Esileht Väikelaps Kuidas meelitada last sööma?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kuidas meelitada last sööma?

Postitas:

Kas kellelgi on mingeid haid nippe, kuidas vähese söögiisuga last rohkem sööma meelitada?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 11:13; 19.10 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No esmalt tuleb veenduda, kas tegemist ongi vähese söögiisuga või lihtsalt pirtsakusega + muidugi on olemas ka mõned toitumishäired, aga valdavas osa valivatest lastest siiski lihtsalt pirtsakad.

 

Kui laps sööb kõike, aga lihtsalt väikestes kogustes ja need kogused tunduvad liiga väikesed (laps pigem alakaalus nt), siis lihtsalt sagedamini pakkuda midagi. Nö põhitoidukordade vahele ooted, ka lõunaoode ja vajadusel ööoode.

Kui aga laps on pirtsakas, st sööks küll, aga ainult a la makarone ja viinereid, noo siin ei oska mina ka väga palju aidata. Meil on lihtsalt reegel, et peab sööma vanusele vastava arvu ampse, enne lauast ei lahku.  Aga midagi paremini maitsema hakanud pole 🙁 Ja muidugi pööran tähelepanu, kui kuskil toimub mingi läbimurre vmt, nt suppidega on meil asi paremaks läinud, üritan siis natuke sagedamini pakkuda kui ma ise armastaks (ma ise pole supiinimene üldse tegelikult). Arvestan, et paar korda nädalas oleks selline toit, mida laps normaalselt sööb (st korra nädalas ongi lapse pärast makaronid, korra nädalas mingi muu toit, mida ta sööb enam-vähem (nt lage riis ilma lisanditeta) jne

+2
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kui vana laps on?

Palju, palju erinevaid toite valikusse. Kui ühest toidust on “kõhu täis” saanud, siis pakkuda talle järgmist ja maitsvamat, kui seda sööb või ei söö, siis peale seda jälle järgmist asja. Niimoodi õnnestub natuke rohkem toitu süüa, kui ainult esimese toiduga piirdudes.

Ära seda teed küll mine, et lihtsalt võid või rasva toidu sisse segada, sest see ei anna üldse kasulikke toitaineid. Ikka täisväärtuslik toit: munad, maks, liha, piimatooted, pudrud, köögiviljad, puuviljad, supid jne.

Mõnele lapsele meeldib maitseid ja toidu koostisi üksteisest eraldi süüa.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on 2,5 aastane ja sööb halvasti nii kodus kui ka lasteaias.

 

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 11:13; 19.10 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähe infot, et konkreetseid nõuandeid jagada. On ta ka oma vanuse kohta vähese kaaluga, on vereproovid tehtud, millestki puudus?

Mina üritaks sööta kavalusega mingeid asju sisse. Võtaks midagi, mis talle kindlasti meeldib ja lisaks sellele asju. Laste jaoks võiks olulisem olla ka presentatsioon.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitan osta see raamat: https://www.rahvaraamat.ee/p/maitsev-algus-toidud-k%C3%B5ige-v%C3%A4iksematele/1310623/et?isbn=9789949673667

ja siis võid selle järgi koos lapsega süüa teha, pilte vaadata. Toidud on sellised, et sobivad kogu perele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tundus ka, et lapsed söövad vähe, aga kuna nende kaaluiive oli korras, veri korras, rauapuudust jne. ei olnud, laps sportlik ja energiline, siis loobusin muretsemast, sest ilmselgelt saavad nad vajaliku koguse kätte. Tänapäeval kipub pigem olema probleemkks ülesöömine, las laps harjubki vähe sööma, seda kergem tal tulevikus oma kaalu kontrolli all hoida. Meelitama ja kauplema hakkaksin siis, kui kaaluiive enam korras pole. Ja sel juhul kaoksid menüüst magusad asjad, er mitmekesisem toiduvalik tunduks ahvatlevam.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu halva isuga laps on nüüd juba kuuene, aga probleeme söömisega on tal olnud algusest peale – isegi imes korraga vähe, küll aga sageli. Sööb siiamaani korraga väikseid koguseid, ja siis varsti jälle kõht tühi. Minu meelest on valik mitmekesine, aga mittelemmikutest asjadest sööb väga vähe, lemmikutest isegi mõnikord tema jaoks liiga palju. Kaal ja pikkus on alati olnud normi alumises servas, nii et soovitati lähemalt uurida. Ei leitud ei tsöliaakiat, ei laktoositalumatust, ei vitamiinipuudust, ega muud iseärasust. Üks lastearst kahtlustas küll refluks-haigust, mille puhul laps võib ise hakata koguseid piirama, et ebamugavustunnet vältida. Kinnitada seda aga ei saanud, kuna see protseduur oleks olnud üsna invasiivne, siis proovis lihtsalt vastava ravimiga kinnitamise/välistamise teel “ravida justkui oleks” refluks. Tulemust see ei andnud, nii et elasime samamoodi edasi.

Nüüd nõuannete juurde, kuigi need on mõistagi iga lapse jaoks erinevad…Mina proovisin iga asja erinevalt serveerida või maitsestada, et leida, millisel viisil see talle vastuvõetavam ja maitsvam on, et sööks rohkem. Meil näiteks tekitas isu köögiviljadele pigistatud sidrun, hautamisel kasutatud küüslauk, pealeriputatud küüslaugupipar ja/või sool. Mõnikord võib ka söömise viis isu tekitada, näiteks kana otse kondi küljest süües söövad minu lapsed koguselt rohkem kui näiteks taldrikult tükkidena, ja “brokkolipuid” näppudega. Ma ise arvan, et pole tähtis, et laps sööks kogu aeg kõike sama isukalt, aga võiks süüa igast kategooriast, ja regulaarselt maitsta vähemlemmikuid asju. Peaasi, et söögilaud ei muutuks ebamugavaks kohaks, kus on pettumus, süüdistused, või isegi kurjustamine. Söömine peab olema nauding, loomulik ning iseenesestmõistetav.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mäletan kuidas mu vanaema tegi toidule köögiviljadest näod ????

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mänguline serveerimine võib aidata.
Samuti ise koos söögitegemine.

Kas see kehva isu on mõjutanud kaalukõverat ka?

Mu poiss oli ka vilets sööja. Oli alati kasvukõvera alampiiril kuni 4aastaseni. Minimaalne kaalutõus. Arst küll tegi märkusi aga kuna muidu oli kõik korras, siis otsest muret ei olnud.
Aga ega ta praegu 6a ka väga hea sööja pole. Ta pigem on selline korraga vähe aga tihti näksija(nagu ma isegi). Isegi rpa tahtis ta tihti aga korraga vähe.
Ja muideks lehmapiim oli väikelapsena mul lapsel täielik söögiisu tapja. Õpetasin vett jooma ja ka isu paranes.

Ja tähtis on ka see, et me täiskasvanud tegelikult ei mõtle sellele, et lapse magu on üsna pisikene ja ega sinna väga mahugi korraga palju. Me täiskasvanud vb oleme harjunud nö üle sööma ja magu “venitama” ise pärast ägisedes. Lapsed söövad aeglasemalt ja täiskõhutunne saabub õigeaegselt.
Täiskasvanud (üldjuhul) lahmivad taldrikutäie korraga sisse ja siis pärast mingi hetk tunnebgi, et sai vist liiga palju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rohkem õues liikuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Kuidas meelitada last sööma?