Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: .

Postitas:

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.12 19:46; 22.12 20:17; 22.12 20:54; 22.12 21:46; 22.12 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta ise ei lähe, siis asjal ei ole rahumeelset lahendust.
Lihtsalt tõsta mehe asjad ukse taha, vaheta lukud ja võta endale keegi appi – sõber, isa, vend…

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 19:50; 23.12 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta ise ei lähe, siis asjal ei ole rahumeelset lahendust.

Lihtsalt tõsta mehe asjad ukse taha, vaheta lukud ja võta endale keegi appi – sõber, isa, vend…

Jah, see on tõesti ainus lahendus. Kui kainena võib veel nõus olla, siis purjakil olles tuleb kindlasti veel ukse taha lõhkuma.

Kui mees on vägivaldne, siis võiks pöörduda näiteks lastekaitseametniku poole. Kui toimub mingeid vägivallaakte, siis kindlasti politseisse avaldus. Siis on vähemalt tõendid olemas, ehk see distsiplineerib rohkem. Kuigi rahumeelset lahendust see muidugi ei too.

Alguses pead ta seadma fakti ette, rahulikul moel rääkima. Vastavalt mehe reaktsioonile saad siis edasi tegutseda.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.12 19:55; 22.12 19:59; 22.12 21:18; 22.12 21:52; 23.12 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees ei lähe siis saad ise minna. Kes teine peaks su probleemi lahendama?

Kui mees ei taha ise minna, siis hakkaks ta kindlasti ka elukoha müüki takistama. Kas teemaalgataja peaks koos lastega niisama, käed taskus, minema kõndima ja jätma oma elukoha mehele kasutada?

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.12 19:55; 22.12 19:59; 22.12 21:18; 22.12 21:52; 23.12 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.12 19:46; 22.12 20:17; 22.12 20:54; 22.12 21:46; 22.12 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi talle mõni joodikust naine, kes omab elukohta. Kui ei oma, osta mingi onn neile.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.12 19:46; 22.12 20:17; 22.12 20:54; 22.12 21:46; 22.12 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui armastad, siis oleks ju õigem aidata tal probleeme lahendada, mitte mõelda kuidas lahku minna, pealegi kui lahku minemiseks pole võimalust

Vabandust, ma ütlen üliharva pahasti, aga see nõuanne on ikka tõepoolest täiesti lollakas.

Teemaalgatajal on mõistus peas ja saab suurepäraselt aru, et kaassõltuvusse langemisest ei ole kasu mitte kellelegi – ja siis tuleb üks kägu talle kaagutama et hakka ikka kaassõltlaseks, nii tore ju!

Teemaalgatajale. Esiteks, ega siin ei aita mitte miski muu kui lukkude vahetus. Asjad kibekähku mehe sugulaste juurde ja lukud vahetada. See võiks toimuda ajal kui lapsed koduse ei ole, komandeerid nad näiteks oma vanemate juurde koolivaheajaks.

Teiseks, kui sul on nii tore isa kes sulle raha laenama oli nõus, siis äkki saad sellesama isaga, emaga, õdede-vendadega rääkida, et nad sulle füüsiliselt appi tuleksid. St konkreetselt oleksid sinu korteris ja füüsiliselt takistaksid meest sisenemast. Samal ajal püüdes temaga mõistlikult rääkida. Kas mehe vanematega ei anna rääkida? Igatahes peaks asi olema võimalikult avalik.

Koolmandaks, kui mees saab kõik enda ostatud asjad endale, siis mis puudutab remonti, võid sina talle vastuseks üüriarved esitada. Ta on ju sinule kuuluvas korteris tasuta elanud kogu selle aja. Ma usun, et sa jääksid veel plussi kokkuvõttes, st tegelikult peaks tema sinule maksma.

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.12 21:03; 22.12 21:53; 22.12 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, teemaalgataja küsis rahumeelse lahenduse järgi. Sinu poolt pakutu pole kuidagi rahumeelne, minu oma aga küll. Kuidas teemaalgataja läheb või kas ta oma elukohta üldse müüa soovib, see küsimus on hoopis teisejärguline ja oleneb konkreetsetest asjaoludest, millest meil aimu ei ole. Seega ei maksaks oletada

Sinu pakutu võib olla esmapilgul rahumeelne, aga mitte kuidagi õiglane lahendus naise ja laste suhtes. Joodikmees lagastab selle elukoha ära, ei maksa ei üüri ega arveid kas või puhtalt vimma pärast. Mingist elatisrahast ei tasu ka unistada. Naisele jäävad aga kõik kinnisvaraga seotud kohustused, võlad ja kulud, mis ei paku talle tegelikult üldse mingit rahumeelset elu.

