Esileht Pereelu ja suhted Kuidas müüa vanurile maha mõte minna pansionaati

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 111 )

Teema: Kuidas müüa vanurile maha mõte minna pansionaati

Postitas:

Mina ütleks, et kunagi ei maksa nii öelda, et kasvatasin ühiskonnale kolm tervet last. Kõik võib muutuda hetkega. Mida siis sinu ema osas oleks pidanud tegema?

Kõik võib muutuda hetkega? Mida sa sellega mõtled? Kõik minu kolm last saavad korraga surma või jäävad invaliidiks, on see sinu arvates kuigi tõenäoline? Jabur jutt.

Minu ema osas oleks pidanud teisiti tegema seda, et mu ema oleks pidanud oma elulõpu ise kindlustama – ta elas eluaeg üürikorterites, omamata ise mingit kinnisvara, mida oleks saanud tema hooldekodusse minekul realiseerida. Ometi ta töötas kuni pensionieani ja ei olnud invaliid. Ta ei suvatsenud kogu oma elu jooksul nii palju pingutada, et mingit oma isiklikku müüdavat vara soetada. Tal ei olnud isegi mitte nö ‘kirsturaha’, mis ometi enamusel (paljudel) vanuritel kogutud on. Null, suur null. Kogu tema hooldekodus olemise aja maksin mina tema arveid oma laste heaolu arvelt.

+11
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 17.07 18:06; 17.07 20:14; 17.07 20:42; 17.07 20:49; 18.07 21:07; 19.07 19:57; 20.07 16:11; 20.07 17:54; 25.07 08:42; 25.07 08:45; 28.07 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleks, et kunagi ei maksa nii öelda, et kasvatasin ühiskonnale kolm tervet last. Kõik võib muutuda hetkega. Mida siis sinu ema osas oleks pidanud tegema?

Kõik võib muutuda hetkega? Mida sa sellega mõtled? Kõik minu kolm last saavad korraga surma või jäävad invaliidiks, on see sinu arvates kuigi tõenäoline? Jabur jutt.

Minu ema osas oleks pidanud teisiti tegema seda, et mu ema oleks pidanud oma elulõpu ise kindlustama – ta elas eluaeg üürikorterites, omamata ise mingit kinnisvara, mida oleks saanud tema hooldekodusse minekul realiseerida. Ometi ta töötas kuni pensionieani ja ei olnud invaliid. Ta ei suvatsenud kogu oma elu jooksul nii palju pingutada, et mingit oma isiklikku müüdavat vara soetada. Tal ei olnud isegi mitte nö ‘kirsturaha’, mis ometi enamusel (paljudel) vanuritel kogutud on. Null, suur null. Kogu tema hooldekodus olemise aja maksin mina tema arveid oma laste heaolu arvelt.

Vähetõenäoline, aga võib juhtuda. Paar aastat tagasi said gaasiõnnetuses surma pere kolm last, liiklusõnnetustes on hukkunud kõik pere lapsed, pere kõiki lapsi on tabanud haigused. Lihtsalt, olen näinud, mida elu võib tuua. Ühiskonnale me ikka lapsi ei kasvata.

Kas ema ainus viga oli selles, et ta ei kogunud varandust?

+5
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 00:24; 20.07 01:40; 21.07 00:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleks, et kunagi ei maksa nii öelda, et kasvatasin ühiskonnale kolm tervet last. Kõik võib muutuda hetkega. Mida siis sinu ema osas oleks pidanud tegema?

Kõik võib muutuda hetkega? Mida sa sellega mõtled? Kõik minu kolm last saavad korraga surma või jäävad invaliidiks, on see sinu arvates kuigi tõenäoline? Jabur jutt.

Minu ema osas oleks pidanud teisiti tegema seda, et mu ema oleks pidanud oma elulõpu ise kindlustama – ta elas eluaeg üürikorterites, omamata ise mingit kinnisvara, mida oleks saanud tema hooldekodusse minekul realiseerida. Ometi ta töötas kuni pensionieani ja ei olnud invaliid. Ta ei suvatsenud kogu oma elu jooksul nii palju pingutada, et mingit oma isiklikku müüdavat vara soetada. Tal ei olnud isegi mitte nö ‘kirsturaha’, mis ometi enamusel (paljudel) vanuritel kogutud on. Null, suur null. Kogu tema hooldekodus olemise aja maksin mina tema arveid oma laste heaolu arvelt.

Vähetõenäoline, aga võib juhtuda. Paar aastat tagasi said gaasiõnnetuses surma pere kolm last, liiklusõnnetustes on hukkunud kõik pere lapsed, pere kõiki lapsi on tabanud haigused. Lihtsalt, olen näinud, mida elu võib tuua. Ühiskonnale me ikka lapsi ei kasvata.

