Esileht Kodunurk Kuidas muuta igavat mööblit omanäolisemaks?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kuidas muuta igavat mööblit omanäolisemaks?

Postitas:

Kuna oleme alles oma kodu seotanud pere ja vahendeid napib, siis kõik mööbel on soetatud võimalikult odavalt ja mis on kellelgi üle olnud ja toodud, siis oleme vastu võtnud. Nüüd enam-vähem kõik olemas, aga selline tunne, et kõik on selline low-budget (mis ongi ju tõsi…) ja jysk, mis igas kolmandas kodus. Tahaks kuidagi omanäolisemaks teha kodu, seda enam, et eriti vahendeid pole nt tapeedi vahetamiseks vms.
Näiteks on meil analoogne (meil ümmargune) laud-toolid: http://jysk.ee/#catalog!cat=3280&product=25590
Jube igav, materjal selline imitatsioon-kile ja nökats. Toolid ebamugavad ja jubedalt krigisevad. Kuidas näiteks sellist asja omanäolisemaks teha?
Samuti esiku jalatsikapp kõik see hele \”puit-pilditrükk plastmassil\” (ma ei tea, kuidas seda päriselt nimetatakse) ja sektsioon jne jne jne.
Köögimööbel ka kohutav sinine ja ebapraktiline… elutoa seinad ka kõik röökivad sinised (öäk.. no kes teeb suure toa lihtalt üleni tuimaks siniseks?)
Vist saate aru, et ma pole üldse rahul 🙂

Aga kuidas siis teha väikeste vahenditega kodu omanäolisemaks ja maitsekamaks isegi ehk?
Mõtlesin, et heegeldaks lillepottidele mingit muud värvi kaunistused ümber, kardinad ja tooks sinisele mingi teise värvi kõrvale, aga ei tea, mis värv sobida võiks, et natukenegi sinine tahaplaanile jääks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.09 13:28; 29.09 14:03; 29.09 14:33; 29.09 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Aga kuidas siis teha väikeste vahenditega kodu omanäolisemaks ja maitsekamaks isegi ehk?
Mõtlesin, et heegeldaks lillepottidele mingit muud värvi kaunistused ümber, kardinad ja tooks sinisele mingi teise värvi kõrvale, aga ei tea, mis värv sobida võiks, et natukenegi sinine tahaplaanile jääks. [/tsitaat]

värv ei ole ju kallis, värvi see koletu sinine tuba lihtsalt üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seinas on tapeet.. korraliku pinna töötlemisega läheb ikka liiga kulukaks ja keeruliseks meie jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.09 13:28; 29.09 14:03; 29.09 14:33; 29.09 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lihtsalt omanäolist tahad, siis kõvasti seinas oleva tapeedi puhul ei näe ma mingit takistust, miks sa ei võiks värvirulli kätte võtta ja tapeeti lihtsalt üle värvida?
Omanäoline ongi see, mis sulle endale hea ja ilust tundub, mitte kellegi teise soovitused.
Mul näiteks sai päris vahva mööblitükk 70-ndate aastate jalatsikapist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

toolidele õmble istmepadjad, lauale pane lina. jalatsikapile võid ka mingi padja peale teha.

milline sinine on? tumesinine? helesinine? saad äkki toas mingi temaatika korraldada. nt mereteema? kui see tapeedivahetus üle jõu käib hetkel, siis jah, panustaks mina nt heledamate tekstiilide peale – padjakatted, pleedid, voodikatted, vaibad, mõni heleda raamiga pilt ehk seinale? heledad kardinad?

