Esileht Pereelu ja suhted Kuidas muuta 1- toaline korter lahedaks elamiseks emale ja kahele lapsele?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Kuidas muuta 1- toaline korter lahedaks elamiseks emale ja kahele lapsele?

Postitas:

Suutsin osta korteri, 32 m2. Siin üks suur tuba, köök, vannituba ja panipaik. Elanikke on 3 – mina ja kaks tütart. Nüüd oleks vaja planeerida ja ehk ka ümber ehitada, et me siia kõik kenasti ära mahume.
Ehk on kellegil häid mõtteid?
Üks on see, et köögist teen nö oma toa kööginurgaga. Ja tuba jääb lastele.
Mis arvate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 23:30; 27.03 00:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvan, et sa oled tubli ema. Palju õnne!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on tegemist selle tüüpkorteriga, millised asuvad 5 kordsetes paneelikates, nendes veidi uuemates, kus iga trepikoja igal korrusel on 3 korterit – kahene, kolmene ja ühetoaline? Et kui astud korterisse sisse, siis vasakut kätt on väike panipaik, paremat kätt uks tuppa, otse peenike koridor pisikesse kööki ja koridorist paremale uks vannituppa, või seesama peegelpildis?

Sellise korteri köök on küll nii väike et peale köögimööbli ja söögilaua sinna küll muud ei mahu, voodi kohe kindlasti mitte…

Mina teeks nii, et toaosa jagaks enamvähem pooleks, näiteks ehitaks vaheseina nendest klaasplokkidest http://www.tehnikamaailm.ee/kodujaehitus/files/Aprill%202009/klaasplokk.jpg
artikkel – http://www.ehitusinfo.ee/index.php?aid=5274 või mattklaasist vaheseina

Tagumise ilma aknata osa võtaks endale, selle teeks siis täpselt nii suure et mahuks ära voodi, riidekapp, ja kirjutuslaud tooliga (kui sul seda muidugi vaja on) telekas kuskile seinale jne.

Tütardele jätaks toa selle poole, kus on aken, kuna selles ühetoalises on see tuba üsna suur, peaks sinna teise poolde ka ilusti mahtuma näiteks narivoodi, riidekapid, kirjutuslauad ja jääma ka vaba põrandapinda mängimiseks. Sellesse tuppa teeks siis eraldi ukseaugu köögist.

Köök ja vannituba jääksid nii nagu nad on. Selline ümberehitus on ka kõige odavam, köögi või vannitoa nihutamine läheb väga kalliks ja vajab kindlasti ka professionaali tehtud ümberehitusprojekti. Ukseava juurde tegemine nõuab ka tegelikult projekti ja ühistu kooskõlastust aga selline projekt on odav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No asi ongi nii, et selle korteri sain laenuta. Mis on ka hea ju.
Ja meile meeldib siin, kool üle tänava. Aga ootakski häid ideid korteri osas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 23:30; 27.03 00:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on 2 last ja 1he toaline korter siis on jagamine raskendatud. mina isiklikult ei sooviks sel juhul suurele toale vaheseina. teeb kõik ikka väga väga kitsukeseks (ilmselt ÕS sellist sõna ei näita)

aga kui korter on saadud laenuvabalt, siis ma panustaks suurematele ümberehitustele ja vajadusel laenuga.

panipaikka teeks ma miniköögi, kus oleks kasutusel vaid hädavajalik ja köögist teeks endale magamistoa, ning suur tuba jääb siis kahele lapsele jagada.

privaatsust vajavad lapsed, ok nad saavad jagatud ühte tuba, aga leian, et emale peaks jääma privaatruum, kuhu kellelgi peale ema asja ei ole. ema närvid säilivad sellega paremini

