Esileht Ilu ja tervis Kuidas naaskelsabadest lahti saada?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Kuidas naaskelsabadest lahti saada?

Postitas:
Kägu

Sain mõned päevad tagasi ehmatuse. Avastasin tupest valged peenikesed ussikesed. Kuna nädal tagasi sünnitasin, arvasin alguses, et need on niidikesed,kas lahti tulnud vms aga niidid ju ei vingerda. Öösiti ajavad sügelema nii tupes kui päraku osas ja olen juba mitmes öö magamata. Kas kellegil on ka need olnud? Kuidas võimalik neist lahti saada? Kas apteekist on võimalik rohtu ka saada nende vastu?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Perearstil saab retsepti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Perearstilt saad retsepti ja kui Sa just alles sünnitasid kah vel kõigele lisaks, siis tasuks ehk lasta ka naistearstil üle vaadata.
Minu teada (võin ka eksida), tuleks tervel perel läbi teha kuur igaks juhuks, sest nad võivad ka ühist peldikut kasutades edasi levida. Kas Sul on varasemalt ka lapsi? Enamasti on siiski lapsed peamiseks nakkuse üleskorjajaks ja perre toojaks.

Guugeldades leiad sellise info:
Nakkusallikas:
Nakkusallikaks on nakatunud inimene (laps või täiskasvanu).
Haige on lähisuhtlemisel nakkusohtlik. Ravimata haige organismis elavad naaskelsabad 35-70 päeva.

Levimine:
Nakatunud inimene levitab linaluu-usse ja nende mune fekaal-oraalsel, olmenakkuse või autoinvasiivsel teel. Naaskelsabausside munad levivad kergesti käte, toidu, mänguasjade või muude tarbeesemete vahendusel. Seedekulglasse satuvad munad toiduga, saastunud käte vahendusel või küünte närimisel. Sagedamini nakatuvad eelkooli- ja kooliealised lapsed, nende pereliikmed ja eeskätt lasteasutustes käivad lapsed.
Kuna naaskelsabatõve põdemise järgselt immuunsust ei kujune, võib laps või täiskasvanu nakatuda korduvalt.

Rohkem infot siit, kuidas vältida teistele nakatamist: https://www.terviseamet.ee/et/nakkushaigused-a-u/naaskelsabatobi

Igaljuhul edu! Kindlasti on väga ebameeldiv, aga õnneks saab raviga neist üsna kiirelt lahti ja mingeid tüsistusi nad vist ei tekita 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tupest ei tule mingeid naaskelsabasid!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimane kägu – naaskelsabad on enamasti pärakus, kuid vingeradavad ka pärakust väljapoole ning võivad sattuda ka teistesse avadesse. Kui aga keskkond on neile sobilik, võivad seal samuti edasi paljuneda…

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niiet apteeki pole mõtet minna küsima mingit rohtu, vaid retsepti alusel saab? Kasvõi midagi, mis vähendaks seda sügelust ja saaksin õõsiti magada?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ausalt üteldes kui ma oleks just sünnitanud ja mu veel lahtistes sünnitusteedes vingerdavad mingid ussid (väkk), siis ma tormaks EMO-sse.

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega muud pole, kui rohtu vaja. Ennetuseks soovitav süüa küüslauku ja kõrvitsaseemneid. Minul peale teist sünnitust tulevad menstruatsiooni ajal. Aru ma ei saa, et miks see nii on. Mul on ka immuunsüsteemiga muidugi probleeme, tihti leukotsüüte alla normipiiri. Ehk sellest. Vanemast ajast on järgi Vermoxit. Sel kuul võtsin 2 tükki kahel päeval, sest üks ei aidanudki enam, kuigi peaks aitama ja 2 nädala pärast teine tablett võtta. Ei tea ise ka, et kuhu selle murega pöörduda. Ennetust saan muidugi ise proovida teha, aga kes stabiilselt Vermoxit välja kirjutaks, see on kahtlane. Mul on ka 1 hemorroid. Varem mõtlesin, et see sügeleb, aga see pole siiski ainus põhjus.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega muud pole, kui rohtu vaja. Ennetuseks soovitav süüa küüslauku ja kõrvitsaseemneid. Minul peale teist sünnitust tulevad menstruatsiooni ajal. Aru ma ei saa, et miks see nii on. Mul on ka immuunsüsteemiga muidugi probleeme, tihti leukotsüüte alla normipiiri. Ehk sellest. Vanemast ajast on järgi Vermoxit. Sel kuul võtsin 2 tükki kahel päeval, sest üks ei aidanudki enam, kuigi peaks aitama ja 2 nädala pärast teine tablett võtta. Ei tea ise ka, et kuhu selle murega pöörduda. Ennetust saan muidugi ise proovida teha, aga kes stabiilselt Vermoxit välja kirjutaks, see on kahtlane. Mul on ka 1 hemorroid. Varem mõtlesin, et see sügeleb, aga see pole siiski ainus põhjus.

