Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas need lapsed siis ometi magavad?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kuidas need lapsed siis ometi magavad?

Postitas:

Lugesin enne lapse saamist arvukalt raamatuid, ka lapse und puudutavaid, aga nüüd on ikka arusaamatu, kuidas laps magama saada.

Beebi on kuu vanune. Päeval saan ta magama ainult käruga õues jalutades ja vist ka rõdul seisvas kärus (seda proovisin ühe korra, toimis). Kui õue ei lähe, siis laps ei teegi päeval uinakuid. Haigutab küll, aga nii kui voodisse panen, on nutt lahti väga kiiresti. Vahel teeb uinaku süles näiteks pärast imetamist, aga see pole eriti jätkusuutlik lahendus.

Ööunne suudan ta suigutada pärast vanni ja imetamist, aga öise ärkamise järel ta tihti taas ei taha uuesti magama jääda. Vahel kussutan mitu tundi öösel, toidan uuesti ja alles siis jääb suure vaevaga laps magama.

Kuidas ometi saavutada see, mida paljud raamatud soovitavad – pane laps oma voodisse unisena, kuid enne kui ta magama jääb, et ta õpiks ise magama jääda? Minu laps hakkab niimoodi lohutamatult nutma, ei aita valge müra, see, et ma last silitan või kätt peal hoian. Sageli ei taha ta ka minu kaisus suures voodis magada – näiteks kussutan süles, näen, et silm vajub kinni, aga kui laps kaisus enda voodisse heidan, hakkab laps ikka nutma. Selline tunne nagu ta lihtsalt ei kannataks pikali olla.

Kas laps, kes päeval unne ei vaju, on normaalne? Kas mitu korda päevas kärutamas käia on normaalne? Kuidas ometi laps toas magama saada? Kas lutist võiks olla abi?

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.01 18:18; 20.01 20:49; 03.02 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kas sain kirjeldusest õigesti aru, et imetad last süles hoides, kui nii, siis soovitan proovida pikali imetamist. Imetad ja kui laps jääb magama, siis vaikselt tiss suust ära ning laps magab juba voodis ning teda pole vaja kuhugi tõsta.
Kui kuuajane laps päeval isegi korraks ei maga, siis on midagi ikka väga valesti. Tasub arsti juures kontrollida B12 vitamiini taset veres. Aga muidu beebid võivadki päeval magada ka vaid 10 minuti kaupa mõnikord.
Tasub proovida kõhukotti/kandelina, paljud lapsed jäävad selliselt ema läheduses kiirelt magama.
Kui laps ei jää öösel kohe uuesti magama, siis võivad põhjuseks olla ka gaasid, mis teda segavad. Sellest kasvab välja õnneks.
Jah, muidugi on normaalne käia mitu korda päevas kärutamas, kui sa ise jaksad ja soovid.
Jah, lutt võib olla väga hea lahendus. Minu väiksem laps täis kõhuga näiteks rinda enam ei soovi, tahabki lutti ja seda imedes jääbki magama.

Üldiselt ei tasuks väga süveneda nendesse soovitustesse, kui need ei toimi. Proovisin ka oma esimese lapsega kõiki neid imenippe, aga tema jäi magama ainult imetades. Tulebki leida see nipp, mis toimib. Teine laps on mul jah selline, et unisena panen voodisse ja veidi silitan pead ning jäõb magama, aga ma ei ole teda selliseks treeninud, vaid ta soovib ise seda. Lapsed on erinevad. Tundub, et need enamus uneraamatuid on kirjutanud sellised inimesed, kes pole reaalselt näinud lähedalt last, keda on raske magama panna või kes ärkab igal öösel lugematu arv kordi. Selline oli minu esimene laps beebina ja paar erinevat unekooli varianti, mida proovisime, tegid tema und ainult halvemaks ning tekitasid lapses stressi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päeval tahavad paljud lapsed õues vankris magada. Las ta siis magab nii. Sul on rõdu – kasuta seda, kui ei viitsi ise jalutada mitu korda päevas. vajadusel osta rõdule mingi odavam teine käru, et ei peaks musta käru läbi toa tassima. Nt kookoniga käru, siis hoiad kookonit toas soojas (hea kui õuekäru on ka kookoniga – saad sama kookonit kasutada).

