Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas minna Saaremaale?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Kuidas minna Saaremaale?

Postitas:
Kägu

Mõistan, et see on kohutavalt rumal küsimus.

Tahan minna puhkuse ajal Saaremaale, aga pean suure piinlikkusega tunnistama, et ei oska 🙂

Ma ei ole Saaremaal aastaid käinud. Ja ise autoga sõites ei ole kunagi käinud. Pean silmas just praamile minekut. Kas seal on midagi, mida peaks teadma? Kas praamile sõites on üks järjekord? Kas seal keegi juhendab kuhu ja kuidas autoga liikuda, kuidas praami peal parkida? Kas praamipileti saab osta kuskil koha pealt või pigem on parem netist osta? Mida veel silmas pidada?

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See on lihtsam, kui sa praegu pabistades ette kujutad 🙂
Sõidad Virtsu, seal polegi eriti muud võimalust, kui jõuad sadamasse. Seal hargneb tavaline tee mitmeks, aga igal pool on jooned teele tõmmatud ja suured kirjad ja viidad, sõidad mööda 1 rada piletiputka juurde, kerid akna alla, ütled, mitu reisijat sul on ja saad vastu pileti. Maksta saab nii sulas kui kaardiga. Siis ütleb ta sulle, mis rajal sa edasi sõidad, see sama rada läheb ka “lahti” sinu jaoks (vist süttis roheline tuli selle kohal vms, no eksida ei saa igatahes) ja siis ootad sabas, kuni hakatakse praamile laskma. Praamile minnes toredad vestides onud näitavad, kuhu sõita ja pargid hästi eesoleva auto sappa, kässar korralikult peale. Signat ära peale pane autost lahkudes, sest praami õõtsudes hakkavad seal alati need üürgama. Niimoodi seletades see vist tundub ka tegelikult segasem, kui tegelikult on – ma ise olin ka selline, kes enne uude kohta minemist alati tahtis täpselt teada, kus ja mis, aga käisin mõned korrad ära ja tõesti polnud midagi hirmsat.

Mahaminek on samuti lihtne, lähed teiste sabas lihtsalt ja sujuvalt jõuadki Muhu ainsa suurema tee peale, mis viib Saaremaale 🙂

Ilusat reisi!

+31
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sadamasse jõudes valid ühe kassa, kuhu sõidad. Kui sul on pilet ette ostetud, siis valid selle, kus on e-piletiga autode järjekord, kui ette ei ole ostnud, siis üldjärjekorra kassa. Kassade kohal on siltidel kirjas, mis kassaga seal tegu on.

Kassast läbi sõites siis vastavalt kas registreerid etteostetud pileti või ostad selle füüsilisest kassast teenindaja käest.

Seejärel tõuseb üles tõkkepuu kassa ees ja kuvatakse number, millisesse ritta pead sõitma. Read on samuti selgelt numbritega märgistatud.
seal ootad siis pealesõitu, seda reguleerib foor. Kui praamile hakkate sõitma, siis jah on seal mehed ees, kes näitavad, kuhu ritta sõita ja näitavad ka enamasti, kui lähedale eesseisvale autole parkida ja millal seisma jääda.

Pargid ära, veedad natuke aega praamis üleval ja mahasõitmine on juba väga lihtne.

Kui midagi nüüd vahelt ära unustasin, siis keegi parandab kindlasti kohe, seda muret Perekoolis õnneks pole, et parandamata jääb 😀

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ka esimesel korral pabistasin, aga täiesti asjata. Kui vähegi tead, mis kellasele praamile jõuaksid, siis osta pilet ette ja registreeri ostes kohe auto numbrimärk, nii ei pea mingist kassast läbi sõitma. Siis Virtsus valid raja “e-piletiga reisijad”, sõidad seda mööda tõkkepuuni, kus toimub automaatne numbrituvastus. Kui tõkkepuu tõuseb, tuleb ekraanile raja number, kuhu sõitma pead. Seal rajal siis ootad, kuni autosid praamile laskma hakatakse. Igal pool on reguleerijad, täpsusparkimist vaja ei lähe, kõik sujub lihtsalt ja loogiliselt. Sadamas peaks olema 10-15 minutit enne praami väljumisaega. Kui liiga vara Virtsu jõudma peaksid, siis on seal väike kohvik, kus aega parajaks teha, aga etteostetud e-piletil saab ka praami aega muuta.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Signat ära peale pane autost lahkudes, sest praami õõtsudes hakkavad seal alati need üürgama.

