Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas öelda ülemusele lugupidavalt, et lahkud asutusest?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kuidas öelda ülemusele lugupidavalt, et lahkud asutusest?

Postitas:

On kellelgi häid nõuandeid kuidas öelda ülemusele, et plaanid lahkuda või lahkud töölt? olen saanud pakkumise kuhu mind oodatakse. Muidugi ei tohiks see olukord dramaatiline olla, kuid meil on üksteise suhtes austavad ja avatud suhted. Tunnen süümekaid ülemuse ees, et kuna olen ka tunnustatud ja hea spetsialist kes on asutusse palju panustanud ja asutus on minusse ka palju panustanud. Olen seal töötanud pikka aega. Paraku soovin ma teha nüüd teist tööd mitte päris sama valdkonda.
Kuidas pehmendada lööki ja mitte ülemust kurvastada? Uuh see tunnete virr-varr tekitab rõõmu ja samas ka hirmu.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lööki pehmendada? Mina läksin ülemuse kabinetti ja rääkisime läbi, et kui kaua ma veel töötan (ma tahtsin varem lahkuda) – ma kirjutasin avalduse, ülemus viskas nõusoleku peale, surusime kätt ja oligi kõik. Töötasin ka väga pikalt, olime 0’st üles ehitanud – aga mingi hetk tuli lihtsalt lagi ette ja uus töökoht pakkus uusi väljakutseid. Samuti ei ole asendamatuid inimesi, lubasin olla komisjonis, kui minu asendajat valitakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

privaatselt, kui ülemusel on vähemalt 30 min aega põhjuste uurimiseks jne. Normaalne ülemus soovib ka põhjust kuulda, kas saab kuidagi ümber veenda jne. Norm ülemus ei võta isiklikult, isegi kui oled üliväärtuslik.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust siin ei olegi mingit erilist kunsti. Mina eelmises töökohas lihtsalt ütlesin ülemusele, et ma lähen ära ja plaanin lahkumisavalduse kirjutada. Mul oli seda niikuinii samal päeval plaanis teha, aga kuna ülemus hakkas ise rääkima mingitest tulevikku jäävatest tööasjadest (mis olid alles mitme kuu pärast aset leidmas), siis oli mul hea võimalus öelda, et tegelikult on nii, et ma lähen ära ja ta ei saa minuga nendes asjades arvestada. Sealt edasi tuli juba loomulikult, et kuhu, miks, millal jne. Ütlesin samuti, et soovin lihtsalt teha seda teist tööd, millest ma ammu unistanud olen ja valituks osutusin ning muud juttu seal polnudki. Eks ülemus üritas ikka erinevate pakkumistega viimase kuu jooksul ümber veenda, aga jäin resoluutseks, sest paremaid tingimusi ta minu jaoks pakkuda ei oleks saanudki.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on üksteise suhtes austavad ja avatud suhted.

Nii austavad ja avatud, et sa ei suuda isegi lihtsalt öelda, et lähed ära? Eriline avatus küll, kui inimlikult suhelda ei saa.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa ju oma loos juba ütlesid hea lause, mis on piisavalt viisakas, ütle oma ülemusele lihtsalt ausalt ja ongi kõik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära märterlusega üle ka pinguta.
Oled olnud tubli, samas ka panustanud töökohta tagasi, aga asendamatud pole meist keegi.
Ära väga uut kohta üles kiida, ütle lihtsalt, et vajad vaheldust ja oled leidnud võimaluse teha oma elus värskendav samm.
Pea oma põdemise juures meeles, et parim, mida vanale töökohale saad teha, on öelda sinna võimalikult kiiresti, et nad saaksid aegsasti uut inimest otsima või töö ümberkorraldust plaanima hakata.
Kui sul on võimalus teatada ette varem kui 30 päeva, siis see aitaks tõesti lööki pehmendada.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas öelda ülemusele lugupidavalt, et lahkud asutusest?