Minul 2 last ja mõlemad magasin kuni umb 1a4/5k päevauned õues. Nüüd ootan kolmandat ja kuna meil oma maja ja vankris magamine pole probleemiks, siis ma isegi ei mõtle, et see peaks kuidagi teisiti toimima – siis ei pea ka ma ise vanemaid lapsi korrale kutsuma, kui nad beebi une ajal tahavad toas natuke mürgeldada. Või ise tahaks tema une ajal tolmuimejat kasutada. Mu teine laps oli helide suhtes väga tundlik – kui ta veel õues pikalt ei maganud alla kuuselt (külmal ajal sündinud), siis tema une ajal ei saanud ma wc-s vett ka peale tõmmata, ärkas üles muidu 😀 Aga õues magamine harjutas tasapisi teda ka eemaltkostvate helidega – linnud, eemalhaukuvad loomad, möödasõitev auto jne

Öösel – see on keerulisem. Öösel pole ka endal jaksu, et mingit unekooli väga teha. Minu teine laps (esimene oli mul öösiti probleemivaba) uinus õhtul võrevoodis (selleks tegime talle unekooli 3-nädalaselt, enne seda ei jäänud ka rinnal/kaisus jne magama). aga peale öist esimest söömist uinus ainult kaisus. Aga vähemalt uinus. Ümber harjutasime ta alles koos öisest söömisest võõrutamisega umb 11kuuselt (võõrutamiseks oli nagunii vajalik, et ta ei oleks mul rinna vastas 😀 ), aga paar kuud hiljem kui võrel paar pulka eest ära võtsime, hakkas ta ikka poole öö pealt meile kaissu tulema ja nüüd veel 4seltki teeb seda aegajalt 🙂 Nii kaua, kuni ainult 1 laps korraga tuleb, pole mul midagi selle vastu, aga oleme ka 4kesi üksteise kaisus maganud 😀 Ilmselt 5kesi enam ei mahu, siis laseb mees voodist jalga 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 11:02; 06.01 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hetkel 1,5 k vanune beebi ja ma reaalselt olen juba vihkama hakanud kõiki neid internetisoovitusi ja ka neid emasid, kes räägivad kuidas nende beebid tundide viisi magavad. Minu oma magab ainult ja ainult süles. Päeval istudes sobib, öôsel peab ringi kõndima. Varahommikuks on nõus natuke ka kaisus rinna vastas magama, tunnikese või paar. Kõik. Edasi ainult süles.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hetkel 1,5 k vanune beebi ja ma reaalselt olen juba vihkama hakanud kõiki neid internetisoovitusi ja ka neid emasid, kes räägivad kuidas nende beebid tundide viisi magavad. Minu oma magab ainult ja ainult süles. Päeval istudes sobib, öôsel peab ringi kõndima. Varahommikuks on nõus natuke ka kaisus rinna vastas magama, tunnikese või paar. Kõik. Edasi ainult süles.

Kui sa olukorda vihkad, siis soovitan teha unekooli. Ka neid võimalusi on erinevaid – ei ole ainus variant jätta laps tundideks röökima. Guugelda.

