkem kogemust olema ja ka endal tahtmist kuskil tööl püsida.

Tahaks arvata, et teema on liba, kuid isegi kahjuks selliseid eksemplare kohanud.

Ja ei ole iial mõistnud, kuidas neil ei käi ego pihta oma lapsed (naine) sisuliselt nälga ja majandusraskustesse visklema jätta. Elatisvõlglased saavad neist nagunii.

Huvitav “entitled to everything” põlvkonnad on meil kasvanud ja paljunemas.

Minu ego hakkab ka varsti keelduma neile makse maksmast, mul niigi vanavanemad ja vanemad pensionärid, kes riigi raha vajavad e makse, aga sellised voostrid? Õudne.

õel on ka seda tevele põlvkonnale ette heita. ka NL ajal oli neid mehi keda vaid tööl nimekirjas hoiti.
aga mis häda on sellistele teadlikult lapsi teha, kui on ette teada et üksi rahaga hakkama ei saa?

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.10 20:12; 27.10 20:36; 27.10 21:11; 27.10 21:18; 27.10 21:45; 27.10 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sul ei saa ka kupli all kõik korras olla et sellise inimeseg lapse tegid ja veel ise paljas kui püksi nööp. No anna mõistust..

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 04:06; 28.10 05:15; 28.10 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Löö see mölakas lihtsalt välja. Praegu ei käi tööl ja mis sa naiivselt arvad et hiljem läheb???küll ja küll selliseid mehi kes kasutavad selliseid ullikestest naisi ära. Vaatan või enda töökaaslast. Elab tema elamises, söödab ja nüüd lasi noorema moori juurde jalga. Ehk tekkis uus lollike e kes üleval peab.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 04:06; 28.10 05:15; 28.10 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on mõtet seda korterit remontida, kui seal piirkonnas ei olegi meestele sobivaid töökohti (sobivate töökohtade puudus oli ju üks põhjustest, miks tööl ei käi)?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talle ei meeldi ollalammas ja riiki orjata. Vabandus ka see, et ümberringi pole tööd saada, agapole otsinud ka.

tema arvamus on, et kõrgemat palka ei ole võimalik saada ega leida, talle käib see nii egopihta, et peab tegema lihtsat tööd. Peaks ju teadma, et selleks, et korgemat palka saada, peaks ikka rohkem kogemust olema ja ka endal tahtmist kuskil tööl püsida.

Tsiteeriksid nagu minu venda, tema on ka selline jobu. Naisest läks loomulikult lahku ja elatist ei maksa (see on ka lisaks üks põhjus tööle mitte minemiseks, kohtutäitur “võtab ju suurema osa palgast ära”). Elab viimased 10 aastat mu pensionärist ema kulul, joob ka järjest rohkem, sest millegagi peab päevi ju sisustama. Tööd ta nüüdseks enam teha ilmselt ei suudaks ka, on enda ajud nii pehmeks joonud ja tekkinud suured suhtlemisprobleemid (ärritub väga kergesti, räuskab ja kui keegi midagi kriitilist ta kohta ütleb, võib isegi kallale minna).
Arvan ka, et kui ta lähiajal tööle ei lähe ja enda suhtumist ei muuda, ei ole siit midagi head loota ja põgenemine oleks kindlasti parem valik. Usu, sa ei taha sellist elu sellise jobuga, see läheb ainult hullemaks.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame majas, kus üüri ei maksa, varaleping on kahepeale.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 27.10 20:07; 27.10 20:14; 27.10 20:24; 27.10 20:58; 27.10 21:12; 27.10 21:31; 28.10 08:41; 28.10 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kardan, et ei saa üksi üldse hakkama. Siis pole ka kuskil lapsega koos elada. Emapalk on mul väike.

No aga mis raha mees siis sisse toob? Kui mees tööl ei käi, siis pead ju sellest emapalgast pidama 3 inimets ülal. Kui mehe jätad, siis pead ülal pidama kahte inimets. Ja kui su perel raha on, siis ehk saaksidki om avanemate juurde kolida? Kui on normaalsed vanemad, siis võtavad rõõmuga sind vastu, et sellisest sulist päästa. Meil ei ole ju teab-mis suuri sotstoetusi, et sellest saaks 3liikmelist pere ülal pidada. isegi kui mees nt praegu saab töötuskindlustushüvitist (see mu teada suurim võimalikest toetustest), siis see saab ju ükspäev läbi.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 08:53; 28.10 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame majas, kus üüri ei maksa, varaleping on kahepeale.

Müüge maja maha. Kui mees pole nõus müüma, siis jätad mehe maha, kolid oma vanemate juurde, peale lapse sündi nõuad elatist – kui mees väidab, et sissetulekud puuduvad, siis tal on ju see oma osa teie ühisest majast. Kohtutäituriga lepite kokku, et maja läheb müügiks, kui ta elatist ei maksa. Hind tuleb küll väiksem kui turuväärtus, aga sina saa doma osa lõpuks kätte + mehel tekib järsku raha, et tasumata elatis järelmaksta. See küll võtab mõned aastad aega. Mees ei saa “salaja” ka oma mõttelist osa kaasomandist ära võõrandada, sest kaasomandi puhul peab notar sind kaasama.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 08:53; 28.10 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kelle või mille eest peab põgenema? Oma valikute eest või? Selle asemel, et julgustada naisi vastutust võtma oma vabatahtlike otsuste ja valikute eest. Jookse ära ja nõua raha- milline argpüksilik suhtumine, see on lihtsalt naisi alandav ja solvav!
Oled sa kohanud mõnda õnnetipul üksikvanemat? mina mitte!
Edu teile, elus on paremaid ja halvemaid aegu.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Naine tuli töölt ära. Ehk ta vabatahtlikult ei soovi teha tööd ega saada palka
2. Ta ei soovinud proovida kergemale tööle üleminekut
3. Ta ei soovi saada sünnitushüvitist
4. Ta soovib elada sotstoetustest ja sugulaste abist

Mis te mehe kallal võtate.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 10:16; 06.11 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallis naine.