No näed, sellise asja peale ei oleks ma ise osanud üldse tulla 🙂

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

no ma olen seal küllalt sõitnud aga ma ka täpselt aru ei saa. nimelt olin ostnud ette pileti, jälgisin juhiseid (e-piletiga), automaatselt tõsteti üles tõkkepuu, sõitsin siis seda rida pidi ja ootasin.
kuna tegemist oli ajaga, kus kõik peale ei mahtunud, siis hakkas imelik tunduma, et miks minu rida üldse ei liigu. lõpuks läksin sinna ametniku juurde klaarima ja see siis juhatas mu teise ritta. sain viimase autona praamile…. kui poleks õiendama läinud, polekski peale saanud oma bronniga.
kokkuvõttes ei saanudki aru, mis valesti läks või mida oleks pidanud teisiti tegema….
see konkreetne juhtum vist oli hiiumaale.

nii et kui järjekordi pole, siis on muidugi lihtsam. aga kui on järjekorrad, siis mul on nüüd küll närv väga püsti.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh vastajaile! Väga arusaadavad selgitused.

Kas Hiiumaale minek on sarnane?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täiesti erinev- kõigepealt pead sõitma hoopis teise sadamasse.

+22
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimane kord, kui Virtsus praami peale läksin, juhatas koha kätte hoopis väga ilus naine!

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kassast läbi sõites siis vastavalt kas registreerid etteostetud pileti

Kui ostad internetist pileti ette (mõni nimetab seda veel bronniks või e-piletiks), siis mingist kassast ei pea läbi minema. Sõidad sadamas tõkkepuu ette (e-pilet tähistusega) ja kuna broneerides pead sisestama auto numbri, siis tõkkepuu avaneb automaatselt.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suvisel ajal ei soovita (Hiiumaale kindlasti mitte, Saaremaa laevad liiguvad tihedamini) üldse ilma e-piletita minna, sest võib juhtuda, et järjekorrad on pikad ja sa ei mahu järgmisele laevale. Tegelikult ma ise pole aastaid enam kassast piletit ostnud, sest e-pileti ostmine on mugav ja jääb ära seal kassas jahmerdamine.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Suvisel ajal ei soovita (Hiiumaale kindlasti mitte, Saaremaa laevad liiguvad tihedamini) üldse ilma e-piletita minna, sest võib juhtuda, et järjekorrad on pikad ja sa ei mahu järgmisele laevale. Tegelikult ma ise pole aastaid enam kassast piletit ostnud, sest e-pileti ostmine on mugav ja jääb ära seal kassas jahmerdamine.

Tegelikult pole aastaid ka järjekordi, me ei osta kunagi piletit ette ja olukorda, mil järgmisena lahkuva praami peale ei mahtunud, ei mäleta. Jäi Leedo ja vanade praamide aega.
Mõni üksik suurürituse aeg on suvel, kus järtsu natuke on, aga sellesuviste piirangutega pole sedagi karta.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult pole aastaid ka järjekordi, me ei osta kunagi piletit ette ja olukorda, mil järgmisena lahkuva praami peale ei mahtunud, ei mäleta. Jäi Leedo ja vanade praamide aega.

Mõni üksik suurürituse aeg on suvel, kus järtsu natuke on, aga sellesuviste piirangutega pole sedagi karta.

Saaremaal võib-olla tõesti.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saaremaal võib-olla tõesti.

Saaremaast see teema ju ongi.
Aga ka Hiiumaale eelmisel suvel ei teinud kummalgi suunal bronni ja ei pidanud ootama. See ehk oli siis juhus, seal eriti ei käi ja kogemusi pole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas autost peab kindlasti välja minema või võib see pool tundi autos istudes telefoni näppida?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No näed, sellise asja peale ei oleks ma ise osanud üldse tulla 🙂

See on mingi vana sierraomaniku soovitus. Kui veel 90-ndatel ja 2000-ndete alul kaldeanduriga signasid paigaldi. (enamus neist on õnneks tänaseks surnud)

Täna ei viitsi keegi sellega jamada ja enamus autodel üldse signalisatsioon puudub.

See, kui sul võtmepuldist uksed lahti-kinni käivad, ei ole signalisatsioon, seda nimetatakse kaugjuhitavaks kesklukuks.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Täiesti erinev- kõigepealt pead sõitma hoopis teise sadamasse.