ma ise tegin kõigest 3nädalasele lapsele. sest esimesed 3 nädalat võttis meil igal õhtul 2 h, et laps magama saada. Sh ei aidanud ka soovitus lasta tal imetamise ajal tiss suus magama jääd aja ka ise sealsamas uinuda – laps lihtsalt ei uinunudki. Lõplikult viskas üle, kui mees oli teises linnas koolis ja pidin üksi nii 2 a lapse kui 3 nädalase magama saama – mis tähendaks, et kui 2a mind voodist mingil põhjusel hõikab, rikub see 3-nädalase 2h “uinumisrutiini” 😀 Aga 2aastast ka ei saanud nii kaua ülal hoida, kuni beebi magama on saadud. ja nii ma terve päeva uurisin ja lugesin artikleid ja kohe esimesel õhtul võttis uinumine aega 1 h. Mis oli kõva edasiminek (muidugi sisaldas see ka natuke nuttu, aga mitte mingit röökima jätmist). 2 nädalat ja korras – laps uinus 5-10 minutiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 11:02; 06.01 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suht sama seis, laps saab 3- kuudeks. Kuna pool elust oli gaasijama, siis ei hakanud üldse harjutamagi ise magama jäämist, kuna olukord oli hull ja vajas väga lähedust. Nüüd gaasid okei, aga jääb ka rinnal magama või päeval minu kaisus, ise pole kordagi voodis jäänud, oleme ka proovinud korduvalt. Õues vankris jah jääb. Ma ise ka nüüd väsisin katsetamast ja mõtlen, et ta liiga väike ikka veel. Kuigi jah, loen oma beebigrupist, kuidas väga paljud suudavad beebi panna voodisse ja sel kohe silmad kinni. Meie jaoks praegu utoopia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on normaalne mitu korda päevas kärutada. Ma käisin iga päev ja iga ilmaga 18-20 km.  Aga miks sa ei lase tal süles sügavalt magama jääda ja siis alles tõstad võrekasse/oma voodisse magama? Lutist võib ikka kasu olla. Ma lasin alati lapsel rinnaga toites sügavalt magama jääda ja laps loobus ise rinnast 1a2k ja oma võrekas hakkas magama u 3-kuuselt. Ma tegin lihtsalt nii nagu meile mõlemale sobis sel hetkel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pikutasin lõuna ajal lapsega põrandal madratsil, tema jõi tissi, mina lugesin raamatut. Jäi seal rinna otsas magama, siis vaikselt sikutasin ära ja läksin omi asju tegema, beebile panin teki õrnalt peale, jätsingi madratsile, siis polnud kartust, et kukub kusagile maha. Vahepeal jäi nii, et riputasin ta enda käele, põsk vastu küünraõnarust, käed jalad kahelt poolt rippumas, kussutasin mööda tuba askeldades ja siis üks hetk tundsin, et laps muutus raskeks, siis smuugeldasin vaikselt voodisse. Üks lastest oli selline, keda ei pidanud magama panema. Ta jäi kusiganes, istudes põrandal, laua taga süües magas üks hetk põsk taldrikus, mõni teine kord jäi magama pepu püsti kägaras väikesel toolil jne. Üks laps oli selline, kellel vankriga õues oli ainus moodus magamiseks. Panin monitori tööle ja muret ei olnud. Paljud lapsed tahavad magamise ajal üsna jahedat õhku. Rahunevad jahedas kohe maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 11 k beebi praegu, kolmas. Mina enam ei usu, et selline asi on võimalik, et paned voodisse ja jääb magama. Valetavad lihtsalt, kes nii väidavad. 🙂 Magama saab ikka lamades imetades või BabyBjörni toolis kiigutades, nii päeval kui öösel. Ja imetatavad beebid magavad kaisus ja mehed teises toas, rõõmsalt ja sügavalt. Lutt on fantastiline, kui selle beebile saad, mul õnnestus ühele beebile see maha müüa ja elu oli oi kui palju kergem just üle 6k vanuses, kui hambad, kõrvapõletikud ööd veel eriti raskeks muudavad. Mis nendesse raamatutesse puutub, siis need on kirjutatud enamasti lutipudelist söövate ja lutti tunnistavate beebide kohta, mis ongi täiesti eri asi. Imetaval emal sobivad kamina tule alustuseks.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled proovinud last kinni mähkida? Selleks sobib tavaline õhuke tekk/lina, peab ainult piisavalt suur olema, aga on olemas ka spetsiaalsed mähkimislinad ja -kotid. Tavalise linaga mähkimise õpetuseks googelda näiteks swaddling.

Mul teine laps praegu 1-kuune ja ta magab kinni mähituna öösiti 6 kuni 8 tundi järjest ilma ärkamata. Rinnalaps. Päeval ei mähi kinni, vahel magab niisama diivani peal, vahel vankris rõdul, korra päevas käime õues jalutamas ka. Vankris magab muidugi eriti hästi. Ööunne läheb nii, et mähin kinni ja siis annan rinda voodis pikali olles. Enamasti ta jääb rinnal magama, aga tihti ärkab uuesti üles kui teda oma voodisse hakkan tõstma, aga kinnimähituna ja söönuna ta jääb rahulikuks, ei hakka nutma. Siis ta nohiseb mingi aja oma voodis, kuni magama jääb. Ta saab lutti ka, aga öösiti ma enam ei anna seda, ainult päeval saab. Päeval näiteks vankris magades püsib lutt ilusti suus, aga öösel tuleb kogu aeg ära ja siis ta ärkab kohe üles ja lõpuks tegelen terve öö luti tagasi panemisega. Kuigi lutiga ta jääb kiiremini magama kindlasti, siis see ei tasu ära hilisema jauramise tõttu.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 21:52; 14.01 22:22; 16.01 01:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 11 k beebi praegu, kolmas. Mina enam ei usu, et selline asi on võimalik, et paned voodisse ja jääb magama. Valetavad lihtsalt, kes nii väidavad. ???? Magama saab ikka lamades imetades või BabyBjörni toolis kiigutades, nii päeval kui öösel. Ja imetatavad beebid magavad kaisus ja mehed teises toas, rõõmsalt ja sügavalt. Lutt on fantastiline, kui selle beebile saad, mul õnnestus ühele beebile see maha müüa ja elu oli oi kui palju kergem just üle 6k vanuses, kui hambad, kõrvapõletikud ööd veel eriti raskeks muudavad. Mis nendesse raamatutesse puutub, siis need on kirjutatud enamasti lutipudelist söövate ja lutti tunnistavate beebide kohta, mis ongi täiesti eri asi. Imetaval emal sobivad kamina tule alustuseks.