Kas ema ainus viga oli selles, et ta ei kogunud varandust?

Tean samuti juhtumit, kus pere kõik kolm last hukkusid tulekahjus. Üks neist oli minu klassiõde. Tegu oli musterperekonnaga, väga tublid lapsed, aga… Õnneks on sellised juhtumid harvad, aga seda, et keegi endale mingi invaliidistava haiguse külge korjab või õnnetusse satub, mitte nii väga. Mul emana on koguaeg mure.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.07 22:01; 18.07 14:46; 19.07 14:19; 19.07 18:43; 20.07 15:27; 20.07 16:21; 20.07 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleks, et kunagi ei maksa nii öelda, et kasvatasin ühiskonnale kolm tervet last. Kõik võib muutuda hetkega. Mida siis sinu ema osas oleks pidanud tegema?

Kõik võib muutuda hetkega? Mida sa sellega mõtled? Kõik minu kolm last saavad korraga surma või jäävad invaliidiks, on see sinu arvates kuigi tõenäoline? Jabur jutt.

Minu ema osas oleks pidanud teisiti tegema seda, et mu ema oleks pidanud oma elulõpu ise kindlustama – ta elas eluaeg üürikorterites, omamata ise mingit kinnisvara, mida oleks saanud tema hooldekodusse minekul realiseerida. Ometi ta töötas kuni pensionieani ja ei olnud invaliid. Ta ei suvatsenud kogu oma elu jooksul nii palju pingutada, et mingit oma isiklikku müüdavat vara soetada. Tal ei olnud isegi mitte nö ‘kirsturaha’, mis ometi enamusel (paljudel) vanuritel kogutud on. Null, suur null. Kogu tema hooldekodus olemise aja maksin mina tema arveid oma laste heaolu arvelt.

Vähetõenäoline, aga võib juhtuda. Paar aastat tagasi said gaasiõnnetuses surma pere kolm last, liiklusõnnetustes on hukkunud kõik pere lapsed, pere kõiki lapsi on tabanud haigused. Lihtsalt, olen näinud, mida elu võib tuua. Ühiskonnale me ikka lapsi ei kasvata.

Kas ema ainus viga oli selles, et ta ei kogunud varandust?

Tean samuti juhtumit, kus pere kõik kolm last hukkusid tulekahjus. Üks neist oli minu klassiõde. Tegu oli musterperekonnaga, väga tublid lapsed, aga… Õnneks on sellised juhtumid harvad, aga seda, et keegi endale mingi invaliidistava haiguse külge korjab või õnnetusse satub, mitte nii väga. Mul emana on koguaeg mure.

Vabandust. Tulekahjus hukkuvad ehk need lapsed,  kes on samas vanuses ja samas leibkonnas, ehk siis elavad sama katuse all. Ja ka sel juhul on need ikka väga harvad juhtumid. Ma tõesti ei arva, et minu 3 last erinevas vanuses ja erinevates elukohtades kõik kolmekesi koos korraga surma saavad. See on ikka äärmiselt ebatõenäoline ja tegelikult täiesti absurdne. Minu 3 last kasvavad siiski maksumaksjateks ja ühiskonna uuteks ülesehitajateks.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 17.07 18:06; 17.07 20:14; 17.07 20:42; 17.07 20:49; 18.07 21:07; 19.07 19:57; 20.07 16:11; 20.07 17:54; 25.07 08:42; 25.07 08:45; 28.07 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleks, et kunagi ei maksa nii öelda, et kasvatasin ühiskonnale kolm tervet last. Kõik võib muutuda hetkega. Mida siis sinu ema osas oleks pidanud tegema?

Kõik võib muutuda hetkega? Mida sa sellega mõtled? Kõik minu kolm last saavad korraga surma või jäävad invaliidiks, on see sinu arvates kuigi tõenäoline? Jabur jutt.

Minu ema osas oleks pidanud teisiti tegema seda, et mu ema oleks pidanud oma elulõpu ise kindlustama – ta elas eluaeg üürikorterites, omamata ise mingit kinnisvara, mida oleks saanud tema hooldekodusse minekul realiseerida. Ometi ta töötas kuni pensionieani ja ei olnud invaliid. Ta ei suvatsenud kogu oma elu jooksul nii palju pingutada, et mingit oma isiklikku müüdavat vara soetada. Tal ei olnud isegi mitte nö ‘kirsturaha’, mis ometi enamusel (paljudel) vanuritel kogutud on. Null, suur null. Kogu tema hooldekodus olemise aja maksin mina tema arveid oma laste heaolu arvelt.