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Köögist sai tuba. Suure toa ja koridori vahel ei ole ust, on kaarega ukseauk 108cm. Koridor on 150cm lai. Mina tegin köögi koridori. Vannitoast tulevad läbi seina veetorud ja kanalka toru, kapi seinas on augud nende jaoks (lasin mõõtude järgi teha), lae all kappide peal on õhupuhastaja toru pliidini. Koridor-köögis on kraanikauss, tööpind, pliit, kaks tööpinda. Toidulõhnad tõmbab hästi ära, nagis rippuvatel üleriietel ei ole mingit rasva vm haisu. Teises seinas on ukse kõrval külmkapp, nagi ja teiselpool ukseava suur peegel. Suures toas on suur laud, kus ka sööme.
Panipaiku on vähe, kapid on maast laeni. Lihtsalt tuleb asju keldrisse pakkida või süda kõvaks ja ära rohkem visata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 07:33; 27.03 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

igas kodus käib külalisi. lastel on vaja privaatsust ja emal võimalust külalisi vastu võtta ka siis, kui lastel magamamineku aeg. lisaks käivad lastel sõbrad külas. kui suur tuba ongi laste tuba, siis kaob selle toal ära nö. elutoa funktisoon. seega mina teeks lastele toa kööki. uks kinni ja rahu majas :). tuppa teeks ühte seina köögi ja teise seina diivani ja teleka vaatamise koha. diivani valiks nii mugava, et tahaks seal peal magada ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 08:35; 27.03 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

toetan 08.35 varianti, aga elutoas eraldaks ma köögiosa sellise suuremat sorti mõlemalt poolt nägusa riiuliga, nii et üks osa toast oleks voodiga (diivan ei ole iialgi sama mugav kui voodi) ja köögi osas oleks nn elutoa osa nahast nurgadiivaniga vms, et saaks seal süüa, telkut vaadata koos lastega ja ka külalisi istuma panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ära väga kapitaalseid muutusi tee, seda jah et köögile korralik ventilatsioon pliidi kohale ja maast laeni garderoobikapp esikusse ja endale katsu kööki sellist tüüpi voodi välja mõelda, kus hea magada oleks ja mis palju ruumi ei võtaks.
aga tuba poolitada pole mõtet. Arvesta, et lapsed kasvavad kiiresti, ühel hetkel on nad läinud edasi õppima või mehele ja siis elad seal üksi. Igasugused naljakad vaheseinad muudavad ka korteri müümise raskeks, kui seda peaks vaja olema.
Võid muretseda või teha mõne kergema lükandseina, sirmilaadse, et kui üks lastest tahab õppida aga teine magada siis saab valgust varjata. Arvatavasti peaks lastele magamiseks siiski nari muretsema. On ka selliseid metallist, millel allkorrusel 1,2 meetri laune madrats ja üleval 0,80 meetrine. Sellele allolevale voodile muretsed mõned suured diivanipadjad seljataha ja sellest saab laste külaliste jaoks mõnus istumiskoht päevasel ajal või kui mõni sõbranna ööbima jääb, saab seal ka magada kahekesi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toetaks seda varianti, et lastele kööki tuba ning emale suurde tuppa magamine, elutuba ja köök. Kui see on liiga kulukas, siis ikka emale eraldi ruum kööki ja esikusse köök üle viia. Kui ikka liiga kulukas, siis jah, ega muud ei jää üle kui tuba pooleks vaheseinaga, alumine pool vaheseinal ei peaks läbi paistma, ülemises pooles peaksid olema iggagi aknad, st.peaks valgus ka ilma aknata poolde jõudma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ehitaks ilma aknata ruumi, siis on kõik ruumid eriti tillukesed ja ahistavad.

Võtaksin maha esiku ja toa vahelise seina, see annab ruumi juurde. Toa värviksin helebee¸iks, eelistaksin valget või heledast puidust mööblit – heledad toonid teevad ruumi visuaalselt suuremaks.

