Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas motiveerida ennast raha säästma?

Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )

Teema: Kuidas motiveerida ennast raha säästma?

Postitas:

FB grupp Kogumispäevik on säästjale hea sirvimine. Ise kannan alati palgapäeval kindla summa SEB digikassasse, sealt ei saa raha ka lisatasudeta kiirelt kätte. Samuti läheb samasse kassasse vahetult enne palgapäeva kontol alles olev raha, kaardimaksetega tilgub sinna veel igapäevaselt juurde. Tekitab tõesti täiesti hasarti.

Kes lisaks kogumisele soovib vähem asju osta, võib lugeda mõnda minimalistide raamatut, vaadata YT vastavaid videoid või kuulata minimalistide taskuhäälinguid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi, kui hirmus. Käia 2 a vanade saabastega. Mul oleks küll piinlik.

Ja päriselt arvad, et 2 a vanuseid saapad on häbi kanda?

Päriselt oled tuhm?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.12 17:39; 29.12 18:14; 29.12 18:50; 29.12 18:51; 29.12 19:28; 29.12 19:59; 31.12 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 6 eurosed Zsra sandaalid vist 7 suve vastu pidanud. Lombid üleelatud jne. No pagan ei lagune ära.

Aga ma saan aru. Loomulikult peab valge bränditoss jalas olema, muidu härra arvab, et oled hädas üksikema.

Pole valge bränditoss. Kannan Ecco jalatsed ja praegused ostsin ka tegelikult soodukate aeg. Passisin peale, et millal hea hind tuleb. Neil saab nt e-poest ilma saatmiskuludeta tellida. Pesu puhul leidsin ka poole või enama jagu soodsamad variandid, kuigi on n-ö brändipesu. Samas garderoobi uuendamine ongi kallis, kui n-ö põhja all pole. Mõni asi oleks vaja tegelikult veel praegugi uuendada, nt talvejope on küll viisakas, aga tegelikult sain selle ema käest (tellis samuti paar aastat tagasi e-poest ja jäi talle väikeseks).

Ok. My bad. Veel kallim, kui valge toss.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.12 17:39; 29.12 18:14; 29.12 18:50; 29.12 18:51; 29.12 19:28; 29.12 19:59; 31.12 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi, kui hirmus. Käia 2 a vanade saabastega. Mul oleks küll piinlik.

Ja päriselt arvad, et 2 a vanuseid saapad on häbi kanda?

Päriselt oled tuhm?

Tundub küll ????. Täna õnne, et mind ei tunne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.12 10:50; 29.12 11:08; 29.12 18:22; 29.12 19:09; 29.12 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 6 eurosed Zsra sandaalid vist 7 suve vastu pidanud. Lombid üleelatud jne. No pagan ei lagune ära. Aga ma saan aru. Loomulikult peab valge bränditoss jalas olema, muidu härra arvab, et oled hädas üksikema.

Vaevalt need Zarad sul nahast on. Kunstnahast jalanõuga ükski endast lugupidav inimene ringi ei käi. 100.-/paarist on üsna madalama otsa hind, et midagi head jalga saada.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 10:38; 29.12 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 6 eurosed Zsra sandaalid vist 7 suve vastu pidanud. Lombid üleelatud jne. No pagan ei lagune ära. Aga ma saan aru. Loomulikult peab valge bränditoss jalas olema, muidu härra arvab, et oled hädas üksikema.

Vaevalt need Zarad sul nahast on. Kunstnahast jalanõuga ükski endast lugupidav inimene ringi ei käi. 100.-/paarist on üsna madalama otsa hind, et midagi head jalga saada.

Mina pean endast lugu ja käin, millega ise soovin. Sinu heakskiitu ma ei vaja.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.12 17:39; 29.12 18:14; 29.12 18:50; 29.12 18:51; 29.12 19:28; 29.12 19:59; 31.12 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pean endast lugu ja käin, millega ise soovin. Sinu heakskiitu ma ei vaja.

Lase käia, rotimentaliteediga naine. Ma loodan, et sa minu silma ei riiva ja kuskil omaette heinamaal nendega oled.

Mida sa lilleke perekoolis teed?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.12 17:39; 29.12 18:14; 29.12 18:50; 29.12 18:51; 29.12 19:28; 29.12 19:59; 31.12 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pean endast lugu ja käin, millega ise soovin. Sinu heakskiitu ma ei vaja.