Vähetõenäoline, aga võib juhtuda. Paar aastat tagasi said gaasiõnnetuses surma pere kolm last, liiklusõnnetustes on hukkunud kõik pere lapsed, pere kõiki lapsi on tabanud haigused. Lihtsalt, olen näinud, mida elu võib tuua. Ühiskonnale me ikka lapsi ei kasvata.

Kas ema ainus viga oli selles, et ta ei kogunud varandust?

Tean samuti juhtumit, kus pere kõik kolm last hukkusid tulekahjus. Üks neist oli minu klassiõde. Tegu oli musterperekonnaga, väga tublid lapsed, aga… Õnneks on sellised juhtumid harvad, aga seda, et keegi endale mingi invaliidistava haiguse külge korjab või õnnetusse satub, mitte nii väga. Mul emana on koguaeg mure.

Vabandust. Tulekahjus hukkuvad ehk need lapsed, kes on samas vanuses ja samas leibkonnas, ehk siis elavad sama katuse all. Ja ka sel juhul on need ikka väga harvad juhtumid. Ma tõesti ei arva, et minu 3 last erinevas vanuses ja erinevates elukohtades kõik kolmekesi koos korraga surma saavad. See on ikka äärmiselt ebatõenäoline ja tegelikult täiesti absurdne. Minu 3 last kasvavad siiski maksumaksjateks ja ühiskonna uuteks ülesehitajateks.

Nõus, aga mis riigi makse nad maksavad? Küll ja veel peresid, kus ühtki last pole Eestis, kõik elavad välismaal. Ka meie pere neljast lapsest olen vaid mina Eestis oma elu üles ehitanud, teised kõik mujal.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.07 22:01; 18.07 14:46; 19.07 14:19; 19.07 18:43; 20.07 15:27; 20.07 16:21; 20.07 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke oma laste jaoks uus teema, praegune on vanainimese pansionaati paigutamisest.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.07 20:18; 19.07 16:36; 20.07 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus, aga mis riigi makse nad maksavad?

Aga äkki Eesti Vabariigi makse? Kujutad sa ette, et kõik mu lapsed elavad Eestis ja siia jäävadki? Täitsa uskumatu lugu, eksju?

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 17.07 18:06; 17.07 20:14; 17.07 20:42; 17.07 20:49; 18.07 21:07; 19.07 19:57; 20.07 16:11; 20.07 17:54; 25.07 08:42; 25.07 08:45; 28.07 22:00;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tehke oma laste jaoks uus teema, praegune on vanainimese pansionaati paigutamisest.

Vabandust, sul on õigus, läksin hoogu. 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.07 22:01; 18.07 14:46; 19.07 14:19; 19.07 18:43; 20.07 15:27; 20.07 16:21; 20.07 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt huvi pärast- miks sa hooldajaks ei taha hakata?

Vastan. Olen veel täie tervise juures olev tööealine inimene. Käin tööl ja saan normaalset palka. Selle eest pean ülal koos elukaaslasega oma perekonda. Ei soovi sellist elumuutust, et hakkaks koduseks põetajaks.

Kas kokku kolimine ei tuleks kõne alla? Tean et paljud teevad nii, meie pere kaasa arvatud. Kolme lapsega kolisime vanavanaema juurde (võib ju ka vastupidi). Tema oli dementne ja otsus tuli teha väga kiiresti. Lõpus jäi ka voodihaigeks, aga keegi perest ei kurtnud. Ei olnud õel, vaid lihtsalt unustas mida oli öelnud ja eksis mõtetes rohkem lapsepõlveradadel. Oleme kõik rahul, et temaga lõpuni olime, enne surma tehin talle veel laubale musi kui toast välja läksin. Suremiseks valis teadlikult hetke kui kedagi juures polnud. Muidu valvasin viimastel päevadel 24/7 voodi kõrval, et olemas olla.

Eks see otsus oleneb sellest ka kui lähedane inimene ollakse. Mõnda teist lähedast poleks võtnud, aga tema puhul polnud kahtlustki.

Väga imelik on siin endale vastu rinda taguda, et kui tubli sina ikka oled.

Kõigil pole võimalik kodus passida ja põlved koos vanurit 24/7 valvata. Tuli takus, pikad tööpäevad, siis laste transport ja koeraga jalutamised, koera trennid. Enda trenn ja majapidamine. Reisid. Lahkun kodust kell 8 hommikul ja tagasi 20-21 vahel.

Sinu elu on erand, et passid 24/7 niikuinii kodus ja teha pole ka midagi, et saad vanurit valvata.

koera trenn on sulle olulisem kui su oma lähedane???!!! nagu mida….midagi on kasvatuses küll mööda läind, et oma emast koer tähtsam…

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus, aga mis riigi makse nad maksavad?

Aga äkki Eesti Vabariigi makse? Kujutad sa ette, et kõik mu lapsed elavad Eestis ja siia jäävadki? Täitsa uskumatu lugu, eksju?

