Esileht Sünnitus Kuidas õigesti pressida?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kuidas õigesti pressida?

Postitas:
Kägu

Olen kaks last sünnitanud ja nüüd peatselt kolmas sündimas. Hinges aga kõhedus, et ei oska õigesti pressida. Esimest sünnitasin 10a tagasi ja siis öeldi mulle, et pressi täpselt nagu kakahäda pressiksid. Tegin nii. Pressisin ja pressisin, lapse väljutamine võttis meeletult kaua aega, väga vaikselt liikus ta väljapoole ja lõpuks arst lausa surus mu kõhule et laps kiiremini väljuks. Umbes sama lugu oli ka teise lapsega. Samas loen lugusid, kuidas kahe-kolme pressiga tulevad lapsed ilmale. Kas teen siis ikkagimidagi valesti? Ka on õige pressida, nagu kakahäda oleks, või peaks siiski keskenduma tupe kaudu pressimisele? Ei oska seda küsimust sõnastada ka paremini…. 🙁

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks keisrit ei saa?

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii palju kui mina olen aru saanud, siis see ei sõltu ainult sinu enda nö pressimise oskusest. Pressid tulevad mingi hetk ise peale ja sa peaksid väljutusele kaasa aitama, aga võib olla ka see, et pressid on väga nõrgad. Minul oli ka nii, kui saabus täisavatus, siis oleks tuhud nagu samamoodi edasi käinud nagu enne täisavatust, mina ei tunnetanud vahet. Samas olen ka kuulnud, kuidas teistel on pressid sünnituse kulminatsiooniks ja need on hoopis võimsamad kui tuhud. Mina pressisin lapse pärast kahte tundi pressimist lihtsalt toore jõuga välja, napilt enne seda, kui taheti vaakumit kasutama hakata.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma just sünnitasin kolmanda lapse ja sama moodi ei tundnud presse. Pressisingi kogu jõust lihtsalt valu ajal. Esimesega sain pea pooleldi välja. Kahe pressi vahel oli muidugi kuidagi pikk aeg. Seega ma mõtlesin teise valu ajal kogu aeg, et kui ma nüüd teda välja ei pressi, siis pean veel seda kolmandat ka ootama jääma. See pea seal pooleldi väljas oli õudne. Seega pressisingi teise valuga beebi välja.
Ma ei tea kas tehnikast annab sel juhul rääkida. Ma nagu tundsin, et ta liigub kui ma pressin, et järelikult läks õigesti. Sa ei saa selleks niimoodi valmistuda ma arvan. See kakahäda kirjeldus on tegelikult suht õige. Kui see sind ei aita, siis proovi seda teist mõtet. Peaasi, et laps liiguks.
See, et eelmised korrad sul nii läksid, pole ka arvatavasti sinu teha. Mõnikord lihtsalt on nii ja lõpuks said tehtud mõlemad, nii et ära ette muretse. Mul on kõik kolm olnud kiirete nii-öelda pressidega, mida ma ei tunne, aga sellele eelnev, on olnud väga erinev.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina pressisin oma teist last kolmveerand tundi ja ei tulnud ka esimene ega kolmas paari pressiga. Aga mul on kõik lapsed sellised suuremad olnud. Teine oli 4,5kg.
Ei ole öeldud, et valesti pressiksin ja ega seal midagi ise väga mõelda polegi, pressimine käib üsna instinktiivselt, kui pressid normaalselt olemas on muidugi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama lugu, kolmas tulemas ja ma ei tea, kas oskan. Esimesega ma ei tundnud mitte mingeid presse, lihtsalt toore jõuga pressisin valuhooga kaasa ja see võttis u 2 tundi. Samuti ämmakas oovitas, et pressi nagu kakahäda oleks, aga no ausalt, kui mul vetsus midagi ei tule, siis ma ei jää ju sinna jõuga pressima vaid lähen vetsu kui piisab lõdvaks laskmisest ja kõik mis tahab tuleb ise. Pärast sünnitust öeldi, et pressisin küll jõuliselt aga hoopis valesti või vale koha pealt vms. Teise lapsega algasid iseeneslikud pressid ja ma ütleksin, et need sarnanesid hoopis kõhu kokkutõmmetele oksendamise ajal, sest need olid hoopis kõrgemal kõhus. Presside algusest sünnini läks vaid u 20 minutit. Algul ma ei saanud üldse aru, mis minuga toimub. Tahtejõuga kaasa pressida oli mõttetu, samamoodi nagu oksendamise ajal sa lihtsalt oled ja välja tuleb mis tuleb, mõistusega tasub end selles olukorras pigem lõdvaks lasta. Loodan, et kolmandaga läheb nagu teisega, sest kui ma mõistusega peaksin pressima siis ikka ei oskaks, nagu ei oska ka kõhtu või muid kehaosi pingutades end oksele ajada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina see 3-pressitädi. Esimesega pressisin valesti, üritasin tagasi hoida ja tõstsin alakeha ülespoole. Kolmanda pressi ajal tehti lahklihalõige. Teine sündis kolme pressiga ja kolmas sündis nii, et üritasin veel tagasi hoida, et ämmakas saaks enne avatust kontrollida, aga laps lihtsalt tuli selle ühe pressiga. Kolmas oli järil, seda soovitan, seal pole võimalik valesti pressida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii palju kui mina olen aru saanud, siis see ei sõltu ainult sinu enda nö pressimise oskusest. Pressid tulevad mingi hetk ise peale ja sa peaksid väljutusele kaasa aitama, aga võib olla ka see, et pressid on väga nõrgad. Minul oli ka nii, kui saabus täisavatus, siis oleks tuhud nagu samamoodi edasi käinud nagu enne täisavatust, mina ei tunnetanud vahet. Samas olen ka kuulnud, kuidas teistel on pressid sünnituse kulminatsiooniks ja need on hoopis võimsamad kui tuhud. Mina pressisin lapse pärast kahte tundi pressimist lihtsalt toore jõuga välja, napilt enne seda, kui taheti vaakumit kasutama hakata.

