Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas möödusid 9.klasside lõpupeod?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Kuidas möödusid 9.klasside lõpupeod?

Postitas:
Kägu

Kas tõesti on 9.klasside lõpupeol alkohol? 16a laste peol? Minu pubekas kodus väidab nii, et 9.lõpupeol juuakse. Et see on pigem reegel kui erand. Ma ei tahaks hästi uskuda. See toimub siis vanemate vaikival nõusolekul??? Saana aru, et ega pidu vanematega peeta, aga ikkagi on ju alaealised vanema vastutusel. Sooviks teada, kas on olunud ka üheksandike pidu, kus üldse alkoholi pole? Või ma olen tõesti naiivitar? Võiks umbeski asukoha ka öelda. Meil läks kodus tuliseks vaidluseks:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kus vähegi täiskasvanute järelvalve on olnud, siis alkot pidudel ei tarbita.

Aga kui noored omapead, siis võib suht kindel olla, et joogid on kohal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tea küll ühtki alkoholita lõpupidu (mis ei tähenda, et kuskil selline asi võiks toimuda). Mis omakorda ei tähenda, et absoluutselt kõik tarbivad alkoholi või et seda tarbitaks hulludes kogustes.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Enda ajalgi polnud väga ühtegi üheksandike lõpupidu, kus alkohol täiesti puudunud oleks. Ei usu, et tänapäevalgi teisiti on…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pigem reegel, alkohol liikus ringi juba tunduvalt varem alates ehk 14.
Samas kedagi jooma pole kunagi sunnitud ja ega ei vaadatud viltu neile, kes ei joonud. Üldiselt kui lapsevanemad/õpetajad olid olemas siis pigem ei joodud, aga pole ammu ajad, kus klassi ekskursioonibussiski sai joodud – õpetajad esireas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole kuulnud alkota lõpupeost. Ikka päris karmiks läbuks kipuvad need kätte minema. Meie lõpupeo järel see peomaja enam koolilõpupidusid sisse ei võtnud… Kuigi üle oma võimete jõid vist 2-3 klassikaaslast, ülejäänud napsutasid kultuurselt. Vanemad üldiselt teadsid, et napsu võetakse kuigi kogustest õnneks vist mitte. Kui ma ei eksi siis anti kodust veinipudelgi kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minul kaks kogemust tln põhikooli lõpupeoga. ühel oli alkot, teisel väidetavalt (tütre kinnitusel, mida pole põhjust mitte uskuda) ei olnud. mõlemal peol olid vanemad kohal, kuid peokohad olid sellised, et eraldumis- ja tarbimisvõimalusi oleks olnud väga lihtne leida. sama kooli lõpetajad, peokohad väljaspool linna turismitalud. samas selle kaine peo mõned osalised jäid alles mõni nädal varem lõpuekskursioonil alkoga vahele.

minu meelest ei olegi võimalik nii suuremastaabilist alaealiste pidu ilma vanemate kohalolekuta teha. kes oleks nõus neile oma ruume rentima?

ma arvan, et pigem on teemaalgataja lapsel õigus, ilma alkota lõpupidusid on väga vähe, politseigi neist mõnel aastal hulgaliselt raporteerinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

minu meelest ei olegi võimalik nii suuremastaabilist alaealiste pidu ilma vanemate kohalolekuta teha. kes oleks nõus neile oma ruume rentima?

Meie olime näiteks klassivenna suvilas. Koha leidmise taha see asi nüüd küll ei jää.

Alkoholi oli meie peol ka. Mälestused sellest peost on üliilusad. Pildituks ennast ei joonud, mingit odavat veini võtsime läbi öö. Hommikul vaatasime kogu klassiga päikesetõusu ja selline natuke magusvalus olemine oli kah, sest olime päris ühtehoidev klass, aga väga paljud läksid pärast üheksandat mujale kooli.