Lase käia, rotimentaliteediga naine. Ma loodan, et sa minu silma ei riiva ja kuskil omaette heinamaal nendega oled.

Nii ei ole ilus öelda. Mul oleks küll häbi kui mul selline tuttav oleks.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.12 10:50; 29.12 11:08; 29.12 18:22; 29.12 19:09; 29.12 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaadata võiks üle kulutused – kui praegu on tunne, et 500-700 € on ülekulutatud, siis mõelda, mis enda jaoks kõige “väärtusetum” kulutus on olnud, ja sealt osa teisele nn säästuarvele kanda. Kui on oht, et kohe kibeleb ära kulutama, siis mingi selline arve, kus kohe raha kätte ei saa.  Samuti leida ostmisele asendustegevus ning mõelda, mida saad endale head lubada, mis ei sõltu rahast. St see, et nüüd raha on, ei tähenda, et sellega endale või teistele midagi tõestama peab. Kui on järjepidevust, siis võib kõik kulud kirja panna ja teha eelarve.

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige lihtsam on teha püsimakse igal palgapäeval teisele nö säästukontole ning see summa unustada. Mina kannan igal palgapäeval 25% palgast säästukontole ning 15% palgast III sambasse. Säästukonto mõte siis selles, et oleks piisav puhver olemas (minimaalselt 6 kuu sissetulek) ootamatusteks (töö kaotus, suuremad kulutused vms). Alati saab ju vajadusel säästukontolt raha tagasi kanda tavakontole, kui tõesti midagi olulist vaja soetada, kuid niisama mõtetud igapäeva kulutused ja emotsiooniostud vähenevad automaatselt, kui tavakontol raha vähem 🙂

 

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul juhtus enam-vähem sama asi pärast parema töö saamist (palgatõus 400 eurot rohkem kätte). Hakkasin ostma asju, mida endale mitu aastat lubada ei saanud. Nt elektriline hambahari, uued korralikud pesukomplektid, uued jalanõud jne. Vahepeal käisin ringi nii 2-3 aastat vanade jalanõudega (nii tööl kui vabal ajal sama jalats, vahetasin vaid sisetaldasid, kuna need läksid auklikuks). Minul on küll ka tagavaraks kogutud 3 kuu sissetulek, aga juurde sääste pole suutnud pärast palgatõusu tekitada. Nüüd tahan ennast uuest aastast kokku võtta, õnneks peaks ka n-ö tulemustasu saama vähemalt ühe kuupalga ulatuses. Selleks olen ka ikka siin pingutanud lapse kõrvalt. Eks tundsin, et võiks nüüd ennast premeerida. Samas teadustan endale, et parem töökoht ei pruugi olla igavene ja eriti üksikemana võiks ikka suurem puhver olla tagavaraks.

 

Oi, kui tuttav su jutt kõik on! Ma olen ka oma juustud viimase piirini kandnud ja siis veel natuke. Jalutamas käin ka tihti, Eccod ostsin allahindluse ajal ja tulemustasu sain ka detsembris 😀 Nüüd on vähemalt mõned paarid korralikke jalanõusid olemas.

Loodan, et sul ka see säästmine nüüd uuel aastal õnnestub 🙂

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 28.12 21:18; 29.12 00:10; 29.12 00:25; 29.12 00:44; 29.12 16:30; 30.12 11:34; 30.12 12:02; 08.01 00:57; 08.01 12:06; 08.01 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädalamenüü asja olen korduvalt proovinud teha, aga üle ühe nädala pole hakkama saanud. Samas, see on ju selline asi, et saabki siis uuesti ja uuesti (nt iga kahe nädala tagant) alustada ja see üks nädal jälle ja jälle ära teha, natuke toimib niimoodi longates ju ka äkki. Ei pea kohe kõike täiuslikult tegema vist.

