Esileht Pereelu ja suhted Kuidas on Eesti sünnitusmajades teenindus?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kuidas on Eesti sünnitusmajades teenindus?

Postitas:

Mõtlen siis, et milline näeb 1 päev välja seal?Kuidas õed jne. Ootan muljeid!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 21:18; 29.04 23:17; 29.04 23:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mõtlen siis, et milline näeb 1 päev välja seal?Kuidas õed jne. Ootan muljeid![/tsitaat]
Mis teenindust sa ootad seal? Kui teenindust tahad, mine hotelli, mitte sünnitusmajja!

0
0
Please wait...

Tegu on ju ikkagi haiglaga, mitte hotelli või spa-ga. Ja haiglas on omad reeglid, arstid- õed teevad oma tööd, tehakse protseduure, uuringuid, operatsioone , jagatakse ravimeid, jälgitakse.
Arvesta sellega, et osakonnas on paar õde, nii et 24h personaalset käehoidmist pole loota.

0
0
Please wait...

Minul sünnitusmajas kokku käidud 3 korda. Viimased 10 kuu tagused muljed sellised, et oleksin sattunud justkui mingisse peenesse spa-sse. Kõigepealt vastuvõtt, kiire paberite täitmine, sest olin iga hetk pudenemas. Ema ja lapse palat oli tasuta, mingi kampaania korras. Sünnitasin 30 min peale sünnitusmajja saabumist, minu päralt oli väga hakkaja ja asjalik ämmaemand. Sünnituspalat varustatud aktiivsünnituse vahenditega. Edasi õmblused, beebi imetlemine ja imetamine. Siis läksime kõik koos- mina, beebi, mees palatisse. Ämmaemand juhatas kohale, mina ratastoolis, lapsuke oma ratastega voodis.
Päeva jooksul külastasid meid mitmed spetsialistid- naistearst, lastearst, arst kes kontrollis beebi kuulmist. Kõik alates arstidest lõpetades sanitarideni koputsid enne sisenemist, naeratasid, soovisid õnne. Arstid olid väga põhjalikud ja küsisid lõpetuseks, kuigi teadsid, et mul 3. sünnitus, et kas on veel, muresid, küsimusi neile. Hommikul pakuti kohvi, söögid olid söödavad. Ühtegi paha sõna ei saa öelda. Tegu siis Pelgulinna sünnitusmajaga. Oh, lahe oli meenutada, praegu teeb pisipoiss juba esimesi samme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 22:02; 30.04 14:41;
Postitas:

[tsitaat]Minul sünnitusmajas kokku käidud 3 korda. Viimased 10 kuu tagused muljed sellised, et oleksin sattunud justkui mingisse peenesse spa-sse. Kõigepealt vastuvõtt, kiire paberite täitmine, sest olin iga hetk pudenemas. Ema ja lapse palat oli tasuta, mingi kampaania korras. Sünnitasin 30 min peale sünnitusmajja saabumist, minu päralt oli väga hakkaja ja asjalik ämmaemand. Sünnituspalat varustatud aktiivsünnituse vahenditega. Edasi õmblused, beebi imetlemine ja imetamine. Siis läksime kõik koos- mina, beebi, mees palatisse. Ämmaemand juhatas kohale, mina ratastoolis, lapsuke oma ratastega voodis.
Päeva jooksul külastasid meid mitmed spetsialistid- naistearst, lastearst, arst kes kontrollis beebi kuulmist. Kõik alates arstidest lõpetades sanitarideni koputsid enne sisenemist, naeratasid, soovisid õnne. Arstid olid väga põhjalikud ja küsisid lõpetuseks, kuigi teadsid, et mul 3. sünnitus, et kas on veel, muresid, küsimusi neile. Hommikul pakuti kohvi, söögid olid söödavad. Ühtegi paha sõna ei saa öelda. Tegu siis Pelgulinna sünnitusmajaga. Oh, lahe oli meenutada, praegu teeb pisipoiss juba esimesi samme.[/tsitaat]
Minu neljast lapsest 2 viimast seal sündinud ja sarnane kogemus sama haiglaga.
Teeninduse-jutt muidugi tundub ka mulle kummalise sõnastusega.