Ei ole kindel, kas ma üldse saan Vermoxit võtta, olen kuulnud, et imetamise ajal ei tohiks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind tabas eile samasugune šokk. Kukkusin kohe alustuseks voodipesu ja magamisriideid 60 kraadiga pesema, nüüd iga päev vahetan ja pesen 60 kraadiga, kuni teisest Vermoxi tabletist on paar päeva möödas. Koristan ka hullunult😊
Lisaks sõin vist 2 küünt Eesti küüslauku ja söötsin ka lastele. Ja ostsin sipelgapuu koore kapsleid, ka neil on seene ja parasiitide vastane toime. Lastele annan 1 kapsli. Ise võtan topeltkoguse.
Lugesin ka, et ööseks tuleks päraku ümbert õliga määrida, siis ei saa nad munema tulla.
Aga minu perearst lastele niisama ei kirjutanud, ütles, et profülaktikaks ikka liig mürgine. Nii peangi neid lihtsalt jälgima. Aga loodusravi asju annan ikka.
Jube jälk on küll.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mind tabas eile samasugune šokk. Kukkusin kohe alustuseks voodipesu ja magamisriideid 60 kraadiga pesema, nüüd iga päev vahetan ja pesen 60 kraadiga, kuni teisest Vermoxi tabletist on paar päeva möödas. Koristan ka hullunult😊

Lisaks sõin vist 2 küünt Eesti küüslauku ja söötsin ka lastele. Ja ostsin sipelgapuu koore kapsleid, ka neil on seene ja parasiitide vastane toime. Lastele annan 1 kapsli. Ise võtan topeltkoguse.

Lugesin ka, et ööseks tuleks päraku ümbert õliga määrida, siis ei saa nad munema tulla.

Aga minu perearst lastele niisama ei kirjutanud, ütles, et profülaktikaks ikka liig mürgine. Nii peangi neid lihtsalt jälgima. Aga loodusravi asju annan ikka.

Jube jälk on küll.

Kas õli tõesti aitab munemise vastu?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas õli tõesti aitab munemise vastu?[/quote]

Ausõna, mul pole aimugi tegelikult, aga teen kõik, et neist vabaneda. Põhiliselt loodan muidugi retseptiravimi peale, aga kõik muu….no seda räägivad/kirjutavad arstid ka, et käte- ja voodiriiete pesu ja märg koristus on väga olulised vabanemisel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru miks nendest naaskelsabadest selline tragöödia tehakse?
Ei ole vaja kodu põrandast laeni ära desinfitseerida, täiesti tavalisest koristusest piisab ( võtad tolmud, pesed põrandad ), Tõmmata tolmuimejaga diivan üle ja kui võimalik siis diivanikatted pesta. Voodipesu vahetad iga päev, alumist osa loputa korralikult sooja veega peale igat wc käiku ja aluspesu vaheta hommikuti-õhtuti. Sügelemine tähendab seda, et uss tuleb pärakusuu juurde munema aga kui korralikult koguaeg loputada sooja veega siis need munad uhutakse sooja vee ja seebiga seal ära ja eluring peaks ka nii juba katkema.
Mu väiksemal lapsel oli 3x ussid. Mingit hullumeelset suurkoristust ei teinud, rohi on saadaval apteegis beebitarvete riiulis ( soomes on müügil üks teine rohi ka peale Vermoxi, siin seda lastele esimesena välja ei kirjutata ), terve pere sõi neid ja sai lahti. Küüned tuleb ka võimalikult lühikesed hoida, sest just lastel koguneb sinna küünte alla kogu jama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru miks nendest naaskelsabadest selline tragöödia tehakse?