Ostaksin nari ja lahtikäiva diivani (diivaneid peab katsetama, on ka väga mugavaid). Nii mahuvad kõik kolm elanikku magama. Nari paneks akna vastasseina, diivani aknale lähemale. Selline elutoanurk on teile kõigile vajalik, hea diivanil istuda ja telekat vaadata näiteks. Esialgu ei liigendaks tuba ei sirmi ega kardinaga – seda jõuab hiljem teha kui vajadus tekib. Väga oluline on sisustada panipaik nii, et see mahutaks võimalikult palju, siis pole tuppa kappi vajagi.

Ehk püüaksin selle poole, et tuba näiks avar ja valge. Kui liigendada väiksemateks tükkideks, ei ole võimalik sellist muljet luua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 09:41; 29.03 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohh minu jaoks on alati pisikesed ruumilahendused jube põnevad ja huvi pakkuvad:) Vaatan alati põnevusega, kuidas Kodutundes s.tast saia tehakse.
Mina jätaks ikkagi köögi köögiks ja toa toaks. Ei mingeid lisavaheseinu, mis tekitavad pugerikke. Kuid köögi sisustaks ikkagi nõnda, et sinna jääks ruumi keskmisest mugavamatele toolidele ja telerile. Et kui õhtul endal mõni külaline tuleb, saab uksed vahelt kinni tõmmata ja köögis istuda. Või mõnd saadet vaadata (müra taustal magada on äärmiselt koormav).

Vaata üle laealused ja mõtle, kus saaks kapid lae alla ehitada. Need peavad olema hästi tehtud, et pähe ei kukuks. Samas jätavad põrandapinna vabaks ja see on väga oluline.

Laste magamise paigutaks akna vastasseina ja mõeldavad oleks lopsakad sametkardinad, mida võiks vajadusel magamise ajaks ette tõmmata. Aga pigem ma hindaks ümber selle vajaduse külaliste vastuvõtmise seisukohast. Külaliste lahkumine enam-vähem normaalsel kellaajal võiks kitsa elamise korral olla arusaadav – nii laste kui täiskasvanud pereliikme puhul.

Diivan, tumbad – kõik võiks olla alt kastidega.

Kapp, mis algab põrandast, võiks ulatuda kuni laeni – et ükski ruutmeeter raisku ei läheks.

Värvivalik võiks olla peamiselt üks – F100, ehk maalrivalge.

No ja lõpetuseks tahtsin kiita korteri ostu eest! Ükskõik et on pisike. See, et on oma kodu, on väga oluline. 5 aasta pärast võib-olla saate juba ka vahetada-müüa suurema vastu. Sellele mõeldes juba täna, jällegi – ei mingeid vaheseinu, võimalikult avar – müüb tulevikus paremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.inkodu.ee/index.php?est/1408/uudised/Hrushtshovka%20t%C3%BC%C3%BCpi%20korterite%20lavastus%20messil%20Interj%C3%B6%C3%B6r%202011 vaata seda klassikalise kodu lavastust, ehk saad inspiratsiooni. Seal küll kahetoaline aga sama saab teha ka ühesega. Seal on toodud köök elutuppa ja vanast köögist tehtud imepisike tuba lapsele. Kahjuks kahele lapsele jööb see ilmselgelt väikeseks.

