Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas olete jõudnud oma lemmikparfüümini?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Kuidas olete jõudnud oma lemmikparfüümini?

Postitas:
Kägu

Olen 40-aastane ja siiamaaani ei ole mul seda päris oma lõhna. Enamasti ei kannagi midagi, sest selline tunne, et mitte ükski pole ikka see. Kuigi olen neid lõhnasid ikka palju kokku ostnud.

Samas tihti tunnen mõnel naisel nii head lõhna ja see sobib neile nii hästi.

Kuidas jõuda ka sinna, et mul oleks oma lõhn? Midagi mis saaks mulle omaks…

Soovitusi ei oota, aga kui kellelgi just on midagi head… midagi kerget, värsket, mitte liiga magusat. Nt Kenzo vesi on okei olnud, aga lihtsalt okei.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul on mitmeid lemmikuid, erinevaid. nii kergemaid kui tummisemaid, aga eks needki läbi aegade muutuvad. Kasutan lihtsalt seda, mis parasjagu poes nuusutades meeldima on hakanud. Hiljem olen mingeid lõhnu ka korduvalt ostnud, siis tellinu juba veebipoest. Enamasti uusi lõhnu avastan reisil. laevas või lennujaamas.

Mida olen tellinud mitu korda: D&G helesinine, hugo bossi deep red, trussardi delicate rose, cerrutti 1881, dior pure poison, CK One, elizabeth arden sunflowers, tommy hilfiger girl…

Ega kogu aeg ei saagi nagunii sama lõhna kanda. Näiteks Deep red on selline, mis sobib rohkem õhtusse või sügis-talviseks külmaks perioodiks. Kui on hästi külm ilm ja ühtul väljaminek, siis raudselt panen endale just seda peale ja mitte mingit CK One, mida ma kasutan eranditult ainult suvel ja vihmase ilmaga 😀 Päikseliseks suvepäevaks panen Trussardi delicate rose.

Ja nii edasi. Igaks elujuhtumiks on ikka oma eraldi lemmiklõhn, mitte nii, et mul on kapi peal üks lõhn ja siis seda kasutangi igas olukorras.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega muud varianti pole kui katsetades. Vähemalt mina ei tea teist usaldusväärset. Kui veab siis mõni kusagil reklaamitutest või siin teises teemas pakututest. Lisaks soovitan kui midagi meeldima hakkab vähemalt kolm korda ajavahemike tagant proovida. Kui ka kolmandal proovimisel endiselt meeldib siis alles mõtlen ostmisest. Test paberil ei anna iialgi õige tulemuseni, ainult nahal.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Reaalselt läksin Kaubamajja ja n-ö proovisin “sadat erinevat” lõhna. Üks meeldis, selle ostsin ja olen kasutanud juba 9 aastat. Olen ka teisi proovinud, kuid need jäävad alati seisma. Tõenäoliselt kui läheks nüüd sihilikult uuele ringile katsetama, leiaksin midagi tõeliselt uut ja meeldivat, võib-olla ka kallimat, kuid ma lihtsalt ei viitsi (: Teiste arvamuse järgi ei ole võimalik osta, ka siis, kui arvad, et see lõhn sulle nende juures meeldib.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esiteks peab lõhna proovima enda nahal, mitte teise nahal või paberi peal. Mina ei suuda 100 lõhna korraga proovida, viis-kuus on maksimum, edasi läheb lõhnataju sassi. Käi kasvõi ülepäeviti proovimas, kui “enda oma” leida tahad. Ja neid, mis meeldinud, proovi mitu korda.

Minu lemmiklõhn on kusjuures end of life, enam ei toodeta. Kui otsa saab, pean uue otsima. Õnneks ostsin suure pudeli, nii et peaks pikalt veel jaguma.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See võib kõlada veidralt,.aga mu lemmikuks sai lõhn, mille ema kinkis mulle umbes 25 aastat tagasi. Õnneks tehakse seda siiani või vähemalt eelmisel aastal Tartu Kaubamajas veel oli. Kenzo Le monde est beau. See on tõesti kõigekõige lemmikum mul siiani, ei magus ega värske, lihtsalt ….no minu oma täiesti.
Aga viimati sain nt Gucci Bamboo testri kuskilt ja kuigi algul tundus liiga värske ja kirbe, siis kui hajuma hakkas, oli meeldiv, täitsa hea meelega kasutan.
Sa soovitusi ei tahtnud, aga näe, ikka jagasin😊. Tegelikult on ju hea, kui on paar konkreetset nime, mida nuusutama minna. Ja usun, et seda esimest soovitust sa veel nuusutanud pole. See on Kenzo teistest lõhnadest, nii magusatest kui värsketest nii erinev, et tasub nuusutamist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu vaieldamatu lemmik on Hugo Bossi Ma Vie roosa lõhn. Minu arust jube hea ja ajatu. Just ostsin 3nda pudeli. Leidsin osta.st selle kuulutuse:
https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=125595450