Ärge palun vassige! Eestis on palju sadamaid ja kui need nüüd kõik läbi kärutada siis ülehomseks tööle ei jõua. Saage juba aru, et inimene satub segadusse, kui suvalisel mereteel laevukesel loksub ja siis selgub, et sattus hoopiski Assamallasse.
Etteruttavalt avaldan hiidlastele kaastunnet, kui selline ohmu peaks nende saarele sattuma.

+2
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Etteruttavalt avaldan hiidlastele kaastunnet, kui selline ohmu peaks nende saarele sattuma.

Seda muidugi.
Kunagi oli Abrukal pood, mis oli lahti a`la kolmapäeval kell 10-13 ja reedel kell 12-15.
Kui see lumehelbeke oleks sel ajal sinna sattunud, siis ilmselt oleks koheselt otsa lõppenud.

Tegijamad läksid poeomanikule koju, viisid ta poodi, sooritasid rohkelt ostusid, siis viisid poeomaniku uuesti tagasi koju ja omakorda said küllakutsututeks.

Täna perekoolikas mõtleb pikalt, et kes see Selveri omanik ikkagi on ja kus ta elab….

Edit: Abrukal kedagi kuhugi “viia” on vist võimalik ainult jalgratta pakiraamil…
Ei tea, pole mitu aega seal käinud.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on lihtsam, kui sa praegu pabistades ette kujutad 🙂

Sõidad Virtsu, seal polegi eriti muud võimalust, kui jõuad sadamasse. Seal hargneb tavaline tee mitmeks, aga igal pool on jooned teele tõmmatud ja suured kirjad ja viidad, sõidad mööda 1 rada piletiputka juurde, kerid akna alla, ütled, mitu reisijat sul on ja saad vastu pileti. Maksta saab nii sulas kui kaardiga. Siis ütleb ta sulle, mis rajal sa edasi sõidad, see sama rada läheb ka “lahti” sinu jaoks (vist süttis roheline tuli selle kohal vms, no eksida ei saa igatahes) ja siis ootad sabas, kuni hakatakse praamile laskma. Praamile minnes toredad vestides onud näitavad, kuhu sõita ja pargid hästi eesoleva auto sappa, kässar korralikult peale. Signat ära peale pane autost lahkudes, sest praami õõtsudes hakkavad seal alati need üürgama. Niimoodi seletades see vist tundub ka tegelikult segasem, kui tegelikult on – ma ise olin ka selline, kes enne uude kohta minemist alati tahtis täpselt teada, kus ja mis, aga käisin mõned korrad ära ja tõesti polnud midagi hirmsat.

Mahaminek on samuti lihtne, lähed teiste sabas lihtsalt ja sujuvalt jõuadki Muhu ainsa suurema tee peale, mis viib Saaremaale 🙂

Ilusat reisi!

Lihtne öelda, et ära signat peale pane. Mul oli auto ükskord aga varastatud, lähen enne kaldale jõudmist alla ja autot pole. Seda ei oska arvatagi, kuidas keset merd auto ära varastatakse, aga nii see oli.

0
-4
Please wait...

Postitas:
ilushelena

no ma olen seal küllalt sõitnud aga ma ka täpselt aru ei saa. nimelt olin ostnud ette pileti, jälgisin juhiseid (e-piletiga), automaatselt tõsteti üles tõkkepuu, sõitsin siis seda rida pidi ja ootasin.
kuna tegemist oli ajaga, kus kõik peale ei mahtunud, siis hakkas imelik tunduma, et miks minu rida üldse ei liigu. lõpuks läksin sinna ametniku juurde klaarima ja see siis juhatas mu teise ritta. sain viimase autona praamile…. kui poleks õiendama läinud, polekski peale saanud oma bronniga.
kokkuvõttes ei saanudki aru, mis valesti läks või mida oleks pidanud teisiti tegema….
see konkreetne juhtum vist oli hiiumaale.

Sa jõudsid ilmselt liiga hilja kohale ja bronnirida oli juba üldreaks muutunud. Keegi eespool ütles, et 10-15 minutit enne praami väljumist tuleb kohal olla. Tegelikult on 15 minutit piir, st kui jõuad kohale alla selle, võib juhtuda, et bronn on juba laeva saadetud ja üldjärjekord peale sõitmas. Ega keegi ootama ei jää, et äkki mõni bronn ilmub veel kohale. Soe soovitus: ole kohal VÄHEMALT 20 minutit enne väljumist, veel parem 30.