Ei ole vaja kodu põrandast laeni ära desinfitseerida, täiesti tavalisest koristusest piisab ( võtad tolmud, pesed põrandad ), Tõmmata tolmuimejaga diivan üle ja kui võimalik siis diivanikatted pesta. Voodipesu vahetad iga päev, alumist osa loputa korralikult sooja veega peale igat wc käiku ja aluspesu vaheta hommikuti-õhtuti. Sügelemine tähendab seda, et uss tuleb pärakusuu juurde munema aga kui korralikult koguaeg loputada sooja veega siis need munad uhutakse sooja vee ja seebiga seal ära ja eluring peaks ka nii juba katkema.

Mu väiksemal lapsel oli 3x ussid. Mingit hullumeelset suurkoristust ei teinud, rohi on saadaval apteegis beebitarvete riiulis ( soomes on müügil üks teine rohi ka peale Vermoxi, siin seda lastele esimesena välja ei kirjutata ), terve pere sõi neid ja sai lahti. Küüned tuleb ka võimalikult lühikesed hoida, sest just lastel koguneb sinna küünte alla kogu jama.

Sügelemise ajal olen üritanud vaadata peegliga alt,päraku juurest, aga ühtegi ussi ma näinud pole. Seega nad mürgeldavad vist sees pool.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma soovitan ka Vermoxit. Minul see aitas. Igasugune loodusravi minu puhul ei toiminud. Päeval oli normaalne olla, aga öösel urruauk sügeles mis kole. Nüüd sellest mitu aastat möödas. Aastas korra võtan igaks juhuks 1 tableti jälle sisse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma soovitan ka Vermoxit. Minul see aitas. Igasugune loodusravi minu puhul ei toiminud. Päeval oli normaalne olla, aga öösel urruauk sügeles mis kole. Nüüd sellest mitu aastat möödas. Aastas korra võtan igaks juhuks 1 tableti jälle sisse.

Kui ruttu Vermox mõjub?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vermoxi mõju kohta: minu arst käskis 1 tbl 2 päeva järjest võtta ja siis 2 nädala pärast kolmas. Olen nüüd 2 võtnud, aga erinevad märgid (sügelus ja vahel leian ussikese) on ikka veel. Võtan vist homme ühe veel, kuigi mulle üldiselt selline isetegevus muidu ei meeldi ravimitega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ole palun hea ja helista perearstile, ei ole mõtet mingit kodust imeravimit siit loota. Tean, et on piinlik probleem, aga kui see sind aitab siis ütle arstile, et koeral olid ussid vms. Ussirohtu sa apteegist niisama ei saa ja rinnaga toitmise ajal pead nagunii arstiga konsulteerima. Mida kauem sa siin istud ja ootad, seda rohkem nad sul seal paljunevad ja seda suurem oht on neid ülejäänud pereliikmetele levitada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ole palun hea ja helista perearstile, ei ole mõtet mingit kodust imeravimit siit loota. Tean, et on piinlik probleem, aga kui see sind aitab siis ütle arstile, et koeral olid ussid vms. Ussirohtu sa apteegist niisama ei saa ja rinnaga toitmise ajal pead nagunii arstiga konsulteerima. Mida kauem sa siin istud ja ootad, seda rohkem nad sul seal paljunevad ja seda suurem oht on neid ülejäänud pereliikmetele levitada.