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja. Aitäh soovituste eest, mõned neist mul isegi on ja meeldivad, aga kui kannan, siis tundub, et üldse ei sobi.. Et pole nagu see.

Ostmine ongi raske. Mitut lõhna ei proovi ja iga päev ju ei käi ka poes, kuigi see mõte on hea, et käia sihikindlalt.

Kaubamaja ilumaailm lööb lõhnadega ikka päris pahviks. Seal vist juba läbi jalutades jäävad lõhnad külge 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Luxtester.ee on hea koht, kus testreid osta saab, ei pea pudelit ostma ja pettuma. Lisaks panevad nad alati ühe testri kingituseks kaasa, nii saab uusi lõhnu proovida. Ise avastasin oma lõhna õnneks juba 20ndates eluaastates ja naudin seda siiani (40+ olen). Minu lõhn on selline ajatu metsalõhn, Chanel nr 19. Selles on nii värskust kui sügavust.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ka lihtsalt nuusutasin Kaubamajas ja Ideaalkosmeetikas erinevaid lõhnu. Hugo Bosse on olnud mitu, aga lemmikuks on jäänud The Scent.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa Viru keskuse Creme de la Creme’i poes oled käinud? Väga soovitan minna, sest sealsed müüjad jagavad teemat päris sügavuti ja selle asemel, et lihtsalt midagi su varasematele eelistustele tuginedes soovitada, võivad pakkuda esiti ootamatuna tunduvaid kombinatsioone, mis sinu jaoks ka päriselt töötavad. Olen seal kolm korda käinud ja kõigil kolmel korral lõhnaga välja astunud, seejuures on nad kõik olnud märkimisväärselt erinevad. Üht neist tajun tõepoolest ka “oma” lõhnana. Aga üksi poes ringi nuusutades poleks ma selleni ilmselt kunagi jõudnud.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühel ettekandjal oli väga mõnus lõhn peal, võtsin julguse kokku ja küsisin, mis see on. Kirjutasin lausa üles ja käisin hiljem poes nuusutamas. Selliseid eriti lihtsaid ja igavaid nelinurkseid pudeleid polnud ma varem suurt vaadanudki, aga Dolce&Gabbana No3 parfüümist sai niimoodi “minu lõhn”, mida vähemalt 15 aastat kasutanud olen (ja samamoodi on korduvalt küsitud, et mis lõhn see on).

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul täpselt sama probleem. Siinnimetatutest enamus läbi proovitud, mõni täitsa meeldib ka, aga ikka sellist wow faktorit ei ole päris. Mõni lõhn on muidugi täitsa vastumeelne, neid ei suuda kandagi, olen maha müünud, kui on kingitud või olen näiteks Ilumaailmas soovituse peale ostnud. Muidu on see soovitamine ju tore ja kindlasti teavad oma ala spetsialistid lõhnu, millest mina pole kuulnudki, aga täitsa palju olen ikkagi ostnud kokku lõhnasid, mida pärast ei saa üldse kanda, vastu hakkab. Mõni üksik soovitatu on ka sobinud, aga tavaliselt on nii, et hakkan lõhnu nuusutama, siis tuleb kohe konsultant appi, nuusutan siis neli või viis tükki läbi, siis hakkavad juba sassi minema ja võtan ühe, mis nendest kõige rohkem meeldis. Aga kui kasutama hakkan, siis tuleb välja, et üldse ei meeldi. Ma ka kadestan neid, kes selle “oma” on leidnud, mis neile väga-väga meeldib.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina teadsin et tahan jõulist lõhna, see sobib minu olemusega. Leidsin oma hoopis meeste lõhnade hulgast.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina valisin oma pidulikuma õhtuse parfüümi (Coco) teiste inimeste järgi. Kui mõni naine jättis mulle hea mulje ja meeldis mulle oma stiililt ja olekult, uurisin tema parfüümi välja. Siis tegin nende seast valiku – mis mulle enda peal parim tundus. Aastaid oli teine valik ühe imekauni ja targa naisteadlase järgi endale valitud Roma, aga jäi pärast liiga lihtsaks.

