Esileht Koolilaps Kuidas oma last aidata?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kuidas oma last aidata?

Postitas:

Laps on 9aastane ja hüpekas. Mure selles, et kolisime uude kohta, lootes, et ehk nüüd lähevad asjad paremaks. Et laps muudab oma käitumist kuid kui täna lapse FB kontole läksin, kirjutasid kaks klassikaaslast talle sõimu tekste. Üks nendest lausa kirjutas, et kogu klass vihkab teda. Siin kohal ei ütle ma, et minu võsuke on süütu. Tean, et asi on tema käitumises kuid ma ei oska teda enam aidata ega suunata. Hinges on nii valus ja ma ei saagi selles kedagi teist süüdistada kui vaid iseennast! Mina räägin iga jumala päev talle kuidas tuleb koolis käituda, mis on õige ja mis on vale kuid üksi ma teda aidata ju ei saa kui tulevad sellised tekstid klassikaaslaste poolt. Mõtlen siin, et kas peaks õpetajaga rääkima ja üritama leida lahendus? Haiget teeb selline asi. Ei jaksa enam nutta. Kuidas saavad lapsed öelda teisele lapsele selliseid sõnu? Kuidas mu enda laps ei saa aru pühjusest miks teda vihatakse? Miks ta ei ürita muuta end, ometi on tal kõik olemas..Ei ole rikkad ega teda ära hellitanud.Psühholoogi juures oleme käinud kuid jätsime katki kuna polnud mitte mingisuguseid tulemusi. Ei tea enam mida teha või kuhu joosta..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 12:34; 06.02 00:29; 06.02 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on hüpekas? Hüpik? Diagnoosiga?

Meil oli 2 nädalat Paldiski mnt kliinikus sees. Pandi diagnoos, saab ravi. Peale seda kooli minnes on olnud kõik kenasti. Teised pidavat temaga nüüd hästi käituma. Eks ikka sellest, et ta ise parem teiste vastu. Mina kavatsen käia temaga graafikujärgselt arstide juures ( 1x kuus psühholoog, 6x aastas psühhiaater).
Ema võib ennast halliks rääkida, aga kui lapsel on häire, siis see jutt ei jõua kuhugi. Vast spetsialistide jutt mõjub paremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks katki jätsite?
Egas kohe mõjugi võtab aega mul ka hüpik ja veel muud probleemid , kuid lapse pärast ei tohi pooleli jätta .See hakkab mõjuma varem või hiljem .Soovitan ikka edasi käia ja küll siis hakkab ka lapsel paremuse poole minema ja miks on 9-aastasel fb konto minumeelest pole seda küll vaja veel see ainult minu arvamus .Kõike head:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su laps EI SUUDA oma käitumist diagnoosist ja vanusest tulenevalt nii lihtsalt muuta nagu sa ehk tahaksid. ATH lapsega on raske nii kaaslastel kui ka vanematel. Meil hakkasid asjad paremuse poole minema siis, kui laps hakkas v6tma psyhhiaatri poolt määratud ravimeid. Tema enda käitumine muutu tasakaalukamaks, mist6ttu jäid ka konfliktid kaaslastega vähemas ning minu ja tema omavaheline suhe paranes oluliselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 13:40; 06.02 06:56; 06.02 07:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti oleks kasu ka õpetajaga rääkimisest, kui ta veel ei tea lapse diagnoosist. Õpetaja saab klassile selgitada, et su poja käitumine ei ole tahtlikult halb.
Mu poja klassis on üks probleemne laps. Nad teavad, et ta võib ootamatult põhjusetult solvata või keset tundi midagi ootamatut karjuda vm. Nad võtavad seda kui paratamatust ega vihka teda seetõttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]signe23 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks katki jätsite?
Egas kohe mõjugi võtab aega mul ka hüpik ja veel muud probleemid , kuid lapse pärast ei tohi pooleli jätta .See hakkab mõjuma varem või hiljem .Soovitan ikka edasi käia ja küll siis hakkab ka lapsel paremuse poole minema ja miks on 9-aastasel fb konto minumeelest pole seda küll vaja veel see ainult minu arvamus .Kõike head:)[/tsitaat]
9-aastasel tõesti ei tohiks olla fb kontot, aga tegelikult pooltel on. Antud juhul on võibolla sellest isegi kasu, ema näeb nö mustvalgel teiste (või vähemalt osade) klassikaaslaste suhtumist, muidu võibolla elaks õndsas teadmatuses, et uues koolis läheb paremini.
Kas see kui laps ei tee fb kontot (ega ratesse või ma ei tea veel kuhu), muudab kuidagi tema läbisaamist klassikaaslastega paremaks? Jah, midagi halvasti öelda on siis võimalik vaid koolis, mitte interneti vahendusel peaaegu ööpäev läbi, aga sisuliselt see ju midagi ei muuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]elenna kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kindlasti oleks kasu ka õpetajaga rääkimisest, kui ta veel ei tea lapse diagnoosist. Õpetaja saab klassile selgitada, et su poja käitumine ei ole tahtlikult halb.
Mu poja klassis on üks probleemne laps. Nad teavad, et ta võib ootamatult põhjusetult solvata või keset tundi midagi ootamatut karjuda vm. Nad võtavad seda kui paratamatust ega vihka teda seetõttu.[/tsitaat]
Nagu siin varem korduval töeldud on – kui keegi hakkab keset tundi lambist solvama või karjuma, siis pole ta koht tavalises koolis. Kui mulle hakkaks õpetaja targutama, et keegi saatis mind p…i ilma põhjuseta seepärast, et see on paratamatu ja ma pean sellega naeratades leppima, siis mina annaksin omakorda viisakalt teada, et minu rusikas maandub tolle isiku lõual samamoodi põhjuseta ja õpetaja asi on selgitada, et minugi käitumine pole tahtlikult halb ja on paratamatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin talle FB konto, et ta saaks oma vanade klassikaaslastega suhelda, kes maha jäid kuna nagu mainisin, kolisime ära. Oma kontol käis ta vaid minu silme all ja mitte igapäev. Tema probleem on see, et ta kipub teisi kommenteerima ja kamandama