0
0
Please wait...
Postitas:

Teenindus on hea, lapse saad tasuta koju kaasa viia

0
0
Please wait...
Postitas:

Sa võiksid ka perse minna!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 21:18; 29.04 23:17; 29.04 23:20;
Postitas:

Jaa, minagi ülistan Pelgulinna Sünnitusmaja. Seal oli kõik ülivõrdes. Nagu sanatooriumis või mõnes tasulises erahaiglas. Siiani meenutan heldimusega 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:

Sellist kirjeldust ma soovisingi teada, et võrrelda teise maa sünnitushaiglaga aga suht sarnane on siingi ja need nähvajad kes arvavad et oodatakse mingit spa-d võivad edasi omaette olla!

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]xxx[/tsitaat]

No oled ikka oinas kyll. Mis nüüd valesti öeldi, mis rasedakest niivõrd ärritas, et sõimlema ajas?

0
0
Please wait...

1988 – Pelgulinn, suht nõme, aga aeg oli ka selline, ega ei osanud paremat tahtagi
1994 – Kesklinn, ok
2005 – Fertilitas, 5+
2007 – Fertilitas, viimase peal!

0
0
Please wait...
Postitas:

Sünnitaksin ainult Ferdis ja seda olen kahel korral juba ka teinud. Sattusin paaril korral tavahaiglasse ja sinna enam oma jalga ei tõsta. Püüan kõik muud toimetused ajada ära erahaiglates, kuna finants lubab ja ei kannata halba kohtlemist kui olen haige ja isegi halb olla.

0
0
Please wait...
Postitas:

2007 Pelgulinn – see vist pole sedasorti teeninduse taseme näitaja aga laps jäi napilt ellu, sest arstid keeldusid tegemast keisrilõiget enne, kui oli juba väga halvasti. Lastehaigla arsti sõnutsi oli teda ka pärast sündi valesti hooldatud. Laps oli 3 nädalat Lastehaiglas, neist 2 ndl reanimatsioonis, algul ei juletud isegi lootust anda… Pelgu arstid käisid keisrist taastumise ajal mulle igaüks mingit eraldi iba ajamas ja üks soovitas sellest juhtumist mitte kellelegi rääkida. Nujaa… Et kui kõik on normaalne, siis vist inimestel paremad kogemused.

2009 Kesklinn ja plaaniline keiser. Lõikus komplikatsioonidega, meeskond väga toetav ja abivalmis. Perepalatis väga palju rahvast ei käinud (oli ka nädalavahetus) aga paluti viisakalt ja sõbralikult kõigi küsimustega kohe pöörduda jmt. Kokkuvõtteks parem mulje :).

0
0
Please wait...
Postitas:

Järgmiseks küsib teemalgataja, et milline on Eesti lasteaedades ja koolides teenindus…

0
0
Please wait...
Postitas:

Mis siis nii valesti teemaalgataja küsimuses? Haiglad ise ju räägivad patsientidest kui klientidest tänapäeval ja palgal suisa teenindusjuhid. Arve saad ka ilusasti haiglast teenuse eest kaasa.

0
0
Please wait...
Postitas:

Hea artikkel koolide ja haiglate teenuste kohta 😉
http://arhiiv.koolielu.ee/pages.php/020409,11897

Hästi lihtsalt öeldes koosneb iga teenus sisust ja \”pakendist\” – kuidas teenust osutatakse.
Kurb on see, et klient oskab edukalt hinnata just seda \”pakendi\” osa, kuidas temaga käitutakse, kui uued ja ilusad on haiglaruumid, jne.

Teenuse sisulist kvaliteeti tihtilugu aga hinnata ei oska, kuigi tegelikult on see esmatähtis ..

0
0
Please wait...

Minu arust, aga ei tee nt viisakas olemine arsti kuidagi lollimaks, samuti ei võta see rohkem aega ning ei maksa midagi. Olen sellise arsti juures käinud, kes isegi terele ei vastanud ja mulle visiidi jooksul kordagi otsa ei vaadanud. Ikka väga võõristav oli selline objekt olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 22:02; 30.04 14:41;
Postitas:

