Esileht Lapse ootamine Kuidas nende asjadega siis ikkagi on?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kuidas nende asjadega siis ikkagi on?

Postitas:

On 7.-8. nädalat rasedust, kas võib:

1. Saunas käia?
2. Mullivannis ja basseinis käia?
3. Rattaga rahulikku sõitu teha (loe: tasast veeremist)?
4. Seksida?
5. Looduslikes veekogudes ujuda?

Täpsustus: tegemist on IVF rasedusega

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistuse piires võib kõike teha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõike võid teha, kui arst pole keelanud midagi.
Mul 2 IVF rasedust ja midagi keelanud endal pole, okei, muru pole niitnud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 07:36; 09.07 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ämmaemand ütles, et IVF rasedus on veidi õrnem kui tavaline ja seetõttu soovitas tungivalt esimese trimestri lõpuni mitte ühtegi neist asjadest teha (vahekorda ei soovitanud seetõttu, et võtan progesterooni tupegeelina). Aga üks asi, mida ma just teinud olen, on muru niitmine 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin saunas edasi,ainult leili osa jätsin vahele,sest on öeldud,et liiga kuum saun ei ole hea(80-100 kraadi) ja mul arst ütles ka,et seni kuni tunnen end saunas hästi,pole keelatud käia.
Basseinide kohta ei oska kommenteerida.Ei ole käinud ise.Rattaga söitsin seni,kuni ise tundsin et ebamugavaks muutus.Meie tegelesime seksiga kuni 6.kuuni ja kui tavaliselt käis ikka selline
intensiivsem hullamine,siis peale triipe vötsime tuure maha ja rahulikult.Peaasi,et endal ei oleks ebamugav vöi valus.Saime hullata 6.kuuni,siis hakkas juba ebamugavaks muutuma,sest ise olin juba parajalt ümmargune ja enamasti üks ja sama asend tüütas ära.
Muru olen ka niitnud ja kui rahulikult teha,ei juhtu midagi.Löpetasin kohe,kui tundsin,et väsinud vöi ebamugav olla.Siiani köik hästi.
Seega köike vöib,aga möistuse piires.Ainus asi mis keelati,oli esimesel trimestril raskuste töstmine,sealhulgas siis ka raskemate poekottide tassimine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 rasedusega tegin neid kõiki, ainult saunaga olin ettevaatlik, ehk vältisin liigset kuuma ja kuuma jalavanni pole rasedatel soovitatav teha (sooja võib küll).
Aga praeguse rasedusega oli katkemisoht ja kuigi see on nüüd möödas, ei julge mõnda asja ikka veel teha. Ega katkemisoht rasestudes kohe teada polnud, see ilmnes ühe neist nimekirjas oleva tegevuse käigus (umbes sama suure raseduse ajal kui sul, TA), mingit eelhoiatust või halba enesetunnet sellele ei eelnenud.
On sul ultrahelis juba ilusti normaalne rasedus ja südametöö näha olnud? Kui jah, siis kui arst pole midagi ära keelanud, võib vabamalt võtta, aga kui ei, siis ole pigem ettevaatlikum.

Miks muru niitmine halb peaks olema? Ma saan aru, et vikatiga (hoogsalt vehkides) või bensumootoriga trimmeriga ei maksa, aga lükatav või ise vedavaga niitmine on nagu jalutamine ja murutraktoriga on nagu autoga sõitmine (kui väga kuumaastik, suured kallakud või muidu ohtlik, siis teine asi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks muru niitmine halb peaks olema? Ma saan aru, et vikatiga (hoogsalt vehkides) või bensumootoriga trimmeriga ei maksa, aga lükatav või ise vedavaga niitmine on nagu jalutamine ja murutraktoriga on nagu autoga sõitmine (kui väga kuumaastik, suured kallakud või muidu ohtlik, siis teine asi).

Minu teada on selle tegevuse juures vibratsioon see, mida võiks vältida/karta. Lühiajaliselt ilmselt polegi probleem, aga kuna ma peaks ca 2h ringi põristama,et plats niidetud saaks, siis olen seda tegevust pigem vältinud ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raviarst on kõige õigem inimene, kelle käest seda küsida. Tema teab täpselt sinu lugu ja tausta ja määrab sellest lähtuvalt ka piirangud.

Nt. mina tavarasedate seisukohti ja hinnanguid ei arvestaks siinkohal. IVF-rasedus pole otseselt riskirasedus, aga mul oli see rasedakaardil siiski ära märgitud ja terve eelmise lapseootuse pigem ikkagi suhtuti kui riskirasedasse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 11:52; 10.07 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole IVF rasedus, vaid tavaline.

Kõiki neid asju teeks.
Rattaga käisin eelmise rasedusega mõnikord poes kuni umbes poole raseduseni, edasi olin kohmakas ja kukkumisohu tõttu vältisin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hakkas saunas (olin väga lühikest aega) ja liiga sooja duši all korduvalt halb 1. trimestril ja seega rohkem ei läinud. Mitterasedana pole sellist asja juhtunud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka Ivf rase, ei julge seksida. Tahaks küll aga kardan, et orgasmi saades võib embrüo kuidagi liikuda vms. Orgasm on ju emaka kokkutõmbed. Teine asi see progesterooni geel. Mõtlesin, et vbl kummiga v katkestatult vaikselt saaks teha siis mehel vähemalt ok ja tupe mikrofloorat ei riku. Aga ise ei julge ikkagi orgasmi saada, niiet suht nadi lugu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjendamatud hirmud.
Kui arst pole seksimist keelanud, siis seksi palju tahad ja saa orgasme.
Esimese ajal olid mul gepretixi tabletid, mida pidi tuppe panema. Selle tableti panin hommikul sisse ja õhtul enne kui magama läksin, seksitud sai enne neid tegevusi.

Vanniga on nii, et liiga kuum vesi ei tohi olla, võiks olla kehatemperatuuril. Sama ka pikalt dušši all olemisega.
Saunas võib käia ja leili võtta, aga nii kui halb/imelik hakkab, siis välja minna. Esimene rasedus käisin raseduse lõpuni saunas, kaua ei olnud, keha andis märku kui enam ei sobinud olla. Hetkel käin ka saunas, veel kannatan kauem olla kui esimese ajal, aga see võib muutuda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 07:36; 09.07 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal juhul on kindlam vältida tegevusi, mille ohutuses sa kindel pole.
Iseendal on olla lihtsam nii, et teed vaid seda, mis sind muretsema ei pane.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 11:52; 10.07 00:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Lapse ootamine Kuidas nende asjadega siis ikkagi on?