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 12:34; 06.02 00:29; 06.02 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]elenna kirjutas:[/small]

Nagu siin varem korduval töeldud on – kui keegi hakkab keset tundi lambist solvama või karjuma, siis pole ta koht tavalises koolis. Kui mulle hakkaks õpetaja targutama, et keegi saatis mind p…i ilma põhjuseta seepärast, et see on paratamatu ja ma pean sellega naeratades leppima, siis mina annaksin omakorda viisakalt teada, et minu rusikas maandub tolle isiku lõual samamoodi põhjuseta ja õpetaja asi on selgitada, et minugi käitumine pole tahtlikult halb ja on paratamatu.[/tsitaat]
Paraku kõigis Eestimaa paigu pole ATH lastele avatud eraldi koole ega klasse. Lisks selle häire symptome saab leevendada ravimitega. Kui asi väga hull, oleks iga vanema kohus oma lapele ravimit anda nagu seda tehakse loomulikuna siis, kui lapsel on kopsupõletik või mu haigus.

Samuti suudab iga 9 aastane, kellel pole mingit diagnoosi, m6ista, kui talle selgitada, miks klassikaaslane nii käitub ning tolerantsust ernevate häirete ja haiguste oas, mis inimestel on, oleks lausa kohustuslik koolis õpetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 13:40; 06.02 06:56; 06.02 07:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tegin talle FB konto, et ta saaks oma vanade klassikaaslastega suhelda, kes maha jäid kuna nagu mainisin, kolisime ära. Oma kontol käis ta vaid minu silme all ja mitte igapäev. Tema probleem on see, et ta kipub teisi kommenteerima ja kamandama[/tsitaat]
Enamasti see on yks sagedastest ATH ja/v6i aspergeri syndroomi symptomitest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 13:40; 06.02 06:56; 06.02 07:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa ütled et kipub teisi kamandama.
no kellele see meeldiks. nüüd saabki fb vahendusel kõigil, kel hing haige ja viha täis ta vastu, selle talle nüüd ära öelda. fb ei pea olema enam viisakas ja kamandaja on kaugel ja suure tõenäosusega enam temaga kokku ei puututa. seega saabki kõik ära öelda, mis hingele ehk jäänud.
nt psühholoogidel on teraapia meetod, kus istud ühel toolil ja saad öelda kõike, mis hingel teisel toolil \”istujale\”, sellele, kes su elu on kibedaks teinud.
nüüd on hea võimalus lastel öelda fb vahendusel mis neil öelda on.
mina näen asja nii. ma arvan, et hüperaktiivse ema ei näe asja selles valguses, sest tema kaisteb oma last. ja on pahane, et teised pole ta lapse suhtes heatahlikud ja viisakad. mina aga näen asja selles valguses, et kogu klass tunneb heameelt. on siin olnud varemgi teemasid, kus mõni laps kiusab klassis ja kamandab ja pärast kogu klass hingab kergendatult, et ta teise kooli läks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil õnneks vanas koolis sellist probleemi polnud klass teadis probleemist kuna õpetaja viis lapsed kohe kurssi kui diagnoosi saime ja ei olnud mingit norimist .Klass sai asjast aru kõik oleneb ka õpetajast kuidas ta seda lastele seletab.Nüüd oleme uues koolis ja ka kõik vanad sõbrad alles 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma tean oma lapse vigu ja süüd siis ma ei kaitse teda!! Ja ma räägin talle päevast päeva, et nii ei saa, see ei ole õige! Ja sõimajad ei ole mitte tema vanad sõbrad Eestis vaid just uues kohas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 12:34; 06.02 00:29; 06.02 21:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps Kuidas oma last aidata?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.