pakun, et mööbel on laminaadist? ega sellega väga midagi peale polegi hakata. kasuta linikuid, toataimi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei tundu selline tapeedi peale mökerdamine kindlasti mitte ilus. Kui on värv seinas, siis peab pind ikka eelnevalt korralikult töödeldud olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.09 13:28; 29.09 14:03; 29.09 14:33; 29.09 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No näiteks meie pere eelarve väga piiratud, kuna ma kodune lapsega hetkel. Aga ikka iga kuu natuke luban. Eelmisel kuul vahetasime tapeedi 1 toas, nüüd plaan diivaneid vähe huvitavamaks muuta. Lähen kangapoodi või vaatan valmis padjakatted. Usun, et annab sära juurde küll. Ja ilusad toalilled (orhideed nt.) teevad ka rõõmsamaks üldmulje. Äkki vaibavahetus teile aitaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaipa meil üldse pole ja ei taha ka.. kogub ainult kassikarvu.
Ma ei näe sellel igakuisel natukesel mõtet, sest kui juba teha, siis teha korralikult st kui juba remonti hakkame tegema, siis oleks vaja vahetada ka elektrijuhtmed, liistud jne jne st see remont peaks siis ka korteri väärtusele midagi juurde andma, aga praegune remont lihtsalt ei ole minu maitse. Seega oleks värvimine või tapeedivahetus nii energia kui ka raha raiskamine.
Sellepärast ka lootsin, et ehk siin mõni vähe loomingulisem inimene, kui mina, et mõni hea idee ehk, sest remont on alles paar aastat tehtud, kuid lihtsalt minu jaoks maitsetu.
Olen väga praktiline ja majanduslikult mõtlev ja sellepärast ei taha ka lihtsalt laua peale mingeid küünlaid või vaasikesi tolmu koguma panna, ega ise kuidagi põlveotsas, enam-vähem kuidagi tapeeti panna. Kui juba, siis korralik remont ja asjatundja teeb.

Linik kogub ka tolmu ja pudi söögilaual, aga ilmselt proovin äkki mõne lille mahutada (neid mul kodus palju) lauale ja toolidele katted teha.
Kööki jätan ühe tööpinna ja nõudepesumasina peale panen mingi bambuse stiilis lauakatte või liniku, sellise võiks söögilauale lille alla ka panna vast.
Sektsiooni teen korvikesed.
Üritan natuke kollakas-oranzi juurde panna nt kerged kardinad ja lillepottidele ümbrised ja siis need korvikesed ning osa diivanipatju.
(Kirjutan, et ehk kellelgi veel sama probleem ja saab ka ideid)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.09 13:28; 29.09 14:03; 29.09 14:33; 29.09 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Köögimööbli uksed saad ju teist värvi üle värvida. Suuremale vabale seinale saad panna teist värvi tapeedi, jääks nagu fototapeet – kulub 1-2 rulli. Heleda tapeedi peal võid eksponeerida perepilte, laste joonitusi, jne.
Iga tegemine on muidugi tegemine, saan aru, et tahad ilma vaevata midagi muuta, ise ei muutu ju miskitki. Meil just sai tüdruku tuppa uus tapeet, keskmine sein teistmoodi. Voodi ja vana polüesterkapp said peitslakiga valgeks tehtud. Kapi uksed tegime tahvlivärviga, tüdrukul hea sinna midagi peale joonistada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.09 21:23; 29.09 21:25; 30.09 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel. Kollane ja sinine on vastasvärvid, seega kui paned kollast juurde, võimendub ka sinine. Ise paneks helebee¸i või liivakarva, midagi heledat, aga mitte täitsa valget (valge ja sinine on mõlemad külmad toonid, siis jääks toa üldmulje külm).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.09 21:23; 29.09 21:25; 30.09 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.sisustusweb.ee/tips/
http://www.tisain.eu/
Enne kui hakkad suuremaid plaane tegema ( n.köögi mööbeli värvimine jne)lehitse ajakirju ,löika välja ja hakka vaikselt pihta.
Hirmus palju ideeid ka SISUSTUS blogi lehekylgedelt.Otsi ja pane körva taha. Ja yle öö sa kodu valmis ei saa :)) Jaksamist !

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

köögimööbli uksed ja jalatsikapi värviks yle, toolidele kas istmepadjad v lausa \”kleit\” selga. kardinate ja diivanikatetega saab palju yldmuljet muuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tapeedi värvimine sõltub sellest, mis tapeediga on tegu – pabertapeeti värvides lööb see hiljem seinast lahti ja tõmbab kuivades ka kortsu, sest värv leotab paberi läbi. Küll aga annab edukalt värvida vinüültapeeti. Ise olen seda korduvalt teinud.

Kas sein peab just perfektne olema (Aga mis on perfektsuse näitaja? Sile kips?), see on juba omaette küsimus. On seinatüüpe, kus eesmärk ei olegi siledus, vaid hoopiski krobeline või antiikkrohvi sarnane tulemus.