Ma loodan, et kellegi lastega midagi ei juhtu, aga kas tõesti tehakse lapsed ühiskonnale, et maksaks makse? Ma naudiks seda, kui suudaks üles kasvatada õnneliku inimese, ja kui hästi läheb, siis ka hea kaaslase endale. Välja võib kukkuda teisiti, hoolimata minu pingutustest. Samamoodi ei pruugi igal inimesel õnnestuda varanduse kogumine.

Kuidagi väga küüniline on see suhtumine, et pidin ema eest maksma, tal polnud varandust kogutud, ja lapsed on ka kasvatatud maksumaksjateks. Midagi on läinud valesti emal tütre kasvatuses.

+11
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 00:24; 20.07 01:40; 21.07 00:15;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Agą selline jutt siin, et näe, viisin ema hooldekodusse, lootsin kiiret surma, aga tutkit, neli aastat pidin maksma selle eest, õnneks lõpuks ikka viskas vedru välja, on ka jõhker ja inetu. Sellistest inimestest küll lugu ei pea.

Mind ilmselt mõtled. Mina kasvatan koos mehega kolme last, kõik kolm on saanud kõik normaalseks arenguks vajaliku – peavarju, korraliku toidu, koolid, hobid, trennid. Vanim laps on ülikoolis, ka tema vajab veel rahalist toetust. Teised kaks põhikoolis. See on minu panus meie ühiskonda, kasvatada 3 tervet inimest, ise ma kusjuures olen keskmisepalgaline ja ka mees ei ole mitte tippjuht ega Eesti 500 rikkama hulgas (kas äkki seda heidad mulle ette või?).

Minu ema oli hooldekodus 4 aastat ja 4 kuud, siis suri. Tal oli palju kehalisi haigusi + dementsus ja ta oli voodikeskne, mähkmetes, iseseisvalt ei söönud muud kui küpsiseid, teda tuli sööta. WC-s ei käinud ja koridoris ei liikunud. Iga kord, kui me seal käisime, ükskõik kas ma üksi või oli mingi seltskond (näiteks ema sünnipäeval või emadepäeval) istusid kõik vaikides, sest ema rääkis sellest, et kui kahju ikka, et Heli Lääts ära suri. Selle koha peal hakkas nutma. Pärast nutmist rääkis sellest, et Eino Baskin suri ka ära ja siis nuttis veel. Ja nii kõik need 4 aastat ja 4 kuud.

Mina olen tema ainus laps. Ma maksin tema hooldekodu arveteks 4 aasta 4 kuu jooksul 21500 eurot. Sellele summale lisaks olid ka ravimid, mis tuli tasuda eraldi iga kuu, ka igasugused käsimüügivahendid, mingid plaastrid ja sidemed jne. See oli umbes 30 eurot kuu, seega siis ravimite eest maksin 52 kuud x 30 =1560 eurot. Iga kord, kui aprillis Eesti pensionäride pension tõusis, tõstis hooldekodu kohatasu juba varem, veebruarist (põhjendusega, et aprillist teil ju pension tõuseb). Hingetõmbeaega ei antud hetkekski, et kui pension tõuseb, saaks mõnda aegagi veidi väiksemaid arveid maksta. Ei, siis maksime veebr-märts suuremat tasu ja siis aprillist jälle sama, sest siis pension tõusis. Kogu selle aja ise oma lapsi kasvatades. Kokku maksin siis järelikult oma ema eest 23060 eurot, et ta saaks 4 aastat Heli Läätsest ja Eino Baskinist mõelda ja mähkmetesse kakada. Iga kord, kui tuli talvel see meil, et ‘juhatuse otsusega on hooldekodu kohatasu tõstetud sellele ja sellele summale’, ma nutsin ahatusest ja jõuetust meeleheitest ja tundsin, et see ei lõpe mitte iialgi. Minu pere jaoks (sageli tuli see 400+ eurot ikkagi laste arvelt, mõnikord päris valusasti ) lõppes see 4aasta ja 4 kuuga, mõni teine pere maksab võibolla 14 aastat?

Ja siis nimetab keegi mind foorumis halvaks tütreks.

Ega sa ei peagi minust ju lugu pidama, see ei muuda midagi.

Aga Sa oledki ju halb tütar. Ilmselt tegelikult halb ja tundetu inimene, sest ma tõesti ei kujuta ette, kuidas üks laps oma emast sedasi rääkida saab.

+4
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi on läinud valesti emal tütre kasvatuses.

