Esileht Pereelu ja suhted Kuidas olete leidnud hea lapsehoidja?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kuidas olete leidnud hea lapsehoidja?

Postitas:

Meil on kaks last ja olen noorimaga veel kodune. Just nüüd, kui tekkis suur igatsus tööle tagasi minna, selgus, et ootan üllatusbeebit. Saame ka kolmega hakkama, nii et kavatsen selle lapse sünnitada, aga kuna kõik plaanid olid tehtud kahte last ja tööle tagasi minekut arvestades, tunnen, et vajame head lapsehoidjat juba üsna varsti pärast beebi sündi, et ma saaks sobivas mahus tööasjadega tegeleda.
Kust aga leida selline hea hoidja, kes oleks usaldusväärne, saaks hakkama beebide ja väikelastega, tahaks pikemaajalist töösuhet (ma ei taha, et hoidjad vahetuma hakkaks) ja oleks võimalikult paindlikutel kellaaegadel saadaval?
Oleksime valmis maksma motiveerivat tasu, peamine on leida sobiv inimene, aga kust ta leida? Ja kui palju on praegusel ajal lapsehoidja keskmine tunnitasu? Et maksta motiveerivalt, peame teadma keskmist 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 12:16; 12.02 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin kunagi selline lapsehoidja. Minu jaoks polnud oluline tunnitasu (sest eeldad vist väikese etteteatamisega valmisolekut?) vaid kui palju tuli kuupalk (mul on siiski kuu eelarve ja vana maksude maksmiseks sissetulekut). Ja see peaks üle kaaluma, et ma võtaks mõne vähem vastutusrikkama kellaajalise töö vastu. Muidugi võib sul ka vedada, et leiad koduse “odava” vanaema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm väikelast on ikka paras koormus. Mina hoian korraga ühte last, harva ka kahte- vanus aastast kuni kooliminekuni. Tasu soovin 10 eurot tunnis neto. Öised tunnid on 12-15 eurot, olenevalt kui keerulise lapsega on tegu ja kui lühike on etteteatamisaeg.
Mida selle raha eest saab? Läbitud loomulikult lapshoidja koolitus koos esmaabi õppega, olen õppinud ülikoolis pedagoogikat ja psühholoogiat, tegelen lapsega aktiivselt, saan hakkama ka erivajadustega lastega. Õpetan vastavalt lapse eale ja arengule rääkimist, söömist, potil käimist, riietumist jm. enesehooldustegevusi, loomulikult ka arendavad mängud/raamatud ja füüsiline aktiivsus. Valmistan tervislikku toitu ja hoian kinni režiimist, ekraaniaeg on minimaalne ja hariv (loomulikult vanemate loal ja heakskiidul). Mängin kitarri ja flööti.
Kuri ei ole kunagi, iialgi ei karista ega pahanda lapsega, kannatus on nagu elevandil.
Eeldan, et tööpäevad on vähemalt 5 tundi pikad, samas võin tulla ka tunniks ja väga lühikese etteteatamisega, aga siis on tasu 20-25 eurot.

Lapshoidja võib leida ka 3-4 euro eest tunnis- mõni noor või pensionär on sellise palgaga kindlasti rahul. Keskmine ilmselt jääbki sinna 3 ja 12 euro vahele.
Tööd pole pidanud juba tükk aga otsima, kõik põhineb soovitustel. Uuri oma tuttavate käest, lapshoidja teenust kasutavad tänapäeval vist enamik peresid, nii saad kõige usaldusväärsema ja asjalikuma lapsehoidja.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastanutele! Täpsustan, et korraga ei tuleks hoida kolme last, sest vanemad lapsed on lasteaiaealised, tööpäevadel on põhiliselt vaja hoida beebit ja kui vahel õhtuti, saaks ka vanaema appi kutsuda, nii et hoidja ei oleks üksi kolmega.
Viimasele: ega Sa lähiajal (või sügisel) lisaperesid ei otsi? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 12:16; 12.02 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks need vanemad lapsed lasteaias ei võiks käia?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kõik hoidjad saanud n.ö. tuttavate kaudu. Korra proovisin ajalehe kaudu kuulutades (seda siis ca 16 aastat tagasi) ja sealt küll midagi head ei tulnud. Head lapsehoidjad käivad n.ö. käest kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm väikelast on ikka paras koormus. Mina hoian korraga ühte last, harva ka kahte- vanus aastast kuni kooliminekuni. Tasu soovin 10 eurot tunnis neto. Öised tunnid on 12-15 eurot, olenevalt kui keerulise lapsega on tegu ja kui lühike on etteteatamisaeg.