Jah, aga kui valida, kas tark ja asjatundlik House-tüüpi arst, või rumal ja asjatundmatu, kuid ülimalt sõbralik ja teenindusvalmis arst, siis mina eelistan esimest.
Medsfäär pole siiski minu jaoks teenindus. Kui soovin head teenindust, siis lähen kallisse kaubamajja või 5-tärnihotelli. Kui soovin head arstiabi, siis lähen parima, st. targima, aga mitte meeldivaima arsti juurde.
Sünnitusmaja valisin samal põhimõttel – et absoluutselt igal ajahetkel olekskid juures kõige kompetentsemad sünnitusarstid ja lastearstid. Minu sünnituste ajal ei pakkunud Fertilitas neist kumbagi (ainult ämmakas oli garanteeritud), ja seepärast ei tulnud see variant kõne allagi. Minu poolest võib see \”teenindus\” olla sellinegi, kui 20 aastat tagasi, peaasi, et parim ja asjatundlikuim arstiabi iga pisimagi probleemi korral on tagatud nii sünnitajale kui lapsele. Oma mugavuse nimel ma kompromisse ei tee tervise arvel.
Samal põhimõttel valin kõik oma pere arstid, v.a. väikelaste hambaarstid.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Jah, aga kui valida, kas tark ja asjatundlik House-tüüpi arst, või rumal ja asjatundmatu, kuid ülimalt sõbralik ja teenindusvalmis arst, siis mina eelistan esimest.
Medsfäär pole siiski minu jaoks teenindus. Kui soovin head teenindust, siis lähen kallisse kaubamajja või 5-tärnihotelli. Kui soovin head arstiabi, siis lähen parima, st. targima, aga mitte meeldivaima arsti juurde.
Sünnitusmaja valisin samal põhimõttel – et absoluutselt igal ajahetkel olekskid juures kõige kompetentsemad sünnitusarstid ja lastearstid. Minu sünnituste ajal ei pakkunud Fertilitas neist kumbagi (ainult ämmakas oli garanteeritud), ja seepärast ei tulnud see variant kõne allagi. Minu poolest võib see \”teenindus\” olla sellinegi, kui 20 aastat tagasi, peaasi, et parim ja asjatundlikuim arstiabi iga pisimagi probleemi korral on tagatud nii sünnitajale kui lapsele. Oma mugavuse nimel ma kompromisse ei tee tervise arvel.
Samal põhimõttel valin kõik oma pere arstid, v.a. väikelaste hambaarstid. [/tsitaat] kõik inimesed ei võta sünnitust kui sügavalt meditsiinilist protseduuri, kuhu peab kaasatud olema ülivõimas meditsiiniline personal. Fertilitases on olemas pädev personal, vajalik aparatuur. see on väike mõnus haigla, kus arstidel on patsientide jaoks aega. mida muud ühel sünnitajal vaja ongi, kui tähelepanu, käehoidmist ja julgustamist. mina sünnitasin Fertis ja jäin väga rahule. sünnitus oli väikeste komplikatsioonidega, kuid poole tunniga olid anastesioloog ja naistearst kohal. kui beebiga on midagi väga pahasti, viiakse ta nagunii lastehaiglasse, sünnita millises haiglas tahad.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Jah, aga kui valida, kas tark ja asjatundlik House-tüüpi arst, või rumal ja asjatundmatu, kuid ülimalt sõbralik ja teenindusvalmis arst, siis mina eelistan esimest.
Samal põhimõttel valin kõik oma pere arstid, v.a. väikelaste hambaarstid. [/tsitaat]

House-tüüpi arsti läheb vaja väga erakorralise diagnostilise probleemi puhul. 99% juhtudest ei ole sellist probleemi. Nii et mina eelistan tavalist normaalset arsti, kes ei ole geenius, aga suudab patsiendiga inimese moodi suhelda ka.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Tegelikult on teenindus väga asjakohane sõna. Kõik, kes me puutume oma töös kokku klientidega oleme klienditeenindajad- poemüüa, bussijuht, autoabi andja , arst, ämmaemand jne ja seda ei tohiks tegelikult ära unustada, see on osa tööst ja mitte vähetähtis. Rõõm kuulda, et pelgulinnas sünnitada tore olen ise ka varsti sinna minemas :)[/tsitaat]

Väga õige, ainult, et minu teada on haiglates klientide asemel PATSIENDID.

