Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas me abiellume teadmata oma varasuhteid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Teema: Kuidas me abiellume teadmata oma varasuhteid?

Postitas:
Kägu

Abielludes ei ole automaatselt ühisvara, selleks tuleb sõlmida leping. Lepingu variante on kolm: lahusvara, ühisvara, tasaarvestus. Mitmes peres elab üks pereliige välismaal, kui surmahetkel on kodune aadress välisriigis (paberid korda tegemata), tulevad mägu välismaa seadused. Ja need ei ole samad kui Eesti seadused.

Pärimine: kui abikaasa laps endisest suhtes ei taha midagi, siis lapse abikaasa võib tahta midagi.

Ilma testamentide ja paberideta on pärijateks kõik olemasolevd lapsed.

+1
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abielludes ei ole automaatselt ühisvara, selleks tuleb sõlmida leping. Lepingu variante on kolm: lahusvara, ühisvara, tasaarvestus. Mitmes peres elab üks pereliige välismaal, kui surmahetkel on kodune aadress välisriigis (paberid korda tegemata), tulevad mägu välismaa seadused. Ja need ei ole samad kui Eesti seadused.

Pärimine: kui abikaasa laps endisest suhtes ei taha midagi, siis lapse abikaasa võib tahta midagi.

Ilma testamentide ja paberideta on pärijateks kõik olemasolevd lapsed.

Kindel, et ilma paberideta raha ei saa? Mis see paberide täpsemalt on?  Mitu testamenti võib ühel inimesel olla?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindel, et ilma paberideta raha ei saa? Mis see paberide täpsemalt on?  Mitu testamenti võib ühel inimesel olla?

Kõik sõltub tehtud või tegemata lepingutest. Sõltub mis inimene on, millise sisuga lepingud on sõlmitud, on need tehtud ühis või lahus olevateks.  Kui testament on vastastikune, siis üks ilma teise nõusolekuta ei saa seda muuta. Kui testament on üldse tegemata, siis sõltub kõik sellest kus riigis inimene surmahetkel kirjas on. Kui on Prantsusmaal, siis kehtivad tema puhul hoopis Prantsusmaa seadused.

Eestis on võimalik testamendist välja jätta täiskasvanud lapsed. Paljudes teistes riikides, sõltumata testamendi sisust saavad kõik lapsed sundosa, sõltumata sellest on nad täis- või alaealised.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Eesti Vabariigi seadused käivad kopsu pihta? Üksikemade viharahe? Ärritab teadamatus? Õhulossid vajusid kokku?

+7
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mida sa treid neid teemasid oma segastest suhetest?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaamatu, miks on vaja anda inimestele valeinfot? Kui ikka seaduseid ei tunne, ei ole tarvis teemat teha.

Eestis ei saa abielluda varasuhet määramata. Kui ei ole midagi muud valitud, ongi varaühisus:

Perekonnaseadus:

https://www.riigiteataja.ee/akt/111012023011?leiaKehtiv

Kui abiellujad ei vali varasuhet abiellumisavaldusega või ei sõlmi abieluvaralepingut, kohaldatakse nende varalistele suhetele abielu sõlmimisest alates varaühisuse kohta sätestatut. Varaühisuse kohta sätestatut kohaldatakse ka juhul, kui abikaasad ei ole varaliste õiguste suhtes Eesti õiguse kohaldamise kokkuleppega valinud varasuhte liiki.

Välismaal suremine puutub asjasse ainult juhul, kui varasuhteks on eelnevalt valitud mingi muu riigi õigus: lahkunu on varem valinud oma pärandiasjade korraldamiseks oma kodakondsusjärgse riigi õiguse”

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärimine: kui abikaasa laps endisest suhtes ei taha midagi, siis lapse abikaasa võib tahta midagi.

Napakas oled või?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Napakas oled või?

Napakad on hiljem järtsis! Tee omale pärimine selgeks.

0
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Arusaamatu, miks on vaja anda inimestele valeinfot? Kui ikka seaduseid ei tunne, ei ole tarvis teemat teha. Eestis ei saa abielluda varasuhet määramata. Kui ei ole midagi muud valitud, ongi varaühisus: Perekonnaseadus: https://www.riigiteataja.ee/akt/111012023011?leiaKehtiv Kui abiellujad ei vali varasuhet abiellumisavaldusega või ei sõlmi abieluvaralepingut, kohaldatakse nende varalistele suhetele abielu sõlmimisest alates varaühisuse kohta sätestatut. Varaühisuse kohta sätestatut kohaldatakse ka juhul, kui abikaasad ei ole varaliste õiguste suhtes Eesti õiguse kohaldamise kokkuleppega valinud varasuhte liiki. Välismaal suremine puutub asjasse ainult juhul, kui varasuhteks on eelnevalt valitud mingi muu riigi õigus:  “lahkunu on varem valinud oma pärandiasjade korraldamiseks oma kodakondsusjärgse riigi õiguse”

Vale! Eestis abiellutakse tavaliselt ilma varasuhet määramata. See on tavaline! Lohakile jäeakse oma varasuhed.  Mingeid õigusi teise varandusele ei tule automaatselt! https://www.notar.ee/et/teabekeskus/perekond   Kui varasuhted on jäetud tegemata, läheb varandus lahkunud abikaasa lastele ja abikaasale võrdsetes osades. Kõik jagatakse laiali ka elusoleva abikaasa palk jagatakse laste ja tema vahel võrdseteks osadeks.