Mina olen liiga laisk, et nädalamenüüd teha. Mina käin lihtsalt kord nädalas poes, ostan igast  toitainerubriigist midagi (a la juurviljad, puuviljad, piimatooted, muna-liha-kalatooted ja kuivained) ja järgneva nädala jooksul poodi ei lähe, seega lihtsalt olen sunnitud käigu pealt kombineerima toitu olemasolevast. Aja jooksul õpid ära, mis kraami sul kindlasti igal nädalal vaja on, lisaks ostad alati ka midagi tavapärasest erinevat, et rutiinist välja saada.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 14:54; 30.12 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen liiga laisk, et nädalamenüüd teha. Mina käin lihtsalt kord nädalas poes, ostan igast  toitainerubriigist midagi (a la juurviljad, puuviljad, piimatooted, muna-liha-kalatooted ja kuivained) ja järgneva nädala jooksul poodi ei lähe, seega lihtsalt olen sunnitud käigu pealt kombineerima toitu olemasolevast. Aja jooksul õpid ära, mis kraami sul kindlasti igal nädalal vaja on, lisaks ostad alati ka midagi tavapärasest erinevat, et rutiinist välja saada.

See on ka väga hea mõte!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 28.12 21:18; 29.12 00:10; 29.12 00:25; 29.12 00:44; 29.12 16:30; 30.12 11:34; 30.12 12:02; 08.01 00:57; 08.01 12:06; 08.01 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi, kui hirmus. Käia 2 a vanade saabastega. Mul oleks küll piinlik.

Oeh, ma teadsin, et hakkab sellel teemal ilkumine. Kui järele mõelda, siis talvesaapad olid mul ostetud 2014. aasta lõpus (kaks paari) ja käin nendega tegelikult praegugi. Lisaks sain tõesti ühed uuemad talvesaapad ka suht odavalt u kaks-kolm aastat tagasi, kuna inimene oli tellinud need ühest Facebooki grupist teise inimese käest ja talle jäid siiski väikeseks. Seega müüs mulle edasi. Suvejalatsid (sellised botase moodi kingad) olid tõesti 2-3 aastat ja ma proovin iga päev vähemalt tunnise jalutuskäigu teha. Mõnikord olen ka 20 km jalutanud, kui selleks aega leian. No pole tõesti lõpuks tore, kui oled nende samade juustudega nt tööl 8 h ja siis pärast õhtul veel tund-paar õues. Lisaks veel nt nende samade läbi higistatud juustudega kellegi sünnipäevale minna suvisele aiapeole jmt asjad. Vahetasin sisetaldasid mitu korda. Ammu enne ära viskamist olid tegelikult ka talla all augud, märjaks minneks jäi mõneks ajaks selline lirtsuv heli külge. Lisaks olid ühed u 25 euro eest ostetud suvesandaalid, mis õnneks ühe suve vastu pidasid.

Pärast palgatõusu ostsin endale mitu paari (4 paari) korralikke vabaajajalatseid ja kaks paari korralikke sandaale. Ka tulevikule mõeldes, et palga vähenedes oleks millegagi ringi käia ja et tööl ei peaks aukus juustudega käima. Või tahaks hoopis nt mõne härraga õhtul pargis romantilise jalutuskäigu teha, lähen aukus ja löntis jalatsitega (mis ilmselgelt karjuks härrale näkku, et olen vaene ja hädas üksikema, kes vajab sponsorit)? Need uued jalatsid läksid kokku u 400-450 eurot maksma. Rääkimata muudest asjadest, mida ei saanud mitu aastat lubada (nt uus pesu). Samuti, ajab ehk naerma, aga mitu aastat vana ning hargneva ja kulunud pesuga ka kellegi ette ei lähe.

Aga siis tuleks ju osta korralikud kallid jalatsid. Näiteks talvesaapaid (soliidseid nahast ajatuid) on mul 6 paari – hind a 300-500 eur paar (kõik korralik nahk, Itaalias toodetud) – kõige vanem paar on 10 a. vana ja kuna on korralikult hooldatud siis paistavab välja peaaegu uued. Spordijalatsitest nn. talve matkasaapad Salomon – juba 5 aastat käin nendega, viimasel ajal enamasti koeraga jalutamas ainult aga ikka näevad välja nagu uued, tüdinud nendest tahaks uusi aga naljakas on korralikke saapaid ära visata. Kingadega sama – ostan vaid klassikalisi kontsakingi ja kvaliteetsest nahast rihmikud, hinnad krõbedada aga jälle sama häda – ei lähe koledaks, ei saa ära visata. Jooksutossud vahetan küll iga aasta välja kuna need pidavat seesmiselt kuidagi vajuma ja pole peale teatud arvu km läbismist enam jalgadele piisavalt toeks.

