Esileht Pereelu ja suhted Kuidas nimetatakse teie peres suguelundeid?

Näitan 28 postitust - vahemik 91 kuni 118 (kokku 118 )

Teema: Kuidas nimetatakse teie peres suguelundeid?

Postitas:
Kägu

Väga põnev, kuidas omaette aetavate asjade tähistamiseks kujuneb igal perel omaette keelesüsteem, mida kantakse vanemalt lapsele edasi. Ja siis vanas eas esimest korda loed perekoolist, et teistes peredes on hoopis teisiti. Ja lõpuks ikka see sõnavara, mida oma vanemad kodus kasutasid, tundub see enam-vähem normaalne, ja teised valikud kõik üsna jäledad.

Kokkuvõtteks paistab, et poisiga pole miskit probleemi, noku on ikka ülilevinud, ja mind ka kuidagi ei häiri. Noks ka mitte. Till ka mitte. Isegi ebalapselik “peenis” ei kõla täiesti kohatult.

Ja seevastu tüdrukuga vot ei teagi, mul ei ole tütart, aga kui tekib, siis vist kaaluks täitsa mingi oma sõna välja mõtlemist ja peresiseselt selle oma sõnaga nimetamist, kui tarvis on, et ei assotsieeruks millegi nõmeda või jäleda või vulgaarsega. Enamasti ju polegi tarvis nimetada. Aga minu suu ei painduks väiksele lapsele siit ühtegi asja ütlema – noh tibu, kas häbe sai puhtaks? / häbememokad / tussu / pissu / kusiti / vagiina / pissupepu / “sealt alt” / jalgevahelt / pelmentšik / saba / pilu / tutt… No ei, ei. Kõik omal viisil sobimatud. Minul lapsena kodus öeldi pissu, ja see tundub mulle läbi häda napilt talutav, aga tegelikult ka see ei meeldi.

Mingi soouurija võiks siit omajagu materjali saada ja mõtiskleda, et miks tütarlapse suguelundist praktiliselt ei saagi sellise sõnaga rääkida, et end mugavalt tunneks – kõik on kas hüperanatoomiline või vulgaarne või siis totter eufemism, ja poisiga pole mingit probleemi, mitu omal moel nunnut sõna võtta. Pff.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me oleme alati pepust rääkinud. Saab aru küll, et mõeldakse nii istmikku kui ka jalgevahet.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

miks tütarlapse suguelundist praktiliselt ei saagi sellise sõnaga rääkida, et end mugavalt tunneks – kõik on kas hüperanatoomiline või vulgaarne või siis totter

Pakkuge välja sõnu tussu asemele. Äkki leiame uue sõna, mis kõigile sobiks. Ise olen kasutanud ikka sama sõna(tussu), aga ega see tõesti mulle ka eriti meeldi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres ei nimetata, vaid nummerdatakse. Kas esimene või teine.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres ei nimetata, vaid nummerdatakse. Kas esimene või teine.

esiots ja taguots:)

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pepsik ja pupsik

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pepsik ja pupsik

Minu ema ja vanaema ütlesid pepu ja seda siis kogu alumise otsa kohta. Pühi pepu puhtaks, pese pepu ära, ma ei mäleta küll, et poleks aru saanud, mida öelda taheti. Mingis vanuses tehti selgeks, arvan, et kui veel ema pühkis, siis rääkisin, et pühine pepu puhtaks ja nii jäigi. Ja seda ju räägitaksegi enamasti väikesele lapsele, suurematele ei tuleta enam selliseid asju meelde. Minu jaoks on ülimalt võõras sõna pissu selles tähenduses, nagu siin kirjas, ma polnud kuulnudki siiani, et keegi nii ütles. Lasteaias Tallinnas öeldi, et käi pissil, aga vanaema ütles, et käi pissil ära. See oli minu jaoks nii vanaaegne sõna ja ma ei kasutanud ise seda iialgi, ikka pissil käisin. Aga teadsin küll, et pissi on piss, mitte kehaosa.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pepsik ja pupsik

Minu ema ja vanaema ütlesid pepu ja seda siis kogu alumise otsa kohta. Pühi pepu puhtaks, pese pepu ära, ma ei mäleta küll, et poleks aru saanud, mida öelda taheti. Mingis vanuses tehti selgeks, arvan, et kui veel ema pühkis, siis rääkisin, et pühine pepu puhtaks ja nii jäigi. Ja seda ju räägitaksegi enamasti väikesele lapsele, suurematele ei tuleta enam selliseid asju meelde. Minu jaoks on ülimalt võõras sõna pissu selles tähenduses, nagu siin kirjas, ma polnud kuulnudki siiani, et keegi nii ütles. Lasteaias Tallinnas öeldi, et käi pissil, aga vanaema ütles, et käi pissil ära. See oli minu jaoks nii vanaaegne sõna ja ma ei kasutanud ise seda iialgi, ikka pissil käisin. Aga teadsin küll, et pissi on piss, mitte kehaosa.

