Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas mõjutab rasedana haiguslehel olles sünnituslehe hüvitist?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kuidas mõjutab rasedana haiguslehel olles sünnituslehe hüvitist?

Postitas:
Kägu

Tere. Kui tähtaeg on märtsis, siis kõige varasem võimalus rasedus ja sünnituspuhkuse alguseks on jaanuaris 2023.

Rjs puhkuse hüvitis saab eelmise kalendriaasta järgi ehk 2022.

Kui rase jääb haiguslehe, kuna tervise tõttu ei ole võimalik sama tööd teha ja kergemat tööd tööandjal pakkuda pole, siis kuni rjs puhkusele saamiseni saab töötaja 70% 2021 aasta tulust.

Kas see aeg, kui rase on haiguslehe ja saab 70%, mõjutab kogu 2022 keskmist tulu või arvestatakse see eraldi välja?

 

 

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Süsteem ju muutus juba aasta tagasi ja raha ei sa eelneva aasta järgi vaid sünnitähtaeg-9kuud ja siis aasta. Seega rasedana haiguslehel olles ei muuda midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Süsteem ju muutus juba aasta tagasi ja raha ei sa eelneva aasta järgi vaid sünnitähtaeg-9kuud ja siis aasta. Seega rasedana haiguslehel olles ei muuda midagi.

Tänan!

Ma sain aru, et see kehtib vanemahüvitise kohta. Hetkel on mul küsimus “sünnituslehe” kohta, mis kestab 140 päeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan!

Ma sain aru, et see kehtib vanemahüvitise kohta. Hetkel on mul küsimus “sünnituslehe” kohta, mis kestab 140 päeva.

Seda ei olegi enam eraldi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Süsteem ju muutus juba aasta tagasi ja raha ei sa eelneva aasta järgi vaid sünnitähtaeg-9kuud ja siis aasta. Seega rasedana haiguslehel olles ei muuda midagi.

Tänan!

Ma sain aru, et see kehtib vanemahüvitise kohta. Hetkel on mul küsimus “sünnituslehe” kohta, mis kestab 140 päeva.

Emapuhkus on selle nimi ning see arvutatakse samamoodi nüüd nagu ka jagatavat vanemahüvitis ehk siis sünnitusest 9 kuud tagasi ja sellele eelnenud aasta aja sissetulek on aluseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Olen ka huvitatud sellest teemast!

Ehk keegi asjatundja kes on alles/mõni aeg tagasi nn emapuhkusele jäänud, räägiks lähemalt, kuidas see asi siis käib 🙂

Kui soovin töölt lahkuda kuu aega enne sünnitähtaega, võibolla natuke varem kuna on ka puhkust saada, siis kas ei olegi enam nii, et kõigepealt oled niiöelda 140 päeva “dekreedis” ja siis hakkab vanemapuhkus?

Kui ei, siis palun hästi lihtsalt seletust, millal ja kus ja kas kõik need hüvitised arvestatakse selle skeemi järgi et sünnitähtaeg -9 kuud?

 

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Olen ka huvitatud sellest teemast!

Ehk keegi asjatundja kes on alles/mõni aeg tagasi nn emapuhkusele jäänud, räägiks lähemalt, kuidas see asi siis käib ????

Kui soovin töölt lahkuda kuu aega enne sünnitähtaega, võibolla natuke varem kuna on ka puhkust saada, siis kas ei olegi enam nii, et kõigepealt oled niiöelda 140 päeva “dekreedis” ja siis hakkab vanemapuhkus?

Kui ei, siis palun hästi lihtsalt seletust, millal ja kus ja kas kõik need hüvitised arvestatakse selle skeemi järgi et sünnitähtaeg -9 kuud?

Aitäh!

Vana dekreet on emapuhkus. See kestab 100 päeva max. Kõik, mida sa ära ei kasuta, läheb vanemahüvitise perioodi alla ehk nt sinu puhul kui tahad enne tähtaega minna emapuhkusele nt mingi 35 päeva, siis on kokku emapuhkus 35+30=65 päeva (30 päeva pärast TA-d ja mitte rohkem). Seega 100-65=35 päeva läheb jagatava vanemahüvitise perioodi ehk too osa pikeneb siis selle arvelt, et sa emapuhkust ei võtnud max perioodi ehk 70 päeva enne TA-d. Sisulist vahet siin midagi pole. Ja nüüd on emapuhkuse tasu sama asi nagu vanemahüvitis suuruse koha pealt, neil pole vahet, ka maksmine on samamoodi ehk et iga kuu makstakse sulle seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sisulist vahet siin midagi pole. Ja nüüd on emapuhkuse tasu sama asi nagu vanemahüvitis suuruse koha pealt, neil pole vahet, ka maksmine on samamoodi ehk et iga kuu makstakse sulle seda.

Vahe on selles endiselt, et mida vähem emapuhkust kasutad enne sünnitust seda rohkem jääb seda pärast lapse sündi st seda vanem on laps VH lõppedes. Kui tervis lubab, minna ikka alles 30p enne tähtaega.<br style=”box-sizing: border-box;” /><br style=”box-sizing: border-box;” /><br style=”box-sizing: border-box;” />

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja raha arvestatakse ikka sûnnikuule eelnenud 9 kuu miinus aasta?

ja kas olen ôigesti aru saanud et siis nn seda dekreediraha enam ei maksta vaid hakkadki kord kuus saama vanemahûvitist alates töölt lahkumise pàevast/ kuust?

 

aitäh teadjamatele????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Olen ka huvitatud sellest teemast!

Ehk keegi asjatundja kes on alles/mõni aeg tagasi nn emapuhkusele jäänud, räägiks lähemalt, kuidas see asi siis käib ????

Kui soovin töölt lahkuda kuu aega enne sünnitähtaega, võibolla natuke varem kuna on ka puhkust saada, siis kas ei olegi enam nii, et kõigepealt oled niiöelda 140 päeva “dekreedis” ja siis hakkab vanemapuhkus?

Kui ei, siis palun hästi lihtsalt seletust, millal ja kus ja kas kõik need hüvitised arvestatakse selle skeemi järgi et sünnitähtaeg -9 kuud?

Aitäh!

Vana dekreet on emapuhkus. See kestab 100 päeva max. Kõik, mida sa ära ei kasuta, läheb vanemahüvitise perioodi alla ehk nt sinu puhul kui tahad enne tähtaega minna emapuhkusele nt mingi 35 päeva, siis on kokku emapuhkus 35+30=65 päeva (30 päeva pärast TA-d ja mitte rohkem). Seega 100-65=35 päeva läheb jagatava vanemahüvitise perioodi ehk too osa pikeneb siis selle arvelt, et sa emapuhkust ei võtnud max perioodi ehk 70 päeva enne TA-d. Sisulist vahet siin midagi pole. Ja nüüd on emapuhkuse tasu sama asi nagu vanemahüvitis suuruse koha pealt, neil pole vahet, ka maksmine on samamoodi ehk et iga kuu makstakse sulle seda.

Aitäh vastuse eest.

Kas selles osas on loogika ikka sama, et periood on sama pikk igal juhul, lihtsalt sõltub millal alustad?

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas mõjutab rasedana haiguslehel olles sünnituslehe hüvitist?