Esileht Koolilaps Kuidas olete 16-aastasele leidnud suveks töö?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kuidas olete 16-aastasele leidnud suveks töö?

Postitas:

Ma saan aru, et paljudel tuttavad, aga kas ilm tutvusteta on võimalik koolilapsele töö saada. Tahaks oma lapsele nii väga suveks tööd. Kust leida?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas või?

Kas prismad, selverid, rimid, maksimad on kõik läbi käidud?

Äkki haiglates on vaja appi lisakäsi?

Ettekandjaks restosse?

Toidukulleriks?

Suvelaagritesse juhendajaks?

Lastehoid?

Ümbruskonna koertega jalutamine?

No ma ei tea, ise ma käisin malevas vanemate sunnil ehkki mulle peetide kõplamine ei meeldinud siis ega praegu.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et paljudel tuttavad, aga kas ilm tutvusteta on võimalik koolilapsele töö saada. Tahaks oma lapsele nii väga suveks tööd. Kust leida?

Eelmisel suvel just soovis mu 16-aastane tütar tööle minna. Kahjuks ei soovi firmaomanikud alla 18-aastaseid tööle võtta.

Kõik alla 18-aastased, kes tööl käisid, said töökoha tutvuste kaudu (kohvikus abitööline-nõudepesija, marjade müüja, Konsumis abitööline).

Üks põhjus alaealiste tööle mitte võtmiseks on, et neil puudub kohusetunne….

 

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ettevõtlik tütar, kes on endale ise kõik suvised tööd sebinud alates vist 13-aastasest saadik, mind on lihtsalt teavitatud, et sel aastal töötab seal ja oleme pidanud siis lepinguid sõlmima tööandjatega.  Pärnus on muidugi suviseid töölisi turismi tõttu ka rohkem vaja, seetõttu vast lihtsam.  Esimesel suvel oli söögikohas teenindaja – kuna tööandja ei adunud, et ta on ainult 13- aastane, siis sellest tööst siiski loobus – tööandja soovis, et ta hilisõhtuni tööd teeks  õ no ei ole normaalne seda 13-aastaselt nõuda. 14- ja 15-aastaselt oli lihtsas odavama otsa hotellis hommikusöögiteenindaja ( tal üks mõni aasta vanem sõbranna soovitas teda sellele kohale, olidki oma sõbrannade pundiga seal tööl). Kohusetundliku neiuna polnud probleemi tal suvel varakult ärgata ja tööle minna kella 7.30-ks .  Eelmine suvi tahtis paremat kohta ja kandideeris prestiižsesse 4-tärni hotelli hommikusöögiteenindajaks – kuna tal oli juba 2- aastane töökogemus selles vallas, siis ta ka sai selle koha 16-aastaselt – teda eelistati pärast proovipäeva teistele vanematele kandidaatidele.  Seal oli päris karm kord – kohal pidi olema kell 6.45, kui mõned korrad hilineksid, siis rohkem poleks vaja minna – etiketiõpetus, ranged reeglid riietusele, soengule jne.  Tüdruk sai hästi hakkama, juba kirjutati talle, et kas jätkab ka sel suvel – nii et oodatakse tagasi.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

16-aastane leiab endale ise töö.

+6
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

16-aastane leiab ise töö, kui ta on väga ettevõtlik. Minu kumbki laps ei olnud. Ühe sokutasin mina tööle kohvikusse ettekandjaks oma tutvuste kaudu, teise sokutas isa oma tutvuste kaudu lattu tööle.

Ma arvan, et väga paljudel on tavalised lapsed, mitte ülitublid ja üliettevõtlikud. Seega ikkagi, kasutage lapse isaga oma tutvusi! Juba seegi, kui laps suudab enamvähem öelda, mis laadi töö või mis valdkonnas talle meeldiks, on suur asi.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 16:19; 04.03 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 18a otsis eelmine aasta suveks ja ei leidnudki. Koroona pärast. Teenindus hoiab end koondades kuidagi püsti. Juurde ei võeta kedagi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ettevõtlik tütar, kes on endale ise kõik suvised tööd sebinud alates vist 13-aastasest saadik, mind on lihtsalt teavitatud, et sel aastal töötab seal ja oleme pidanud siis lepinguid sõlmima tööandjatega. Pärnus on muidugi suviseid töölisi turismi tõttu ka rohkem vaja, seetõttu vast lihtsam. Esimesel suvel oli söögikohas teenindaja – kuna tööandja ei adunud, et ta on ainult 13- aastane, siis sellest tööst siiski loobus – tööandja soovis, et ta hilisõhtuni tööd teeks õ no ei ole normaalne seda 13-aastaselt nõuda. 14- ja 15-aastaselt oli lihtsas odavama otsa hotellis hommikusöögiteenindaja ( tal üks mõni aasta vanem sõbranna soovitas teda sellele kohale, olidki oma sõbrannade pundiga seal tööl). Kohusetundliku neiuna polnud probleemi tal suvel varakult ärgata ja tööle minna kella 7.30-ks . Eelmine suvi tahtis paremat kohta ja kandideeris prestiižsesse 4-tärni hotelli hommikusöögiteenindajaks – kuna tal oli juba 2- aastane töökogemus selles vallas, siis ta ka sai selle koha 16-aastaselt – teda eelistati pärast proovipäeva teistele vanematele kandidaatidele. Seal oli päris karm kord – kohal pidi olema kell 6.45, kui mõned korrad hilineksid, siis rohkem poleks vaja minna – etiketiõpetus, ranged reeglid riietusele, soengule jne. Tüdruk sai hästi hakkama, juba kirjutati talle, et kas jätkab ka sel suvel – nii et oodatakse tagasi.