0
0
Please wait...
Postitas:

Minul 3 kogemust
2005: Fertilitas. Väga pikk ja kurnav sünnitus.Super \”teenindus\”. Terve sünnituse olid olemas ning lõpus nn. väljutusperioodil ka reaalselt minu kõrval ämmaemand, naistearst, anestesioloog ja lastearst. Kõik kulges õnneks hästi ning oluliselt nende arstide abi õnneks vaja ei läinud (s.t. ei tulnud keisrit, vaakumit vmt ja ka lapsega oli kõik hästi).
2009: Põlva haigla ja nn. \”öko-sünnitus\” :). Loomulik ja soe õhkkond. Vann, muusika ja küünlavalgus. Interjöör oleks võinud tänapäevasem olla… Kerge kahtlus ja hirm tekkis, et kas peale ämmaemanda selles majas ka mõni arst eksisteerib. Kuna kõik kulges kiirelt, ladusalt ja hästi, siis loomulikult oli see väga hea kogemus. Ja raha ka ei pidanud maksma selle eest :). Aga kolmandat last ei julgenud sinna sünnitama sõita Tartust.
2011: Sünnitus Tartu uues Kliinikumis, ehk siis Eesti tipphaiglas, kus on tippspetsialistid ja tippaparatuur. Igaks juhuks olen broneerinud endale ka tasulise ämmaemanda. Teenindus on seetõttu hea, ämmaemand on kogu aeg kohal. Keskmiselt sünnib päevas vist 7-8 last ning \”tipparsti\” või õigemini üldse arsti kohtan ma alles ca. 4tundi peale sünnitust vist. Õnneks on kõik hästi ja pole vajagi seda arsti mulle… Laste esmane läbivaatus toimub suures ruumis, kus on korraga umbes 5-6 karjuvat last ning kõik käib hops ja hops ning ei usu mina, et arst midagi kuuldetoruga üldse kuuleb selles karjumise keskel. Läbivaatuss võtab aega umbes 15 minutit. Põlva haiglas ja Fertilitases toimus see minu palatis ning lastearst oli minu juures ligi tund ning kõik vaadati hoolsalt ja rahulikult üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 22:09; 02.05 14:07;
Postitas:

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Väga õige, ainult, et minu teada on haiglates klientide asemel PATSIENDID.[/tsitaat]

täpselt nii.
on patsiendid, kes lähevad haiglasse abi küsima, mitte kliendid, kes lähevad teenust ostma.
minu silmis on sel suur ja olemuslik erinevus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 11:47; 02.05 11:52;
Postitas:

[small]KristaT kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hea artikkel koolide ja haiglate teenuste kohta 😉
http://arhiiv.koolielu.ee/pages.php/020409,11897

Hästi lihtsalt öeldes koosneb iga teenus sisust ja \”pakendist\” – kuidas teenust osutatakse.
Kurb on see, et klient oskab edukalt hinnata just seda \”pakendi\” osa, kuidas temaga käitutakse, kui uued ja ilusad on haiglaruumid, jne.

Teenuse sisulist kvaliteeti tihtilugu aga hinnata ei oska, kuigi tegelikult on see esmatähtis ..
[/tsitaat]

just, just 😀
mulle meenus, et arstiabi kvaliteeti hinnates pidasid paljud patsiendid kõige olulisemaks kitsaskohaks parkimskohtade puudust…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 11:47; 02.05 11:52;
Postitas:

No aga mis mõttes…? Me ei saa arstiabi puhul rääkida ainult sisulisest kvaliteedist. Seda ka sünnituse puhul. Nõukogude ajal olid meil ju samamoodi ülikoolis rohkelt õppinud arstid ning haiglates nii korralik aparatuur nagu sel ajal võimalik oli. Nõuka-aja sünnituslugusid oleme ju kõik kuulnud, kus õed ja ämmaemandad karjuvad, sünnitaja pannakse ise lootevett vmt koristama, sünnitajaid oli tihti mitu tükki sünnitustoas sünnitamas ja pärast kõik sünnitanud 5-10 kaupa tubades, vastsündinud lapsed kuskil hoopis teisel korrusel heal juhul. See kõik on ju pigem teeninduse kvaliteet ja mulle isiklikult on see küll täpselt sama oluline kui arstiabi sisuline kvaliteet. Eriti sünnituse puhul, kus meeldiv suhtumine ja miks ka mitte sünnitustoa interjöör aitab oluliselt sünnitaja pingeid maandada ning seetõttu sünnitus ka ladusamalt kulgeb.

[tsitaat] [small]KristaT kirjutas:[/small]

just, just 😀
mulle meenus, et arstiabi kvaliteeti hinnates pidasid paljud patsiendid kõige olulisemaks kitsaskohaks parkimskohtade puudust…[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 22:09; 02.05 14:07;
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Pereelu ja suhted Kuidas on Eesti sünnitusmajades teenindus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.