Esileht Koolilaps Kuidas motiveerida teismelist õppima?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Kuidas motiveerida teismelist õppima?

Postitas:

Meil on kodus 13 aastane neiu, kelle hinded on hakanud kehvemaks muutuma. Enne olid 4 ja 5, nüüd pigem 3 ja 4. Ta saaks endiselt häid hindeid, kui ta rohkem pingutaks. Hetkel ei pinguta põhimõtteliselt üldse, räägib vaid kui lihtne ja lebo kõik on, paraku hinnetes see ei kajastu. Minu arust peaks teda pisut rohkem sundima, erinevaid meelelahutusi rohkem keelama, nutitelefoni ja arvuti ligipääsu piirama. Aga mu abikaasa arvab vastupidist. Tema arvates on vaja lapsel iseseisvuda, lasta ise oma tegude eest vastutada. Keelama/sundima peaks alles siis hakkama, kui koolis kahtesid saab või suitsetamise, joomisega vms. vahele jääb. Pean muidugi mainima, et veel pole ta suitsetamise või joomise vastu huvi tundnud, aga kas ma peaksin selle hetke ära ootama ja siis alles sekkuma? Et sinnani lasen vabakasvatusega kasvada? Kas on tõesti õige, et oma kohustuste täitmise nõudmist/sundimist rikub tema psüühikat ja ei lase tal iseseisvaks ja tubliks inimeseks saada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudest asjadest oleneb, mida ette võtta.
Kas lapsel on kodus ja koolis kõik korras- pole pingeid, koduseid tülisid, kiusamist Vms. Kui on, siis tuleb nendega tegeleda, sest see võtab lapsel kogu energia.

Teine faktor, mida mina uuriks on ööuni. Kas magab piisavalt, öösel mingeid segajaid ei ole.
Toitumine- mida ja kas üldse sööb.

Sõbrad- sellega saab kõige vähem tegeleda. Kui ikka kambas pole õppimine popp on vanemal selle vastu väga raske võidelda. Sõbrad on selles eas A ja O.

Mina olen nõudlik vanem ja kahjuks on mõlemad lapsed ikka väga nutihuvilised. Üks 12 ja teine 14 aastane. Siiani on toiminud nii, et reegel on õppimise ajaks oma toast nutiseadmed elutuppa ära tuua. Ja käivadki seal vahepeal stuudiumit kiikamas või harjutavad meelejätmist, et mis selles või tolles aines teha oli. Kui telefon on õppimise ajal lapse toas, siis kuulen sealt ainult- plinn, plinn sõnumid tulevad.
Teine meie pere reegel on, et enne õueminekut peab olema õpitud. Käivad sõpradega väljas või nt noortekeskuses. Või kui pole õpitud, peab kell 20 hiljemalt kodus olema.
Kolmas asi, mis hästi aitab on see, et kui hinded lähevad kehvaks, siis ütlen väga hoolitseva tooniga, et oi märkasin, et teil on mingi raske teema vist selles aines käsil, et ma aitan sul õppida. Seda ei taha nad kohe kindlasti ja kõik on naksti tehtud 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on lihtne lapsi motiveerida, mul endal on nimelt unistuste töö – vaba graafikuga (ametlikult ongi paindlik graafik, ise otsustan, millal teen), töö on huvitav, ei ole rutiinne, kunagi ei lähe ma tööle vastu tahtmist, saan töötada kodus kui tahan ning lisaks pakub töö võimalust reisimiseks. Just kirjutan avaldust osalemaks Brasiilias konverentsil. Ütlen lihtsalt teismelistele, et sellise ameti valimine on võimalik vaid hea õppeedukuse puhul. Nii ka on, kui baasharidus jääb viletsaks, ei ole hiljem enam kuigi kerge seda tasa teha ja keerulisematel erialadel läbi lüüa.

Kui lapsel on raskuseid aru saamisega, siis aitan, seletan teiste sõnadega, õpetan ise otsingumootoritest ja õpikutest abi otsima.

Kui lapsel on probleeme enda tööle sundimisega, õpetan meetodeid, kuidas enda päev tund haaval läbi mõelda, plaan kasvõi keallaajaliselt paberile panna ja õigeaegse ära tegemisega endale n.ö. osta tunduvalt mõnusamaid stressivabasid puhkehetki. Sest kui kuklas on teadmine, et mul on veel õppimata, siis ei ole ka puhkamine nii nauditav kui juhul, mil kohustused kuklas ei kummita. Algul aitan kaasa, õpetan realistlikku plaani koostama, sellest kinni pidama ning kui laps saab siis eduelamuse, näiteks rõõmsa runde, et kõik on õpitud ja näe mitu tundi on veel õhtut järel mõnusate tegevuste tarvis, tekib peagi motivatsioon iseenesest.

Eks muidugi see ei ole niisama lihtne. Teismelise organism ja hormonaalsüsteem areneb ja see vajab nii palju energiat, et mõned teismelised tunnevad end peaaegu kogu aeg üleväsinuna. Üleväsinuna ongi end raskem tagant sundida ja tööle sundida, tahaks kodus end lõdvaks lasta. Ega muud ei olegi kui vanem peab püüdma lapse moraali kõrgel hoida ja sihi silme ette manada. Arutate aegajalt teemal: “Mida elult tahad ja kuidas reaalses maailmas seda saavutada on võimalik”.

Jah, piisavalt und on ka oluline, ning suhteprobleemid võivad ka teismelise kogu tähelepanu endale haarata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Koolilaps Kuidas motiveerida teismelist õppima?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.