* vanaema ütles, et käi pissul

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tussu on tussi sugulane, siis võiks olla ka putsu. Kōlab paremini ja emantsipeerunumalt kui see pussuse kōlaga sõna. Ei salli üldse seda tussut ja ei kasuta seda kunagi.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et asja veel segasemaks ajada, siis lisan infokillu, et nt Saaremaal on nimetatud ka peput hoopis tussuks. Isegi poisslapse puhul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et asja veel segasemaks ajada, siis lisan infokillu, et nt Saaremaal on nimetatud ka peput hoopis tussuks. Isegi poisslapse puhul.

Appi! Kas tõesti Saaremaa on nii väike, et ka poisslaste peput kasutati tussuna.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poisile (2a) õpetan, et tal on peenis ja munandid.
Tüdrukule (1a) õpetan, et tal on vulva (tulevikus kui suurem lisan, vulva osad häbememokad, tupp jms).

Minu arvates ei peaks laps häbenema oma kehaosasid ja neile omistama tuletatud nimetusi. Jalad on jalad mitte lällud, käed on käed mitte kätud jne. Miks me peaksime tundma piinlikkust, et naiste suguelundi ühisnimetus on häbe/vulva ja meeste suguelund peenis? Need on ju lihtsalt meie kehaosad nagu pea, käed, jalad jne.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle õpetas vanaema tussu ja nii õpetasin ka oma last. Ei näe tussus midagi vulgaarset

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ETV-s jookseb hetkel politseiseriaal, tegevus toimub Rootsis (Malmös). Seal ütles üks rahulolematu naine mingil miitingul politseinikust mehele- kas sa pole ammu tussi saanud? Selliselt oli tõlkija nägemus.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ETV-s jookseb hetkel politseiseriaal, tegevus toimub Rootsis (Malmös). Seal ütles üks rahulolematu naine mingil miitingul politseinikust mehele- kas sa pole ammu tussi saanud? Selliselt oli tõlkija nägemus.

Mis sa sellega nüüd öelda tahad?

Tuss kõlab tõesti vulgaarselt, aga mitte tussu. Täpselt samal pulgal on sõnad perse ja pepu või sitt ja kaka mu meelest.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina mõtlesin, et tussu on vanadel räpastel joodiknaistel. Selline rõveda kõlaga sõna.

Kas see tussu käib teil mõlema häda kohta? Et suva mida teeb, alati pühkigu tussut või?

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina mõtlesin, et tussu on vanadel räpastel joodiknaistel.

esimest korda siit sellest teemast näen, et on inimesi, kes lapselikku sõna tussu seostavad joodiknaise hargivahega. Miks just joodiknaise? Kust selline mõte tuleb üldse?

Tussu ei ole vulgaarne ega räpane sõna, see on samasugune sõna nagu noku, pepu, kätu, ninnu. Ei midagi räpast ega rõvedat.

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi Delfi ei leidnud lahendust

https://naistekas.delfi.ee/artikkel/5851696/pissu-tussu-voi-tutt

No ja siis on veel ‘tussu’. Halb külg on aga ikkagi frivoolsesse sõnavarasse kuuluva ‘tuss’:’tussi’ liigne kõlaline lähedus, see segab.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina mõtlesin, et tussu on vanadel räpastel joodiknaistel. Selline rõveda kõlaga sõna.

Kas see tussu käib teil mõlema häda kohta? Et suva mida teeb, alati pühkigu tussut või?

Noku käib ka mõlema häda kohta või?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poisile (2a) õpetan, et tal on peenis ja munandid. Tüdrukule (1a) õpetan, et tal on vulva (tulevikus kui suurem lisan, vulva osad häbememokad, tupp jms). Minu arvates ei peaks laps häbenema oma kehaosasid ja neile omistama tuletatud nimetusi.