Kui vanad su tütred on? Kui on enamvähem ühevanused on nad tõesti mõistlik panna ühte tuppa aga kui vanusevahe on suurem kui 4 aastat siis võiksid kaaluda suuremale omaette toa ehitamist endisesse kööki. Või siis võtad selle toa endale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panen nüüd teemast kõvasti mööda, aga kuidagi nukker oli lugeda. Minuga on kuidagi juhtunud nii, et olengi suure osa elust 1-toalistes veetnud:S
Kasvasin koos emaga ühetoalises. Siis oli 1 boyfriend, kelle juures ka veidi elasin – ühetoaline mõistagi (selline Kalamaja huvitav liigend-toaga korter, raske seletada). Hiljem teine boyfriend – kellega sai elatud veidi, ühetoaline. Siis üürisin küll pikemat aega 2-toalist, aga ka sinna võtsin varsti korterikaaslase.
Lõpuks ostsin endale … ühetoalise korteri:) Nüüd on mul kaaslane (veel mitte väga kaua tuttavad), kes elab ühetoalises, kus toaga koos ka kööginurk. Aga noh – lootus jääb! Murda välja 1-toalistest:)
Päris jube hakkab endalgi, kui nii mõtlen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seni väljapakutust meeldib kõige enam see variant, et köögist tüdrukutele eraldi tuba teha. Neil on vaja kohta, kuhu sõpru kutsuda ja uks enda tagant kinni panna. Ja siis suurest toast köök, ilusa söögilauaga (ka ema töölaud) elutuba ja ema magamiskoht. Jällegi – oluline, et ema saab enda järel ukse kinni panna ja omaette olla. Emalgi võivad külalised käia, kes ööseks jäävad. Onju? Kui osta emale magamiseks mitte väga lai voodi ja siis päevaks suured padjad vastu seina panna, saab diivani. Kui valida voodi või diivan-voodi, siis kindlasti eelistaks voodit. Emale kööki toa tegemise puhul ei meeldi see, et perel on vaja suuremat ilusat tuba, kus pere tähtpäevi tähistada, külalisi kutsuda….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vist teeksin hoopis nii, et selle korteri paneksin laenutagatiseks ja üüriksin välja ning ostaksin laenuga omale 2 toalise korteri… kolmekesi paneelika tüüp-ühetoalises, see sööb närvid seest välja kõigil, paiguta end, kuidas tahad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma vist teeksin hoopis nii, et selle korteri paneksin laenutagatiseks ja üüriksin välja ning ostaksin laenuga omale 2 toalise korteri… kolmekesi paneelika tüüp-ühetoalises, see sööb närvid seest välja kõigil, paiguta end, kuidas tahad.[/tsitaat]
Mina üritaksin ilmselt sama…

Köögi üleviimine tuppa võib osutuda väga keeruliseks, just veetorude ja ventilatsiooniavade paiknemise tõttu. Aga kui see võimalik oleks, saaks sellise lahendusega (ema nö köök-elutoas ja lapsed kahekesi väiksemas toas) ka hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Repi kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina üritaksin ilmselt sama…

Köögi üleviimine tuppa võib osutuda väga keeruliseks, just veetorude ja ventilatsiooniavade paiknemise tõttu. Aga kui see võimalik oleks, saaks sellise lahendusega (ema nö köök-elutoas ja lapsed kahekesi väiksemas toas) ka hakkama.[/tsitaat]

Ma just tahtsin ka kirjutada, et elutuppa kööginurka saab ainult siis teha, kui selle seina taga on vannituba või olemasolev köök. Ega üle koridori või toa ei saa ju kanalisatsioonitoru tuua. Veetorud ja ventilatsiooni veel, aga solgitoru mitte. Muidu olen näinud küll, kuigas WC kõrval olevast elutoast on tehtud kööktuba ja köök on saanud lapse magamistoaks.

Kui tuppa ei ole võimalik teha kööginurka, aga esikusse on, siis teeks sinna. Lapsed paneks praegusesse kööki ja tuba oleks ema tuba ja peretuba. Kui tuba saab lstele, siis ongi see ainult laste tuba. Kui külla tuleb kolm sugulast ja ise olete ka kolmekesi – no kuhu sa oma külalised paned köögis, mis on lisaks veel elutuba ja sinu magamistuba ka?! Minu kogemuse põhjal lapsed kolivad oma mängud-kodinad nagunii sinna, kus emme on. Ema niisiis ikka tuppa ja ei hakkaks mingil juhul eraldi voodit ostma. Diivanvoodi on palju ratsionaalsem – saab vajadusel ka kahekesi magada. Kui elada üksi ühetoalises, siis võib ju põhimõtteliselt voodiga laiutada, aga mitte siis, kui kolmekesi elada. Ka seinu ei võtaks kusagilt maha – seda võib jälle lubada vaid siis, kui elad ühetoalises üksi. Seinad-uksed tagavad selle, et üksteist segatakse võimalikult vähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 15:29; 31.03 18:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegu on selle tüüpilise paneelika ühetoalisega, siis ei anna teha küll muud midagi, kui et suur tuba mõtteliselt pooleks jagada. Köögi asukohta sellel muuta ei saa.