Siis on ju kõik korras. EMAL läks midagi valesti. Viljad noppis ka ise. Milles tütar süüdi on, kas armastuse puudumises? Juriidiliselt on tütre kohus minu poolt täidetud, ema oli hooldatud, raha makstud. Mida külvad, seda lõikad.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 17.07 18:06; 17.07 20:14; 17.07 20:42; 17.07 20:49; 18.07 21:07; 19.07 19:57; 20.07 16:11; 20.07 17:54; 25.07 08:42; 25.07 08:45; 28.07 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt tegelikult halb ja tundetu inimene

Seda väidad sina, kes sa mind ei tunne, loed vaid neid ridu, mida ma ema kohta siin kirjutanud olen. Kellelegi ei saa ette heita kellegi mitte armastamist. Hoooletusse jätmist küll, kuid seda ma ei ole ema puhul teinud, olen olnud kohusetundlik ja ema oli hooldatud. Mitte kordagi nende aastate jooksul ei öelnud ma omavalitsusele, et ma ei taha maksta. Ära suru inimesele, keda sa ei tunne, peale kohustust armastada.

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 17.07 18:06; 17.07 20:14; 17.07 20:42; 17.07 20:49; 18.07 21:07; 19.07 19:57; 20.07 16:11; 20.07 17:54; 25.07 08:42; 25.07 08:45; 28.07 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga Sa oledki ju halb tütar. Ilmselt tegelikult halb ja tundetu inimene, sest ma tõesti ei kujuta ette, kuidas üks laps oma emast sedasi rääkida saab.

Annaks taevas, et sa kunagi ei peaks teada saama, kui jubeda asja sa praegu ütlesid.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 12:12; 25.07 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dementsega pidevalt koos olles kaob armastus kergesti ära. Dementsus räsib inimest kõvasti ja muudab tema isiksust mõnikord üsna kõvasti. Kui pole tihedalt kokku puutunud, on kerge kiviga visata. Kes on, see tavaliselt ka kivi järele ei haara.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.07 11:27; 27.07 01:07; 30.07 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja ema saab kodus väikeste muutuste abil veel hakkama. Ma soovitan kasutada ravimidosaatorit, mis annab märku kui peab ravimit võtma. www. medi.ee on koht kus ka muid kodus abistavaid vahendeid olemas. Koduteenus kohaliku omavalitsuse poolt ei maksa ka miljoneid. Saab ema söönuks ja ka muud asjad aetud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme proovinud igatpidi  mõtet hooldekodusse minna serveerida. Ei ole õnnestunud.

Mu vanaema kukkus aasta tagasi, enam jalule ei saanud. Alguses sai jah nii hooldushaiglasse kui taastusravisse aga jõulude paiku sai koju ning enam kuskile ei lähe. Keeldub kategooriliselt.  Vanaema on voodihaige, isegi potitoolile ei saa.  On vaja päevas mitmeid kordi mähkmeid vahetada – ema on enda selja haigeks tõstnud ja on samuti varsti voodis pikali, kui asi samamoodi jätkub.

Oleme pakkunud koduhooldajat – vanaema keeldub ka sellest. Koduõde käib kui kuuvarjutus ning teeb mõne systi ning seob haavad ning lahkub.

Ütlen siin teemas targutavatele kägudele – kõigepealt tehke see asi ise läbi ning alles siis tulge targutama memmedest ning kuidas neid tapamajja saadetakse.  Nende pereliikmete elud, kes hooldama jäävad, rikutakse samuti, kuigi neil oleks veel endal 20-30 aastat täisväärtuslikku elu ees ilma selleta.

Mul on kahju vaadata, kuidas mu ema elu kustub samuti koos vanaemaga.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud vanurid kardavad neid hooldekodusid jne, sest telekas ja lehes näidatakse vaid negatiivseid juhtumeid ja kogemusi. Kui on olemas ka tavalisi ja keskmise tasemega(mitte rikkuritele vaid) hooldeasutusi, siis oleks inimestel samamoodi kasulik ka nendest teada. Et kus on head töötajad, rahul omaksed ja hoolealused ja kus on inimestele hea olla.
Mis mind ennast nende negatiivvsete lugude juures kõige rohkem häirib on see, kuidas mingi sellise juhtumi ehk kaebuse puhule reageerib juhtkond seal ja töötajad. Nagu riik riigis, kus vastulauseid ei anta, rääkimine keelatud ja tundub nagu oleks hullumajaga tegemist või hulludega, kes ei püüagi vastu tulla, et asi avalikustada, et miks nii on ja/või siis hiljem selgitusi anda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleks, et kunagi ei maksa nii öelda, et kasvatasin ühiskonnale kolm tervet last. Kõik võib muutuda hetkega. Mida siis sinu ema osas oleks pidanud tegema?

Kõik võib muutuda hetkega? Mida sa sellega mõtled? Kõik minu kolm last saavad korraga surma või jäävad invaliidiks, on see sinu arvates kuigi tõenäoline? Jabur jutt.