Päevaseid töölkäimise parfüüme vahetan, neid ostan lihtsalt tuju järgi, mis tollel päeval meeldib. Väga vaatan ka pakendit – ma ei usu, et mulle saaks eales meeldida mõni fuksia- või heleroosa pakendiga parfüüm. Üldiselt pakend annab aimu lõhna olemusest. Kui kirjelduses on valdavalt ja pikalt juttu lillelisusest ja õrnusest, siis jääb see minust maha. Ja maha jäävad ka kõik musisuukujulised või tissipaarikujulised pudelid või parfüümid, mille nimi on a la I love You või Love, love, love. Ka ei pane ma vabatahtlikult peale ka lõhnu, mille nö autor on mõni laulja, mõni tennisist või muuu higisportlane või traktorifirma. Ma ei suudaks ennast sundida kandma Justin Bieberi või Adidase või Ferrari parfüüme.

Viimased aastad peamiselt kasutan väljaspool õhtuseid pidusid seda, seda ja seda. Pooltel päevadel ei pane ma üldse parfüümi ja tugevalt lõhnastatuna ei kohta mind kunagi.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aastaid tagasi üks töökaaslane palus, et ma aitaks tal valida. Tal oli kaasas kaks pudelit, laevalt toodud, üks tütrele üllatuseks, üks endale ja ta ei suutnud välja mõelda, kumb lõhn talle endale rohkem sobiks. Arvasin, et ega minu nina ka hea variant pole, esiteks ei tunne ma ta tütart, teiseks meeldivad mulle väga vähesed lõhnad. Aga proovisin teda siiski aidata. Esimene lõhn oli mu meelest absoluutselt töökaaslase lõhn. Ma ei saanud aru, miks tal veel minu arvamust vaja läks. Selline magus ja rõõmus lõhn. Siis nuusutasin teist lõhna ja mul läksid vist jalad ka veidi nõrgaks – see lõhn oli nagu minu jaoks välja mõeldud. Kirjutasin nime üles ja juba järgmisel päeval sammusin kohalikku parfümeeriapoodi. Hinda nähes läksid mul jalad teistkordselt nõrgaks. Jätsin ostmata, plaanisin lasta kellelgi kuskilt laevalt tuua. Kolmandal päeval tuli töökaaslane mu unelmate lõhnaga ja ütles, et tütrele ei meeldinud, tahan ma ehk ära osta? Tahtsin küll!
10-11 aastat on mul nüüd olnud üks ja seesama lõhn. Bvlgari Omnia Crystalline. Vahepeal olen teisi ka katsetanud (et oleks rohkem valikut), aga need on mu peal alati nii võõralt mõjunud. Üks sõbranna lõhn meeldis mulle, lasi surtsu mulle ka – no lausa jube. Inimese enda nahalõhn annab vist poole juurde või võtab ära.
Kahju on ainult sellest, et pikaajaline kasutamine on selle lõhna muutnud mulle nii ainuomaseks, et ise ma seda enda juures enam intensiivselt ei tunnegi. Arvan, et sama mure on paljudel, sellepärast lõhnu üle doseeritaksegi. Peab lihtsalt teadma, et ühest pihustusest piisab. Kampsun nagis ja talvemantel riidekapis on mul küll hästilõhnavad, aga kui selga panen, siis jälle nagu ei tunnegi.
Tahaksin endale teist lemmiklõhna ka, aga ikka sama vana probleem – ei meeldi eriti midagi. Aastate tagant on ainult üks hea lõhn meeles, nina mäletab seda, nimi oli umbes nagu Americana. Meesteparfüüm. Peaks uurima, kas seda üldse toodetakse enam, kui jah, siis tuleks soetada. Kas just endale, aga mehele küll.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris pikalt on lemmik olnud Trussardi “Donna.” Vahepeal vahetan lõhna ja valin Gianfranco Ferre “In the mood for love” lõhna, viimasel ajal tahaks Juicy Couture “Viva La Juicy” lõhna soetada.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kunagi tudengina ostsin Armani Aqua di Gio. Seda olen kasutanud nüüd mitu pudelit. Kuna enam ei toodeta, ostnud EBayst. Teine nn signatuur on Kenzo L eau par Kenzo, see esimene variant. Kuna töö on inimestega, ei pane tugevaid lõhnu. Külma ilma ja talvise peoõhtu lõhn on Burberry Body parfüüm. Kapis teisigi ajutisi, need meeleolulõhnad. Kenzo le monde est beau, cerruti 1881, Trussardi delicate rose ja La Coste Woman. Suurem jagu nuusutades proovitud lõhnu on nahale pihustades ilged pläustid. No ei sobi mulle. Tänud käole, kes eespool üht Viru keskuse poodi soovitas. Lähen sinna.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ka otsinud. Lausa paar kuud käinud ülepäeva poes endale lõhna peale pihustamas aga miski ei ole nii meeldinud, et osta. Või ei, on küll – meestele mõeldud lõhnad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ka otsinud. Lausa paar kuud käinud ülepäeva poes endale lõhna peale pihustamas aga miski ei ole nii meeldinud, et osta. Või ei, on küll – meestele mõeldud lõhnad.

