Esileht Pereelu ja suhted Kuidas mehelt raha kätte saada?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Kuidas mehelt raha kätte saada?

Postitas:

Ma ei osanud muudmoodi pealkirjastada ega alafoorumit valida, ehk sobiks paremini tööelu alla, võib ümber tõsta. Kirjutan natuke emotsiooni pealt, katsuge mitte väga karmilt rünnata palun. Igatahes…

Nägin jaanipeol ammust sõbrannat, kes kurtis mulle oma loo ja see läks mulle väga hinge, aga aidata ma teda ei oska. Soovitasin tal esimese asjana oma firma luua ja muus osas juristiga aru pidada, aga siin liigub ehk ka sarnase kogemusega inimesi.

Sõbranna on vägivaldses suhtes ja soovib sealt lahkuda. Elavad suuresti mehe rahade eest, aga naine teeb vabakutselisi otsi, mille arved on esitatud mehe firma alt. Mees siis vist osa sellest rahast vastavalt oma suvale kannab sõbranna arvele, aga suur osa on jätkuvalt mehe käes. Kui sõbranna on oma raha palunud, siis mees pehmelt öeldes saadab ta ilusasse kohta ja ähvardab, et kui naine ära läheb, siis seda raha ta kunagi enam ei näe ja eks katsugu tõestada, et see on üldse tema raha.

Kui asi lähekski näiteks kohtuvaidluseni välja, siis kas näiteks naise kirjalikud vestlused klientidega on piisav tõendus, et ta tegi n-ö mehe firma alt tööd ja tal on õigus oma tasu välja nõuda.

Mul endal vägivaldse suhte kogemus puudub, aga olen aru saanud, et selliste manipulaatormeeste põhivahendiks ongi hirmutamine ja ähvardused, millel ei pruugi mingit tõepõhja all olla. Arvan, et sõbranna julges just mulle rääkida, kuna ta on selles suhtes oma sõpruskonnast kaugenenud ja jäänud ongi vaid mehe sõbrad, kes teda ei usuks ja meest kaitseksid. Kuigi me pole ka enam nii lähedased, kui vanasti, tahaksin talle mingisugust tuge ja konkreetset nõu pakkuda, et ta suudaks endale kindlaks jääda ja uut, iseseisvat elu alustada.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas raha on olulisem kui enda terve närvisüsteem, positiivne enesehinnang ja iseseisvus?

Ainus lahendus on raha korstnasse kirjutada kui õppetund. Nullist alustada, sest kliendid on tal ju olemas. Loob firma ja jätkab iseseisvalt. mehega nullkontakt.

+28
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi libateema. Kui ettevõtte alt tehakse arveid, siis tuleb ju maksud tasuda kui seda raha soovitakse välja võtta. Ühesõnaga välja saabki võtta vähem kui arvega teeniti. Mida te sinna kohtusse kaebama lähete? Viitsite ka neid jaburaid teemasid toota, peab ikka elu igav olema.

+3
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.06 17:49; 24.06 19:54; 25.06 16:04; 25.06 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägivaldsest suhtest lahkutakse ühe kohvriga ja joostes, mitte ei arutleta, kas lasta end veel alandada ja kolkida, peaasi, et raha kätte saaks. Nii, mul on tema käest saada 12 000 eurot, selle eest olen valmis võtma vastu 15 laksu vastu hambaid, ühe käteväänamise ja kuus sõimuseeriat. Nii või?

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägivaldsest suhtest lahkutakse ühe kohvriga ja joostes, mitte ei arutleta, kas lasta end veel alandada ja kolkida, peaasi, et raha kätte saaks. Nii, mul on tema käest saada 12 000 eurot, selle eest olen valmis võtma vastu 15 laksu vastu hambaid, ühe käteväänamise ja kuus sõimuseeriat. Nii või?