Täpselt sama siin. Kui pressid algasid, ei saanud ma intensiivsuse vahest aru ja emaka töö oli siis 40 umbes, kui muidu oli ikka 100. Manustati oksütotsiini juurde, sest pressid olidki nii nõrgad. Ise ei jõudnud anda endast nii palju, et laps paremini liiguks. 5 tundi kestsid pressid..

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõlemal sünnitusel on minu jaoks õige tehnika olnud see, et tõmbad suu õhku täis, hoiad seda sees, ise ei tee piuksugi (kohe kui õhu välja lasin või häält tegin, ei tulnud pressimisest midagi välja) ja siis pressid nii kõvasti kui suudad.

Esimesel korral nö päris presse ei tundnudki, siis oli raske ning kestis väga pikalt – ei saanud aru, kuidas-miks-millal-kuhu peab pressima. Teisel sünnitusel tundsin juba ise pressi tunnet ja siis oli palju kergem.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina see 3-pressitädi. Esimesega pressisin valesti, üritasin tagasi hoida ja tõstsin alakeha ülespoole. Kolmanda pressi ajal tehti lahklihalõige. Teine sündis kolme pressiga ja kolmas sündis nii, et üritasin veel tagasi hoida, et ämmakas saaks enne avatust kontrollida, aga laps lihtsalt tuli selle ühe pressiga. Kolmas oli järil, seda soovitan, seal pole võimalik valesti pressida.

Ma alustasingi järil ja kuigi asend oli minu jaoks väga mugav, siis laps ei liikunud absoluutselt. Pool tundi istusin seal ja siis läksin ikkagi voodisse pikali. Seekord tahaks ka järil proovida, äkki õnnestub paremini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul ka presse polnud. Pressisin toorete valude ajal. 2.5 tundi pressisin enne kui lapse kätte sain. See oli jube! Ämmaemand ütles samuti, et pressiksin nii nagu kakahädaga ja tagasi ei tohi end hoida. Mina lõpuks suunasingi kogu oma jõu lihtsalt sinna alla ja pressisin hinge kinni hoides. Ainult nii tundsin, et annan endast kõik

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohe kindlasti ei pressi tupega. ma pole kindel, kas sa sünnituse ajal jaksaksid seal midagi teha, aga kui tupelihaseid hakkad pingutama, siis see kindlasti ei ole hea 😀

Pressid sisuliselt ikka kohuga. Nagu suruksid kõhulihaseid allapoole. Kogu kõhuga. Mul on seda lihtne seletada, ma olen kõhutantsija ja kõhulihaste erinevate piirkondade tunnetamine pole probleem.

nt proovi nii, et paned käe ülakõhule, nabast veidi kõrgemale ja siis suru kõhuga alla, tunned, kuidas ülakõht pinguldub ja alakõht võib veidi punni mina. Pressimine ei ole lihtsalt ka kõhu punni ajamine, vaid sa pead tunnetama, et suund on alla, mitte ette (st ei aja kõhtu pressides kõhtu punni, vaid jõuga surud lihaseid nö allapoole, mille tulemusel võib siis kõht ka veidi punni minna.

Ega sellist asja ongi raske seletada, sest see on keha tunnetuse küsimus. Miks mõnel kestab väljutus lühemal tja teisel pikemalt – siin võib olla palju põhjuseid.

Sõltub ka kindlasti su enda jõuvarudest, et kui palju jaksu on pressida. Mul teisel sünnitusel ei tundnud eriti presse, loomulikud pressid olid nõrgad, ja pidin väga palju toorest jõudu kasutama pressides. Samas esimesega olid loomulikud pressid nii tugevad, et ma poleks saanud kuidagi seal ise mitte kaasa teha või midagi valesti teha, keha ise suunas mind.

0
0
Please wait...

Postitas:
GerdaN

Mina sünnitasin 1 kuu tagasi oma 4da lapse .
Sünnitus ise enesest oli kiire 3,50h
Aga mina 2 (8h),3(6,33h) ja 4 sünnituse pressi valul enam vahet ei teinud
2ga ma pressisin vahet pidamatta
3.tundsin valu meeletult ja siis ütlesin äe et mul all miskit toimub siis äe ütles et pea paistab et hakkame pressima ja 3 pikka pikka pressiga oli tuli laps välja
Ja nüüd 4ga olin 5h niisama oma lõbuks tilgutite all ainult tundsin kerget survet alla ja valusid polnud
Lõpuks räägiti auk pähe et veed lahti teha ..noh lasin siis ja lagi 5 min hakkasid metsikud valud pihta ning tegin kaasa hingamis harjutust mis aitas tegelikult väga hästi kaasa 48 min pörast ma enam ei teinud vahet valul ja pressil ma lasin lasin edasi kuni äe lõpuks ütle 1x veel ja laps on käes.
2 .esimest sündisid ise ja 2 viimast tulid esilekutsumisega

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on endal korralikud pressid, siis polegi mõnikord ise pressida vaja. Mina näiteks pole oma kolmel sünnitusel üldse ise kaasa pressinud, ainult hingasin valuhoogude ajal. Lapsed olid sellised 3,5-4 kg ja sündisid väga ruttu. Ise olin käpuli, kuidagi kõige kindlam ja vähem abitum asend minu jaoks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle ämmakas ütles,et pressi siis kui valu tuleb. Presside ajal kadus valu ära ja ma ns huupi seal punnitasin 😃

0
0
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Sünnitus Kuidas õigesti pressida?