Ühesõnaga minu arvates tuleb investeerida kvaliteetsetesse jalatsitesse, mis kestavad aastaid, mitte mingitesse kunstanahast jubedikesse mida peab uuendama iga paari kuu tagant.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunstnahast jalanõuga ükski endast lugupidav inimene ringi ei käi. 100.-/paarist on üsna madalama otsa hind, et midagi head jalga saada.

Mina sain 3 aastat tagasi Shu (st Partnerkaardi) kinkekaardi sünnipäevaks (50 €) ja ostsin selle eest 49.- maksvad ülimugavad, kõrge kontsaga pikasäärelised KUNSTNAHAST saapad. Aasta oli siis 2017. Nendega käin siiamaani, väga mugavad, ei kulu, ei haise,  jalad ei higista. Ülihead ja -ilusad saapad. Kavatsen edasi nendega käia ja sealjuures endast ka jätkuvalt lugu pidada.

Pangakontol on palju-palju raha, kuid ma ei ole ületarbija.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain 3 aastat tagasi Shu (st Partnerkaardi) kinkekaardi sünnipäevaks (50 €) ja ostsin selle eest 49.- maksvad ülimugavad, kõrge kontsaga pikasäärelised KUNSTNAHAST saapad. Aasta oli siis 2017. Nendega käin siiamaani, väga mugavad, ei kulu, ei haise, jalad ei higista. Ülihead ja -ilusad saapad. Kavatsen edasi nendega käia ja sealjuures endast ka jätkuvalt lugu pidada. Pangakontol on palju-palju raha, kuid ma ei ole ületarbija.

Masendav. Raha võib sul ju olla, aga maitset mitte. Mul on ka palju raha, aga 400-1000.- jalanõupaarile kulutamine mind vaesemaks ei tee. Jalad tänavad ja kõik mu 6 paari saapaid on ilusad ja mugavad kanda ja vaadata.

Oi ei, maitsekad asjad algavad ikka 5000 eurost.

Mine nüüd nurka ja arene pisut ja tule tagasi, kui iga asi su seljas maksab vähemalt 5000. Siis on ehk ilus ja maitsekas. Aga võib-olla on selleks ajaks maitsekuse piir tõusnud ka 7000 peale.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.12 17:39; 29.12 18:14; 29.12 18:50; 29.12 18:51; 29.12 19:28; 29.12 19:59; 31.12 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind motiveerib raha säästma eesmärk: pikaajaline kogumiskonto on selleks, et töölt eemalejäämine elukorraldust oluliselt ei mõjutaks (hetkel 6 kuu varu, aga suureneb igakuiselt); lühiajaline kogumiskonto on ootamatute suuremate kulutuste  jaoks- vaja uut kodumasinat, sünnipäeva-, pulma- jõulukingid; autoga seotud kontole läheb igakuiselt 5o eurot suurem summa kui liisingmakseks vaja oleks – sinna koguneb siis hoolduse ja kindlustuse jaoks; koduvahetuse konto on eesmärgiga tagastada laenujääk ennetähtaegselt või suurema omaosaluse jaoks uue kodu leidmisel; lapse koolikonto on selleks, et laps saaks soovi korral kunagi välisülikooli minna.                                                                                                                               Palgapäeval kannan kõigile eesmärgikontodele kindla summa ja ülejäänud raha, mis on üsna täpselt välja arvestatud jooksvateks püsikuludeks, jääb siis kasutamiseks. Emotsioonioste, mida ikka ka ette tuleb, teen lühiajaliselt säästukontolt.

See süsteem tekkis mul pärast olude sunnil ajutist töökoha vahetust, pidin hakkama saama väiksema palgaga kui harjunud olin. Siis jõudis kohale, et raha laristada ei ole mõtet ja säästud peavad olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui motivatsiooni pole, siis ära jää selle peale lootma. Tee omale eraldi pangakonto või Kasvukonto, nagu siin eespool mainisid ja pane palgapäeval püsikorraldusega mingi summa automaatselt sinna liikuma.