Ära fantaseeri

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.06 17:49; 24.06 19:54; 25.06 16:04; 25.06 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks nii keeruline süsteem, et esitada arveid mehe firma alt? Muidugi end FIE-ks või muuks sobivaks organisatsioonisk vormistada ja kohe parem ülevaade tuludest, kuludest ja maksudest. Paberimajandus peab ikka korras olema.
Mehe firma raamatupidamine peaks mudiugi näitama, kust kui palju on sisse tulnud ja kuhu on välja makstud – ka naise tehtud tööde eest ja naisele. Kuidas need väljamaksed naisele on näiteks tehtud? Kas ta saab palka või midagi muud? Dividende? Firmades on ikka kõik kulud-tulud arvel ja niisama mingeid väljamakseid niikuinii teha ei saa.
Rääkigu mehe firma raamatupidajaga, kui see on olemas. Kui pole, siis pole ka enam seda raha naise jaoks tõenäoliselt enam olemas.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on julge sinu sõbrannast, et sulle sellest rääkis. Mul on ka olnud manipuleeriv ja vaimselt vägivaldne suhe ning kaotasin ka selletõttu suure summa raha. Mees pööras oma sõbrad minu vastu ja lõpetas suhtlemise pool aastat pärast seda kui oli mu korteri sissemaksu raha enda kätte saanud. Pean mainima, et koos me kunagi ei elanud, minu arveid ta kunagi ei maksnud. Olen leppinud, et seda raha ma tagasi ei saa. Ma pole julgenud sellest kellelegi rääkida. Ma ei tea muud lahendust sellele probleemile, kui mitte suhelda ja leppida, et rahast olen ilma. Edu sõbrannale, loodan, et tal läheb paremini.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus lahendus on raha korstnasse kirjutada kui õppetund. Nullist alustada, sest kliendid on tal ju olemas. Loob firma ja jätkab iseseisvalt. mehega nullkontakt.

Loomulikult on see parim lahendus.

Oma OÜ loomine maksab 400€ vist, niipaljukest ikka kuskilt kokku kraabib.
Ja kõige tähtsam asi – kui kliendid on olemas – RUTTU tegutseda.
Niikauaks, kui neid kliente, ehk põhiline firma ainus sissetulekuallikas veel olemas on.

See pole enam mingi lihtne vägivallajuhtumgi, see on ju lausa orjapidamine Eesti Vabariigis.
Ja selle vastu, et “Mees siis vist osa sellest rahast vastavalt oma suvale kannab sõbranna arvele” tunneks ilmselt mingit huvi ka MTA.
Kuna mees on firma omanik, siis tema ka praegu vastutab.
Kui naise teenitud raha kõike naisele kuuluvat ära anda ei taha, siis, pärast lahutust, hakaku maksuametiga jagelema.
Ise teab, mille valib.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 09:49; 25.06 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägivaldsest suhtest lahkutakse ühe kohvriga ja joostes, mitte ei arutleta, kas lasta end veel alandada ja kolkida, peaasi, et raha kätte saaks. Nii, mul on tema käest saada 12 000 eurot, selle eest olen valmis võtma vastu 15 laksu vastu hambaid, ühe käteväänamise ja kuus sõimuseeriat. Nii või?

Ära fantaseeri

Sa ei kujuta ette kui palju naisi on mehe mingigi jõukuse moodi asja pärast nõus taluma mehepoolset vägivalda ja alandusi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, ma näen järgmist varianti, mida kaaluda.
Kui töö on tehtud selle firma nimel ja olemas on töö tegemisest tõestus kasvõi kirjade näol, siis saab pöörduda töövaidluskomisjoni (kas õige nimetus, ei tea) ja nõuda saamata jäänud palka. Suuline leping on ka leping, kui inimene on tööle asunud ehk tööd tegema hakanud. Tõsi, esiteks nõuda ei saa kogu seda raha, mida kliendid on maksnud, teiseks tasub enne üle arvutada, kui palju juba talle makstud on. Ettevõte maksab kliendilt saadud rahast ka maksud, näiteks 1000st eurost jõuab töötaja kontole ainult 576,… (kui maksuvaba tulu ei arvestata).
No ja loomulikult tuleb kõii nende klientidega suhelda ja teada anda, et sa ei osuta oma teenust enam tolle firma kaudu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna on vägivaldses suhtes ja soovib sealt lahkuda. Elavad suuresti mehe rahade eest, aga naine teeb vabakutselisi otsi, mille arved on esitatud mehe firma alt. Mees siis vist osa sellest rahast vastavalt oma suvale kannab sõbranna arvele, aga suur osa on jätkuvalt mehe käes. Kui sõbranna on oma raha palunud, siis mees pehmelt öeldes saadab ta ilusasse kohta ja ähvardab, et kui naine ära läheb, siis seda raha ta kunagi enam ei näe ja eks katsugu tõestada, et see on üldse tema raha.

Kui suurtest summadest siis jutt käib? Vaevalt, et seal midagi erilist on.
Koheselt tööasjad oma firma alt, äraminemiseks võtaks laenu ja kiirelt minema. Elus ei viitsiks vägivaldsega mingeid rahateemasid jaurata. Olgu omaette oma ähvardustega.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 11:19; 26.06 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mees on firma omanik, siis tema ka praegu vastutab.