Mida selle raha eest saab? Läbitud loomulikult lapshoidja koolitus koos esmaabi õppega, olen õppinud ülikoolis pedagoogikat ja psühholoogiat, tegelen lapsega aktiivselt, saan hakkama ka erivajadustega lastega. Õpetan vastavalt lapse eale ja arengule rääkimist, söömist, potil käimist, riietumist jm. enesehooldustegevusi, loomulikult ka arendavad mängud/raamatud ja füüsiline aktiivsus. Valmistan tervislikku toitu ja hoian kinni režiimist, ekraaniaeg on minimaalne ja hariv (loomulikult vanemate loal ja heakskiidul). Mängin kitarri ja flööti.

Kuri ei ole kunagi, iialgi ei karista ega pahanda lapsega, kannatus on nagu elevandil.

Eeldan, et tööpäevad on vähemalt 5 tundi pikad, samas võin tulla ka tunniks ja väga lühikese etteteatamisega, aga siis on tasu 20-25 eurot.

Lapshoidja võib leida ka 3-4 euro eest tunnis- mõni noor või pensionär on sellise palgaga kindlasti rahul. Keskmine ilmselt jääbki sinna 3 ja 12 euro vahele.

Tööd pole pidanud juba tükk aga otsima, kõik põhineb soovitustel. Uuri oma tuttavate käest, lapshoidja teenust kasutavad tänapäeval vist enamik peresid, nii saad kõige usaldusväärsema ja asjalikuma lapsehoidja.

Sa tahad öelda, et kui hoiad 1 last kõik tööpäevad, siis teenid lapsehoidja tööga 1600 neto kuus? NETO? Mulle natuke tundub, et sa siin ilustad ja üritad hinda tõsta. Selliste hindadega ei töötaks ammugi keegi enam lasteaedades õpetajana, kõik oleksid eralapsehoidjad 😀 Isegi erinevate erialade spetsialistid ei teeni sellist palka, ja ära tule rääkima,e t 1-2-3aastase lapse hoidmine on vastutusrikkam töö, ei ole, kui sa just ise mingit sigadust ei korralda – sa isegi ei pea nii väikseid lapsi õpetama,s uurema osa ajast on sel ihtsalt jälgimine, natuke teed süüa ja kõige raskem osa on ehk lapse lõunaunne saamine (ja siis on ka paar tundi pausi)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm väikelast on ikka paras koormus. Mina hoian korraga ühte last, harva ka kahte- vanus aastast kuni kooliminekuni. Tasu soovin 10 eurot tunnis neto. Öised tunnid on 12-15 eurot, olenevalt kui keerulise lapsega on tegu ja kui lühike on etteteatamisaeg.

Mida selle raha eest saab? Läbitud loomulikult lapshoidja koolitus koos esmaabi õppega, olen õppinud ülikoolis pedagoogikat ja psühholoogiat, tegelen lapsega aktiivselt, saan hakkama ka erivajadustega lastega. Õpetan vastavalt lapse eale ja arengule rääkimist, söömist, potil käimist, riietumist jm. enesehooldustegevusi, loomulikult ka arendavad mängud/raamatud ja füüsiline aktiivsus. Valmistan tervislikku toitu ja hoian kinni režiimist, ekraaniaeg on minimaalne ja hariv (loomulikult vanemate loal ja heakskiidul). Mängin kitarri ja flööti.

Kuri ei ole kunagi, iialgi ei karista ega pahanda lapsega, kannatus on nagu elevandil.

Eeldan, et tööpäevad on vähemalt 5 tundi pikad, samas võin tulla ka tunniks ja väga lühikese etteteatamisega, aga siis on tasu 20-25 eurot.