Tüüpiliselt olen soovitanud alustada 1% rohkemast, kui seni oled kõrvale pannud. Kui oli seni null, siis teedki püsikorralduse, mis on 1% su palgast. Ja siis teed igaks järgnevaks kuuks püsikorralduse, nii et kokku maksad 1% rohkem iga kuuga.

Senikaua tõstad, kuni hakkad märkama, et raha on kuidagi puudu. Sinu jutu järgi tundub, et ruumi on tõstmiseks pikalt.

See üleöö suure summa kõrvale panemine tundub äge mõte, aga tihtipeale lõpeb paraku nagu uusaastalubadused regulaarselt jõusaalis käia. Paari kuu pärast jääb pooleli.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad peavad mind vist mingiks eriti aktiivseks tarbimishulluks 😀 Et muudkui ostan ja midagi muud teha ei oska oma ajaga. Kui ma iga päev ühe toidukorra telliksin restoranist, siis see oleks u 900 eurot kuus minu nn restoranide hinnaklassi järgi. Nii et ilmselgelt ma iga päev ei telli ega käi restoranides, muidu oleks se potentsiaalne kokkuhoiusumma palju suurem. Aga kui telliksin/käiksin nt 10 korda (nt 1-2 korda nädalas endale ja lapsele, 1 kord nädalas sõpradega väljas), siis juba seegi oleks 250-300 eurot. Tahan teatrisse minna koos lapsega = 40-50 eurot + söök jälle, samas on ju nii tore pärast pikki aastaid mitte teatris käimist seda endale lõpuks lubada (klassiga käib/käis laps muidugi mitu korda aastas).

Mul on kaks paari saapaid (üks tegelikult kevad-sügis saapad ja teine talvesaapad) ja kahte paari sain endale lubada u poolteist aastat tagasi, nii et enne seda oli üks odav paar alati kuni kulumiseni (kevad-sügis-talv kõik samade saabastega). Nüüd olen selle aja kahe natuke kallima paariga läbi ajanud ja need pole veel kuluma hakanud, seega pole plaanis uusi osta. Kui ma raha kokku hoida tahan, siis mitmeid paare saapaid pole mul niipea. Lisaks mul pole veel kontsakingi, aga neid on ju ka justkui vaja, kasvõi üks musta värvi paar, aga kui ma need ostan, siis ju jälle ostan ja jälle ei säästa.

Mul on üks talvejope, mille ostsin ka u viimase aasta jooksul, enne seda käisin nt kaltsukast ostetud jakiga, mis oli ilus, aga natuke liiga õhuke talve jaoks (vooder oli kulunud ka juba), sh oli midagi villase kanga sarnast, mitte vettpidav. Vist oli ikka mõistlik endale lõpuks korralik jope ka osta? Korralikku talvemantlit veel pole. Kui ma nüüd mantli ostaksin, siis oleks jälle jama selle säästmisega. Kevad-sügis mantli ostsin ka viimase aasta jooksul, enne mul seda ka polnud.

Seda nimekirja koos riiete jms, mida kõike oli/on vaja uuendada või üldse esmakordselt osta, võib veel pikalt jätkata. Nt minu tekk on u 15 aastat vana – no vabandust, et ma oma nõdrameelse tarbimishullu mõttemaailmaga uut osta tahan. Osad tekikotid sama vanad ehk siis on veidi kulunud ka juba. Aga kui ostan uue korraliku teki ja tekikotid, siis see on ju jälle raha, mida enam säästetud pole. Aga ehk oskate siis öelda, kust te oma 50 aastat vanu uueväärseid tekke ja tekikotte ostnud olete, et saaksin ka normaalseks inimeseks lõpuks ja ei tarbiks enam nii palju 🙂

Ma tegin selle teema, kuna tundus, et see ostmine ei saa kunagi otsa, ikka veel on midagi puudu, ikka veel ei ole mul seda ja seda, ja see ja see on liiga vana/räbal. Mulle tundus, et ma kulutan liiga palju, kuigi mul ei ole mitmeid paare saapaid vms.