Vastutab eelkõige juhatuse liige. Aga tõenäoliselt on tegu ühemehefirmaga ja juhatuse liige ning omanik on see sama mees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töövaidluskomisjon sitab vist ainult juhul kui naine ametlikukt lepinguga tööl on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on see parim lahendus.

Oma OÜ loomine maksab 400€ vist, niipaljukest ikka kuskilt kokku kraabib.

Ja kõige tähtsam asi – kui kliendid on olemas – RUTTU tegutseda.

Niikauaks, kui neid kliente, ehk põhiline firma ainus sissetulekuallikas veel olemas on.

See pole enam mingi lihtne vägivallajuhtumgi, see on ju lausa orjapidamine Eesti Vabariigis.

Ja selle vastu, et “Mees siis vist osa sellest rahast vastavalt oma suvale kannab sõbranna arvele” tunneks ilmselt mingit huvi ka MTA.

Kuna mees on firma omanik, siis tema ka praegu vastutab.

Kui naise teenitud raha kõike naisele kuuluvat ära anda ei taha, siis, pärast lahutust, hakaku maksuametiga jagelema.

Ise teab, mille valib.

Jep, OÜ loomine ei maksa midagi, aga lõpetamine on ikka väga väga pikk protsess. 10 korda mõtle kas võtad nuhtluse kaela, pead ju igal aastal aastaaruandeid esitama jne.

Kui teha end FIEks, siis vist ei saa töötuks võtta ja ettevõtluskonto omamine on ka asi mis on suht jamps. Tundub et keskmisel perekoolikal on madal enesehinnang ja ilge vajadus kätte maksta mehele kellega ise suhtes ollakse. Banaalne ja lapsik, aga naiste maailm, mis teha.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.06 17:49; 24.06 19:54; 25.06 16:04; 25.06 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Banaalne ja lapsik, aga naiste maailm, mis teha.

Nii on.

Aga kui sind ehk n.ö. meest mõni naine osavalt rahast tühjaks teeb, kas sina oleksid siis rõõmsalt nõus, lööks käega ja astuksid käed taskus minema?
Nooojah…

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 09:49; 25.06 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Banaalne ja lapsik, aga naiste maailm, mis teha.

Nii on.

Aga kui sind ehk n.ö. meest mõni naine osavalt rahast tühjaks teeb, kas sina oleksid siis rõõmsalt nõus, lööks käega ja astuksid käed taskus minema?

Nooojah…

Astuks jah. Raha tuleb ja läheb. See kaklemine raha pärast on naiste teema koguaeg olnud.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.06 17:49; 24.06 19:54; 25.06 16:04; 25.06 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elavad suuresti mehe rahade eest, aga naine teeb vabakutselisi otsi, mille arved on esitatud mehe firma alt. Mees siis vist osa sellest rahast vastavalt oma suvale kannab sõbranna arvele, aga suur osa on jätkuvalt mehe käes. Kui sõbranna on oma raha palunud, siis mees pehmelt öeldes saadab ta ilusasse kohta ja ähvardab, et kui naine ära läheb, siis seda raha ta kunagi enam ei näe ja eks katsugu tõestada, et see on üldse tema raha.

Elus ongi vahel nii, et mõned summad tuleb korstnasse kirjutada ja eluga edasi liikuda. Arvestades, et “elatakse suuresti mehe rahade eest”, ei ole sõbranna finantsiliselt kokkuvõttes midagi kaotanud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna tehku enda firma, issand jumal! 15 minutit ja alla 200 euro ja asi korras.

Mees ei peagi talle kandma 100% rahast! Kui ta võtab selle välja dividendidena, siis naisele peab kandma 80%, sest 20% on meil tulumaks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 17:37; 26.06 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuulge, räägime nüüd sellest, kui paljud naised on mehed tühjaks teinud abielulahutusega ja alimentidega?

Niiet pole midagi — take one for the team 😉

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 17:37; 26.06 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ei peagi talle kandma 100% rahast! Kui ta võtab selle välja dividendidena, siis naisele peab kandma 80%, sest 20% on meil tulumaks.