Ma ausalt öeldes arvan, et meil polnud kellegi vanematel illusiooni, et me sinna suvilasse morssi jooma läheme. Aga mingeid lollusi ja hullusi me seal ka ette ei võtnud. Lõbus oli küll ja nalja sai palju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

#3158650:
Meie olime näiteks klassivenna suvilas. Koha leidmise taha see asi nüüd küll ei jää.

see oli siis teie ametlik lõpupidu või? põhikooli lõpupeod on ju tavaliselt vanemate korraldatud ja enamasti terve lend koos. meil oli u 75 noort, sellist pidu suvilas ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

#3158650:

see oli siis teie ametlik lõpupidu või? põhikooli lõpupeod on ju tavaliselt vanemate korraldatud ja enamasti terve lend koos. meil oli u 75 noort, sellist pidu suvilas ei tee.

Meil on küll põhikooli lõpetajad alati ise oma peo korraldanud. Leitakse muidugi täiskasvanu, kes koha rendib, aga vanemad ei korralda seal midagi.

Please wait...
Postitas:
pritnispeeers

Vanemal lapsel oli alks olnud nii põhikooli kui gümnaasiumi lõpupeol. Viimase puhul olid ka osad õpetajad kohal ja väidetavalt oli olnud ühine stiilne alkoholipruukimine. Olevat tore olnud. Ju siis oli. Poeg tuli koju täitsa iseseisvalt ja adekvaatsena peale südaööd. Normaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

#3158650:

Meil on küll põhikooli lõpetajad alati ise oma peo korraldanud. Leitakse muidugi täiskasvanu, kes koha rendib, aga vanemad ei korralda seal midagi.

okei, minu laste koolis on tava, et põhikooli löpupeo korraldavad vanemad. ju siis on erinevalt.

aga kuidas teil see koha rentimine kujuneb, kes oma pea panti paneb? ma ei oleks elus nõus sellega, et rendin koha, aga alaealiste peol ei ole kohal ühtki vastutusvõimelist inimest. never ever.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga kuidas teil see koha rentimine kujuneb, kes oma pea panti paneb? ma ei oleks elus nõus sellega, et rendin koha, aga alaealiste peol ei ole kohal ühtki vastutusvõimelist inimest. never ever

Vahel mõni lapsevanem, vahel kellegi suurem õde või vend. Ei ole aastate jooksul kuulnud, et mingit erilist jama oleks toimunud. Nad teavad ju ise ka väga hästi, millega riskivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lõpetasin 9. klassi aastal 2004 ja mäletan, et poistel olid küll valge rumm ja Sprite kaasas, mingeid siidreid liikus ka… seega usun, et nii on ka täna

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vennal oli just lõpupidu. 3 last oksendas (liigse alkoholi tõttu) ja need kolm olid need, kelle vanemad on kõige kõvemad kontrollijad. Nii kui need lapsed said aru, et vanemad ei hakka iga tunni aja tagant kontrollimas käima, läks neil kolmel käest ära. Teised tarbisid mõistlikult või ei tarbinud üldse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No millest räägime? Kas ametlikust peost, kus õpetajad ees ja taga – või järelpidudest gruppides? Esimesed on kindlasti pigem ilma alkoholita, võib olla mõni julge vennike on ka napsu võtnud. Teised on kindlasti pigem alkoholiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No millest räägime? Kas ametlikust peost, kus õpetajad ees ja taga – või järelpidudest gruppides? Esimesed on kindlasti pigem ilma alkoholita, võib olla mõni julge vennike on ka napsu võtnud. Teised on kindlasti pigem alkoholiga.

Meil pole kunagi mingit “ametlikku” pidu peetud. Peale aktust istutakse oma sugulastega kodudes või söögikohtades, pärast seda minnakse oma peole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

okei, minu laste koolis on tava, et põhikooli löpupeo korraldavad vanemad. ju siis on erinevalt.