Vabandust pika jauramise pärast. See idee, et alustada vähesega ja iga kuu natuke rohkem säästa, on ka väga hea ja ilmselt ka realistlikum kui kohe suure hooga koomale tõmmata. See kuu ma küll juba panin kohe 200 kasvukontole (ehk siis ei alustanud ühest protsendist), aga ega sealt ma seda välja võtma ei hakka, et endale süüa ja saapaid osta.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 28.12 21:18; 29.12 00:10; 29.12 00:25; 29.12 00:44; 29.12 16:30; 30.12 11:34; 30.12 12:02; 08.01 00:57; 08.01 12:06; 08.01 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, kui tahad arutlust, siis peabki rohkem lahti kirjutama. Miks sa arvad, et keegi kasutab 5o a vana tekki siin? Ütlesin ju, et inimetel on erinevad arusaamad nii laristamisest, normaalsusest, kui vaesusest. Isegi restoran või väljas söömine on nii erinevas hinnas. Meie pere näiteks kunagi praktiliselt kõige kallimates kohtades ei käi.

No ma nüüd selgitasin veel täpsemalt, oskad ehk nõu anda siis lähtuvalt sellest? Kuigi ma tunnistan, et see tarbimishulluses süüdistamine on ka mõneti hea, sest ikka paneb mõtlema, kas on päriselt seda ja seda vaja. Lihtsalt natuke imelik, kui mind nö süüdistab keegi, kellel endal tundub olevat oluliselt rohkem asju kui mul (vähemalt siis saapaid on rohkem, aga nagu ma aru saan, siis tekid on ka siiski uuemad).

Õnneks päris paljud siin andsid juba head nõu ilma selle selgituseta ka.

Ma elan Tallinnas, siin pole kõige kallim söögikoht see, kus kaks inimest saab 25-30ne euroga hakkama või siis üks inimene koos söögi ja veiniga.

Praegu üritan teha nii, et ei osta neid nö vajalikke asju kohe, vaid venitan vähemalt kuu lõpuni ja ostan nö ülejäägi eest (st mis jääb üle lisaks esialgselt plaanitud säästudele) ja kui ülejääki pole, siis ei saa. Lisaks ikkagi esialgu loobun mitmetest asjadest ja ostan need siis, kui mul juba on mingid päris säästud ka olemas ja kui neid asju endiselt vajalikuks pean.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 28.12 21:18; 29.12 00:10; 29.12 00:25; 29.12 00:44; 29.12 16:30; 30.12 11:34; 30.12 12:02; 08.01 00:57; 08.01 12:06; 08.01 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma see aasta ka ei säästaks, vaid ostaks kõike vajalikku, siis ma võib-olla jõuaks aasta lõpuks sellisesse staadiumisse, et enam pole midagi nö vajalikku vaja kohe osta, vaid enamik asju oleks lõpuks ometi olemas või väga kulunud asjad uuendatud. Aga ma ei taha seda aastat säästudeta lõpetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 28.12 21:18; 29.12 00:10; 29.12 00:25; 29.12 00:44; 29.12 16:30; 30.12 11:34; 30.12 12:02; 08.01 00:57; 08.01 12:06; 08.01 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegin selle teema, kuna tundus, et see ostmine ei saa kunagi otsa, ikka veel on midagi puudu, ikka veel ei ole mul seda ja seda, ja see ja see on liiga vana/räbal. Mulle tundus, et ma kulutan liiga palju, kuigi mul ei ole mitmeid paare saapaid vms.

Usun, et saan sellest tundest aru.
Tulen ka just mitte kõige lihtsamatest majanduslikest oludest ja tiba paremini olen saanud elada umbes viimase paar aastat.
Sadu eurosid kuus kõrvale ei saaks palgast panna, aga natukene ikka ning närutama enam ei pea nagu varem, mil kuu lõpus polnud alati söögirahagi.

Ja mind viib ka vahel ahastusse, et kogu aeg on midagi vaja. Ma võin kuu alguses mõelda, et praegu on kõik olemas ning saan säästa, aga siis tuleb ikka mingi plaaniväline kulutus. Viimati nt läks viis aastat vana rahakott nii katki, et asjad ei seisnud seal enam sees, pidin uue ostma. Tõsi, ilmselt oleks saanud odavama, aga tahtsin sellist, mis kestaks mõnda aega ka (50 eurone Ecco).
Või siis avastan reaalselt, et mul ei ole enam kapis sokke, millel poleks tallad läbi kulunud.
Selliseid pisikesi näiteid mahub igasse kuusse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee endale digikassa konto.