Tee ikka vahet: Ei ole vahet kus sa sured, vaid  kus on sinu sissekirjutus surma hetkel, püsielukoht. Kui sinul on asjad valimata, siis kehtivad elukoha riigi seadused. Kodakondusel ei ole pärimise juures mingit pistmist kui juriidilised paberid on vormistamata.  Välismaal on suured pärandimaksud.

 

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa treid neid teemasid oma segastest suhetest?

Õpetasin kondoomi kasutama, nüüd õpetan varandust kaitsma. Ei ole okei, et teise naise elutöö maandub võõras suguvõsas. Kui laps loobub pärandist, läheb niidiots edasi tema abikaasale, kes võin vägagi huvitatud olla pärandusest. Mõtlema peab!

0
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Napakad on hiljem järtsis! Tee omale pärimine selgeks.

Mingi lapse abikaasa pole pärija. Lõpeta oma idiootsuste jagamine, sulle on korduvalt öeldud, et sa ei jaga juriidikast midagi.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpetasin kondoomi kasutama, nüüd õpetan varandust kaitsma. Ei ole okei, et teise naise elutöö maandub võõras suguvõsas. Kui laps loobub pärandist, läheb niidiots edasi tema abikaasale, kes võin vägagi huvitatud olla pärandusest. Mõtlema peab!

Süütu naine, kel pole kunagi ühtki meest olnud, õpetab kondoomi kasutama? Juriidiliselt loll õpetab vara kaitsma?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Süütu naine, kel pole kunagi ühtki meest olnud, õpetab kondoomi kasutama? Juriidiliselt loll õpetab vara kaitsma?

Jaa, mine vaata statistikaameti lehelt neid lolle ja naera või nuta kaasa! Hirmus jah kui laps ei saagi isalt võibolla pennigi. On küll, nõus!

0
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jaa, mine vaata statistikaameti lehelt neid lolle ja naera või nuta kaasa! Hirmus jah kui laps ei saagi isalt võibolla pennigi. On küll, nõus!

Jälle hunniku tablakaid sisse kallanud ning hullus peas. Mõni sinusugune pooletoobine äkki veel usub su rumalaid nõuandeid.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi lapse abikaasa pole pärija. Lõpeta oma idiootsuste jagamine, sulle on korduvalt öeldud, et sa ei jaga juriidikast midagi.

Vale! Kui testamenti ei ole!  Ja minu lapsel on abikaasa, siis puudutab pärimine ka lapse abikaasat! Aga mis jurist sina oled, et sõrgu vastu surud! Bronni omale aeg juristile või notarile. Aga ära mine selle kõige odavama juurde.

0
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jälle hunniku tablakaid sisse kallanud ning hullus peas. Mõni sinusugune pooletoobine äkki veel usub su rumalaid nõuandeid.

Keegi ei käse uskuda. Ise peavad inimesed oma paberid korda tegema. Surma peale varakult mõtlema. Maa peale ei jää ju.

0
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Täiesti normaalne on, et minu vara pärivad mu abikaasa ja lapsed võrdsetes osades. Miks ma lapsed peaksin tahtma ilma jätta?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärimine: kui abikaasa laps endisest suhtes ei taha midagi, siis lapse abikaasa võib tahta midagi.

Napakas oled või?

Mingis mõttes on teemaalgatajal õigus. Lapse abikaasa muutub pärijaks kui laps sureb või pärandist loobub. Pärandist loobumisel läheb pärimisõigus automaatselt lapse pärijatele, kelleks on siis ta abikaasa ja lapsed. Kui need lapsed juhtuvad olema alaealised, siis nende pärandist loobumisega on veelgi keerulisem.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik on sellel eestlasel nagu ligadi-logadi. Töötab välisriigis, reisib Euroopas, no kas on raske omale tellida EU ravikindlustuskaarti. Tasuta! Reisid, tee omale, perele ometi reisikindlustus.  Pärimine, kes pärib, mida pärib. Testament: varandus.  Minu soovid kui mind enam ei ole. Tervisetestament: Minu soovid kui minuga midagi peaks juhtuma. Surema tuleb hakata juba elu aeg, siis on lõpuks lihtsam minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti normaalne on, et minu vara pärivad mu abikaasa ja lapsed võrdsetes osades. Miks ma lapsed peaksin tahtma ilma jätta?