Eile helistasin juba perearstile ja võtsin ühe vermoxi eile ka sisse. 2näd pärast pidin teise võtma. Usse näinud rohkem pole, ka päraku ümber mitte öösel aga tunnen nagu päraku sees käib mingi liikumine. Nii ebameeldiv on. Ei saa korralikult magada ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie peres olid ka need ussid. Kirjutasin perearstile ja ta väljastas retsepti Vermoxile lihtsalt kirja teel kui ütlesin, et nägin ussi. Kõik pereliikmed pidid 1 tableti võtma ja ütles, et teine tablett on vajalik vaid sel juhul kui paari nädala pärast uuesti usse näha on. Et üldiselt piisab, kui kõik võtavad 1 tablett, teha kodus korralik koristus ja kanda ka öösiti aluspükse.

Meil kästi rohtu anda korraga kõigile pereliikmetele, ka kaheaastasele lapsele, kellel ma tegelikult usse näinud ei olnud. Kas see tõesti on nii mürgine, et mõned arstid keelavad väikelastele profülaktiliselt anda?

Keegi siin ütles, et kui on piinlik öelda arstile, et endal on ussid, siis ütle, et ussid on koeral – ma olen lugenud, et koertel ja inimestel on erinevad ussid, mis ei nakku ühele või teisele. Et koertel on omad ja inimestel omad ja peremeest nad ei vaheta. On see tõsi, või linnalegend?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eile helistasin juba perearstile ja võtsin ühe vermoxi eile ka sisse. 2näd pärast pidin teise võtma. Usse näinud rohkem pole, ka päraku ümber mitte öösel aga tunnen nagu päraku sees käib mingi liikumine. Nii ebameeldiv on. Ei saa korralikult magada ka.

See võib tegelikult psühholoogiline ka olla, et kui mõtled sellele, siis tunned “midagi”, kuigi tegelikult elusaid usse ei ole. Mul on sama lugu täidega – kui keegi räägib täidest, siis hakkan pead kratsima ja vahest lausa tunnen, et nagu sibaks midagi ringi. Tegelikult täisid ei ole ja kui suudan mitte mõelda neile, siis läheb varsti ise üle.

Kui Vermox on sisse võetud, siis uuesti nakkumise vältimiseks võid teha loodusravikuuri. (Vermox tapab vaid ussid, kuid kui sooltes on juba olemas mõned munad, siis neid ei hävita ja munadest kooruvad paari nädala jooksul uued ussid.)

Loodusraviks võid võtta kukeseenejahu, või süüa tooreid kukeseeni. Lisaks on usside vastase toimega kõrvitseseemned ja küüslauk, neid võid iga toidu sisse panna kuhu sobib, või niisama süüa. Sipelgapuukapslite kuuri võid teha, või probiootikumide kuuri. (Sipelgapuukapslid on suured ja lapsed ei pruugi nende neelamisega hakkama saada. Närida neid ei maksa, sest sisu on hästi kibe. Nii et kui peres lapsed, siis neile pärast teha probiootikumikuur.) Olen kuulnud, et kui soolte mikrofloora on korras, siis see keskkond ussidele ei meeldi ja nad võivad ise välja surra, nii et probiootikumide kuur peale Vermoxit on kasuks. (Ise võitsin kõigepealt Vermoxi ja siis tegin dr Ohhira probiootikumide kuuri otsa.)

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naaskelsabasid ei ole võimalik lemmikloomalt saada.
Küll aga solkmeid ja paelussi.

https://www.minulemmikule.ee/ussid/kas-mina-voi-mu-pereliikmed-voivad-lemmikloomalt-usse-saada/

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui lastega peres on ussid, kas olete siis teatanud ka lasteaeda, et selline probleem oli, et teised vanemad oskaksid ka tähelepanelikud olla? Muidu kui rühmas on kellelgi ussid, siis ilmselt on varsti jälle ringiga tagasi.

Ja mida olete teinud karvaste mänguasjadega? Need, mis on kaisukad, läksid mul koos voodiriietega 90 kraadiga pesumasinasse, aga neid karvaseid elukaid on meil kodus väga palju ja ma ei ole kindel, kas mõni neist on lähiajal kaisukaks olnud, või mitte, sest lastel on paar kindlat kaisukat, aga vahest võtavad mõne veel lisaks. Nende karvikutega on aga nii, et peale 90 kraadiga pesu ei ole nad enam nii siidise karvaga kui muidu, pesu mingil määral ikka rikub neid. Kui juhtub, et mõne karviku peal on ussimunad, siis on nad ju võimalik nakkusallikas. Kas need munad surevad teatud aja jooksul õhu käes ära, nii et kui panen karvikud kastiga paariks nädalaks kapi otsa, siis on ok? Või tuleb kõik ikka igaks juhuks läbi pesta.)