Sul on ees üks elu suuremaid sündmusi, mis toob kaasa uue, põneva ja vastutusrikka peatüki. Kuni sa veel sünnitanud pole, valmistu selleks, et sinul ja sinu lapsel oleks nii hea stardipositsioon kui võimalik.

Sa oled suhtes inimesega, kes ei tule iseendaga toime. Võibolla on see ajutine. Muul ajal, mõnes teises olukorras võiksid sa talle lähedase inimesena pühendada energiat tema toetamisele, august välja aitamisele. Praegu on olukord selline, et sul lihtsalt ei ole selleks võimalust: aega ja energiat on mujale vaja. Sa pead ise välja ronima, et sinu laps sündides koos sinuga musta auku ei langeks.

1. Räägi tõsiselt ja kindlalt oma mehega. Ütle ausalt, et ei saa sellises suhtes jätkata. Väljenda mõistmist: ka tal on raske aeg. Aga lapseootel olles pead esile seadma oma kohustuse lapse ees. Väljenda kavatsust: sa tahad väga koos jätkata, eeldusel et ta leiab tee oma probleemidest välja ja hakkab täitma oma osa teie suhtes – abikaasa ja isana. Sea tingimused, mida temalt vältimatult ootad: remont lõpetada, leida stabiilse sissetulekuga töö. Koos edasi saate minna siis, kui need tingimused on täidetud. Võta käepärast ka kohaliku töötukassa telefoninumber ja kui teie piirkonnas on, siis tasuta psühholoogilise nõustamise telefoninumber, juhuks kui mees vajab tuge. Hoia jutt lühike ja konkreetne. Kui kardad, et see ei õnnestu, kirjuta kiri.

2. Räägi tõsiselt oma vanematega. Koli nende juurde elama ja palu ajutiselt lisaks eluasemele nende rahalist tuge – nii vähe kui võimalik, aga nii palju kui vajalik, et saaksid täisväärtuslikku toitu.

3. Registreeri ennast töötuna. Abiraha on väike, aga abiks siiski. Pole võimatu, et leiadki töötukassa abiga töö, mida saad veel raseduse ajal teha. Suurem tõenäosus on, et ei leia – aga küsi ka täienduskoolituste kohta, mis võiksid anda sulle pärast vanemapuhkust paremaid võimalusi tööturul.

4. Pärast sünnitust hakkad saama emapalka. Kui sul üürikulu ei ole, pole sellega toimetulek hästi planeerides nii raske. Anna kohe pärast lapse sündi sisse ka maksekäsu kiirmenetlus miinimum-elatise saamiseks lapse isalt. Isegi kui praeguses seisus on tegelikult elatise saamine lootusetu, on see signaaliks ka talle, et tuleb ennast kätte võtta.

5.Tee juba täna plaan oma tuleviku jaoks. Millist tööd plaanid hakata tegema pärast vanemapalga lõppemist? Kus on sinu tugevused? Kuidas sa raseduse ja vanemapuhkuse ajal neid oskusi arendada saad, et võimalikult hea palgaga töö leida? Kas sul on ema, tädi, sõbrannasid, kes saavad abiks olla lapse hoidmisel?

Ole otsustav ja tegutse eesmärgipäraselt. Sa ei saa muuta oma mehe käitumist, aga sa saad muuta iseenda käitumist. Mul on väga kahju, et sul on rasedana suured mured. Aga usu: kui sa neid täna ei lahenda, kasvavad homme veel suuremaks. Ja teistpidi: kui saad hirmudest üle, vaatad tegelikkusele otse näkku ja võtad ennast kätte, oled aasta pärast palju paremas seisus. Koos mehega või ilma.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

millisest “sotsialtoetusest” siin üldse juttu on?
juhul, kui teemaalgataja mõtleb töötuskindlustushüvitust, siis sel juhul on mehe kodusistumine küll õigustatud: iga inimene ju maksab pidevalt oma palgast töötuskindlustusmakse ja peale koondamist või tähtajalise lepingu lõppemist võimaldab töötuskindlustushüvitus mõneks kuuks rahulikult aja maha võtta, selle asemel et end kohe uues kohas paika sättida.
nt ka minu mees teeb praegu suvilas remonti, sest kõrgepalgalise koondatuna saab lähemad pool aastat ligi 1000€ kuus töötuskindlustushüvitust (edasi vähem).
uusi tööpakkumisi juba on, aga asub tööle alles siis, kui see pool aastat “puhkeaega” läbi on

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuidas majanduslikku olukorda lahendada?