Lapshoidja võib leida ka 3-4 euro eest tunnis- mõni noor või pensionär on sellise palgaga kindlasti rahul. Keskmine ilmselt jääbki sinna 3 ja 12 euro vahele.

Tööd pole pidanud juba tükk aga otsima, kõik põhineb soovitustel. Uuri oma tuttavate käest, lapshoidja teenust kasutavad tänapäeval vist enamik peresid, nii saad kõige usaldusväärsema ja asjalikuma lapsehoidja.

Sa tahad öelda, et kui hoiad 1 last kõik tööpäevad, siis teenid lapsehoidja tööga 1600 neto kuus? NETO? Mulle natuke tundub, et sa siin ilustad ja üritad hinda tõsta. Selliste hindadega ei töötaks ammugi keegi enam lasteaedades õpetajana, kõik oleksid eralapsehoidjad ???? Isegi erinevate erialade spetsialistid ei teeni sellist palka, ja ära tule rääkima,e t 1-2-3aastase lapse hoidmine on vastutusrikkam töö, ei ole, kui sa just ise mingit sigadust ei korralda – sa isegi ei pea nii väikseid lapsi õpetama,s uurema osa ajast on sel ihtsalt jälgimine, natuke teed süüa ja kõige raskem osa on ehk lapse lõunaunne saamine (ja siis on ka paar tundi pausi)

lapsehoidja ei tööta täisajaga tavaliselt. selle hinnaga poleks siis jah mõtet endal tööle minna – iga päev on hoidjat vaja 9-10 tunniks – pikemaks kui vanemad ise tööl on, sest ka lõunapaus ja transport võtavad aega.

aga mina sellele inimesele, kes tuleb lühikese etteteatamisega hoidma kui ma näiteks ei saa nohus lapsega kodus olla, või toob lapse lasteaiast ja hoiab paar tundi kuni ise koju jõuan, maksan ka 10 tunnis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No on vahe ka, kas keegi vajab lapsehoidjat mõneks tunniks, et juuksurisse minna või teatrisse jns või vajab inimene lapsehoidjat täiskohaga, ja mitte ühe lapsega perre, kus kohustused tegelikult mõõtmata täpselt. Inimesed pole nagu veel aru saanud, et see ongi rikastele inimestele, sellise teenuse lubamine perele. See, kui palju keegi kuskil teenib, pole oluline. Isegi lapsehoidja ja hea lapsehoidja vahel ob suur vahe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, head lapsehoidjat ongi üliraske leida, peale kõige muu peab veel pere ja hoidja vahel keemia ka toimima ja mõlemapoolselt peab olema lugupidamine ning valmisolek paindlikkuseks, st kumbki pool ei topi nina ega kamanda teist.