Jeee, nendest saavad tuumateadlased.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neile, kes arvavad, et tussu ja noku on ropud, kas vitt ja munn on siis paremad või? Või hoopis kilu ja vobla.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.eki.ee/cgi-bin/sl_dic/?39

siin on veel mätas, märgala, häbe, pilu, pragu, heeringas, auk, jne. Lastele sobib ainult tussu või häbe mu meelest. Kummaline on see, et naise asja nimetatakse ka türaks. Tänapäeval enam ei imesta.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina mõtlesin, et tussu on vanadel räpastel joodiknaistel.

esimest korda siit sellest teemast näen, et on inimesi, kes lapselikku sõna tussu seostavad joodiknaise hargivahega. Miks just joodiknaise? Kust selline mõte tuleb üldse?

Tussu ei ole vulgaarne ega räpane sõna, see on samasugune sõna nagu noku, pepu, kätu, ninnu. Ei midagi räpast ega rõvedat.

Ja mina esimest korda kuulen, et see pole vulgaarsõna. Elu sees ei kasuta seda.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Jorr” sobib mõlemast soost lapse asjanduste kohta.

“Pese jorr ka puhtaks.”

Nagu mingi nummi karumõmmi asi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poisile (2a) õpetan, et tal on peenis ja munandid.

Tüdrukule (1a) õpetan, et tal on vulva (tulevikus kui suurem lisan, vulva osad häbememokad, tupp jms).

Minu arvates ei peaks laps häbenema oma kehaosasid ja neile omistama tuletatud nimetusi. Jalad on jalad mitte lällud, käed on käed mitte kätud jne. Miks me peaksime tundma piinlikkust, et naiste suguelundi ühisnimetus on häbe/vulva ja meeste suguelund peenis? Need on ju lihtsalt meie kehaosad nagu pea, käed, jalad jne.

Miks on häbiväärne kasutada omakeelseid, olgugi et kunagi ilmselt mugandatud sônu nagu tussu vôi till vms?

Kas sääreluu kohta ütlete ka femüPur ja lôualuu kohta maksilaar?

Pese dentised korralikult ära, et maksilaarises pôletikku ei tekiks ja lingual poleks halba halitust?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poisile (2a) õpetan, et tal on peenis ja munandid.

Tüdrukule (1a) õpetan, et tal on vulva (tulevikus kui suurem lisan, vulva osad häbememokad, tupp jms).

Minu arvates ei peaks laps häbenema oma kehaosasid ja neile omistama tuletatud nimetusi. Jalad on jalad mitte lällud, käed on käed mitte kätud jne. Miks me peaksime tundma piinlikkust, et naiste suguelundi ühisnimetus on häbe/vulva ja meeste suguelund peenis? Need on ju lihtsalt meie kehaosad nagu pea, käed, jalad jne.

Miks on häbiväärne kasutada omakeelseid, olgugi et kunagi ilmselt mugandatud sônu nagu tussu vôi till vms?

Kas sääreluu kohta ütlete ka femüür ja lôualuu kohta maksilaar?

Pese dentised korralikult ära, et maksilaarises pôletikku ei tekiks ja lingual poleks halba halitust?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma nüüd huvi pärast küsin, kas see Rootsi tussuskandaal jõudis Eesti ajakirjandusse ka? Kui ei, siis lugu oli järgmine:

Pedofiil vägistas kümneaastase tüdruku. Kõik oli selge, tõendid olemas, laps rääkis kohtus, mida onu täpselt tegi ja pedofiil mõisteti süüdi ja pandi vangi. Ta kaebas otsuse edasi. Kõrgemas kohtuastmes oli aga kohtunikeks kolm vanemat meest, kes lapse tunnistuse peale teatasid, et nemad seda sõna, mida laps oma suguelundi kohta kasutas, ei tunne. Vaatasid sõnaraamatust järele, mida see tähendab. Sõnaraamatus seletus, et naisterahva välised suguelundid. Ja pedofiil lasti vabaks, sest kohtunike väitel polnud lapse kasutatud sõna piisavaks tõestuseks, et mees peenise ikka SISSE toppis ja niisama häbememokkade vahele hõõrumise eest oli ta juba piisavalt karistust kandnud.

Järgnes muidugi üleriigiline skandaal häštägiga #jagvetvadensnippaär, aga eks igaüks võib ise mõtiskleda, kui relevantsed need “esipepud” ja “jalgevahed” ja “seal all”id on.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Jorr” sobib mõlemast soost lapse asjanduste kohta. “Pese jorr ka puhtaks.” Nagu mingi nummi karumõmmi asi.

hehe, hea!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 91 kuni 118 (kokku 118 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas nimetatakse teie peres suguelundeid?