Seda on ta maininud küll, et see on ju ka tema kodu, ta on ostnud asju ja teinud remonti, vastasin, et võtku kõik mis omaks peab, siis küsis remondi eest raha, mille ma isalt nädala pärast ka laenasin ja talle andsin, viskas selle raha kapile ja läks vihasena minema, kuni öösel jälle joogisena saabus.

Ära talle kindlasti rohkem sularaha paku. Niisama sularaha andmist ei saa kuidagi hiljem tõestada. Kui mees tahaks, võiks ta nii jäädagi sinult raha pommitama igasuguste ähvardustega. Kui on vaja raha anda, siis alati ülekandega, kus on täpne selgitus kirjas. Aga remondiks kulunud materjalide kulu peab mees ise tõestama ja kulude välja nõudmiseks ise ka kohtusse pöörduma.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.12 19:55; 22.12 19:59; 22.12 21:18; 22.12 21:52; 23.12 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.12 19:46; 22.12 20:17; 22.12 20:54; 22.12 21:46; 22.12 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ka töö(ettevõtja) ja auto, põhiprobleemi ma ta käitumisele tõesti ei leia, sest kui keegi on sündinud hõbelusikas suus, siis on see just tema.

See võib samuti probleemi süvendavaks ajendiks olla. Sõltuvusprobleemide põhjused on tõesti mingid sügavamad traumad, millega inimene peab silmitsi seisma ja ise lahendama. Keegi teine tema eest seda ära teha ei saa ja kui inimene ise probleemi ei tunnista, siis polegi kahjuks midagi teha.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.12 19:55; 22.12 19:59; 22.12 21:18; 22.12 21:52; 23.12 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa saaksid eemalt armastada kui mees ära ei lähe ja sina ka pole nõus minema? Tähendab, tuleb ju edasi koos olla. Saad inimest aidatama hakata alles siis kui mõistad, et joomine ei ole tema põhiprobleem, joomine on põgenemine tollest põhiprobleemist. Seni võtab aga võitlemine tema joomisega sinult ainult energiat ning ajab teda veelgi rohkem jooma

Lõpeta ära oma vaimuhaige tekst! Teemaalgataja asi ei ole joodikut päästa, teemaalgataja asi on oma elu hoida ja oma lapsi normaalses keskkonnas kasvatada! Joodik päästku ennast ise või mingu põhja.

Või kui sa nii tark ja suuremeelne oled, palun anna oma kontaktid ja võta see teemaalgataja mees endale ja päästa ta ära. See naine jäta aga rahule oma nõdrameelsete soovitustega!

+21
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.12 21:03; 22.12 21:53; 22.12 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sugulane rääkis oma sõbraga kokku ja see tuli tema juurde “elama” nagu uus mees.
Selle peale joodikmees kolis ise välja.

Õudne lugeda, kuidas siin inimene soovitab joodikut aidata ja mõista joomise põhiprobleemi.
Ütleme et teemaalgataja teabki, mis see probleem on ja tahab aidata ka, aga mida tema teha saab? Probleem on joodikul ja tema probleemi ei näe, kuidas teemaalgataja saaks tema probleeme lahendada?
Täiesti ajuvaba mõtlemine ikka sellel soovitajal.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 22:23; 23.12 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellises olukorras rahumeelset lahendust ei ole olemas.
Kui mees ei lähe ütlemise peale ise ära, siis ongi ainus võimalus see, et sa füüsiliselt tõstad ta välja. See tähendab seda, et sa ei jää ootama, millal tema ise asju hakkaks pakkima, vaid sa võtad kätte ja ise pakid tema asjad ära ja siis saadad need asjad sinna suvilasse, kus ta elada saaks. Oma ukse lukud vahetad ära. Vajadusel kutsud politsei, kui mees ukse taga laamendama hakkab.

Mul on endal see kõik läbi tehtud, mehel oli olemas nii enda korter kui ka suvila, selles osas ei pidanud ma küll teda haletsema, et vaesekesel pole kuskile minna. Rääkisin ja rääkisin, andsin tähtaja, et selle aja jooksul, selleks kuupäevaks koli minema. Öösel ei lasknud tuppa, kui kell kolm öösel koju suvatses laekuda, olles eelnevalt lõuna paiku läinud korraks toidupoodi. Suhtumine muutus tal ka tooremaks, hakkas mind erinevate nimedega sõimama, aga vat et ära koliks, ise asjad pakiks ja minema astuks, seda ei olnud.

Pakkisin asjad ise, siis küsisin, kelle juurde need saata. Selle peale lõpuks siiski läks, kui nägi, et tõesti pool esikut pakitud asju täis. Mul läks isegi hästi, et ta oli lõpuks nõus ise oma asjad autosse viima ja ära minema. Ma ei pidanud mingit hullemat draamat korraldama, et oleks asjad kuskile tänavale või trepikotta ilmarahva rõõmuks rivistanud.