Ei ole üldse nõus nende väidetega.

Esiteks, lapsed ei oskagi kohe ise magama jääda ja ise ühest unetsüklist teise minna, nad peavad seda õppima. Kui kasutada lapse magama panemisel abivahendeid, mis nõuavad vanema aktiivset osalust, siis nendele laps ka toetub ja vajab neid samu abivahendeid nii uinumisel kui unetsüklite vahetumisel. Teie näitel siis imetamine ja bb toolis kiigutamine. Samasugused abivahendid on ka kussutamine, pallil hüppamine, aga ka näiteks lutt ja lutipudel. Selliseid meetodeid nagu kussutamine, kiigutamine, pallil hüppamine ei soovitaks üldse kasutada, sest laps jääb sellest kiigutamise/hüplemise liigutusest sõltuvusse ja vajab seda iga kord uinumisel ja unetsüklite vahetumisel (nagu teie puhul ilmselt ongi). Lisaks ei õpeta see teda ise magama jääma ja ta vajab suure tõenäosusega järjest rohkem ja rohkem kiigutamist, et magama jääda.

Teiseks, ma ei tea, millistele raamatutele te viitate, aga need raamatud, mida mina olen une kohta lugenud, lutti just nimelt ei soovita ja ise uinumise osas suurt vahet ei tee rinna ja lutipudeli lastel, sest last ei peaks õpetama magama jääma ei rinna ega lutipudeli otsas.

Mul on esimene laps varsti kahene, oli ka rinnalaps, magas sünnist saadik oma voodis (meie voodi kõrval, külg maas). Tal on olnud üksikuid perioode, kus oleme pidanud magama panemisel tal ise juures viibima pikemalt, aga enamuse ajast võtab magama panek umbes 10 minutit – voodisse, unelaul ja toast välja. Muidugi ta ei jää alati kohe paugust magama, aga 9 juhul 10st on ta kas täiesti vaikselt või jutustab midagi omaette. Viimased 4 kuud magab oma toas.

Nüüd teine laps magas esimesed 3 nädalat ainult minu kõrval ja mulle hakkas juba tunduma, et sain ka nüüd sellise lapse, kes oma voodis magamisest keeldub, aga siis hakkasin teda öösiti kinni mähkima ja nüüd magab ilusti oma voodis. Rinnalaps.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 21:52; 14.01 22:22; 16.01 01:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest aetakse siin segamini põhjus ja tagajärg. Aktiivsed vahendid nagu kussutamine, imetamine jne võetaksegi ju kasutusele sellepärast, et laps teiste vahenditega ei jää magama. Mitte ei takista vanemad meelega lapsel ise uinumist oma tegevusega. Minu laps unisena ilma minu abita lihtsalt nutab või roomab mööda voodit ringi, ta ei heida pikali nagu täiskasvanu ja ei jää und ootama.

 

Mulle tundub ka, et lapsed lihtsalt ongi erinevad ja kellel hästi uinuv laps, võib arvata, et ta ise tegi midagi oluliselt õigemini.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>https://www.nautigehetke.com/b12-vitamiinipuudus-beebil/?fbclid=IwAR05FMJY1P_4_JmND246qlj9sG0V9Cb-XaZlrBoXbPFnJzblqtaxLcrN50U</p&gt;
 

B12 vitamiini puudus on viimasel ajal üsna suur mure beebidel.

