Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuidas need Swedbanki maksed küll nii aeglaselt liiguvad

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: kuidas need Swedbanki maksed küll nii aeglaselt liiguvad

Postitas:
Kägu

neljapäeva õhtul tegin Swedist  SEB-i ülekande ja siiani pole kohale jõudnud makse. SEB Pank ja LHV liigutavad asju mõne minutiga pangast välja ka pühade ajal.  Swed on alati olnud aeglaste maksete rekordiomanik. huvitav, miks neil on nii suur mahajäämus, võrreldes teiste pankadega.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

neljapäeva õhtul tegin Swedist  SEB-i ülekande ja siiani pole kohale jõudnud makse. SEB Pank ja LHV liigutavad asju mõne minutiga pangast välja ka pühade ajal.  Swed on alati olnud aeglaste maksete rekordiomanik. huvitav, miks neil on nii suur mahajäämus, võrreldes teiste pankadega.

Loll jutt, sekundiga läheb üle. Ilmselt on su kanne tagasi tulnud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

neljapäeva õhtul tegin Swedist SEB-i ülekande ja siiani pole kohale jõudnud makse. SEB Pank ja LHV liigutavad asju mõne minutiga pangast välja ka pühade ajal. Swed on alati olnud aeglaste maksete rekordiomanik. huvitav, miks neil on nii suur mahajäämus, võrreldes teiste pankadega.

Loll jutt, sekundiga läheb üle. Ilmselt on su kanne tagasi tulnud.

ei ole tagasi tulnud, aga leidsin juba Swedist oma netipangast selgituse, et 14.04 peale kl 16.00 tehtud kiirmaksed tõesti edastataksegi teise panka isegi mitte täna, vaid alles homme 19.04.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

14.04 peale kl 16.00 tehtud kiirmaksed edastatakse teise panka 19.04.

Kuidas see võimalik on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

14.04 peale kl 16.00 tehtud kiirmaksed edastatakse teise panka 19.04.

Kuidas see võimalik on?

Pühad olid vahel, ilmselt nad võtsid teise ülestõusmispüha ka vabaks. Kliendid ilmselt pole mingi suur prioriteet ka ja miskipärast see pole piisavalt automaatne, mingi isik peab kuhugi linnukese tegema, et raha liiguks kahe panga vahel.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jah, ma ka viimasel korral vihastasin.

aga siis oli neil vabandus, et laup alates 16.30 maksed jõuavad teise panka esmaspäeva jooksul. makse sai kätte inimene kl 15 ajal esmaspäeval, kuigi ma maksin laup. aga mis siis kui mul kiiresti raha vaja ja siis lihtsalt ootangi? peaks panka vahetama.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga mis siis kui mul kiiresti raha vaja ja siis lihtsalt ootangi? peaks panka vahetama.

Täiskasvanud inimene ei suuda 4 päeva rahatagavara kontol hoida? Masendav.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

14.04 peale kl 16.00 tehtud kiirmaksed edastatakse teise panka 19.04.

Kuidas see võimalik on?

Pühad olid vahel, ilmselt nad võtsid teise ülestõusmispüha ka vabaks. Kliendid ilmselt pole mingi suur prioriteet ka ja miskipärast see pole piisavalt automaatne, mingi isik peab kuhugi linnukese tegema, et raha liiguks kahe panga vahel.

Kes võtsid teise püha vabaks? Terves Euroopas on ju 2. ülestõusmispüha vaba päev. Meie maksed käivad läbi üle-Euroopalise süsteemi, seda kohalikku, mis kiirelt rahä liigutas, pole ju juba 7-8 aastat. Eesti pühad ei puutu üldse asjasse.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

14.04 peale kl 16.00 tehtud kiirmaksed edastatakse teise panka 19.04.

Kuidas see võimalik on?

Pühad olid vahel, ilmselt nad võtsid teise ülestõusmispüha ka vabaks. Kliendid ilmselt pole mingi suur prioriteet ka ja miskipärast see pole piisavalt automaatne, mingi isik peab kuhugi linnukese tegema, et raha liiguks kahe panga vahel.