Kuidas alkoholi serveerimisega seal oli, kus punt 14-15 a töötas? On kliente, kes alustavad hommikut õlle või shampusega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 18a otsis eelmine aasta suveks ja ei leidnudki. Koroona pärast. Teenindus hoiab end koondades kuidagi püsti. Juurde ei võeta kedagi.

Poodi ikka oleks saanud. Sinna võetakse kõiki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Meil on 56 000 töötut. Noored sel hooajal tutvusteta tööle ei saa.</p>

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

16-aastane otsib ise. Kui ta oli 14 leidis ta ise esimese töö suveks. Kirjutas paljudesse firmadesse, helistas ka ja saigi. Ka 15-aastasena polnud probleemi ise leida, see oli eelmisel suvel. Usun et otsib endale ka sel aastal midagi. Elame Harjumaal. Töötas lastehoius ja ühes aiandis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

16-aastane võiks tõesti ise tööd otsida. Tööandjana oleks imelik lugeda ema kirja, et otsib lapsele tööd. Ise otsimine ja suhtlemine viitab ka küpsusele, mis on tööandjatele oluline.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 2 erinevat kogemust.

16-aastane poeg otsis endale ise töö, Tallinna vanalinna söögikohta, teenindajaks. Oli rahul, kuigi töö lõppes mõnikord kell 1 öösel. Samas pidime meie vanematena sekkuma, sest talle maksti vähem palka kui töölepingus kirjas  oli.

Tütar sai tutvuste kaudu (pereliikme) tööle haiglasse, oli samuti väga rahul, palk igati ok.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

16-aastane võiks tõesti ise tööd otsida. Tööandjana oleks imelik lugeda ema kirja, et otsib lapsele tööd. Ise otsimine ja suhtlemine viitab ka küpsusele, mis on tööandjatele oluline.

Loomulikult ei kirjuta ema tööandjale kirja, oma meili pealt. Küll aga võiks ema sokutada ette sobivaid tööpakkumisi, tuletada meelde kandideerimise tähtaegasid, aidata CV-d ja motivatsioonikirja kirjutada jne. Tööle kandideerimise avalduse, ema poolt ette sokutatud, meelde tuletatud ja üle kontrollitud, saadab laps ikka ise, oma meili pealt ja oma allkirjaga. Samuti, kui ema poejuhatajana töötav sõbranna ütleb, et ok, üks kaubapaigutaja võiks tõesti suvel ajutist tööd saada, siis laps saadab tädi Pillele ise oma kandideerimissoovi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 16:19; 04.03 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

15-aastaselt sai tartu töömaleva kaudu rimisse kaupa välja panema, kandideeris suve teiseks pooleks ka mujale, aga ei saanud (coopi toitu pakendama, kohalikku põllumajandusettevõttesse, kohvikusse teenindajaks).

16-aastaselt leidis FB tööampsu (?) kaudu kohviku ukse taha jäätisemüüja koha – lihstalt oli kuulutus, kes saab täna tulla ja ta kohe läks. Kuna teenindajatega oli kitsas siis oli kolmandal päeval juba samas kohvikus sees  teenindaja.

17-aastaselt kandideeris erinevatesse toidukohtadesse teenindajaks (saatis vist oma 15 cv-d välja). ühest kesklinna kõrtsist vastati ja läks. kui juba tööl oli, siis kutsuti teise kohta  ka veel (kuhu ta originaalis tegelikult tahtis minna) ja eelmise  suve koht kutsus ka veel teda tagasi.

praegu, 18-aastaselt, sai load ja läks kohe kooli kõrvalt toitu vedama (bolt).

tegemist on keskmisest ettevõtlikuma poisslapsega. minu osalus tööotsingutel piirdus cv ülevaatamisega,

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi alaealisena olid minu esimesed suvetööd mu vanemate töökohtades kuu aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

16-aastased leiaks tööd küll, aga probleem on selles, et paljud ei taha lihtsamaid töid teha ja 4 eurot tunnis peavad liiga väikseks tasuks. Pakkusin eelmisel aastal sisestamise tööd mitmele tuttavale teismelisele kes suveks tööd otsisid, aga rääkisin koheselt, et see on lihtne töö arvutis, selle eest rohkem kui 4 eurot tunnis ei saa, sest seda saab kodus teha ja ükskõik mis ajal, aga on oluline, nädala töö oleks nädala lõpus tehtud. Ei midagi kontimurdvat, arvuti taga sisestada maksimaalselt 4 tundi päevas. No üldse ei tahetud, et tunnihind on liiga madal, ei viitsi arvutis istuda ja muud juttu tuli. Panin siis tööportaali kuulutuse üles, et natuke lisatööd pakkuda ja ühe päevaga tuli nii palju soovijaid, et pidin kuulutuse kinni panema. Selliste ja sarnaste kogemuste tõttu paljud teismelisi ei tahagi tööle võtta, kahjuks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Koolilaps Kuidas olete 16-aastasele leidnud suveks töö?