Esileht Veebikonstaabel Kuidas oleks võimalik teavitada politseid anonüümselt?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kuidas oleks võimalik teavitada politseid anonüümselt?

Postitas:
Kägu

Nägin eile töölt koju minnes, kuidas kaks noormeest kohtlesid vägivalda tarvitades üht õrnema sugupoole esindajat, nimelt toimus see 22. veebruaril, peal lõunat, ühes vaiksemas kohas, kuna endal telefoni kahjuks kaasas polnud ei saanud politseisse helistada ning ise vahele astuda ka ei tahtnud, jälgisin kõike eemalt ning mind vist märgata polnud, naisterahvaga otseselt kokkupuutunud ei ole kuid tean kes ta on, kuigi nüüd on süümepiinad, et miks ma midagi ei teinud.
See mida mina nägin toimus umbes veel viis-kümme minutit ning nägin kuidas ta veritses, seda küll mitte hullult, aga ikkagi peale seda pandi naisterahvas autosse ja sõideti minema. Sain aru, et vaieldi millegi üle ning , et teatakse üksteist, kuigi mina nägin neid esimest korda.
Kui järgmine kord näen midagi kahtlast siis kas oleks võimalik et saan politseid teavitada anonüümselt? Kannan ka nüüd telefoni kaasas, sest kunagi ei tea mil seda vaja läheb, kahetsen sügavalt et midagi ette ei võtnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kuidas oleks võimalik teavitada politseid anonüümselt?

Kui sa tead, kes ta on, siis võta kontakti ja uuri kas ta asja ise politseisse ei andnud. Paku ennast tunnistajaks, sest nägid asja ju pealt. Olles ise ohver olnud ja tänaval võõrastel inimestel politseid kutsuda palunud – ei ole nad vastu tulnud. Ja ilma tunnistaja ütlusteta… minu sõna tema sõna vastu – nii olid politseiuurija sõnad minule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna ma tema perega suhteliselt läbi ei käi, kuid nägin teda linnas eile ning küsisin, siis ta ütles et pole mõttet politseisse minna ning väidetavalt teab kurikaelu ning ütles et nende inimeste vastu pole mõttet avaldust teha ning seal peidus siis \”sügavad juured\” kuigi ma ei tea mida see täpsemalt tähendab aga oletan, et omab selles ise kaasosalust.
Aga kindlasti, kui peaks taaskord midagi sellist juhtuma siis helistan politseisse

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui isik ei ole nõus abi saama politseilt vaid eelistab nurga taga kolki saada, siis sina ei saa seda olukorda muuta.
Kui tunned, et pead sekkuma, siis mitte anonüümselt, vaid annad tunnistuse politseis, et tänaval toimus kaklus, see häiris sinu turvatunnet tugevalt, et keegi niiviisi vägivallatseb avalikus kohas rikkudes avalikku korda ja sinu rahu ja turvalisust.
Too naine ilmselt ei esita süüdistust enda peksmise osas KarS 121 järgi, aga sinu avalduse alusel saab politsei alustada kas väärteo- või kriminaalmemetlust, olenevalt konkreetsest juhtumist ja sinu subjektiivsetest tajudest paljuski, KarS § 262 järgi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eelmisele:
Kuna tean kes ta on siis ei taha politseisse tunnistust andma minna, vaid eelistaksin anonüümseks jääda.
Kuna see naine vist ei ole avaldust esitanud siis mida loeb politseis minu avaldus?
Ei saa ju mainimata jätta et kuuldu põhjal vaieldi mingisuguste paberite üle siis ei jää ju muud üle kui uskuda et naine oli ise ka selles süüdi, et teda niimoodi koheldi, peale selle kuulsin sulaselget ähvardamist kui mindakse politseisse, vot seetõttu ei olegi avaldust esitanud sest pärast mine tea mis juhtub kui saadakse teada, et selle sama naise ja toimunu kohta on esitatud avaldus, peale selle on naisterahvas väga noores eas, ei soovi täpset vanust avaldada, aga ei taha ta elu nii noorelt rikkuda.

Please wait...
Postitas:
andero-

Eelkõnelejad, kes soovitavad kindlasti politseisse minna räägivad õiget juttu.
Omamoodi huvitav põhjendus avalduse esitamata jätmiseks – ei taha noore ohvri elu ära rikkuda. Noor inimene sai kehavigastusi, langes kehalise väärkohtlemise ohvriks, temale tekitati tervisekahjus ja ei ole välistatud teo kordumine samade isikute läbi. Ehk siis karistamatuse tunne aina suureneb. Kumb see lõppkokkuvõttes rohkem elu rikuks, kas politseis tunnistaja või kannatanuna ütluste andmine või pigem hirm vägivalla ohvriks langeda?

Teie ütluste põhjal on politseil võimalik alustada kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist. Teie rahu ja turvatunnet ning avalikku korda rikuti vägivallaga ja grupi poolt. Seega kindlasti tasuks Teil esitada omalt poolt avaldus ja lasta antud juhtumis menetlust alustada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tuleks jah politseisse pöörduda, aga asi on selles et ma ei taha seda tehes enda nime ega midagi muud anda.

Please wait...
Postitas:
andero-

Kahjuks peaksite seda tegema siiski enda nime alt kuna olete antud juhul nii tunnistaja kui kannatanu rollis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sel juhul jääb asi katki, aga kas oleks selline asi võimalik, et kui saadaksin kohaliku politsei e-mailile info, või uuritakse ka minu e-maili aadress välja ja saadakse teada kes selle saatis

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]sel juhul jääb asi katki, aga kas oleks selline asi võimalik, et kui saadaksin kohaliku politsei e-mailile info, või uuritakse ka minu e-maili aadress välja ja saadakse teada kes selle saatis[/tsitaat]
Avaldust ei saa anonüümselt esitada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Anonüümset vihjet, et X linna tänavatel reedeti kakeldakse ja laupäeviti urineeritakse bussipeatuses, ei saa ju avaldusena võtta. Sellist üldinfot polegi mõtet postitada ja politsei e-aadressi sellega spämmida.
Seda ei ole võimalik käsitleda avaldusena ja infonagi pole see erilist väärt.
See asi jääbki sinnapaika kus ta on sinu vihjetagi. Politsei ei hakka ei sinult ega tollelt naiselt tunnistust vägisi nõudma. Kui ikka ei soovi,siis ei soovi, elage edasi ja kannatage.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

pigem on \”sügavad juured\” tõlge, et see on mingi kurjategijate võrgustik, mitte kannatanu osalus. sellegipoolest – marss politseisse. sealtpoolt saab ka lähenemiskeelud jms peale panna. muidugi, kui hirm on täiesti halvav ja inimene absoluutselt keeldub avaldust tegemast, ise probleemi vähegi adekvaatselt ei näe, siis… oeh… oma süü ja sa ei saa mitte kuidagi aidata. ja siis pole mõtet põdeda ka. mul on sarnane \”kõrvaltnägija\” kogemus ja võib juhtuda, et meie põeme rohkem, kui kannatanud.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuna ma tema perega suhteliselt läbi ei käi, kuid nägin teda linnas eile ning küsisin, siis ta ütles et pole mõttet politseisse minna ning väidetavalt teab kurikaelu ning ütles et nende inimeste vastu pole mõttet avaldust teha ning seal peidus siis \”sügavad juured\” kuigi ma ei tea mida see täpsemalt tähendab aga oletan, et omab selles ise kaasosalust.[/tsitaat]

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Veebikonstaabel Kuidas oleks võimalik teavitada politseid anonüümselt?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.