Kes võtsid teise püha vabaks? Terves Euroopas on ju 2. ülestõusmispüha vaba päev. Meie maksed käivad läbi üle-Euroopalise süsteemi, seda kohalikku, mis kiirelt rahä liigutas, pole ju juba 7-8 aastat. Eesti pühad ei puutu üldse asjasse.

Siin ju väideti, et SEB ja LHV puhul kõik toimib. Või võrdles inimene tavaolukorda, kus riigipühi polnud, ja siis Swedi pühade ajal, sel juhul ebaõiglane võrdlus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oli ka üks põhjus miks ma enam Swedi klient pole. Liialt suured kuutasud ja aeglased maksed. Lisaks väga ülbe suhtumine. LHV ja SEB on palju paremad. Mingeid naljakaid tõrkeid ei esine.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

LHV ja SEB on palju paremad. Mingeid naljakaid tõrkeid ei esine.

Sa väidad, et nendest pankadest pühade ajal tehtud maksed jõudsid varem teise panka?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga mis siis kui mul kiiresti raha vaja ja siis lihtsalt ootangi? peaks panka vahetama.

Täiskasvanud inimene ei suuda 4 päeva rahatagavara kontol hoida? Masendav.

ma pigem pidasin silmas seda, et juhul kui ma peaks oma lapsele ( 18aastasele, kes palju viibib väljaspool eestit) tegema ülekande. annaks jumal, et ei peaks! mingis sos olukorras 4päeva raha oodata on palju!!!

minul tekkis see olukord lihtsalt sellest, et ostsin võõralt inimeselt x asja, ja tema pidi ootama oma raha, mille mina olin maksnud ja ka mina olin asja ka kätte saanud.

aga tänan muretsemast, mul on kontol aastane tagavara, juhuks kui….. ptuiptui

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin ju väideti, et SEB ja LHV puhul kõik toimib. Või võrdles inimene tavaolukorda, kus riigipühi polnud, ja siis Swedi pühade ajal, sel juhul ebaõiglane võrdlus.

Jah, ta võrdles tavaolukordi, kus riigipühi polnud. Tegelikult ei liikunud teistes pankades samamoodi raha.

See on aastast aastasse nii, et ülestõusmispühade ajal maksed pankade vahel seisavad väga pikalt. Pankade sisesed liiguvad tavapäraselt.  Eestis ei ole esmaspäev  enam püha ja vaba päev, aga teistes Euroopa riikides on ja kuna seal kõik “seisab”, siis meil ka.

Teemaalgatataaja vaeseke arvas, et see on Swedi eripära, et pühade ajal maksed pankade vahel ei liigu. Teinuks ta SEBist LHVsse, siis oleks ta makse samamoodi alles täna raha kätte saanud.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, ja osad teised ka. Tõmmake nüüd pisut tagasi.

SEBi lehel on kirje:

Seoses ülestõusmispühadega palume pöörata tähelepanu maksete tegemise ajale.

Euroopa maksed

15.-18. aprillini Euroopa makseid ei edastata.

(Infoks, ka Eesti erinevate pankadevahelisi makseid (näiteks Swedist SEBi) nimetatakse Euroopa makseks.)

https://www.seb.ee/foorum/pressiuudised/maksete-tegemine-puhade-ajal

Nii et, mida puutub siia Swed kui kõikides EL pankades maksed ei liigu sel ajal?

Teiste pankade leheküljel on sama info. Mis te nüüd siis teete? Kolite oma rahaga mõne teise riigi panka, kus ülestõusmispühi ei peeta?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, see on juba palju aastaid nii, et pühade ajal liigub raha ainult sama panga piires, mitte pankade vahel. Jõulude ajal ju samamoodi.
Ülestõusmispühade 2. püha meil ei ole riiklik püha, aga nii mitmelgi pool Euroopas on, seda on kasulik teada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, see on juba palju aastaid nii, et pühade ajal liigub raha ainult sama panga piires, mitte pankade vahel. Jõulude ajal ju samamoodi.