+9
0
Please wait...

Postitas:
ilushelena

Täna ei viitsi keegi sellega jamada ja enamus autodel üldse signalisatsioon puudub.

See, kui sul võtmepuldist uksed lahti-kinni käivad, ei ole signalisatsioon, seda nimetatakse kaugjuhitavaks kesklukuks.

Sellest hoolimata üürgab igal reisil mitme mandrimehe auto, vahet pole, kuidas seda nimetatakse. Igal juhul, kui võimalik, siis lukustage oma auto nii, et seda üürgamist ei tekiks. Paljud veedavad kogu ülesõidu aja autotekil oma autos ja jube piin, kui pidevalt midagi üürgab kõrval.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igal juhul, kui võimalik, siis lukustage oma auto nii, et seda üürgamist ei tekiks.

Võtmest ukse kinni keeramine ilmselt ei ole jõudnud nende ajusse, mis teha…

Aga eks nad pigem vanemad autod on. Nende omanikelt mingit mõistust oodata vist pole mõtet.

…….

Kohe hakkab kindlasti räuskama kägu, kes väidab, et tema autol polegi võtmeauku.
On ikka, aga ta lihtsalt ei tea, et selle plastist katte saab üsna lihtsalt eemaldada.

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paljud veedavad kogu ülesõidu aja autotekil oma autos

Mis on keelatud.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis on keelatud.

Ei ole.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole.

Ma arvan ka, et ei ole.

Sest kui keegi tänapäeval keelaks lumehelbel oma isiklikus autos istumise, siis oleks kisa taevani.
Vahet poleks, kas lumehelves sõidab Marsile või Saaremaale.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

et bronn on juba laeva saadetud ja üldjärjekord peale sõitmas. Ega keegi ootama ei jää, et äkki mõni bronn ilmub veel kohale. Soe soovitus: ole kohal VÄHEMALT 20 minutit enne väljumist, veel parem 30.

tänud! järgmine kord targem.

ahjaa, nüüd tuli meelde, oligi reis kagu eestist hiiuma kõpu poolsaare kanti. mäletan, et kogu reis kestis 10 tundi…. jeesus.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole.

Ma arvan ka, et ei ole.

Sest kui keegi tänapäeval keelaks lumehelbel oma isiklikus autos istumise, siis oleks kisa taevani.

Vahet poleks, kas lumehelves sõidab Marsile või Saaremaale.

Eeeem… Pigem on asi selles, et Muhu ja Hiiumaa vahet sõitvad praamid on n-ö avatud autotekiga, mitte nagu vanemad praamid. Lumehelvestega pole siin midagi pistmist. Minu teada ainult ohtliku veosega reisil peab autost väljuma.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ahjaa, nüüd tuli meelde, oligi reis kagu eestist hiiuma kõpu poolsaare kanti. mäletan, et kogu reis kestis 10 tundi…. jeesus.

See on ikka tõeline jeesus…:)))

Kutt kogus pisut pappi ja käis mõtte välja.

Aga mis siis saab, kui see “kutt” arvab, et peaks Amsderdami sõitma…?
40 tundi roolis.
Sa ilmselt lõpetaks kohe hingamisaparaadi all?

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis on keelatud.

Ei ole.

No lõpuks vastati minu küsimusele ka. 😛

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igal juhul, kui võimalik, siis lukustage oma auto nii, et seda üürgamist ei tekiks.

Võtmest ukse kinni keeramine ilmselt ei ole jõudnud nende ajusse, mis teha…

Aga eks nad pigem vanemad autod on. Nende omanikelt mingit mõistust oodata vist pole mõtet.

…….

Kohe hakkab kindlasti räuskama kägu, kes väidab, et tema autol polegi võtmeauku.

On ikka, aga ta lihtsalt ei tea, et selle plastist katte saab üsna lihtsalt eemaldada.

Oh issand! Et see nahktooli ja supipoti parandamise teema kägu jõuab ka igasse teemasse räuskama.

Kas ühel meesterahval tõesti ei ole oma ajaga tõesti mitte midagi paremat teha, kui perekoolis kaagutada.

+4
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas minna Saaremaale?