Minu õde sai omale parima lapsehoidja näiteks selle läbi, et nägi teda naabri lapsi hoidmas, oli temast vaimustuses ja lihtsalt lõi ta naabritelt üle. Tema vabanduseks võib öelda, et naabritel ei olnud tõesti hoidjale piisavalt tööd pakkuda. Aga tülli nad omavahel ei läinud, mõlemad pered olid toredad ja hoidja oli lihtsalt hea diplomaat, kes korraldas algusest peale ülemineku valutult. Eelmise pere lapsed käisid veel aeg-ajalt uue pere lastega koos mängimas, kui hoidja seal oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea lapsehoidja leiab kui oled nõus maksma. Minu kui lapsehoidja kogemus: üle 3 euro maksta ei soovita.
Näide perest, kes tahtis jätta 2 ndl 3 last, üks 4, teine 12 ja kolmas 14 aastane. Nende arvates oli 100 eurot nädal ok tasu, sest elan ju nende kodus. Minu meelesr mitte, sest see kaks nädalat on mul kolm last vastutada ja mitte kodus, vaid kõikjal. Elan 24/7 nendega täis pereelu ja oma perest eemal. Ma ei tea mis sai afa ma loobusin. Vanemad töòtasid Soomes.ilmselt jäid lapsed omapead.
Kuna mul on vastav haridus, kogemused, teadmised, siis tegelen lastega mujal ja kodudesse lapsi hoidma ei lähe.
Lihtsalt ei taha enam. Lapsehoidja pole mingi alamliik. Nõudmised on, siis tuleb ka palka maksta ja kui palka ei taha maksta, siis neid 16-18 a hoidjaid küll leida.
Loodan, et ei teinud kellelegi liiga aga minu kogemused pole just parimad. Lisaks ei julgeta öelda, et kallis või ei soovi vms, selle asemel inimene kaob.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, see klient-perega koos elamine (live-in nanny) on veel eraldi teema. Ühest küljest võib hea sobivuse korral noorele vallalisele inimesele sobida, et üür/toit kaetud ja saab palka ka veel. Teisest küljest, siis piirid hägustuvad, oledki 24/7 tööl (aga palka saad ikka vaid ~8h eest) ning ülesanded kipuvad aja jooksul kasvama, nt algul vaid valvad lapsi, siis pesed nende pesu ja teed neile süüa, siis juba vihjatakse, et miks mitte kõigi pesu pesta ja kogu perele süüa teha jne. Ise ei tahaks kunagi “tööl elada”.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina otsisin 11-kuusele lapsele hoidjat. panin kodu lähedale teadetetahvlile kuulutuse üles. üks helistaja oli, täiesti imelise pensionäri saime endale lapsehoidjaks. nüüd juba 5. aastat käib lapsele lasteaiast puhkepäevi andmas. elab meist 400 meetri kaugusel. nii, et võib ka päris lihtsasti lapsehoidja leida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa tahad öelda, et kui hoiad 1 last kõik tööpäevad, siis teenid lapsehoidja tööga 1600 neto kuus? NETO? Mulle natuke tundub, et sa siin ilustad ja üritad hinda tõsta. Selliste hindadega ei töötaks ammugi keegi enam lasteaedades õpetajana, kõik oleksid eralapsehoidjad ???? Isegi erinevate erialade spetsialistid ei teeni sellist palka, ja ära tule rääkima,e t 1-2-3aastase lapse hoidmine on vastutusrikkam töö, ei ole, kui sa just ise mingit sigadust ei korralda – sa isegi ei pea nii väikseid lapsi õpetama,s uurema osa ajast on sel ihtsalt jälgimine, natuke teed süüa ja kõige raskem osa on ehk lapse lõunaunne saamine (ja siis on ka paar tundi pausi)

Olen sinuga täiesti nõus, et suhteliselt väikest hinda küsib. Ise küsiks sellise töö eest küll rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina otsisin tuttavate kaudu (meelega nägin vaeva tutvuste tekitamisega, sest varem ei tundnud vanemaid inimesi väga). Leidsin hoidjaks äsja pensionile jäänud vitaalse naise, kellel endal parasjagu lapselapsed kas juba suured ja väikeseid veel juurde tulemas polnud. Leppisin kokku kindla taksi, mis kehtis ükskõik kas viisin ühe või kolm last hoida. Samuti oli taks sama siis kui meil läks järgi tulemisega kauem või kui hoidja miskipärast ainult pool päeva hoida sai. Üldjuhul seda viimast palju ei juhtunud. Näiteks kui hoidja pidi ise kusagil ilma lasteta käima, organiseeris ta ise naabrinaise last hoidma. Mulle väga meeldis see kindel taks, sest see andis hoidmisaegadele palju paindlikust. Samuti oli ka hoidjal hea arvestada, et ta saab kindla summa, ükskõik milline graafik saab olema. Hoidmismudel oli nagu vanaemal – lapsed viisin hoidja koju, hoidja ei pidanud neid kuidagi eriliselt arendama, see oli minu töö. Hoidja kaasas lapsed enda ellu nagu päris vanaema ( meie päris vanaema elab kaugel ja käib veel tööl). Hoidja võttis lapsed kaasa kartulimaale, külla, arstile minnes, muidugu juhul kui kui lapsed puruhaiged polnud. Haige lapse panime pitsaamas õueriietesse ja soojas autos viisime ikka hoidja juurde. Päris oksendava ja väga raskelt haige lapsega jäin ise koju.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas olete leidnud hea lapsehoidja?