kui OÜs toimub arve alusel teenitud raha väljamakse vaid töötasuna, siis on riigile minev % veelgi suurem:
500€ korral kätte 360,24€, riigile 139,76 (28%),
1000€ korral kätte 676,38€, riigile 323,62 (32%)
1500€ korral kätte 964,58€, riigile 535,42€ (35,7%)
2000€ korral kätte 1220€, riigile 780€ (39%)
2500€ korral kätte 1466€, riigile 1034€ (41,3%)
3000€ korral kätte 1729€, riigile 1271€ (42,4%)

kõige õigem on sellisel juhul tõesti teha tööd oma isikliku oü alt, saab panna tööga seotud väljaminekud kuludesse, jagada saadud tulu erinevate kuude väiksemate palgamaksete vahel ära, maksta omale täiesti maksuvabalt autokompensatsiooni, saab panna kuludesse nii külaliste vastuvõtuga, kommunaalkuludega (kui kodukontor) kui ka tervise edendusega seotud kulusid (nt ujula pääsmed)

Jep, OÜ loomine ei maksa midagi, aga lõpetamine on ikka väga väga pikk protsess. 10 korda mõtle kas võtad nuhtluse kaela, pead ju igal aastal aastaaruandeid esitama jne.

kui inimesel on vähemalt põhikooliharidus omandatud, ta oskab nii lugeda kui liita-lahutada, pole oü maj.aasta aruande esitamises midagi keerulist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui inimesel on vähemalt põhikooliharidus omandatud, ta oskab nii lugeda kui liita-lahutada, pole oü maj.aasta aruande esitamises midagi keerulist.

Selle jaoks on raamatupidaja.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 11:19; 26.06 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui inimesel on vähemalt põhikooliharidus omandatud, ta oskab nii lugeda kui liita-lahutada, pole oü maj.aasta aruande esitamises midagi keerulist.

Selle jaoks on raamatupidaja.

Võib vabalt ise teha, kuigi jah raamatupidajal võtaks see vähem aega ja vaeva. Selliseid raamatupidajaid kes teevad tööd väikeettevõtetele on küll ja veel. Hinnad neil pole ka teab mis kõrged, sõltub dokumentide arvust.
Mina astuks ka jalamaid minema sellisest suhtest. Õigupoolest ei laseks suhtel sellise staadiumini üldse arenedagi vaid oleks juba enne läinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, ma näen järgmist varianti, mida kaaluda.

Kui töö on tehtud selle firma nimel ja olemas on töö tegemisest tõestus kasvõi kirjade näol, siis saab pöörduda töövaidluskomisjoni (kas õige nimetus, ei tea) ja nõuda saamata jäänud palka. Suuline leping on ka leping, kui inimene on tööle asunud ehk tööd tegema hakanud. Tõsi, esiteks nõuda ei saa kogu seda raha, mida kliendid on maksnud, teiseks tasub enne üle arvutada, kui palju juba talle makstud on. Ettevõte maksab kliendilt saadud rahast ka maksud, näiteks 1000st eurost jõuab töötaja kontole ainult 576,… (kui maksuvaba tulu ei arvestata).

No ja loomulikult tuleb kõii nende klientidega suhelda ja teada anda, et sa ei osuta oma teenust enam tolle firma kaudu.

TVK saab nõuda töötasu ehk kokkulepitud palka, mitte aga klientide poolt ettevõttele makstud tasusid. Siin jookseb see kinni sellega, et pead ära tõendama, et oli töölepinguline suhe st. et firma andis tööd, töövahendid, teostas kontrolli tehtud töö üle, mitte aga käsundusleping, mille vaidlusi ei lahenda TVK. Ükski klient ei saa tõendada seda, kas töötati töölepingu või käsunduslepingu alusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige õigem liigutus on vaikselt oma ettevõte ära asutada ja edaspidi oma tasud sinna suunata. Ettevõtte asutamine (siinkohal soovitan osaühingut, kuid mitte mingil juhul FIEd) käib kiirelt ja esmase maksena tuleb sisse maksta vaid riigilõiv 190 eurot, veidike lahtreid täita ja tehtud see ongi (rohkem infot nt. https://www.eesti.ee/et/ettevotlus/ettevotte-loomine/osauehingu-asutamine/). Kinniolev raha tuleb kanda koolirahana maha ning lisaks ebastabiilsele tööle tuleb a) hakata kas muus kohas korralikult tööle või b) suurendada praegust tegevusala, et saada kokku piisavalt raha mehe juurest ära kolimiseks ja enda iseseisvaks ülalpidamiseks. Praeguseks probleemiks tundubki olevat see, et naine enda ülalpidamisse piisavalt ei panusta, on andnud kõik ohjad võimukale mehele ja niiviisi see olukord on tekkinud. Aga see tuleb lõpetada ja naisepoolel tuleb ka lõpuks vastutus võtta enda ülapidmise osas. Alustagu vaikselt ja toimekalt, küll hakkab lahenema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas mehelt raha kätte saada?