Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas me tulevikus ei oma midagi ja peame õnnelikud olema

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )

Teema: Kuidas me tulevikus ei oma midagi ja peame õnnelikud olema

Postitas:
Kägu

Kõik saab alguse siit (tasuta artikkel!)
Euroopa Liit plaanib sel aastal vastu võtta direktiivi, mis oma praegusel kujul asetaks korteri- ja elamuomanikele suure rahalise kohustuse.
Eesmärgiks on nimelt jõuda sinnamaale, et aastaks 2050 saavutaks kõik hooned nullemissioonide taseme.

https://arvamus.postimees.ee/7691484/juhtkiri-el-naitab-koduomanikule-hambaid

Kui see direktiiv ka eestis kohustuslikuks saab, siis mis on variandid?
1. Oma maja või kortermaja ülikallis 0-energia nõuetele vastavaks renoveerimine, millega lisandub pikaajaline suur laenukohustus, mis pole kõigile jõukohane.
2. Oma praeguse elukoha müümine ja uue tõenäoliselt palju kallima nõuetele vastava elukoha ostmine, millega kaasneb pikaajaline suur laenukohustus, mis pole kõigile jõukohane.
3. Oma praeguse elukoha müümine ja uue üürimine – ilmselt hakkavad suurkorporatsioonid siis hulgi odavalt direktiividele mittevastavat kinnisvara kokku ostma, lammutama ja uutega asendama või renoveerima ja “lubatud” kinnisvara ülikõrge hinnaga välja üürima, paljudes endistest koduomanikest saavad üürnikud, kusjuures elamispind on tõenäoliselt oluliselt väiksem ja halvemas asukohas kui varem, samas kulud märgatavalt suuremad.
4. Ei tee midagi – ilmselt järgnevad varsti trahvid, sunnirahad, sundmüügid jms repressioonid ja lõpuks vt. punkt 3.

+7
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on mõlemad kodud nulliga ja olengi õnnelik.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks ei ole minul kunagi olnud millegi omamine ja õnn omavahel kuidagi seotud. Ma olen elanud nii väheste mugavustega elamistes (ahiküte, välikäimla, toas 14 kraadi sooja talvel) kui ka üsna mugavates tingimustes ja õnne on alati olnud sama palju, ükskõik milline urgas või loss mu elamine ka olnud on.

Aga maja, kus me hetkel elame soojustasime nii korralikult kui vähegi saab, sest kellel vähegi on oskust pikemas perspektiivis ette mõelda, siis mida energiasäästlikum su elamine on, seda väiksemad on püsikulud. Kui sa arvad, et on võimalik kuidagi elada jätkuvalt lõputult raisates, kuigi meid on maakeral juba üle 8 miljardi, siis edu sulle su naiivsuses aga paratamatuse eest see ei päästa. Iseasi muidugi, kas need nö null-energia majad ikka on tegelikult ka säästlikud, sinnani on veel pikk tee käia, aga esimesi samme tehakse.

+6
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh, siinsetest enamus ei saa nullemissioonide teemast arugi.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jajahh…see samasugune paanikakülvamine nagu oli see jutt, et EL keelab inimestel piparmündi kasvatamise oma koduaias ja mõned aastad hiljem, et keelatakse kaneeli kasutamine….

Ja alati saab ju Euroopa Liidust ära kolida.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oeh, mitte kuskil pole ju kirjas, et inimesed peavad oma kodu renoveerima energiatasemele 0. Tsiteerin: “Eluhoonete puhul nõutaks direktiivikava F-i 2030. aastaks ning E-d juba 2033. aastaks.”.

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Renoveeritud majad saavad ju B, nendega pole siis probleemi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oeh, mitte kuskil pole ju kirjas, et inimesed peavad oma kodu renoveerima energiatasemele 0. Tsiteerin: “Eluhoonete puhul nõutaks direktiivikava F-i 2030. aastaks ning E-d juba 2033. aastaks.”.

Aga mida tähendab siis lause “Eesmärgiks on nimelt jõuda sinnamaale, et aastaks 2050 saavutaks kõik hooned nullemissioonide taseme.”? E energiaklassi hoone, mis on samas nullemissiooniga, nii või?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2050 ei ole ehk EL ennastki enam

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

õigukantsler nõuab, et kõik oleks seaduslik

“Kui on vajalikud piirangud kellegi omandi suhtes, saab seda otsustada üksnes seadusega.”

https://www.vkg.ee/viru-keemia-grupi-ettepanek-eesti-vajab-kliimaseadust/

Ilma kokkulepitud õiguslike piirideta tähendaks rohepööre selgusetut ettevõtluskeskkonda, kus pole võimalik teha pikaajalisi otsuseid ega investeeringuid. 