Minu ema osas oleks pidanud teisiti tegema seda, et mu ema oleks pidanud oma elulõpu ise kindlustama – ta elas eluaeg üürikorterites, omamata ise mingit kinnisvara, mida oleks saanud tema hooldekodusse minekul realiseerida. Ometi ta töötas kuni pensionieani ja ei olnud invaliid. Ta ei suvatsenud kogu oma elu jooksul nii palju pingutada, et mingit oma isiklikku müüdavat vara soetada. Tal ei olnud isegi mitte nö ‘kirsturaha’, mis ometi enamusel (paljudel) vanuritel kogutud on. Null, suur null. Kogu tema hooldekodus olemise aja maksin mina tema arveid oma laste heaolu arvelt.

Vähetõenäoline, aga võib juhtuda. Paar aastat tagasi said gaasiõnnetuses surma pere kolm last, liiklusõnnetustes on hukkunud kõik pere lapsed, pere kõiki lapsi on tabanud haigused. Lihtsalt, olen näinud, mida elu võib tuua. Ühiskonnale me ikka lapsi ei kasvata.

Kas ema ainus viga oli selles, et ta ei kogunud varandust?

Tean samuti juhtumit, kus pere kõik kolm last hukkusid tulekahjus. Üks neist oli minu klassiõde. Tegu oli musterperekonnaga, väga tublid lapsed, aga… Õnneks on sellised juhtumid harvad, aga seda, et keegi endale mingi invaliidistava haiguse külge korjab või õnnetusse satub, mitte nii väga. Mul emana on koguaeg mure.

Vabandust. Tulekahjus hukkuvad ehk need lapsed, kes on samas vanuses ja samas leibkonnas, ehk siis elavad sama katuse all. Ja ka sel juhul on need ikka väga harvad juhtumid. Ma tõesti ei arva, et minu 3 last erinevas vanuses ja erinevates elukohtades kõik kolmekesi koos korraga surma saavad. See on ikka äärmiselt ebatõenäoline ja tegelikult täiesti absurdne. Minu 3 last kasvavad siiski maksumaksjateks ja ühiskonna uuteks ülesehitajateks.

WOW!

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna meil ka antud teema hetkel väga aktuaalne, siis tahaks teada, kuidas toimub hooldekodu eest maksmine. me ise oleme suht väikesepalgalised, aga vanuril endal on piisavalt sääste

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 12:13; 28.07 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas on võimalik sõlmida vanuri pangakontolt mingi nö otsekorraldusleping? või peaks jätma vanaema id-kaardi (kas see üldse lubatud) hooldekodus viibimise ajaks enda kätte, et siis iga kuu maksta hooldekodu ja tema korteri eest (küte, renoveerimislaen) arveid tema netipangas? (praegu, kui ta kodus oli,  aitame tal iga kuu korra netipangas korteri eest maksta). või on vaja mingi eestkoste määrata, et saaks vanaema hooldekoduarveid tema enda rahaga maksta

Tasumine igakuise arve alusel. Muidugi ei tohi võtta ära inimeselt dokumenti, ammugi tema juuresolekuta seda kasutada panka logimiseks.
Pangakontole ligipääsuks ei ole vaja eeskostet. Vanur vormistab pangas sulle volituse enda kontole ligipääsemiseks, siis saad oma id-kaardiga/mobiiliga vm sisse logides teha ülekande vanuri kontolt.
Kas teie vanur soovib minna hooldekodusse?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 12:22; 28.07 14:42; 28.07 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie vanur soovib minna hooldekodusse?

ta ei soovi absoluutselt mitte midagi. ainult magada.

ise omal jõul voodist välja ei saa.
isegi kui abi pakkuda, siis süüa ei taha, voodist välja tulla ei taha. potile ei taha, mähet vahetada ei taha – kõik see käib pearaputuste ja protestimiste saatel – “lase ma natukene veel magan”
eilne arsti juurde minek ja selleks riidesse panemine, autosse istumine, autost välja, arsti juures läbivaatus jne käis ka pideva karjumise ja protestimise saatel
abikaasa on tal surnud. elab üksi. ahjuküttega korteris.
lapsed-lapselapsed kõik töö ja õpingutega seotud ja teises eesti otsas.

mida teha sellisel juhul? lasta teda üksi surra tema oma kodus?

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.07 12:13; 28.07 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida teha sellisel juhul? lasta teda üksi surra tema oma kodus?