Kui perearstid on lollid ja ei ole nõus seda vereanalüüsi võtma. Siis minge synlabi ja saate vähemalt kindluse kas selle olulise vitamiiniga on kõik korras.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 21:44; 23.01 00:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest aetakse siin segamini põhjus ja tagajärg. Aktiivsed vahendid nagu kussutamine, imetamine jne võetaksegi ju kasutusele sellepärast, et laps teiste vahenditega ei jää magama. Mitte ei takista vanemad meelega lapsel ise uinumist oma tegevusega. Minu laps unisena ilma minu abita lihtsalt nutab või roomab mööda voodit ringi, ta ei heida pikali nagu täiskasvanu ja ei jää und ootama.

Mulle tundub ka, et lapsed lihtsalt ongi erinevad ja kellel hästi uinuv laps, võib arvata, et ta ise tegi midagi oluliselt õigemini.

Ma pole väitnud, et vanemad oma laste uinumist meelega takistavad, pigem teadmatusest kasutavad selleks meetodeid, mis pole pikaajaliselt jätkusuutlikud.

Teie laps ei oska siis samuti ise uinuda, sest teda pole õpetatud. Kuidas õpetatakse – unekooliga. Ja unekool ei tähenda juba ammu enam ainult seda, et laps pannakse üksi pimedasse tuppa ja lastakse magama röökida, unekooli meetodeid on väga palju erinevaid.

Kui siin eespool väitis kolme lapse ema, et tema ei usu, et selliseid lapsi on olemas, kes ise magama jäävad, samas pidas unega seotud raamatuid tulehakatuseks, siis mina jälle ei usu, et 11 kuu vanust last pole võimalik muudmoodi magama panna kui lamamistoolis kiigutades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 21:52; 14.01 22:22; 16.01 01:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastsündinud on ikka väga erinevad – mõnda peret on õnnistatud sellise beebiga, kes uinub ise või vajab ainult veidi kussutamist, teised õnnetud peavad ööd ja päevad ringi kärutama või autos last sõidutama, et see natukenegi magada saaks.

 

Üldiselt vastsündinu puhul see “uniselt ent ärkvel” voodisse paneku variant ikkagi ei toimi. Ma prooviks seda 2-3 kuu pärast uuesti. Seni tõesti käruta nii palju, kui vaja on, või kui ta tõesti ka rõdul magab, siis jumala eest, las magab siis, super ju.

 

Isiklikust kogemusest võin öelda, et minu “magan ainult liikuvas vankris” beebist, kes vihkas kussutamist, võimlemispallil hüppamist, kandelina, mähkimist ja kõiki muid tavapäraseid uinutamistrikke, sai 6-kuuselt väga hästi oma voodis uinuv laps.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastsündinud on ikka väga erinevad – mõnda peret on õnnistatud sellise beebiga, kes uinub ise või vajab ainult veidi kussutamist, teised õnnetud peavad ööd ja päevad ringi kärutama või autos last sõidutama, et see natukenegi magada saaks.

Üldiselt vastsündinu puhul see “uniselt ent ärkvel” voodisse paneku variant ikkagi ei toimi. Ma prooviks seda 2-3 kuu pärast uuesti. Seni tõesti käruta nii palju, kui vaja on, või kui ta tõesti ka rõdul magab, siis jumala eest, las magab siis, super ju.

Isiklikust kogemusest võin öelda, et minu “magan ainult liikuvas vankris” beebist, kes vihkas kussutamist, võimlemispallil hüppamist, kandelina, mähkimist ja kõiki muid tavapäraseid uinutamistrikke, sai 6-kuuselt väga hästi oma voodis uinuv laps.

0⁰

Aga mismoodi siis? Lihtsalt järsku ise hakkas magama ilusti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>https://www.nautigehetke.com/b12-vitamiinipuudus-beebil/?fbclid=IwAR05FMJY1P_4_JmND246qlj9sG0V9Cb-XaZlrBoXbPFnJzblqtaxLcrN50U</p&gt;

B12 vitamiini puudus on viimasel ajal üsna suur mure beebidel.

Kui perearstid on lollid ja ei ole nõus seda vereanalüüsi võtma. Siis minge synlabi ja saate vähemalt kindluse kas selle olulise vitamiiniga on kõik korras.