Ülestõusmispühade 2. püha meil ei ole riiklik püha, aga nii mitmelgi pool Euroopas on, seda on kasulik teada.

Just! Ja tegelikult on aastast aastasse selle sama asja kohta ka perekooli teemasid tehtud. Igal aastal! Aga ikka leidub ullikesi, kes arvavad, et üks pank on laisk ja ei viitsi raha liigutada ja teistes pankades küll sellist probleemi ei esine.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja iga kord tambitakse küsija surnuks, MIKS?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja iga kord tambitakse küsija surnuks, MIKS?

No kust otsast?
Kõige rohkem kriitikat ehk sai see LHV-ihaleja, aga kedagi ei tambitud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oli ka üks põhjus miks ma enam Swedi klient pole. Liialt suured kuutasud ja aeglased maksed. Lisaks väga ülbe suhtumine. LHV ja SEB on palju paremad. Mingeid naljakaid tõrkeid ei esine.

Kuutasu 1,50 maksetelt on liialt suur? Olen eluaegne Swedi klient ja mul küll midagi aeglast ei ole olnud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga mis siis kui mul kiiresti raha vaja ja siis lihtsalt ootangi? peaks panka vahetama.

Täiskasvanud inimene ei suuda 4 päeva rahatagavara kontol hoida? Masendav.

Masendav, kui lühinägelik see Kägu on.
Kas selline asi on välistatud, et inimesel on kontol raha nii, et jaguks terveks kuuks, aga mingi ootamatu olukorra tõttu on vaja veel suuremat või jääb sel hetkel vajalikust 25 eurot puudu?

Mis olukorrad need olla võivad mõtle ise välja.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Masendav, kui lühinägelik see Kägu on. Kas selline asi on välistatud, et inimesel on kontol raha nii, et jaguks terveks kuuks, aga mingi ootamatu olukorra tõttu on vaja veel suuremat või jääb sel hetkel vajalikust 25 eurot puudu? Mis olukorrad need olla võivad mõtle ise välja.

Ei tea, see on tõesti veider. Kogumiskontolt enda kontole liigutamist pühad ei sega, see käib sekunditega. Kui siis ikka puudu jääb, saab panna sularahas arvele.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin peaksid olema suuresti õnnelikud tibuemmed, aga miks nad küll nii tigedad, teistele kohe turja hüppavad on?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin peaksid olema suuresti õnnelikud tibuemmed, aga miks nad küll nii tigedad, teistele kohe turja hüppavad on?

Nalja teed? Kui 25 eurot kuu lõpus puudu jääb, siis on ikka masendav elu.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin peaksid olema suuresti õnnelikud tibuemmed, aga miks nad küll nii tigedad, teistele kohe turja hüppavad on?

Mingi tigedik on perekooli lahti lastud, kes igas teemas pool juurde mõtleb ja end välja elab.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas selline asi on välistatud, et inimesel on kontol raha nii, et jaguks terveks kuuks, aga mingi ootamatu olukorra tõttu on vaja veel suuremat või jääb sel hetkel vajalikust 25 eurot puudu? Mis olukorrad need olla võivad mõtle ise välja.

Jah, väga lihtne:

1. kasutad krediitkaarti(saab ka ülekannet teha)

2. kasutad kogumishoiust samas pangas (see on see rida oma konto all)

3. lased sama panga inimesel selle kande teha-pangasisesed ju liiguvad hetkega

4. paned sula automaati

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja iga kord tambitakse küsija surnuks, MIKS?

Sellepärast, et teemaalgataja ise ka ju tambib. Süüdistav teemaalgatuds. Ja süüdistab täiesti alusetult. Tegelikult on pühade ajal nn “probleem” kõikidel pankadel, aga TA süüdistab ja sõimab ühte panka.

Ehk siis, kui inimene küsiks viisakalt, et huvitav, milles asi on, siis saaks ilmselt ka viisakad vastused. Kui inimene lendab peale ja pillub süüdistusi, sealjuures vaevumata põhjusesse süvenema, saab ka samasugused vastused.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuidas need Swedbanki maksed küll nii aeglaselt liiguvad