Madise märkis lisaks “Kui aastaks 2030 tuleb mingi tegevus lõpetada, eeldab see suuremahulisi ümberkorraldusi kogu valdkonnas.  Uue tegevussuuna leidmine ja selle toimimiseks ettevalmistuste tegemine võtab aega. Vaja on äriplaani, planeeringuid, ehituslube, keskkonnalube, tuleb leida investorid ning vaja on leida ja koolitada ka töötajaid,” märkis Madise.

Rohepöörde elluviimiseks on vaja keskkonnaluba… Energiasäästule kiirkorras üleminek kiirendab ju  süsinikheidet ehk see tõesti meenutab Orwelli”1984″.

Kokkuvõttes: Kliimaneutraalsus on võimalik saavutada ainult aktiivse majandustegevusega. Kui me puud maha ei lõika siis ta hukkub.  Kui te puud maha ei lõika, uusi maardlaid ei raja, Brasiislias ülemaailmseid kliimakonverentse ei korralda,  aktiivselt ei tooda, uusi energiasäästlikke majandustegevus ellu ei vii, ei toeta te rohepööret.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oeh, mitte kuskil pole ju kirjas, et inimesed peavad oma kodu renoveerima energiatasemele 0. Tsiteerin: “Eluhoonete puhul nõutaks direktiivikava F-i 2030. aastaks ning E-d juba 2033. aastaks.”.

Mu renoveerimata paneelmaja aastast 1982 on E energiamärgisega. Millised majad need veel kehvemad on?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Renoveeritud majad saavad ju B, nendega pole siis probleemi.

B on kaugel nullemissioonist ja selle saavutamine vanale majale on kallis. Mul on nüüd maja värskelt renoveeritud,  aga ma ei tea, mis mu maja uus energiaklass on (vana ka ei teadnud).  Kuigi tegime suure osa töödest ise, oli see siiski päris kallis ettevõtmine.

Aga küllap on sellega nii, nagu ahiküttega – ehmatakse alguses kellegi jaburate ideedega ja siis hakatakse järele mõeldes vaatama, et see vist on vähe rumal mõte ja (sellisel kujul) käiku ei lähe. Samas, eks sõltub meie poliitikutest ka. Kui nemad hirmsasti tahavad, siis võivad idiootsused kehtima hakata küll. Renoveerimine pole muidugi idiootsus, aga rumal on arvata, et inimesed ei taha elada renoveeritud soojapidavas majas ja maksta kütte eest vähem.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Renoveerimine pole muidugi idiootsus, aga rumal on arvata, et inimesed ei taha elada renoveeritud soojapidavas majas ja maksta kütte eest vähem.

Tore, kui niipidi on. Mul vennal ka renoveeriti suure hurraaga paneelikas ära ja nüüd maksab 100 eurose küttearve asemel 70 eurot pluss teine samapalju renoveerimislaenu. Maja aeti ummuksisse, lagi hallitab ja arved on summaarselt suuremad kui enne.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vandenõuteoreetikute märg unenägi, et lõpuks midagi võib ka täppi minna

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Renoveerimine pole muidugi idiootsus, aga rumal on arvata, et inimesed ei taha elada renoveeritud soojapidavas majas ja maksta kütte eest vähem.

Tore, kui niipidi on. Mul vennal ka renoveeriti suure hurraaga paneelikas ära ja nüüd maksab 100 eurose küttearve asemel 70 eurot pluss teine samapalju renoveerimislaenu. Maja aeti ummuksisse, lagi hallitab ja arved on summaarselt suuremad kui enne.

Meie paneelikas on ka renoveeritud. Ei ole niiske, ei hallita. Mingil hetkel saab ka remondilaen makstud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen elanud renoveeritud korteris ning uusarenduse korteris. Nende sisekliima ei kannata kriitikat. Soojustagastusega ventilatsioonisüsteem imab kogu normaalse niiskuse elamisest ära ja siis paned teise masina juurde, mis niiskust tekitab. See ei ole normaalne elukeskkond. Inimene harjub muidugi kõigega. Ja need seadmed ei võta mitte vähe elektrit. Pigem maksan veidi rohkem kütte eest, aga tahaks head sisekliimat.