– iga kaardimaksega laekub sul sinna veidike kontole. Igakuu tee nt lisaks sinna püsimaksena kindel summa. Hea on see, et päris kohe raha kätte ei saa sealt , st kui just maksu selle pealt maksta ei taha.

Kunagi oli soovitus, et võiks olla 6kuu elamise raha tagavaraks.

Variant veel osta korter laenuga – nö samuti püsimaksega investeering?!

Kunagi tahab laps ka eluaset, saad talle pakkuda siis nt sissemakset või ülikooliõpinguteks raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma see aasta ka ei säästaks, vaid ostaks kõike vajalikku, siis ma võib-olla jõuaks aasta lõpuks sellisesse staadiumisse, et enam pole midagi nö vajalikku vaja kohe osta, vaid enamik asju oleks lõpuks ometi olemas või väga kulunud asjad uuendatud. Aga ma ei taha seda aastat säästudeta lõpetada.

tead,  võib vabalt olla, et see efekt on psühholoogiline – sul on emotsionaalselt tarbimisvaegus ja sis tunned et sul on VAJA igasuguseid asju.

vaata tõele näkku – seni said ju ilma hakkama. aastaid.

mõnel on eluaeg VAJA kõiksugu asju. on täiesti okei peaga piir paika panna, et ei, ei ole vaja.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 14:39; 09.01 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma see aasta ka ei säästaks, vaid ostaks kõike vajalikku, siis ma võib-olla jõuaks aasta lõpuks sellisesse staadiumisse, et enam pole midagi nö vajalikku vaja kohe osta, vaid enamik asju oleks lõpuks ometi olemas või väga kulunud asjad uuendatud. Aga ma ei taha seda aastat säästudeta lõpetada.

tead, võib vabalt olla, et see efekt on psühholoogiline – sul on emotsionaalselt tarbimisvaegus ja sis tunned et sul on VAJA igasuguseid asju.

vaata tõele näkku – seni said ju ilma hakkama. aastaid.

mõnel on eluaeg VAJA kõiksugu asju. on täiesti okei peaga piir paika panna, et ei, ei ole vaja.

Võib olla nii, aga võib olla ka naa – et tõesti on aastaid räbalatega elatud ja tahaks lõpuks  konservipurgi asemel potis suppi keeta, vms.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin kogu teema läbi ja saan aru, mida teemaalgataja tunneb. Ma pole küll üksikema, kuid see pole antud hetkel oluline, sest meie perel on tulnud igasugu aegu üle elada.

Kui veidi rohkem raha hakkas sisse tulema, siis tekkis tunne, et kõik vajab ju uuendamist. Alustasin ca 2a tagasi oma rahaasjade teadlikumat korraldamist. Minu jaoks on säästmine oluline, sest “elu juhtub”. Küsimus pole, kas ta juhtub, vaid küsimus on selles, millal ja mis juhtub ja kuidas sa siis selle olukorraga toime tuled.

Seega on tore, et leidsid endale sobiva lahenduse ja plaanid paarsada eurot iga kuu kõrvale panna. Kuna sul on vajalik elus oma asju uuendada (ps. mina magan 24a vana tekiga ja arvan, et see käib veel nii mõnedki aastad), siis võiksid selleks igaks kuuks määrata endale ühe kindla summa, mille ulatuses saad oma kodu ja garderoobi värskendada. See võiks olla näiteks teine pool sellest 500-st eurost (nt.200-250€), mida pidasid säästetavaks.