Aga üldiselt: ainus õnnestnud lahendus, mis mina olen ühetoaliste ümberehitamistest näinud, on ikkagi selline, kus suuremasse tuppa on tekitatud kööginurk. Väiksem tuba on magamistuba- üksikema puhul laste magamistuba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Repi kirjutas:[/small]

Ma just tahtsin ka kirjutada, et elutuppa kööginurka saab ainult siis teha, kui selle seina taga on vannituba või olemasolev köök. Ega üle koridori või toa ei saa ju kanalisatsioonitoru tuua. Veetorud ja ventilatsiooni veel, aga solgitoru mitte. Muidu olen näinud küll, kuigas WC kõrval olevast elutoast on tehtud kööktuba ja köök on saanud lapse magamistoaks.

[/tsitaat]
Ma oleksin ka teinud köögi eluoa nurka. Aga just, kanalkatoru juba lakke ei tõmba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 07:33; 27.03 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui juba kitsastest oludest räägite, kas keegi on näinud (kasvõi pildil) voodit, mis kinnitub seinale ja käib kokku vastu seina? Võidaks palju ruumi.

Läheks teemaalgatajana kergema vastupanu teed ja paigutaks ennast kööki. Teeks köögiosa võimalikult kitsaks.

Külaliste pärast ei muretseks. Väga lähedasi sõpru võib vabalt oma voodi peale istuma kutsuda. Suuremaid üritusi seal nii kui nii ei tee. Mul sõbranna elas aastaid kahe lapse, mehe ja tädiga kahetoalises. Köök ülipisike. Me teadsime, et tal on kitsas ja külas ei käinud seal kunagi, saime kokku nende pool, kellel avaram elamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 18:02; 27.03 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga kaval asjandus väiksesse korterisse on kappvoodi, guugelda 🙂 https://www.google.ee/search?hl=et&sugexp=frgbld&gs_nf=1&cp=5&gs_id=u&xhr=t&q=kappvoodi&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1366&bih=638&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&authuser=0&ei=Ed1xT-bBC_SM4gSc8KXtDg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]väga kaval asjandus väiksesse korterisse on kappvoodi, guugelda 🙂 https://www.google.ee/search?hl=et&sugexp=frgbld&gs_nf=1&cp=5&gs_id=u&xhr=t&q=kappvoodi&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1366&bih=638&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&authuser=0&ei=Ed1xT-bBC_SM4gSc8KXtDg[/tsitaat]
JESS!! No küll ma nuputasin, kuidas seda kutsutakse! Kappvoodi- muidugi 🙂 Tänan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 18:02; 27.03 19:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis iganes sa seal korda saadad, aga endale osta magamiseks väga mugav voodi mitte diivan,mida saad siis näiteks patjadega päeval mugavamaks teha, aga diivanil pole mingi magamine kui ta pole just madratsi vedrustusega, mida nad tavaliselt pole