Sinise kõrvale paneks tõesti midagi mahedamat – valget, murtud valget ehk nö linatooni. Sinise köögimööbli saab üle värvida, ehituskauplustest saab mööblivärvi Melody, mida soovi korral võib ka toonida. Samuti pole mööbli ülevärvimine eriline kunst. Natuke pealehakkamist ja kolm värvikihti ning tulemus on ühtlane. Võib-olla on soov aga minna nn \”shabby chic\” teed ning jätta alusvärvi paistma – sel juhul kannad (heleda) värvi peale pintsliga, just pigem rohmakamalt, ning hiljem võib liivapaberiga mõne ääre kergelt üle tõmmata, et jääks nn kulunud mulje.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isiklik lemmiklehekülg ja ajakiri Living etc:

http://www.housetohome.co.uk/living-room/picture/bold-colourful-living-room?room_style=modern#stylised-floral-themed-living-room?room_style=modern

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 16:09; 30.09 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üleüldse soovitan kasutada google otsingut: blue living room ja valida välja just sulle sobiv stiil.

Tavaliselt sobitatakse sinisega valget ja selle erinevaid toone. Kõige lihtsam on toa üldmuljet muuta tekstiilidega: padjakatted ja kate diivanile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 16:09; 30.09 16:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinisele elutoale ja köögimööblile too ainult valget värvi lisaks, loob puhta ja stiilse mulje. Lingil olevad laud ja toolid viska esimesel võimalusel korterist välja, lahtiste silmadega taasaksutuspoodides ringi käies leiad iga kell midagi maitsekamat. Mingid ninnu-nännu heegeldatud lillepotiümbrised su kodu kaunimaks ei muuda, koguvad tolmu ja rõhutavad niigi liga-loga sisustust. Ühesõnaga kola taaskasutuspoodides, paljudes neis on hea hinnaga skandinaavia päritolu väga lahedat mööblit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]panasonik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sinisele elutoale ja köögimööblile too ainult valget värvi lisaks, loob puhta ja stiilse mulje. Lingil olevad laud ja toolid viska esimesel võimalusel korterist välja, lahtiste silmadega taasaksutuspoodides ringi käies leiad iga kell midagi maitsekamat. Mingid ninnu-nännu heegeldatud lillepotiümbrised su kodu kaunimaks ei muuda, koguvad tolmu ja rõhutavad niigi liga-loga sisustust. Ühesõnaga kola taaskasutuspoodides, paljudes neis on hea hinnaga skandinaavia päritolu väga lahedat mööblit.[/tsitaat]
Palun, kas annad mõne taaskasutuspoe, kus ka mööblit müüakse, aadressi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.09 21:23; 29.09 21:25; 30.09 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vaipa meil üldse pole ja ei taha ka.. kogub ainult kassikarvu.
Ma ei näe sellel igakuisel natukesel mõtet, sest kui juba teha, siis teha korralikult st kui juba remonti hakkame tegema, siis oleks vaja vahetada ka elektrijuhtmed, liistud jne jne st see remont peaks siis ka korteri väärtusele midagi juurde andma, aga praegune remont lihtsalt ei ole minu maitse. Seega oleks värvimine või tapeedivahetus nii energia kui ka raha raiskamine.
Sellepärast ka lootsin, et ehk siin mõni vähe loomingulisem inimene, kui mina, et mõni hea idee ehk, sest remont on alles paar aastat tehtud, kuid lihtsalt minu jaoks maitsetu.
Olen väga praktiline ja majanduslikult mõtlev ja sellepärast ei taha ka lihtsalt laua peale mingeid küünlaid või vaasikesi tolmu koguma panna, ega ise kuidagi põlveotsas, enam-vähem kuidagi tapeeti panna. Kui juba, siis korralik remont ja asjatundja teeb.

Linik kogub ka tolmu ja pudi söögilaual, aga ilmselt proovin äkki mõne lille mahutada (neid mul kodus palju) lauale ja toolidele katted teha.
Kööki jätan ühe tööpinna ja nõudepesumasina peale panen mingi bambuse stiilis lauakatte või liniku, sellise võiks söögilauale lille alla ka panna vast.
Sektsiooni teen korvikesed.
Üritan natuke kollakas-oranzi juurde panna nt kerged kardinad ja lillepottidele ümbrised ja siis need korvikesed ning osa diivanipatju.
(Kirjutan, et ehk kellelgi veel sama probleem ja saab ka ideid)[/tsitaat]

Ja need padjakesed ja lapikesed ei kogu tolmu ja karvu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Kuidas muuta igavat mööblit omanäolisemaks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.