Oletame, mis oleks siis, kui ta oleks õigel ajal, kui mõistus veel töötas, teinud patsienditestamendi. ( Link. )

Ja pannud sinna kirja, et kui juba tegu on juurviljaga (sry, aga nii on, kui oma lähedasi ja oma kodu ära ei tunne ja süüa ka ei taha, pissimisest rääkimata), siis – juhe seinast välja.
Siis oleks seda pisut ehk lihtsam teha. Et viidki nädala söögi ja ütled, et ma tulen nädala pärast uuesti sind vaatama. Ja siis nii ongi nagu just parasjagu on.

Aga sellise kunstlik elushoidmine on ju tegelikult inimese sadistlik piinamine.
Ta lihtsalt on väsinud elamisest.
Mina mõtleks ka ilma selle testamendita praegu nii.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja pannud sinna kirja, et kui juba tegu on juurviljaga (sry, aga nii on, kui oma lähedasi ja oma kodu ära ei tunne ja süüa ka ei taha, pissimisest rääkimata), siis – juhe seinast välja.

Missugune juhe? Ära aja oma plära. Seniilne inimene võib veel kaua elada ja mingit juhet tal sabas pole, et see välja tõmmata. Kui just ära ei plaani mürgitada, siis võib see elukene veel kaua jätkuda. Ja abitusse olukorda sa siiski inimest jätta ei tohi, et las sureb seal oma kodus ära.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.07 22:57; 17.07 20:36; 17.07 20:43; 18.07 09:06; 18.07 21:45; 28.07 13:21; 28.07 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui juba tegu on juurviljaga (sry, aga nii on, kui oma lähedasi ja oma kodu ära ei tunne ja süüa ka ei taha, pissimisest rääkimata), siis – juhe seinast välja.
Siis oleks seda pisut ehk lihtsam teha. Et viidki nädala söögi ja ütled, et ma tulen nädala pärast uuesti sind vaatama. Ja siis nii ongi nagu just parasjagu on.
Aga sellise kunstlik elushoidmine on ju tegelikult inimese sadistlik piinamine.

Ot kust sa selle juurvilja siit välja lugesid?
Kirjelduse järgi on vanainimene sügavas depressioonis, aga polnud ju öeldud, et ta lähedasi ära ei tunne.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 12:22; 28.07 14:42; 28.07 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Agą selline jutt siin, et näe, viisin ema hooldekodusse, lootsin kiiret surma, aga tutkit, neli aastat pidin maksma selle eest, õnneks lõpuks ikka viskas vedru välja, on ka jõhker ja inetu. Sellistest inimestest küll lugu ei pea.

Mind ilmselt mõtled. Mina kasvatan koos mehega kolme last, kõik kolm on saanud kõik normaalseks arenguks vajaliku – peavarju, korraliku toidu, koolid, hobid, trennid. Vanim laps on ülikoolis, ka tema vajab veel rahalist toetust. Teised kaks põhikoolis. See on minu panus meie ühiskonda, kasvatada 3 tervet inimest, ise ma kusjuures olen keskmisepalgaline ja ka mees ei ole mitte tippjuht ega Eesti 500 rikkama hulgas (kas äkki seda heidad mulle ette või?).

Minu ema oli hooldekodus 4 aastat ja 4 kuud, siis suri. Tal oli palju kehalisi haigusi + dementsus ja ta oli voodikeskne, mähkmetes, iseseisvalt ei söönud muud kui küpsiseid, teda tuli sööta. WC-s ei käinud ja koridoris ei liikunud. Iga kord, kui me seal käisime, ükskõik kas ma üksi või oli mingi seltskond (näiteks ema sünnipäeval või emadepäeval) istusid kõik vaikides, sest ema rääkis sellest, et kui kahju ikka, et Heli Lääts ära suri. Selle koha peal hakkas nutma. Pärast nutmist rääkis sellest, et Eino Baskin suri ka ära ja siis nuttis veel. Ja nii kõik need 4 aastat ja 4 kuud.

Mina olen tema ainus laps. Ma maksin tema hooldekodu arveteks 4 aasta 4 kuu jooksul 21500 eurot. Sellele summale lisaks olid ka ravimid, mis tuli tasuda eraldi iga kuu, ka igasugused käsimüügivahendid, mingid plaastrid ja sidemed jne. See oli umbes 30 eurot kuu, seega siis ravimite eest maksin 52 kuud x 30 =1560 eurot. Iga kord, kui aprillis Eesti pensionäride pension tõusis, tõstis hooldekodu kohatasu juba varem, veebruarist (põhjendusega, et aprillist teil ju pension tõuseb). Hingetõmbeaega ei antud hetkekski, et kui pension tõuseb, saaks mõnda aegagi veidi väiksemaid arveid maksta. Ei, siis maksime veebr-märts suuremat tasu ja siis aprillist jälle sama, sest siis pension tõusis. Kogu selle aja ise oma lapsi kasvatades. Kokku maksin siis järelikult oma ema eest 23060 eurot, et ta saaks 4 aastat Heli Läätsest ja Eino Baskinist mõelda ja mähkmetesse kakada. Iga kord, kui tuli talvel see meil, et ‘juhatuse otsusega on hooldekodu kohatasu tõstetud sellele ja sellele summale’, ma nutsin ahatusest ja jõuetust meeleheitest ja tundsin, et see ei lõpe mitte iialgi. Minu pere jaoks (sageli tuli see 400+ eurot ikkagi laste arvelt, mõnikord päris valusasti ) lõppes see 4aasta ja 4 kuuga, mõni teine pere maksab võibolla 14 aastat?