Suur aitäh selle vihje eest! Kuna ise võtan B12 lisandit juba ammu, siis arvasin, et ju pole ka lapsel probleemi, aga lasin nüüd siiski Synlabis analüüsida ja nii ongi – näit väga madal. Nüüd palun perearstilt plaani näidu parandamiseks ja loodetavasti paraneb lapse enesetunne ka kiiresti! Tänud veelkord!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.01 18:18; 20.01 20:49; 03.02 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolme lapse emana sekundeerin teisele kolme lapse emale siin, et tõesti algul vajavadki lapsed uinumiseks abi. Esimesed kolm kuud kindlasti ja üldiselt aasta. Miks muidu on igas kultuuris, isegi loodusrahvastel, hällid ja hällilaulud. Ema unepuudus ongi õudne asi. Esimese lapsega tundus see maru ebaõiglane, kolmandaga võtan kui paratamatust. Minu lastega on toiminud rinna otsas magama jäämine. Kui aktiivne söömine lõppeb ja silmad hakkavad kinni vajuma, võtan õlale krooksu tegema. Kui krooks tehtud, siis annan veel rinda kuni uuesti magama jääb. Vahel see kohe ei toimi, tuleb teha mitu tiiru või vahetada mähet.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kärutasin last toas, koridoris päeval magama, et saaksin kodus sel ajal muid asju teha, kui beebi magab. Mobiilist Youtube-ist “white noise” või “rain sound” vaikselt taustaks, et oleks sarnased hääled, nagu õues. Kui magama jäi, siis mõni vankrikiigutaja, nt Rockit, oli hea, kõigutas vankrit edasi, kui beebi seisvas vankris kipub üles ärkama. Teistel kordadel rõngaslina või kõhukott ja beebi kõhule, siis mul käed vabad ja beebil on mõnus olla ema/isa kõhu vastu ja jääb kiiresti magama kotis, kui vanem kõnnib/õõtsub. Facebookis on grupp “lapsekandmine (kandelinad -märsid -kotid jm)”, kust saab professionaalset infot, millised ergonoomilised kandmisvahendid vastava beebi kaalule, pikkusele ja vanusele sobivad 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>https://www.nautigehetke.com/b12-vitamiinipuudus-beebil/?fbclid=IwAR05FMJY1P_4_JmND246qlj9sG0V9Cb-XaZlrBoXbPFnJzblqtaxLcrN50U</p&gt;

B12 vitamiini puudus on viimasel ajal üsna suur mure beebidel.

Kui perearstid on lollid ja ei ole nõus seda vereanalüüsi võtma. Siis minge synlabi ja saate vähemalt kindluse kas selle olulise vitamiiniga on kõik korras.

Suur aitäh selle vihje eest! Kuna ise võtan B12 lisandit juba ammu, siis arvasin, et ju pole ka lapsel probleemi, aga lasin nüüd siiski Synlabis analüüsida ja nii ongi – näit väga madal. Nüüd palun perearstilt plaani näidu parandamiseks ja loodetavasti paraneb lapse enesetunne ka kiiresti! Tänud veelkord!

Aga palun. Tore kui sain aidata ja ühel beebil ei teki selle puudusest närvisüsteemis häireid. Ja ema saab rahulikul toimetada ning reaalselt nautida seda aega kui beebi on pisike.

Kui on viitsimist võid märku anda kuidas läheb näiteks nädal peale ravi alustamist. On teistel ka hea lugeda:)

Ilusat kosumist Teile!????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 21:44; 23.01 00:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme nüüd ligi kaks nädalat tilga kujul B12 vitamiini lapsele juurde andnud ja kuigi ma ei julge öelda ja isegi uskuda, et need arengud 100% tänu sellele on toimunud, aga siiski on meil vähemalt viimased päevad olnud varasemast teistsugused ja tunduvalt paremad.

Õhtuti jääb laps kergemini ööunne. Iga viimase ööga on asi parananud. Kui esimestel nö parematel öödel sain lapse luti, white noise’i ja patsutamise abil magama 45 minutiga, siis eile läks vist vaid 10 minutit. See on meie jaoks meeletu areng! Varem kussutasin ju mitu tundi süles, andsin mitu korda rinda ja alles siis lõpuks laps vajus ära. Ka päeval olen saanud ta vähemalt mõneks uinakuks samade võtega võrevoodisse magama.