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On teil kõigil soovitajatel siin aimu, kui palju maksab köögi üleviimine teise ruumi?! Nagu ma aru saan, ei ole emal väga suuri summasid hinge taga, et selliseid kapitaalseid ettevõtmisi korraldada.
Jah – elutuba lastele, ema magamisase kööki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina soovitasin teha laste tuba kööki ja köök elutuppa ja mul on ka aimu, mis see maksab. ei maksa see suurt midagi. köögimööbel peab ju niikuinii olema, asugu siis köök kus tahes. 2 toru läbi seina tuua (pealejooks ja äravool) pole nüüd küll mingi imetegu. nagu öeldud, olen selle ise läbi teinud. laps sai väikeset köögist imearmsa toa, muide. toa remont maksis rohkem. aga kõik tegin ise, polnud hullu. pliidi tõmbaja võib ilusa valge toruga ka lae alt vedada läbi seina, tegin ka selle. kus mujal see köök ikka olla saab kui toa kõrval, arvan ma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 08:35; 27.03 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te mõtlete ka ikka – selline köök on heal juhul 10 ruutu, kuidas peaks kaks last sinna mahtuma? Mina emana teeksin küll tuppa ikka lastetoa ja ise oleks köögis. Muide – enamus külalistele meeldib köögis istuda.
Pisikese korteri annab nii hubaseks teha, vaja ainult pea tööle panna. Edu igal juhul emale ja lastele. Mu meelest on tähtsaim see, et ema pole laenuori tänapäeva raskel ajal ja oma kodu on olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus vist ei mõtle üldse mida suust välja ajavad. Elutoast teeks lastele oma nurga, ülejäänud eraldaks ja teeks endale magamisaseme mis samas ka elutuba, kus pere koos olla võiks. Köögi muudaks aga selliseks, et oleks lisaks teler, võimalus külalistega seal istuda vms. Ma hästi ei kujuta mis elu see on kui lapsed suures toas, ise köögis jne. Kas pereliikmed peavad olema kõik eraldatud? Lastele piisab ju kui on oma narivoodi, üks üles , teine alla, sinna omad riiulid neile kuhu saab lemmikasju panna, samuti lambid, kirjutuslaud ja riidekapp. Sellest piisaks. Selline oma väike maailm. Enamasti ju pere siiski elutoas ja hea kui oleks see osa just suurem. Ema siis elab üle kui magab samas diivanil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas te mõtlete ka ikka – selline köök on heal juhul 10 ruutu, kuidas peaks kaks last sinna mahtuma? Mina emana teeksin küll tuppa ikka lastetoa ja ise oleks köögis. Muide – enamus külalistele meeldib köögis istuda.
Pisikese korteri annab nii hubaseks teha, vaja ainult pea tööle panna. Edu igal juhul emale ja lastele. Mu meelest on tähtsaim see, et ema pole laenuori tänapäeva raskel ajal ja oma kodu on olemas.[/tsitaat]

Mina jälle kolme lapse emana teeksin ikkagi lastetoa kööki – nari on hea variant ja ei ole see 10 ruutu nüüd nii tohutult väike pind midagi,meilgi sama. Elutuba-köök on ka läbi elatud variant ja ei kurda – peaasi- ventilatsioon pliidi kohal peab olema. Minu arvates on kohutavalt oluline, et on olemas ühine ruumikas elutuba. Pealegi on tore söögi tegemise ja nõudepesu ajal veidi ka telekat kiigata või külalistega juttu puhuda. Õppimispaik, magamaispaik, rahulikult raamatu lugemise paik – see ei pea olema suur, aga peab olema võimalik eralduda nii, et telekas ei sega õppimist, et väikelapsed saab varakult magama panna ja siis vanema lapse või enda külalised võivad elutoas edasi toimetada jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]On teil kõigil soovitajatel siin aimu, kui palju maksab köögi üleviimine teise ruumi?! Nagu ma aru saan, ei ole emal väga suuri summasid hinge taga, et selliseid kapitaalseid ettevõtmisi korraldada.
Jah – elutuba lastele, ema magamisase kööki. [/tsitaat]

On. Kahekordne kogemus – ühetoalises ja kolmetoalises. Ühetalises tõstsime ka endise köögi põrandat, sest torud jooksid seina äärest vannituppa. Maksab täpselt nii, nagu planeerid – kas teed ise, milliseid materjale kasutad jne. Saab kallimalt, saab odavamalt. Peamine kokkuhoid tuleb töörahalt, aga ainult siis, kui sa tõesti ise tead, mida teed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas muuta 1- toaline korter lahedaks elamiseks emale ja kahele lapsele?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.