Esileht Pereelu ja suhted kuidas õed-vennad peaks läbi saama

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: kuidas õed-vennad peaks läbi saama

Postitas:

mu tuttav rääkis, et ta lapsed ajavad ta nii marru. muudkui kisklevad. ma saan aru, mul ka kisklevad. ma olen muudkui rääkinud, et nii pole kena ja ma ei suuda seda kraaklemist taluda. üks nokib, teine nutab. teine nokib üks nutab. kisa taevani. ähvardused. solvangud. ometi peaks ühe pere lapsed ju saama läbi. kas seda saab nõuda? kas saab nõuda head läbisaamist ja leppimist? ühes teises teemas tuleb välja, et kui ikka õde ei meeldi, siis ei peagi meeldima ja peale tüli ka ei pea midagi vabandama. lihtsalt ei meeldi.
nüüd selle jutu alguse juurde. teises peres ka lapsed kisklevad. ema ei suuda seda taluda enam, ja on hakanud lapsi karistama selle eest et lapsed omavahel läbi ei saa. nt ei saa veekeskusesse. see on neile väga ränk karistus. seepärast nad püüavad paremini käituda ja vähe tülitseda.
aga kas nii siis on õige? kui lapsed ei saa läbi, siis tuli perekooli teemas välja, et ega ei peagi läbi saama. teemaks oli mehe ja naise lahkumineku seletamine lapsele. kui ema isa ja isa ei saa enam läbi, siis pole midagi parata. lapsed ka, kui ei saa peres omavahel läbi, pole midagi parata. ei pea leppima ega vabandama ka. ok, kui ei pea, siis ei pea. aga kas lapsi tohib siis sel juhul karistada selle eest, et nad ei saa läbi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näh, lapsed nääklevadki. Kuni kellelgi pole pea lõhki, las jauravad omavahel omad piirid selgex. Kiun-tyypi kaebuste suhtes ma olen eluaeg olnud ysna kurt. Karistanud ei ole, mõnel juhul ehk tõsisemalt rääkinud. Vabanduse palumine on meie majas normaalne nähtus kyll.

See-eest niipea, kui tylisse tikub keegi võõras, seisavad minu lapsed yxteise kaitsel nagu myyr. See on vast kõige olulisem, nokkigu yxteise kallal, palju kulub.

Kui lapsed ei saa enam-vähemgi läbi oma õdede-vendadega, kellega ometi peax olema ysna sama taust & elunägemus, mil meetodil nad siis astuvad ellu, kus kõik kohad on täis hooooooopis teise taustaga inimesi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Pereelu ja suhted kuidas õed-vennad peaks läbi saama

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.