No ja miks sa siis ei ole nende meeste omade hulgast valinud kui nad sulle meeldivad ja tunned et sobivad?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lemmik lõhn on Salvador Dali Dalia. Kunagi laeva pealt ostsin, kuna päikeseprillid olid kingiks kaasas ja oli vaja nii lõhna kui prille. 🙂 Siis ei saanudki kohe aru, et see lõhn niiii hea on. Kahjuks laevalt pole enam leidnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ja miks sa siis ei ole nende meeste omade hulgast valinud kui nad sulle meeldivad ja tunned et sobivad?

just. ma kasutan ka aeg ajalt paari kergemat meestelõhna. väga mõnusad on.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasel ajal tundub, et Kaubamaja lõhnad on paljud kõik ühesugused.
Olen paljusid kasutanud, aga tüdinen ära peale 1 pudelit. Mis on aga jäänud, on suvel sooja ilmaga Un Jardin Sur le Nil. Mida palavam ilm, seda parem. Talveks on teised lõhnad, ja mõni on hea hoopis sügisel vihmase ilmaga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laeva peal on hea lõhnu rahulikult proovida ja selgitada, missuguseks need paari tunni pärast arenevad. Lemmiklõhna aga leidsin reisil olles ühte parfüümivabrikut külastades.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

viimasel ajal tahaks Juicy Couture “Viva La Juicy” lõhna soetada.

Mitte paha pärast, aga siis lõhnad nagu iga teine 14-aastane 🙂 tütre sõbrantsidel on pea kõikidel see.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Un Jardin Sur le Nil.

See on ka minu üks lemmiklõhnasid. Loetle neid teisi ka, huvitav oleks teada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

10-11 aastat on mul nüüd olnud üks ja seesama lõhn. Bvlgari Omnia Crystalline.

See on minu lõhn ka, juba 10+ aastat 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
ninakaspreili

Tundsin tänaval, läksin inimese juurde ja küsisin, millega tegu. See oli mees. Ei ole klassikaline meestelõhn, selline väga magus-mõrkjas ja tugev. Keegi pole arvanud, et tegu on meestelõhnaga. See kinnitab mu arvamust, et parfüüm tundub erinevana sõltuvalt sellest, kelle peal see on.

/ninakaspreili

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

45, ja ma ei arvagi, et üks ja ainus lõhn peaks olema. Kasutasin pikalt seda, aga üle viskas.
Siis oli miski periood sellega koostöö, aga ka hakkas ära tüütama.
Kellegi soovitusel sai see ostetud, aga polnud üldse minu teema. Õnneks unisex – mees sai omale.
Praegu on kapis see, aga see kuidagi lahja ja magus. Seega otsin edasi. EA perioodi on vist kõik naised elus üle elanud 😀 Kõige tõenäolisemalt saab järgmiseks parfüümiks jälle vana hea Karl.

Mulle sobivad väikesed pudelid, sest vahetan tihti lõhnu ja suur kogus tüütab ära.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milleks üldse parfüüm ja oma feromoonid kinni mätsida?

0
-4
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas olete jõudnud oma lemmikparfüümini?