Ja siis nimetab keegi mind foorumis halvaks tütreks.

Ega sa ei peagi minust ju lugu pidama, see ei muuda midagi.

Aga mis siis saab, kui sina ühel heal päeval enam endaga hakkama ei saa ja lapsed samasuguse suhtumisega on? Sel juhul nad ütlevad ju, et nad jäid lapsena ilma 23060 eurost ja nüüd neid ei huvita sinu ülalpidamine?

Lapsed on üldjuhul kodu peeglid. Päris kõhedad väärtushinnangud annad neile ellu kaasa.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Missugune juhe?

Ilmselt mõeldi seda, et kui ta on kuskil palatis, siis on tal toitelahuse juhe. Või südamestimulaatori toitejuhe vms.
Praegu on just lähedane inimene see “juhe”, mis teda kunstlikult elus hoiab. Vahet väga pole; mõtle vahel oma pisikesest kastist välja ka. Kui lähedast poleks, oleks ka juhe väljas.

Ja ma lugesin samuti, et öeldi: eile nt pidas miniat oma õeks ja kui arsti juurest tagasi jõudsime, siis ratastooliga teda sünnikodu (elanud samas kortermajas üle 80a) väravast sisse sõidutades kukkus karjuma, et “kuhu te ometi mind viite…”
Depressioon sinuarust?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt mõeldi seda, et kui ta on kuskil palatis, siis on tal toitelahuse juhe. Või südamestimulaatori toitejuhe vms. Praegu on just lähedane inimene see “juhe”, mis teda kunstlikult elus hoiab. Vahet väga pole; mõtle vahel oma pisikesest kastist välja ka. Kui lähedast poleks, oleks ka juhe väljas.

Vabandust jah, ma mingeid mõistukõnesid tõesti sellisest tekstist ei suutnud välja lugeda. Kui ettepanek oli see, et las lähedane jätab seniilse vanainimese lihtsalt voodisse surema, see on see “juhe”, siis tõepoolest, ma ei mõista selliseid jutte. Isegi ei tule selliste rumalate ettepanekute peale.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.07 22:57; 17.07 20:36; 17.07 20:43; 18.07 09:06; 18.07 21:45; 28.07 13:21; 28.07 15:08;
To report this post you need to login first.

Kas teie vanur soovib minna hooldekodusse?

ta ei soovi absoluutselt mitte midagi. ainult magada.

ise omal jõul voodist välja ei saa.

isegi kui abi pakkuda, siis süüa ei taha, voodist välja tulla ei taha. potile ei taha, mähet vahetada ei taha – kõik see käib pearaputuste ja protestimiste saatel – “lase ma natukene veel magan”

eilne arsti juurde minek ja selleks riidesse panemine, autosse istumine, autost välja, arsti juures läbivaatus jne käis ka pideva karjumise ja protestimise saatel

abikaasa on tal surnud. elab üksi. ahjuküttega korteris.

lapsed-lapselapsed kõik töö ja õpingutega seotud ja teises eesti otsas.

mida teha sellisel juhul? lasta teda üksi surra tema oma kodus?

oi kui tuttav see kõik on – mitte midagi ei taheta ja kõige vastu on protest.

meil on õnneks juba hooldekodus, aga see sinnasaamine oli väga väga raske. lihtsalt inimene ei taha ja kõik, vägisi ju ei vii.

maksmisega on nii, et tema pangakaart on minu käes ja teen kõik vajaliku sellega ära (nagu ennegi)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ma lugesin samuti, et öeldi: eile nt pidas miniat oma õeks ja kui arsti juurest tagasi jõudsime, siis ratastooliga teda sünnikodu (elanud samas kortermajas üle 80a) väravast sisse sõidutades kukkus karjuma, et “kuhu te ometi mind viite…”
Depressioon sinuarust?

OK minu viga.
Lugesin ainult tsiteeritud postitust, kus oli kirjeldatud tujutust ja kuidas inimene midagi ei taha ega kuhugi minna.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 12:22; 28.07 14:42; 28.07 15:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 111 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas müüa vanurile maha mõte minna pansionaati