Kolisin palkmajja, kus on vanaaegne ventilatsioonikorstende süsteem. Tõeliselt hea on.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ei saa aru, kuidas oma maja ise renoveerimine on ülikallis, samas korporatsioonid tahavad neid niiväga kokku osta ja renoveerida?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ei saa aru, kuidas oma maja ise renoveerimine on ülikallis, samas korporatsioonid tahavad neid niiväga kokku osta ja renoveerida?

Vanal majal ja vanal majal on vahe ka. Ettevõtted  ostavad suurepärase asukohaga maju, neid ei huvita eriti see kui hea seal sees elada, teevad miinimumprogrammi järgi. Oluline on kasum. Minu pere ostis enda juurte juurde vanema talumaja, mis oli täitsa heas seisukorras, suvel elatav, katus isegi ei lasknud läbi. Kolme aastaga läks kogu maja renoveerimiseks 320 000 ja natuke peale. Arvestanud olime umbes poole väiksema summaga, aga ette tuli palju üllatusi ja ka hinnatõus oli vahepeal korralik. Saaks kindlasti ka odavamalt kui rohkem ise nokitseda, kasutada odavamaid materjale jne, aga meil oli soov võimalikult naturaalsete materjalide järele ja ei soovinud maja “surnuks” renoveerida, vaid palju vana restaureerida ja omale kohale tagasi panna. Kogu mööbel peale köögimööbli lisandus ja lisandub veel sellele hinnale. Samuti haljastus, maja sissesõidutee, kõrvalhooned. Sissesõidutee on ca 200m ja see on nii üles küntud raskete masinate poolt, et märjemate ilmadega ise seda enam ei sõida. Samamoodi majaesine ala. Kõrvalhoonetele pole üldse veel jõudnud tähelepanu pöörata. Kokkuvõttes ostsime odava maja, aga nüüd on meil justkui korraliku Tallinna lähiümbruse maja hinnaklassis elamine, mis on oluliselt suurema krundiga ja täpselt meie maitsele. Kui peaks müümiseks minema, siis erinevalt neist ettevõtetest jääks meie suurde kahjumisse, kuna asukoht kehvem ja ehitatud endale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidin ma seda lugema. Mind tabas meeletu raev. Mitte keegi neist sigadest mind kamandama ei tule. Ja nii saabki vaiksest eestlasest ülestõusja. Laulma ma igatahes ei hakka. Lauluga vabaks on nali.

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi hakkab ilmet võtma.
Pange oma rahakotid valmis – maja renoveerimiseks või siis trahvi maksmiseks!

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120156430/eesti-omanike-keskliit-sundrenoveerimine-ahvardab-peaaegu-pooli-eesti-elamuid

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidin ma seda lugema. Mind tabas meeletu raev. Mitte keegi neist sigadest mind kamandama ei tule. Ja nii saabki vaiksest eestlasest ülestõusja. Laulma ma igatahes ei hakka. Lauluga vabaks on nali.

????????????????

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

toetusmeetmed, mis aitaksid eesmärke saavutada.

???????? ELi ja Eesti poliitikud peavad mõistma, et kliimaeesmärkide täitmiseks on vaja inimeste toetust ning selleks tuleb austada meie põhiväärtusi. Eraomand on püha ning ülevalt alla tulnud sunni- ja ähvardusmeetmetega me tulemust ei saavuta.

???? Sundrenoveerimise direktiiv jätab vastamata lihtsale küsimusele. Kui kinnisvara omanikule pannakse kohustus oma vara renoveerida, siis kust peaks see raha tulema? Kui omanik ei suuda hoonet renoveerida siis tema vara väärtus langeb. Eriti karm on kohustus, et renoveerimata kinnisvara ei tohi välja üürida. Eesti Vabariigi põhiseadus ütleb, et igaühel on õigus enda omandit vabalt vallata, kasutada ja käsutada. Direktiiviga sisuliselt keelatakse omanikel õigus oma vara käsutada.

↗ Sundrenoveerimine toob endaga kaasa kindlasti hinnatõusu, sest lühikesel ajaperioodil tekib kinnisvaraturul tohutu nõudlus, millele pakkumine järele ei jõua. Lisaks sunnib kohustuse kehtestamine suuremaid investeeringuid tegema EL-i liikmesriike, mis asuvad ❄ põhjapool, sest siinses kliimas on energiakulud paratamatult suuremad. See tekitab teatud liikmesriikidele tunduvalt suuremad kohustused ning soodustab seega ebavõrdsust.