Sama siin. Miks ma ei peaks tahtma, et mu abikaasa ja lapsed päriksid minu vara. Kellele siis veel? KOVile? Võhivõõrale? Arusaamatud teemad on siia viimasel ajal tekkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik jagatakse laiali ka elusoleva abikaasa palk jagatakse laste ja tema vahel võrdseteks osadeks.

Ahah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama siin. Miks ma ei peaks tahtma, et mu abikaasa ja lapsed päriksid minu vara. Kellele siis veel? KOVile? Võhivõõrale? Arusaamatud teemad on siia viimasel ajal tekkinud.

Mida sa selle jaoks teinud oled, et just need isikud päriksid, keda sina soovinud oled? Kui enam kedagi ei ole, siis võib KOV minna jah ja võib võhivõõrale ka minna, kas lapse abikaasa on võhivõõras? Mina pärisin näiteks abikaasa lapsepõlve kodu. Olen ju sisuliselt sellele kodule täiesti võhivõõras inimene. Kui minu ja minu lastega midagi juhtub, on pärijateks minu ema ja isa. Täiesti võõrad inimesed sellel kodule.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahah.

Kas ma nüüd laps sinule siin valetaksin. Tegelikult on minu soov, et inimesed mõtleksid!

0
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sama siin. Miks ma ei peaks tahtma, et mu abikaasa ja lapsed päriksid minu vara. Kellele siis veel? KOVile? Võhivõõrale? Arusaamatud teemad on siia viimasel ajal tekkinud.

Mida sa selle jaoks teinud oled, et just need isikud päriksid, keda sina soovinud oled? Kui enam kedagi ei ole, siis võib KOV minna jah ja võib võhivõõrale ka minna, kas lapse abikaasa on võhivõõras? Mina pärisin näiteks abikaasa lapsepõlve kodu. Olen ju sisuliselt sellele kodule täiesti võhivõõras inimene. Kui minu ja minu lastega midagi juhtub, on pärijateks minu ema ja isa. Täiesti võõrad inimesed sellel kodule.

Ausalt öeldes mind ei huvita kellele minu lapsed peale oma surma minu päranduse edasi müüvad või pärandavad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärimine: kui abikaasa laps endisest suhtes ei taha midagi, siis lapse abikaasa võib tahta midagi.

Napakas oled või?

Mingis mõttes on teemaalgatajal õigus. Lapse abikaasa muutub pärijaks kui laps sureb või pärandist loobub. Pärandist loobumisel läheb pärimisõigus automaatselt lapse pärijatele, kelleks on siis ta abikaasa ja lapsed. Kui need lapsed juhtuvad olema alaealised, siis nende pärandist loobumisega on veelgi keerulisem.

Jah, loomulikult. Aga see on juba lapse tahe või surmajärgne õigus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ausalt öeldes mind ei huvita kellele minu lapsed peale oma surma minu päranduse edasi müüvad või pärandavad.

Kui ei huvita siis on kõik hästi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingis mõttes on teemaalgatajal õigus. Lapse abikaasa muutub pärijaks kui laps sureb või pärandist loobub. Pärandist loobumisel läheb pärimisõigus automaatselt lapse pärijatele, kelleks on siis ta abikaasa ja lapsed. Kui need lapsed juhtuvad olema alaealised, siis nende pärandist loobumisega on veelgi keerulisem.

Lapse abikaasa ei muutu ühelgi juhul pärijaks. Pärijaks on lapselaps. Kui lapselast pole, siis pärandaja vanemad ja nende järglased.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärimine: kui abikaasa laps endisest suhtes ei taha midagi, siis lapse abikaasa võib tahta midagi.

Napakas oled või?

Mingis mõttes on teemaalgatajal õigus. Lapse abikaasa muutub pärijaks kui laps sureb või pärandist loobub. Pärandist loobumisel läheb pärimisõigus automaatselt lapse pärijatele, kelleks on siis ta abikaasa ja lapsed. Kui need lapsed juhtuvad olema alaealised, siis nende pärandist loobumisega on veelgi keerulisem.

Ei lähe lapse pärijatele – läheb tema alanevatele sugulastele. Tahaks loota, et su laps ei ole omaenda alaneva sugulasega abielus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei lähe lapse pärijatele – läheb tema alanevatele sugulastele. Tahaks loota, et su laps ei ole omaenda alaneva sugulasega abielus.

Vaadates teemaalgataja vaimset taset, siis üldse ei imestaks.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpetage see õelutsemine ja ärapanemine. Võta üks ja viska teist. Kas tõesti ei saa täiskasvanud inimesed rahulikult arutleda ja vastuväiteid esitada? Peab tittede kombel liivaga üksteist loopima.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas me abiellume teadmata oma varasuhteid?