Ma pole kunagi kuulnud sellisest asjast. Meil oli aktus ja siis õpetajate initsiatiivil väike nö bankett kohe vahetult pärast aktust ja edasi läks igaüks oma koju/kohvikusse/kuhu iganes ja päris hilja õhtul siis koguneti sinna suvilasse.

Reeglina pole peale aktuse üldse mingit vanemate organiseeritud “pidu”. Ei oska kommenteerida, kas ja kuidas sellise asja puhul joomisega on, sest mul endal, mu vendadel, sugulastel, kelle lõpetamisel olen käinud, pole sellist asja olnud ei põhi- ega keskkoolis, et vanemad teeks pärast aktust ühiselt lõpetajatele mingi peo.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see oli siis teie ametlik lõpupidu või?

Ametlik lõpupidu on aktus. Mulle teadaolevalt on seal kõik kained olnud, kindla peale ei julge väita muidugi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil pole kunagi mingit “ametlikku” pidu peetud. Peale aktust istutakse oma sugulastega kodudes või söögikohtades, pärast seda minnakse oma peole.

Reeglina pole peale aktuse üldse mingit vanemate organiseeritud “pidu”. Ei oska kommenteerida, kas ja kuidas sellise asja puhul joomisega on, sest mul endal, mu vendadel, sugulastel, kelle lõpetamisel olen käinud, pole sellist asja olnud ei põhi- ega keskkoolis, et vanemad teeks pärast aktust ühiselt lõpetajatele mingi peo.

Ilmselt sõltub koolist. Mulle just üllatus, et sellist ametlikku pidu ei ole. Mul mõlemal lapsel on ametlikud peod olnud – käivad erinevates koolides.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga, nagu siiani vastustest järeldub, siis alkohol on vanemate teadmisel kohal praktiliselt igal lõpupeol. Vanemad teavad ja aktsepteerivad, et lapsed joovad…alkoholi. Vahet pole, kas palju või vähe. Hämming!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga, nagu siiani vastustest järeldub, siis alkohol on vanemate teadmisel kohal praktiliselt igal lõpupeol. Vanemad teavad ja aktsepteerivad, et lapsed joovad…alkoholi. Vahet pole, kas palju või vähe. Hämming!

Ei, see ei käi vanemate TEADMISEL. Ma ei öelnud oma emale, et ma lähen nüüd lõpupeole ja hakkan seal veini jooma. Vanemad võivad aimata, aga mingist hetkest tuleb sul oma last usaldada ja loota, et kui ta ka teeb midagi, mis pole päriselt lubatud, siis ta hoiab sealjuures mõistuse peas.
Mul on hea meel, et minu vanemad selle usalduse leidsid. Muidugi tegin asju, mis ei olnud seaduse järgi lubatud, aga see skaala on umbes selline, et kui sa inimtühjal ristmikul keset põlde parempööret tehes suunda ei näita, siis sa rikud ka seadust, aga mis kahju sellest sünnib?

Olles ise lapsevanem, ei loo ma endale ka illusioone, et minu pojad ei proovi alkoholi enne 18. eluaastat. Ma ei saa neil satelliidina sabas käia ja iga nende sammu kontrollida – see poleks tervislik. Mingist hetkest tuleb loota, et sa oled teinud piisava eeltöö kas või kultuurse alkoholitarbimise õpetamise osas ja saad oma last usaldada, et kui ta ka teeb pisut midagi keelatut, siis jääb see piiresse, kus ei ole ohtu tema ega teiste elule ja tervisele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, see ei käi vanemate TEADMISEL. Ma ei öelnud oma emale, et ma lähen nüüd lõpupeole ja hakkan seal veini jooma. Vanemad võivad aimata, aga mingist hetkest tuleb sul oma last usaldada ja loota, et kui ta ka teeb midagi, mis pole päriselt lubatud, siis ta hoiab sealjuures mõistuse peas.
Mul on hea meel, et minu vanemad selle usalduse leidsid. Muidugi tegin asju, mis ei olnud seaduse järgi lubatud, aga see skaala on umbes selline, et kui sa inimtühjal ristmikul keset põlde parempööret tehes suunda ei näita, siis sa rikud ka seadust, aga mis kahju sellest sünnib?