Ma ei saa kindlalt öelda, et see kõik juhtub tänu vitamiinile. Äkki lihtsalt seotud lapse suuremaks kasvamisega, harjumuste muutumisega või on lihtsalt juhtumisi olnud lihtsamad päevad ja kõik muutub ühel hetkel jälle… aga teisalt ikkagi tunnen, et olukod on parem. Ja kui vitamiini andmine ka ei oleks muutnud magamisega seonduvat paremaks, olen ikkagi rõõmus, et tähtsa vitamiini puuduse tuvastasime.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.01 18:18; 20.01 20:49; 03.02 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kahtlus vitamiinide vms puuduses, siis soovitan nõuandetelefoni „Lastearst kuuleb“  1599 E-P 08:00-24:00 1 € min. Saab kiiresti nõu ja juhised. Näiteks, kas või kus vastuvõttule minna, mis proovid teha, mis doosid anda, mida jälgida ja kui kaua vitamiiniga jätkata jne.

Ma ei lugenud eriti raamatuid. Mõnda sirvisin. Vaatasin rohkem lapsele otsa ja kuulasin sugulaste ja tuttavate kogemusi. Seda lapsele otsa vaatamist ja kriitiliselt  hindamist, et mis talle sobida võiks või mis teda häirib võiks olla, julgen soojalt soovitada. Äkki on liiga palav või on mähe märg (mõnele ei meeldi sekunditki olla pissise mähkmega). Nt kontrollid mähet ja kui pissine, siis vaetad ära ja vaatad kas jääb paremini magama. Kui nii, siis vahetadki enne magamist mähet.

Meil oli beebide esimeseks magamisasemeks kiigutatav häll ja vaikselt hälli kiigutades laps seal magama jäi.  Sellel käis üks külg veel voodi vastas alla nii, et sai voodis imetatud, siis laps oma hälli, ise lesisin edasi, ühe käega kiigutasin ja valmis.

Võrevoodi ostsime ka sellise, mida saab kiigutada. Näiteks itaalia tootja Pali voodid osad on sellised, et väiksema beebi ajal saab kiigutada ja siis kui laps vanem, siis torkad rattad alla, võtad ühe külje maha vms. Enamus kaubanduses müüdavaid voodeid on ikka hämmastavalt vähe funktsionaalsed (ei kiigu, pole rattaid, pole sahtlit, külg ei käi alla, külg ei käi ära jne). Meil oli ühel lapsel Pali Zoo ja teisel Pali Angelica ja mõlemaga on kõiki nn kellasid ja vilesid vaja läinud, et laps magama saada ja vanemad terveks jääksid.

Ma ei hakka nimeliselt nimetama aga kõik Poola, Läti ja Eesti tootjate voodid olid uskumatult kipakad ja funktsioonide puudelised. Enne esimest vaatasime poodides mitu tiiru ringi ja katsusime aga koju ei tahtnud ühtegi viia. Itaalia tootja Pali vooditele sai ikka täie keharaskusega toetada ja ei tekkinud kahtlust, et äkki vajub laiali või murdub ära.

Hammaste tuleku ajal oli lisaks kasutusel uksepiida vahele kinnitatud beebi võrkkiik https://kiiged.ee/et/product/yayita-ecru/

See süles kussutamine või kaisus olemine tundus, et oli beebile liiga palav ja siis ta nagu tahtis parajamat temperatuuri ja natuke abi. Parajalt pakitud beebi ja natuke kiigutamist hällis, kiiges või võrevoodis ja magas ja sai ka hammaste tulekust üle. Selles võrkkiige moodi asjas kiigutada ei saanud ka pikalt, sest lapsel hakkas palav.  Kui magama jäi siis tõstsime ringi. Õnneks talusid teise kohta tõstmist hästi.

Unetsüklite vahel ärkamiste ajal kiigutasime ka aga hästi vaikselt. Esimese piiksu peale aktiivne sekkumine ja liigne beebi nö näppimine (valjult sisisamine, sülle haaramine ja kussutama kukkumine) tõi rohkem ärkvele nagu parantslaste lähenemine beebide unele ütlebki. Pigem hetkeks ootamine ja tagasihoidlikult toetamine aitas kiiremini uuesti magama jääda.

Kärus magamisega on selline variant ka, et kärutad lapse magama toas. Hea manööverdusega käruga saab teha tiire mööda tubasid, kui ei ole lävepakke nagu mõnes talumajas. Fikseeritud ratastega käruga saab võib-olla ka kuidagi edasi tagasi liigutada.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas need lapsed siis ometi magavad?