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mida olete teinud karvaste mänguasjadega? Need, mis on kaisukad, läksid mul koos voodiriietega 90 kraadiga pesumasinasse, aga neid karvaseid elukaid on meil kodus väga palju ja ma ei ole kindel, kas mõni neist on lähiajal kaisukaks olnud, või mitte, sest lastel on paar kindlat kaisukat, aga vahest võtavad mõne veel lisaks. Nende karvikutega on aga nii, et peale 90 kraadiga pesu ei ole nad enam nii siidise karvaga kui muidu, pesu mingil määral ikka rikub neid. Kui juhtub, et mõne karviku peal on ussimunad, siis on nad ju võimalik nakkusallikas. Kas need munad surevad teatud aja jooksul õhu käes ära, nii et kui panen karvikud kastiga paariks nädalaks kapi otsa, siis on ok? Või tuleb kõik ikka igaks juhuks läbi pesta.)

tõmba tolmuimejaga üle, vii sauna, pane sügavkülma, kasuta aurupuhastit.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kõik kaisukad prügikotti ja tõstisin terassile, peaks nad tuppa tagasi päästma, kolm kuud juba seal olnud 😛

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kaua need kaisukad peaksid kuskil kotis asumisel olema? Teab keegi, kaua need ussimunad elus on õhu käes?

Kas igal arstil on Vermoxi jaoks oma skeem naaskelsabade puhul või? Kui mul kunagi varem olid, siis oli 1 tablett alguses ja siis veel 1 kahe nädala pärast. Nüüd siis ütles, et piisab 1 tablett ja uus tablett ainult vajadusel, kui 2 nädala pärast veel usse näed. Siin ühele arst ütles, et 1 tablett kahel järjestikkusel päeval ja siis 2 nädala pärast kolmas.

Imelik, millest see sõltub, et nii erinev skeem?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli paar nädalat tagasi sama probleem.. Esimest korda elus ja ehmatas ära küll. Tundsin juba õhtul, et imelik on ja magama minnes läks eriti hulluks. Sügelust otseselt ei olnud, aga samamoodi tundsin pärakus liikumist (kohati oli tunne selline nagu kõht oleks kinni ja hädal käies ei tule midagi välja, aga tunned, et on) ja lõpuks ka sellist tunnet nagu keegi roniks välja ja “toimetaks” seal väljaspool. Käisin veel mitu korda vetsus, aga ei näinud küll midagi. Meie võtsime minu arstist ema soovitusel selle skeemi järgi, et üks tablett sisse ja teine kahe nädala pärast. Nüüd see nädal ongi teise tableti aeg, rohkem vähemalt tunda pole andnud, aga proovi andmas ei käinud, seega ega 100% kindlalt ju ei teagi kas ja mis seal liigutas, aga kahtlen, et ka miskit muud oli.

Kogu perega võtmisest olen mina ka ikka kuulnud, et kõik peaksid võtma, sh lapsed profülaktika mõttes. Mul ema ütles ka sama. Hobustele anname ka tallis alati korraga ussirohud sisse, muidu pole kasu, kui kellelgi on, saab uuesti peale. Kõikidel ussidel samas ei ole üks skeem, võib-olla sellest arstidel erinevused, ja kõikide usside puhul ei aita vist ka Vermox.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Imelik lugu – kaks päeva tagasi võtsime kogu perega Vermoxit naaskelsabade vastu. Täna olid lapsel kaka sees elusad naaskelsabad. Varem seda kunagi ei olnud. (ta käib väikese poti peal, nii et oleksin märganud.) See rohi peaks ju ussid ära tapma, mitte välja ajama?

0
0
Please wait...

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Esileht Ilu ja tervis Kuidas naaskelsabadest lahti saada?