Ja mina mitte üksnes ei vahetanud lukku ära, vaid terve ukse 😀 No seda oli nagunii plaanis juba varemgi teha.

Kordan veel – kui inimene ise vabatahtlikult ära ei taha minna, siis sa pead ise tegutsema. Seda, et mees ise omal algatusel ära läheks, ei ole mõtet ootama jääda. Muidu oleks ta seda juba teinud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.12 19:46; 22.12 20:17; 22.12 20:54; 22.12 21:46; 22.12 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehe vanematega olen ka rääkinud, nad on minu suhtes väga mõistvad ja pooldavad igati, et peaksime lahku minema, et muidu äkki ei tulegi mehel enam mõistus koju. Kõik ümberringi on proovinud teda aidata, aga ta ei näe ju probleemi. /—/
Seda, et mehel ei ole kuhugi minna, ei maksa arvata, tal on vanemate juures oma väike suvila. On ka töö(ettevõtja) ja auto, põhiprobleemi ma ta käitumisele tõesti ei leia, sest kui keegi on sündinud hõbelusikas suus, siis on see just tema.

Siis on sul ju hästi. On, kuhu tema asjad viia, kui ta ise kodus ei ole. Tema vanemaid informeerid ka, et nüüd on tehtud (mitte ette, eks neile poeg on ikka poeg). Eelnevalt lapsed oma vanemate juurde. Lukud ära vahetada. Ja siis mõnede eelnevalt kokku lepitud tugevate meeste ja sõnakate naistega istute korteris ja vaatate, mis saama hakkab. Helistad talle ja teatad, et kõik tema asjad on seal ja seal, korteri lukud on vahetatud ja tema enam siia ei pääse, kuna see on sinu korter ja sina oled oma kooselu temaga lõpetanud. Kui tuleb prõmmima, siis algul ootate niisama, vajadusel tulevad jämedad onud talle sedasama ütlema.
On inimesed kasutanud ka varianti, et kutsuvad enda juurde elama pool maadlusmeeskonda vms., kes elavad sees, söövad, magavad, käivad vannis jne. Mees ei saa midagi teha, sest korter on naise oma ja ta võib sinna kutsuda elama keda tahab.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.12 21:03; 22.12 21:53; 22.12 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sugulane rääkis oma sõbraga kokku ja see tuli tema juurde “elama” nagu uus mees.

Selle peale joodikmees kolis ise välja.

Vabandust, aga see ei tundu kuidagi mõistlik lahendus, meil on lapsed, kes selle kõige keskel peaksid asjast võimalikult puutumata jääma ja ega mul ühtki meessõpra ka ei leidu.

Ega ma seda otseselt soovitusena kirjutanudki 🙂 Rääkisin, kuidas minu sugulane tegi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 22:23; 23.12 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain oma puuküürnikust lahti, kellega oli vaid suusõnaline kokkulepe minu korteris elada kindla kuupäevani, ja mingit kirjalikku lepingut ei olnud. Ta hakkas ka enne seda kuupäeva vingerdama, et kuhugi pole minna jne, kuigi tal oli aasta aega teada, mis kuupäeval tuleb välja kolida. Kusjuures see oli ka meesterahvas.
Tegin siis nii (kui nädal oli juba tähtajast mööda tiksunud ja tema ikka veel korteris), et organiseerisin ‘talgud’. Üks mu lähisugulane oli töökohal, kus oli palju lihtsaid kenasid töömehi (maapiirkond, põllumajandusega tegelev firma) ja me korraldasime 10 (loe: kümme) meest kahe autoga minu korterisse ajal, kui puuk oli ise tööl. Puuk tuli õhtul koju ja need 10 meest seisid kõik tal esikus vastas. Ütlesin rahulikult, et asjade kokkupakkimiseks ja autosseviimiseks on täpselt 30 minutit. Võti palun kohe minu kätte. Mehed seisid vaikides ja liikumatult. Päris lahe vaatepilt oli.
Toimis. Järgmisel päeval lukuvahetus ja oligi korras. Keegi ei puudutanud kedagi näpuotsagagi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa saaksid eemalt armastada kui mees ära ei lähe ja sina ka pole nõus minema? Tähendab, tuleb ju edasi koos olla. Saad inimest aidatama hakata alles siis kui mõistad, et joomine ei ole tema põhiprobleem, joomine on põgenemine tollest põhiprobleemist. Seni võtab aga võitlemine tema joomisega sinult ainult energiat ning ajab teda veelgi rohkem jooma

Lõpeta ära oma vaimuhaige tekst! Teemaalgataja asi ei ole joodikut päästa, teemaalgataja asi on oma elu hoida ja oma lapsi normaalses keskkonnas kasvatada! Joodik päästku ennast ise või mingu põhja.