Olles ise lapsevanem, ei loo ma endale ka illusioone, et minu pojad ei proovi alkoholi enne 18. eluaastat. Ma ei saa neil satelliidina sabas käia ja iga nende sammu kontrollida – see poleks tervislik. Mingist hetkest tuleb loota, et sa oled teinud piisava eeltöö kas või kultuurse alkoholitarbimise õpetamise osas ja saad oma last usaldada, et kui ta ka teeb pisut midagi keelatut, siis jääb see piiresse, kus ei ole ohtu tema ega teiste elule ja tervisele.

Nii hästi öeldud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis alkohol?! Sellistel pidudel teevad tüdrukud poistele “rivi”! Ja alkohol on nõrkadele. See on avalik saladus, millest keegi ei räägi. Kui peopaikade seinad oskaks rääkida, küll neil oleks siis lugusid- kallid vanemad te ei taha neid kuulda!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ise küll 9. klassi lõpupeost osa ei võtnud, aga meil korraldas lend ise peo ja alkoholi oli ka seal. Aasta oli 2005.

Please wait...
Postitas:
Kägu

16-aastane on ju peaaegu täiskasvanu. Mõned on selleks ajaks juba kodust välja kolinud, käivad tööl või lapse saanud. Alkoholi on ka enamus kindlasti juba proovinud. Kus kivi alt teemaalgataja välja roninud on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugu on sul hämming. Loe uuesti seda kohta, kus keegi kirjutas venna lõpupeost ja kolmest lapsest, kes seal üle jõid.

Üks nendest sobib (sinu hämmingu järgi) sinu lapseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil oli klassikaaslase suvilas ja alkoholi vist ei tarbitud (täiskasvanud olid ligidal). Meie koolis ka lapsed ise organiseerivad lõpupeo. Lapse sõnul oli pidu tore, vanemad muretsesid kogu valiku alkoholivabasid jooke, mis kaubandus pakkus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsel polnudki IX klassi lõpupidu klassikaaslastega 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas tõesti on 9.klasside lõpupeol alkohol? 16a laste peol? Minu pubekas kodus väidab nii, et 9.lõpupeol juuakse. Et see on pigem reegel kui erand. Ma ei tahaks hästi uskuda. See toimub siis vanemate vaikival nõusolekul??? Saana aru, et ega pidu vanematega peeta, aga ikkagi on ju alaealised vanema vastutusel. Sooviks teada, kas on olunud ka üheksandike pidu, kus üldse alkoholi pole? Või ma olen tõesti naiivitar? Võiks umbeski asukoha ka öelda. Meil läks kodus tuliseks vaidluseks:)

Peol võib mida iganes olla, ega siis pubekas EI PEA seda ju tarvitama. Kui keegi omab võimalust tuua alkoholi, mis sunnib teisi seda jooma? Sama on igasugu muu uimastavete ainetega. Mitte keegi vägisi kellelegi suhu seda ei topi ega tarbima ei sunni. Need, kes tarbivad, ikkagi tahavad. Eriline vastutus langeb muidugi selle lapsevanema õlgadele, kes võimaldab alaealistele mingi suurmi, kus siis neil on võimalik aineid tarbida. Samas peaks ikkagi põhikooli lõpetajal olema oma aru peas, mida ta teeb ja endale sisseajab. Kui 9klassi lõpuks ikkagi pole lapsele kohale jõudnud, et see, et vanemad ei tea, pole põhjus mingite keelatud asjade tegemiseks, siis edaspidi õpetab juba elu. Ei jõua koguaeg niivõrd suure lapse kõrval seista ja valvata. Selles vanuses peaks enesekontroll ikkagi mingis osas olemas olema.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas möödusid 9.klasside lõpupeod?