???? Sundrenoveerimise toetajad väidavad, et meetme maksumus ei ole oluline, sest pärast on energiaarved väiksemad. Kuid juba täna on koduomanikel vabadus enda kinnisvara renoveerida. Põhjus, miks seda kõike ei tehta peitub ressursside puuduses. Seda suurimat probleemi sunni kehtestamine ei lahenda. Selle asemel tekitatakse inimestes suurem umbusk EL-i vastu. Selleks, et eesmärke saavutada on vaja motivatsiooniskeeme ja toetusmeetmeid, mitte käske ja keelde.

❎ Direktiivist on hetkel välja võetud algselt ette nähtud karistused kinnisvara omanikele. Samas on Euroopa Liidu Nõukogu positsioonis karistused jätkuvalt ette nähtud. Kui neid karistusi hetkel ei rakendata siis kardetavasti viiakse need sisse 2027. aastal. Just seetõttu tuleb sellele direktiivile juba praegu vastu seista.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust see mitteomamine eriti ei tööta. No näeb juba praegu. Kui inimesel on auto, ratas vms, siis ta hoiab seda ja ladustab seda enda läehdal. Kui on rendiauto, renditõuks, vms, siis need vedelevad suvalises kohas ja reostavad keskkonda. Rääkimata sellest, et neid asju ei hoita, lõhutakse. Meie tänav on nagu mingi rendiautode prügimägi, jäetakse suva kohta ette, pargitakse nagu jumal juhatab. Tõuksid vedelevad maas pikali, külili, selili, mööda ei saa. Vastik.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kavatse neid kuulata ega alluda. Löögu või maha.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt “nad” tahavad ülestõusu saada, et inimesed barrikaaadidele ikka tuleksid lõpuks.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui EL soovib mu maja ära renoveerida, siis ta võib seda vabalt teha, mina ei keela. Kui EL tuleb ütlema, et mina pean hakkama maksma asja eest, mida ma ei soovi, siis võib ta vabalt peppu minna. Paneme pool Eestit selle trahvi maksmata jätmise eest võlavanglasse? Kes neid vange üleval peab, kui maksumaksjad kõik kinni panna?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui EL soovib mu maja ära renoveerida, siis ta võib seda vabalt teha, mina ei keela. Kui EL tuleb ütlema, et mina pean hakkama maksma asja eest, mida ma ei soovi, siis võib ta vabalt peppu minna. Paneme pool Eestit selle trahvi maksmata jätmise eest võlavanglasse? Kes neid vange üleval peab, kui maksumaksjad kõik kinni panna?

Eile ju räägiti sellest probleemist. Keegi ei käsi sul midagi teha, keegi ei maksa sulle seda ka kinni. Niikaua polegi probleeme kui sa oma kinnisvara müüma ei soovi hakata. Mis probleemid siis tekivad, ma ei kuulanud, seega ka ei tea.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui EL soovib mu maja ära renoveerida, siis ta võib seda vabalt teha, mina ei keela. Kui EL tuleb ütlema, et mina pean hakkama maksma asja eest, mida ma ei soovi, siis võib ta vabalt peppu minna. Paneme pool Eestit selle trahvi maksmata jätmise eest võlavanglasse? Kes neid vange üleval peab, kui maksumaksjad kõik kinni panna?

Eile ju räägiti sellest probleemist. Keegi ei käsi sul midagi teha, keegi ei maksa sulle seda ka kinni. Niikaua polegi probleeme kui sa oma kinnisvara müüma ei soovi hakata. Mis probleemid siis tekivad, ma ei kuulanud, seega ka ei tea.

Mina olen nõus ka vangi minema selle jama peale, kui nii peaks minema. Vaadates seda elektri-gaasijama, ma ei imesta, kuidas leiutatakse mooduseid meid lüpsta. Sellised pervod võivad mida tahes välja mõelda, et rahvast ikkes hoida. Enne teen püstkoja hoovi. Ja maakeldri.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui edaspidi oma kinnisvara müüa ei saa, siis mis õigusega EL minu vara väärtuse nulli viib? Sisuliselt varastatakse ära mu kinnisvara ju. Asi võib alles jääda, aga kui sellel enam väärtust ei ole, siis mis kasu mul sellest on?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käpad eemale eraomandist….

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas me tulevikus ei oma midagi ja peame õnnelikud olema