Mina tegin näiteks nii, et eelmisel aastal pöörasin rohkem tähelepanu oma garderoobi uuendamisele. Iga kuu püüdsin osta mingi enda jaoks vajaliku eseme. Sel aastal soovin just rohkem kodus vajalikku uuendada. Samal ajal läheb mul iga kuu kindel summa säästukontole ning lisaks sellele kogun raha uue külmkapi ostmiseks, sest ma ei soovi oma ellu enam ühtegi järelmaksu.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 11:12; 10.01 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan teemaalgatajast aru ja olen ise samasuguse perioodi läbi elanud. Mul oli vaja palju asju välja vahetada või alles soetada (sisustasin korterit). Sel perioodil ma ei säästnud eriti midagi, vaid vahetasingi asjad välja või ostsin uued. Mõtlesin rahulikult läbi, mida mul vaja on ja ostsin nii palju, kui vajalik. Minu jaoks oli oluline, et mul on olemas kõik n-ö baasasjad, nt aluspesu (arvestasin, et oleks kaks musta, kaks valget ja kaks pesuvärvi rinnahoidjat, et aluspükse jätkuks igaks nädalapäevaks, et oleks sokid, sukkpüksid jne), tööriided (arvestasin jälle, et oleks nii kevadeks kui ka sügiseks vajalikud riided, saapad), üleriided (suveperioodiks, talveperioodiks, hobidega seotud), tekid-padjad, voodipesu, nõud, isegi mööblit oli vaja, kodumasinad, kodutehnika. Minu jaoks oli oluline, et mul on olemas baasvarustus ehk kui väljas sajab, siis mul on saapad, mida sellise ilmaga jalga panna, kui väljas on -20 kraadi, siis mul on riided, mida sellise külmaga kanda, kui lähen randa, siis on rannakott, bikiinid, rätikud jms.

Nüüd, kui mul on enamik asju olemas, olen hakanud säästma. Ma arvan, et säästa ongi raske, kui baasvajadused on rahuldamata. Ühesõnaga, teemaalgajata, ära praegu tunne end halvasti, kui tahad mingeid vanu ebafunktsionaalsed asju välja vahetada. Vaheta välja ja küll see hetk ka elus tekib, kus polegi midagi välja vahetada, kõik on olemas ja saad säästma hakata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt minu tekk on u 15 aastat vana – no vabandust, et ma oma nõdrameelse tarbimishullu mõttemaailmaga uut osta tahan. Osad tekikotid sama vanad ehk siis on veidi kulunud ka juba. Aga kui ostan uue korraliku teki ja tekikotid, siis see on ju jälle raha, mida enam säästetud pole. Aga ehk oskate siis öelda, kust te oma 50 aastat vanu uueväärseid tekke ja tekikotte ostnud olete, et saaksin ka normaalseks inimeseks lõpuks ja ei tarbiks enam nii palju ????

Mina olen suur voodipesu peale laristaja ja praegu lugesin õudusega 15a tekist.. teki võiks nüüd küll kohe kuskilt allahindluselt uue ja puhta osta.

Kasvõi selline https://sotka.ee/et/product/uni-peite-150×200-cm

Alati planeerin ette ja ajastan kallimad ostud allahindluse ajaks. Kui on vaja jaanipäevaks suvilasse tervele vahmiilile puhtaid patju, siis vaatan ikea suunas.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt minu tekk on u 15 aastat vana – no vabandust, et ma oma nõdrameelse tarbimishullu mõttemaailmaga uut osta tahan. Osad tekikotid sama vanad ehk siis on veidi kulunud ka juba. Aga kui ostan uue korraliku teki ja tekikotid, siis see on ju jälle raha, mida enam säästetud pole. Aga ehk oskate siis öelda, kust te oma 50 aastat vanu uueväärseid tekke ja tekikotte ostnud olete, et saaksin ka normaalseks inimeseks lõpuks ja ei tarbiks enam nii palju ????

Mina olen suur voodipesu peale laristaja ja praegu lugesin õudusega 15a tekist.. teki võiks nüüd küll kohe kuskilt allahindluselt uue ja puhta osta.

Kasvõi selline https://sotka.ee/et/product/uni-peite-150×200-cm

Alati planeerin ette ja ajastan kallimad ostud allahindluse ajaks. Kui on vaja jaanipäevaks suvilasse tervele vahmiilile puhtaid patju, siis vaatan ikea suunas.

Tekke saab ju pesta. Minu üle 20a vana tekk pole ehk väga uue välimusega, kuid ta on puhas, sest pesen selle vähemalt korra-paar aastas läbi.
Lisan veel selle, et kommenteerisin seetõttu, et minu arvates pole terve ja kasutuskôlbliku teki välja vahetamine hädavajalik ost. Kui on ribadeks või ei hoia sooja, siis ehk tõesti.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 11:12; 10.01 20:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas motiveerida ennast raha säästma?