Või kui sa nii tark ja suuremeelne oled, palun anna oma kontaktid ja võta see teemaalgataja mees endale ja päästa ta ära. See naine jäta aga rahule oma nõdrameelsete soovitustega!

100% nõus. Ma olen ise joodikuga elanud ja oma närvid totaalselt ära kulutanud selle “aitamisega”.
Kuuldavasti oli minu “aitamisel” siiski tulemus- kui olin lõplikult ära läinud, siis hakkas tervislikumat elu elama. Ju sai šoki. Aga enne seda oli neid lubadusi lugematul hulgal, vahest ka kaineid perioode, aga mingi aja pärast kukkus ikka pudelisse.
Minu poolest olgu nüüd või karsklusliidu esimees, aga minu karikas on täis ja võimalused otsas. Tal oli võimalusi end parandada mustmiljon, aga õigel ajal kasutada ei osanud ja nüüd tuleb tagajärgedega leppida. Joodik tuleb panna vastutama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostsin kunagi ühe elanikuga korteri. Elanikust sain vabaks sel moel, et pakkusin 500kr+ kaubikutäie asjade vedu mistahes Eesti punkti. Pakkumine kehtib 2 nädalat. Vastasel juhul alustan väljatõstmise asjaajamist ja sellist hüvitist enam ei paku. Elanik nõustus pakkumisega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostsin kunagi ühe elanikuga korteri. Elanikust sain vabaks sel moel, et pakkusin 500kr+ kaubikutäie asjade vedu mistahes Eesti punkti. Pakkumine kehtib 2 nädalat. Vastasel juhul alustan väljatõstmise asjaajamist ja sellist hüvitist enam ei paku. Elanik nõustus pakkumisega.

Muidugi oli see “elanik” su laste ema või siis naine, kes ei soovinud selleks saada.
Väga härrasmehelik käitumine…

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav tunne, endal sama seis. Mees teeb mis mees tahab. Teistega ei arvesta. Joob pidevalt. Mustab naist mööda küla ja valetab, Lahti mehest kuidagi ei saa. Ootaks ka nõu kuidas sellisest joodikust lahti saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav tunne, endal sama seis. Mees teeb mis mees tahab. Teistega ei arvesta. Joob pidevalt. Mustab naist mööda küla ja valetab, Lahti mehest kuidagi ei saa. Ootaks ka nõu kuidas sellisest joodikust lahti saada.

Viskad välja, vahetad lukud või kolid ise ära. Mis seal keerulist?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 19:50; 23.12 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korteri omanikuna on sul võimalus mees oma aadressilt välja kirjutada ja oma pind müüki panna, ise müümiseni sees elada ja seejärel uus eluase soetada. See oleks parim lahendus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korteri omanikuna on sul võimalus mees oma aadressilt välja kirjutada ja oma pind müüki panna, ise müümiseni sees elada ja seejärel uus eluase soetada. See oleks parim lahendus.

Sisse- või väljakirjutus mingit efekti küll ei anna, see ei sunni kedagi lahkuma. Ka müüa võid kinnisvara nii, et igasugused lehma lellepojad on oma elukoha sinna registreerinud. Inimestel on küll kohustus oma elukoha aadress registreerida, aga e-Eestis ei saadeta enam tavapostiga ka mingeid pabereid. Ainult toetuste puhul on elukoht oluline, et millises omavalitsuses sa elad. Omavalitsuse maksude saamise seisukohalt on see ka neile oluline. Aga inimesele endale ei anna see enamasti mingeid erilisi eeliseid.

Kui ikkagi ei soovita oma elukohast loobuda, siis müümine ei oleks ju üldse parim lahendus. Isana on mehel ikkagi mingid õigused, nii et kuhugi mujale kolimise puhul teeks see elu võib-olla veelgi raskemaks. Uus elukoht ei takista ka mehel ukse taha lõhkuma tulemist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.12 19:55; 22.12 19:59; 22.12 21:18; 22.12 21:52; 23.12 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostsin kunagi ühe elanikuga korteri. Elanikust sain vabaks sel moel, et pakkusin 500kr+ kaubikutäie asjade vedu mistahes Eesti punkti. Pakkumine kehtib 2 nädalat. Vastasel juhul alustan väljatõstmise asjaajamist ja sellist hüvitist enam ei paku. Elanik nõustus pakkumisega.

Muidugi oli see “elanik” su laste ema või siis naine, kes ei soovinud selleks saada.

Väga härrasmehelik käitumine…

Keskealine meesterahvas oli ja ilmselt ka alkoprobleemidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )