Esileht Pereelu ja suhted Kuidas on elada lastega Nõmmel, Rahumäe kandis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Kuidas on elada lastega Nõmmel, Rahumäe kandis

Postitas:

Küsimus pealkirjas, kaalun uue elukoha soetamist Rahumäele Idkaare tänavale, aga ei tea seda kanti üldse. On seal lastele mingeid avalikke mänguplatse või mängib iga titt oma hoovis? Palju on kiidetud Rahumäe mängujaama, aga see on ju ikka majas sees ja mõeldud peamiselt puudega lastele? Üldse head soovitused-arvamused kuluksid selle piirkonna tundjatelt ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 23:03; 10.02 01:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmme on tore kant, palju rahulikke tänavaid jalutamiseks. Lähedale jäävad sulle ka avalikud mänguplatsid, sealt on hea uusi ja omavanuseid sõpru leida. Rahumäe mängujaam on väga tore koht. Seal ei käi ainult puudega lapsed, vaid ka päris tavalised lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga mõnus kant :)! Kui laste planeerimisega seoses uue kodu otsingutele asusime, siis otsisime-mõtlesime-vaatasime pikalt, et kuhu ja just siia me maandusimegi. Nagu öeldud, palju toredaid vaiksieid tänavaid, parke ja mänguplatse. Mänguplatsidel tekkisid juba 2-aastasele tuttavad-sõbrad, Rahumäe mängujaamas käime samuti lastega tihti, enamik seal käijaid tõesti täiesti tavalised lapsed ja veel pealegi tohutult toredad. Lähedal kool ja lasteaiad, Nõmme keskusesse ja turule väike jalutuskäik jne. Ühesõnaga meie oleme äärmiselt rahul :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 00:09; 11.02 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis küsimus üldse. Loomulikult on Nõmme Tallinna kõige normaalsem kant laste kasvatamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga vahvad vastused, aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 23:03; 10.02 01:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõesti nõmme kasvab südamesse. meie küll nö nõmme alguses st järve tondi piiril, aga ametlikult nõmmekad, aga siiski on ka meil palju parke käe ulatuses ja need mõnusad jalutuseks sobivad tänavad. nii lapsega kui koeraga, lausa luksus tundub. kuna eluolu on viinud sinna, et oleks vaja lisa kahte tuba, siis paraku näitavaad kinnisvaraportaalid, et isegi ühe lisa toa olemasolu mängiks peres suuremat rolli. kuigi olime valmis kolima perega kasvõi lasnamäele nõmmelt kui sobiv elamine leiduks, aga mina ei ole suuteline nõmmelt kusagile kolima isegi üks ühele vahetust hinna poolest st minu korter nõmmel suurema vastu lasnamäel. see eluolu ja RAHU siinkandis tundub minu jaoks meeletult oluline. absoluutselt kõik on käe ja jala ulatuses-ok vbla 10-15 minutit jalutada, aga liikumine ongi kasulik ja eriti poes käimisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus probleem on, et lasteaiad asuvad kaugel. Aga autoga liikudes ei ole see ka suur mure.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 15:45; 10.02 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat]No mis küsimus üldse. Loomulikult on Nõmme Tallinna kõige normaalsem kant laste kasvatamiseks.[/tsitaat]Noo, huvitav, mille poolest Pirita Nõmmest kehvem on? Minu meelest on Nõmmel palju rohkemad majad-aiad tiheda liiklusega tänavate ääres, Pirita elamud jäävad pigem eraldi vaiksetesse, läbisõiduvõimaluseta kõrvaltänavate äärsetesse soppidesse. Peale selle on Pirital ka meri. Aiad on rohelised ja valgusküllased, mitte mändidealused, kus miski ei kasva.

Mitte et mul Nõmme vastu midagi oleks, kena kant (mul oma vend elab ka perega seal), aga ma küll ei ütleks, et see konkurentsitult parim paik oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 15:54; 10.02 16:25; 10.02 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]
Noo, huvitav, mille poolest Pirita Nõmmest kehvem on? Minu meelest on Nõmmel palju rohkemad majad-aiad tiheda liiklusega tänavate ääres, Pirita elamud jäävad pigem eraldi vaiksetesse, läbisõiduvõimaluseta kõrvaltänavate äärsetesse soppidesse. Peale selle on Pirital ka meri. Aiad on rohelised ja valgusküllased, mitte mändidealused, kus miski ei kasva.

Mitte et mul Nõmme vastu midagi oleks, kena kant (mul oma vend elab ka perega seal), aga ma küll ei ütleks, et see konkurentsitult parim paik oleks.[/tsitaat]
Ja siis mõtlesid, et paned karistuseks mulle miinused, eks? Foorum on oma mõtete avaldamiseks ja minu mõtted on just sellised. Minu jaoks on konkurentsitult parem, mulle ei meeldi näiteks Pirita olemine Viimsi eesaiaks, rida uusrajoone seal jms. Suviti ronivad ka kõik rannalised sinna, pargivad mereäärsed tänavad täis jne. Venelasi ka rohkem, rohkem uusi elanikke, rohkem läbirändajaid. Nõmme on ka olnud aastakümneid Tallinna kõige turvalisem rajoon. Kooli võib ka lapse rahuliku südamega iseseisvalt saata. vaikseid soppe on ühtviisi ka Nõmmel, suuri teid ka Pirital (ringrada, merivälja tee), lisaks uued kortermajade rajoonid. Lastemänguväljakud, oma kena keskus turuhoonega, uus polikliinik, uued lasteaiad jne. Mulle lihtsalt meeldib Nõmme rohkem, pole ju väitnud, et teistes kohtades üldse elada ei kõlba. Kui aga lähtuda teemapüstitusest – siis päris kindlasti on Nõmme tore paik laste kasvatamiseks ja ei leia, et miski seda välistama peaks. Minu meelest parim koht Tallinnas.
NB! Mulle meeldivad männid. Talvel on puude otsas ilusad lumemütsakad, ei ole raagus aiad tuulisel mereäärsel alal. Aiad ka suuremad, kui Pirtal. Kartuleid tõepoolest pole mõistlik seal kasvatada, aga viljapuud-põõsad ja lilled kasvavad ilusti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja siis mõtlesid, et paned karistuseks mulle miinused, eks? Foorum on oma mõtete avaldamiseks ja minu mõtted on just sellised. Minu jaoks on konkurentsitult parem, mulle ei meeldi näiteks Pirita olemine Viimsi eesaiaks, rida uusrajoone seal jms. Suviti ronivad ka kõik rannalised sinna, pargivad mereäärsed tänavad täis jne. Venelasi ka rohkem, rohkem uusi elanikke, rohkem läbirändajaid. Nõmme on ka olnud aastakümneid Tallinna kõige turvalisem rajoon. Lastemänguväljakud, oma kena keskus turuhoonega, uus polikliinik, uued lasteaiad jne. Mulle lihtsalt meeldib Nõmme rohkem, pole ju väitnud, et teistes kohtades üldse elada ei kõlba. Kui aga lähtuda teemapüstitusest – siis päris kindlasti on Nõmme tore paik laste kasvatamiseks ja ei leia, et miski seda välistama peaks.[/tsitaat]\”Minu arust tore\” ja \”loomulikult parim\” on siiski kaks eri asja. Sinu postitus näitab aga seda, et Piritast ja Pirita keskkonnast ei tea Sa suurt midagi. Pirita ei piirdu üksnes Merivälja tee ja paari lähema paralleeltänavaga, kus tõesti on rohkem masse, närvilisust jne. Meie pere on elanud Pirital (täpsemalt Mähel) alates 1950-ndatest. Tänaval on 12 maja, kõigis elavad eestlased, püsielanikud (näiteks minu elu 30 aasta jooksul on küll põlvkond vahetunud, aga tõesti uutele inimestele on müüdud vaid üks maja), lähikonnas on kõik kõigi tuttavad. Teisest küljest ma ei saa muidugi aru, miks \”uus elanik\” peaks kohe automaatselt midagi hirmus halba olema, eriti veel teema autori jaoks, kes hoopis ise kavatseb uueks elanikuks minna. Rannalistega pole meil asja, sest rand jääb 15-minutilise jalutuskäigu kaugusele ja rannalised meie kanti ei satu.

Juba elanike arvu poolest on minu arvates Nõmme palju suurem, rahvarohkem, närvilisem ja anonüümsem (võib muidugi olla, et mina ei tunne jällegi paljude Nõmme sisesoppide hingeelu).

Ma ei tea, mida see \”Viimsi eesaed\” Sinu meelest peaks tähendama või kuidas meie elu mõjutama. Mind häiriks pigem see, kui kogu suurelt linnadevaheliselt maanteelt tulev transiitliiklus läbi meie linnaosa kulgeks. Tõesti on mõned uuselamurajoonid, aga kui just päris nende külje all ei ela, tõuseb neist püsielaniku jaoks üksnes tulu, mitte kahju: bussid käivad nüüd tihedamini kui vanasti, Randvere tee äärde on välja ehitatud korralikud kõnniteed ja tänavavalgustus jne.

Vot ma ei kujuta küll ette, mille alusel Sa väidad, et Nõmme kõige muuga võrreldes nii üüratult turvaline on, aga ma võin ausalt öelda, et kõigi Pirital elatud 30 aasta jooksul tean ma täpselt ÜHTE lugu, kus meie tänaval ühelt naabrilt oli jalgratas õue pealt minema sõidutatud. Üldiselt kipuvad siin ikkagi uksed lahti jääma, asjad lahtiselt hoovides vedelema ja ei juhtu nendega absoluutselt mitte midagi. Ei oska veel turvalisemat keskkonda küll kujutleda ega tahta.

Keskus ning vajalikud asutused on Pirital samuti täitsa olemas (tõesti, miinuseks on pikad lasteaiajärjekorrad, selle vastu ei saa vaielda, aga kas Nõmmel siis järjekordi pole?).

Ma ei taha üldse öelda, et Nõmmel poleks hea elada, aga \”loomulikult parim\” on samuti ilmselgelt ülepaisutatud hinnang. Vähemasti peaks sellega kaasnema märkus, et tegu on arvaja ülimalt subjektiivse hinnanguga, millel pole sõnaga loomulikult objektiivses mõttes kuigi selget pistmist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 15:54; 10.02 16:25; 10.02 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pirita on ju ilus kant. Aga mina eelistan Nõmmet, sest asub kesklinnale lähemal ning on olemas rongiühendus. Rahumäelt on 12 min rongiga kesklinna 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 15:45; 10.02 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pirita on ju ilus kant. Aga mina eelistan Nõmmet, sest asub kesklinnale lähemal ning on olemas rongiühendus. Rahumäelt on 12 min rongiga kesklinna :)[/tsitaat]See on hoopis teine jutt. 🙂 Ja ronge armastan ma ise ka.

Samas ei saa ikkagi jätta parandamata, et ükskõik, kas vaadata kaardilt või võrrelda linnaliinibusside sõiduaegu sõiduplaanidest, asub Pirita tegelikult kesklinnale lähemal kui Nõmme (v.a võib-olla juhul, kui võrdleme Nõmme kesklinnapooleimat nurka Pirita linnaosa kaugeima nurgaga). Näiteks nr 8 bussil kulub Pirita peatusest Viru keskusse sõitmiseks plaani järgi 15 minutit, nr 36 bussil kulub aga Nõmme keskusest Viru juurde sõitmiseks 22 minutit. 🙂

Aga selge see, et igaüks isiklikult näeb eeliseid ikka selles paigas, mis talle endale südame külge on kasvanud. 😀

Vabandust, ma juhtisin jutu vist kogemata algsest teemast väga kõrvale, püüan seda rohkem mitte teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 15:54; 10.02 16:25; 10.02 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Halloo, teemaalgaja küsis konkreetselt Nõmme kohta ja jutt on mingi Pirita ja Nõmme vaheline kemplemine.

Meie kolisime Nõmmele 2010 aastal ning samuti sellepärast, et laps oli sündimas. Siiani olen väga rahul. Parke ja mänguväljakuid jagub küllaga. 🙂 Paar korda oleme käinud ka Rahumäe mängujaamas, kus on lapsi igas vanuses – väga tore koht!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vat minu meelest on ka Nõmme parim kant kus lastega elada. Ja et ei tekiks uuesti mingit vaidlust siis rõhk on sõnapaaril minu meelest! See on minu isiklik eelistus ja võib olla ka seepärast et juba minu vaarisa elas Nõmmel, minu vanavanemad on siin elanud ja nüüd on ringiga tagasi mu vanemad ja ka meie pere.
Kõik see von Glehni pärand ja vanad villad/suvemajad, männid, oma armas turg, kultuurimaja, sõõrikukohvik, väikesed tänavad kus jalutada jne. Minu meelest on ta lisaks Kadriorule linnaosa kus on kõige enam säilinud nö esimese vabariigiaegset hõngu. Kui see kõik meeldib siis Nõmme meeldibki:). Mänguväljakuid jagub siin küll ja lapsi on ka neil mängimas. Lisaks väikestele parkidele siis see suur Glehni park, kus suvel jooksu/käimisrajad ja talvel suusarajad.
Probleeme on lasteaiakohtadega (aga kus neid poleks?) ning niipalju kui ma lugenud olen on veel pingelisem hiljem koolikohtadega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise sündinud, kasvanud, koolis käinud ning ka pärast kooli kuni 30. elaaastani elanud Nõmmel. Küll kahes erinevas kohas, aga mõlemad ikkagi Nõmmel. Ning minu meelest EI ole Nõmme parim paik elamiseks. Ütlene nii, et Nõmme on tegelikult suur ja lai- seega sõltub ikka konkreetsest asukohast, tänavast ja lähematest naabritest.

Mina elasin pea kilomeetri kaugusel lähimast bussipeatusest. Busside intervallid on suht suured ning mäletan siiani kuidas linna trennidesse loksumine ja tagasi tulek võtsid vähemalt 45 minutit + kilomeetrine jalutuskäik bussi pealt koju. Kui õhtune trenn oli hiljem, siis vantsisin seda maad 4X päevas läbi- 2 korda bussi peale ning 2 korda koju. No ei ole väikese lapsena mõnus 4 km päevas käia! Kõnniteed on kitsad ning paljudes kohtades liivased (loe: märjemal perioodil sopased või lausa loikudes) ning kuiva jalaga ning autodest märjaks mitte pritsituna bussipeatusesse jõudmine oli juba saavutus iseenesest:) Kodumaja kõrvalt algas mets. Igaõhtune koolist kojutulek ning hilisem trennidest ning töölt naasmine kulges mööda metsa äärt mida ma tõeliselt kartsin. Suusa- ja jooksurajad algasid maja kõrvalt ning lumine männimets paistis köögiaknast. Tuttavatele paistis minu elukoht muidugi imeilusa unelmata paigana:)
Ühesõnaga, olen hetkel maja otsingutel ning huvitaval kombel Nõmme täiesti välistnud:)

Hetkel elan korteris kesklinna lähedal ning lausa naudin oma kahe lapsega ümbritsevat keskkonda- kõik on käe-jala ulatuses. Võib-olla mängib ka olulist rolli see, et suvekuudel elame suvekodus ning linnakärast eemal, aga sügisest kevadeni mulle tõesti meeldib elada linnale lähemal kui Nõmme seda on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]
\”Minu arust tore\” ja \”loomulikult parim\” on siiski kaks eri asja. Sinu postitus näitab aga seda, et Piritast ja Pirita keskkonnast ei tea Sa suurt midagi. Pirita ei piirdu üksnes Merivälja tee ja paari lähema paralleeltänavaga, kus tõesti on rohkem masse, närvilisust jne. Meie pere on elanud Pirital (täpsemalt Mähel) alates 1950-ndatest. Tänaval on 12 maja, kõigis elavad eestlased, püsielanikud (näiteks minu elu 30 aasta jooksul on küll põlvkond vahetunud, aga tõesti uutele inimestele on müüdud vaid üks maja), lähikonnas on kõik kõigi tuttavad. Teisest küljest ma ei saa muidugi aru, miks \”uus elanik\” peaks kohe automaatselt midagi hirmus halba olema, eriti veel teema autori jaoks, kes hoopis ise kavatseb uueks elanikuks minna. Rannalistega pole meil asja, sest rand jääb 15-minutilise jalutuskäigu kaugusele ja rannalised meie kanti ei satu.

Juba elanike arvu poolest on minu arvates Nõmme palju suurem, rahvarohkem, närvilisem ja anonüümsem (võib muidugi olla, et mina ei tunne jällegi paljude Nõmme sisesoppide hingeelu).

Ma ei tea, mida see \”Viimsi eesaed\” Sinu meelest peaks tähendama või kuidas meie elu mõjutama. Mind häiriks pigem see, kui kogu suurelt linnadevaheliselt maanteelt tulev transiitliiklus läbi meie linnaosa kulgeks. Tõesti on mõned uuselamurajoonid, aga kui just päris nende külje all ei ela, tõuseb neist püsielaniku jaoks üksnes tulu, mitte kahju: bussid käivad nüüd tihedamini kui vanasti, Randvere tee äärde on välja ehitatud korralikud kõnniteed ja tänavavalgustus jne.

Vot ma ei kujuta küll ette, mille alusel Sa väidad, et Nõmme kõige muuga võrreldes nii üüratult turvaline on, aga ma võin ausalt öelda, et kõigi Pirital elatud 30 aasta jooksul tean ma täpselt ÜHTE lugu, kus meie tänaval ühelt naabrilt oli jalgratas õue pealt minema sõidutatud. Üldiselt kipuvad siin ikkagi uksed lahti jääma, asjad lahtiselt hoovides vedelema ja ei juhtu nendega absoluutselt mitte midagi. Ei oska veel turvalisemat keskkonda küll kujutleda ega tahta.

Keskus ning vajalikud asutused on Pirital samuti täitsa olemas (tõesti, miinuseks on pikad lasteaiajärjekorrad, selle vastu ei saa vaielda, aga kas Nõmmel siis järjekordi pole?).

Ma ei taha üldse öelda, et Nõmmel poleks hea elada, aga \”loomulikult parim\” on samuti ilmselgelt ülepaisutatud hinnang. Vähemasti peaks sellega kaasnema märkus, et tegu on arvaja ülimalt subjektiivse hinnanguga, millel pole sõnaga loomulikult objektiivses mõttes kuigi selget pistmist.[/tsitaat]
Ära nüüd mine isiklikuks. See, et keegi uhkusega ütleb, et tema kodukant on tema meelest parim, on ju täiesti normaalne. Miks sa nii leili lähed? Ega keegi ei sunni ju sind ära kolima. Eks Pirital on oma eelised, aga teemaalgataja ju küsis konkreetselt Nõmme kohta. Ja vastus oli ajendatud puhtast kodaniku-uhkusest oma linnajao üle.
Nõmme on valitud statistika järgi aastaid turvalisimaks piirkonnaks. Oleks imelik, kui nõmmekas hoopis Piritat kiitma hakkaks, mida ta ei tunnegi.
\”Võrreldes teiste Tallinna linnaosadega on Nõmme endiselt turvalisim piirkond…\” http://www.tallinn.ee/est/uudised?id=24927

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen ise sündinud, kasvanud, koolis käinud ning ka pärast kooli kuni 30. elaaastani elanud Nõmmel. Küll kahes erinevas kohas, aga mõlemad ikkagi Nõmmel. Ning minu meelest EI ole Nõmme parim paik elamiseks. Ütlene nii, et Nõmme on tegelikult suur ja lai- seega sõltub ikka konkreetsest asukohast, tänavast ja lähematest naabritest.

Mina elasin pea kilomeetri kaugusel lähimast bussipeatusest. Busside intervallid on suht suured ning mäletan siiani kuidas linna trennidesse loksumine ja tagasi tulek võtsid vähemalt 45 minutit + kilomeetrine jalutuskäik bussi pealt koju. Kui õhtune trenn oli hiljem, siis vantsisin seda maad 4X päevas läbi- 2 korda bussi peale ning 2 korda koju. No ei ole väikese lapsena mõnus 4 km päevas käia! Kõnniteed on kitsad ning paljudes kohtades liivased (loe: märjemal perioodil sopased või lausa loikudes) ning kuiva jalaga ning autodest märjaks mitte pritsituna bussipeatusesse jõudmine oli juba saavutus iseenesest:) Kodumaja kõrvalt algas mets. Igaõhtune koolist kojutulek ning hilisem trennidest ning töölt naasmine kulges mööda metsa äärt mida ma tõeliselt kartsin. Suusa- ja jooksurajad algasid maja kõrvalt ning lumine männimets paistis köögiaknast. Tuttavatele paistis minu elukoht muidugi imeilusa unelmata paigana:)
Ühesõnaga, olen hetkel maja otsingutel ning huvitaval kombel Nõmme täiesti välistnud:)

Hetkel elan korteris kesklinna lähedal ning lausa naudin oma kahe lapsega ümbritsevat keskkonda- kõik on käe-jala ulatuses. Võib-olla mängib ka olulist rolli see, et suvekuudel elame suvekodus ning linnakärast eemal, aga sügisest kevadeni mulle tõesti meeldib elada linnale lähemal kui Nõmme seda on.[/tsitaat]

Noh, mingi 30-aasta tagust nõukaaega meenutades pole nüüd küll mõtet selle aja poriseid tänavaid tänapäeva üle kanda. Tundub, et sulle lihtsalt ei meeldigi eramurajoonid ja mets, mis see Nõmme siia üldse puutub. Sulle isiklikult meeldib korter ja suvekodu. Samas nii mitmegi inimese meelest on lastele parim kasvukeskkond siiski oma majas, oma aiaga – mitte kuskil saastunud õhuga ja liiklust täis linnapildis. Ise olen ka Nõmmele sündinud ja mulle meeldib siin selle suurus, ajalugu, omaette linnastaatus, mis tal oli ja mida on jätkuvalt üritatud taastada; oma keskus, see mitmekülgsus – on nii metsa, metsikut loodust, terviseradu, suusatamis-, ujumis- ja sportsimisvõimalused jne. Suvel on mere kaugus miinuseks, siis läheb palavatel ilmadel kohutavalt kuumaks (siis Männikule ujuma), aga talvel on turvaliste mändide all elamine plussiks, Nõmme pole tuultele nii avatud. See, kui kiiresti Viru keskuseese jõuda, mind küll ei huvita – kui tööasjus sinna ei sattu, siis käiks vist paar korda aastas vaid. ise elan Vabaduse pst tsoonis ja siit läheb ekspress linna 15 minutiga (no Vabaduse väljakule).
Idakaare tänav on praktiliselt Nõmme keskuses, see on nagu väikeses aedlinnas elamine. Rongiga saab lihtsalt kesklinna või siis 36-ga, Mustamäe lastehaigla on ka oma heade spetsialistidega lähedal (nr 23 bussiga; Nõmme keskuses pea kõik pangad olemas, tore uus turg, just renoveeritud perearstikeskus jms.
Nii et mina küll soovitan soojalt Nõmmet ja tervitan uut peret, kes siia otsustab kolida 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka tervitan uusi Nõmmekaid :)! On tõesti üks äärmiselt mõnus paik elamiseks, sellest saab muide isegi mu 5-aastane laps aru! Elame Nõmme Kultuurimaja lähedal – keset rohelust, ometi kõik vajalik lähedal. Paar minutit uisuplatsile, kelgumäele,kevadel rattaga sõitma, niisama mööda Nõmme tänavaid ringi uitama. Kui Idakaare tänavale kolid, ära jää ainult \”oma kanti\” kükitama, mine uuri ilusaid vanaaegseid maju ja parke ka teiselpool raudteed. Nõmme jaama juurest üle raudtee, Mai tänavat pidi otse lõpuni välja ja siis keera kas paremale või vasakule, kuidas soovid. Avastamist küllaga!
PS kui vanade lastega sa siia maailma mõnusaimasse kanti kolid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 21:51; 12.02 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ütle Nõmme kohta midagi eriti halba, sest olen seal ise üles kasvanud, vanemad elavad senini seal, aga minu lemmik see linnaosa ei ole. Kohal on juures nõukaaegne hõng, on selline rohkem penskarite paradiis. On mõned kaasaegsed majad, aga rohkem ikka nõukaaegne asustus, krundid ju enamasti väikesed ja majad üksteise otsas. Nõmme keskus on ju täitsa ajast-arust, kultuurimaja täidab pensionäride huvitegevus. Pole ka ühtki korralikku kergteed, kus jalgrattaga või rulluiskudega sõita, rabas muidugi joosta, suusatada ja kelgutada saab. Läbiv raudtee pole ka midagi nii toredat. Lastele mõeldud asju on ju tegelikult üsna vähe, mõtlen mänguväljakuid, lasteaedu jne, alati on rohkem mõeldud pensionäridele kui lastele. Linnaosa imid¸ on ikka pigem vanemapoolse elanikkonna oma kui lastega peredele suunatud. Teed on väga kitsad ja halvas korras, eriti talvel on liiklemine päris keeruline. Poodide, kohvikute ja muude toitlustusasutuste võrk kehv, koerapidamiskultuur samuti häirib. Kui sinna nägu näitad, terve tänava krantsidehord kisab täiest kõrist. Ise elan hoopis Kakumäel, kuidagi palju kaasaegsem koht tundub. Pirita ja Viimsi kant tunduvad samuti sümpaatsemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 00:27; 11.02 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hmm, tehti ju kergliiklustee Valdeku tn otsa. Kakumäelasena pole sa ilmselt Tallinna asjadega eriti kursis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.02 09:04; 11.02 11:14; 14.04 16:16; 14.04 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]hmm, tehti ju kergliiklustee Valdeku tn otsa. Kakumäelasena pole sa ilmselt Tallinna asjadega eriti kursis.[/tsitaat]

See on ju nii lühike jupp, normaalsed ringid on ikka Viimsis ja Kakumäel, kust saab veel pikalt edasi liikuda Tabasalust edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 00:27; 11.02 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saku suunal valmiv kergliiklustee (Männikult algusega, kuulub Nõmme alla) on samuti suures osas valmis juba, 14 km Sakku pole sugugi nii lühike jupp, eriti kui tagasi peab ka veel tulema. Aga mis Tabasallu ning edasi puutub, siis maakohtades on teised võimalused ning ei maksa segi ajada ootusi linnakeskkonnale ja maakohale. Nõmme on osa Tallinna linnast. Nõmme kohta käivat ka uuritakse käesolevas teemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.02 09:04; 11.02 11:14; 14.04 16:16; 14.04 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu vanemad, väikeste lastega kuskil 30 aastat tagasi Nõmmele otsustasid kolida, tõusis pool suguvõsa tagajalgadele, et ikka hullud ja nii ohtlik kant jne. Ei saa siiamaani aru kust sellised kuulukad tollel ajal tekkisid, ise olen rahul, et sain selles kandis üles kasvada, väga huvitav aeg oli, palju mängukaaslasi ümberkaudsetes majades ning tohutult seiklusi meenub lapsepõlvest.
OK, kõrvaltänavas küll elas inimsööja…nagu aastaid hiljem ühest dokfilmist selgus :))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Mellon kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui minu vanemad, väikeste lastega kuskil 30 aastat tagasi Nõmmele otsustasid kolida, tõusis pool suguvõsa tagajalgadele, et ikka hullud ja nii ohtlik kant jne. Ei saa siiamaani aru kust sellised kuulukad tollel ajal tekkisid, ise olen rahul, et sain selles kandis üles kasvada, väga huvitav aeg oli, palju mängukaaslasi ümberkaudsetes majades ning tohutult seiklusi meenub lapsepõlvest.

OK, kõrvaltänavas küll elas inimsööja…nagu aastaid hiljem ühest dokfilmist selgus :))[/tsitaat]

No oleneb, kuhu nad 30 aastat tagasi kolisid :). Teatavasti kuulub Nõmme linnaosa alla ka Männiku asum ja selle piiril elas ka minu mees 30 aastat tagasi. Ja Männikul, aga ka mujal Nõmmel, oli sellel ajal mitmeid barakkide piirkondi, kus elasid peamiselt Venemaalt sisse toodud hmmm…inimesed ja nende lapsed (olgu öeldud, et mul ei ole vene rahuvse vastu mitte kõige vähematki, nii mõnedki mu väga toredad töökaaslased näiteks on sellest rahvusest, aga mees on veidi seda konkreetsed seltskonda ja nende eluviise kirjeldanud). Ja mehe juttude järgi oli just nendes piirkondades liikumine tõesti ohtlik. Lühim koolitee kulges tal näiteks just läbi sellise piirkonna ja isegi tema, \”olen surematu ja kõikvõimas\” vanuses, aastaid võitluskunstidega tegelenud väga kiire jooksja, valis reegline seetõttu pikema koolitee. Nii et päris alusetu ei pruugi see tollane hirm olla olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 00:09; 11.02 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ka Nõmmekad 🙂
Kui omal ajal Tallinna kolisime, oli mul kindel soov osta maja just Nõmmele.
Mulle meeldib rahu ja vaikus, puhtus, metsad, turvalisus.
Bussipeatusesse läheme 4min, lapsed kooli 2-3min, mina tööle jalgsi 15min, soojal ajal rattaga veel kiiremini.
Ainus, kes meie peres sõitma peab, on mees, sõidab autoga tööle, seega ei kasuta meie pere viiest liikmest 4 mingit transporti, pole vaja ka kuupileteid hankida.
Laste trennid on koolis ja Nõmme kandis, jällegi pääseb jalgsi kohale.
Poed, turg ka olemas, ujula.
Meile meeldib 🙂
Ainsad asjad, mis häirivad on koerte haukumine ja kütmislõhn, aga need käivad paratamatult eramaja lõbude juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie elame Pääskülas (kuulub ka Nõmme alla ju). Meeldib kindlasti rohkem kui nt Lasnamäe. Tunnen end siin turvaliselt, meeldib ka väga Nõmme keskus (turg, kultuurimaja), pargid ja metsad on ka ok.
Ei meeldi, et tänavad on kitsad ja auklikud. Nii autoga kui ka jala on ebamugav liigelda. Jalgrattaga sõitmiseks lähme kaugemale rattateedele. Lapsega käin jalutamas Veskimöldre kandis. Nõmmel on pea igal tänaval aukuvad krantsid, kes siis võidu lõugavad. Ei meeldi ka aeg-ajal Nõmme õhk (selles osas on Lasnamäel või Mustakal tunduvalt parem)- igaüks sussutab ja kärsatab oma pliidi ja ahju all, mida heaks arvab, vahest on terve tänav söe tossu täis. Kevadeti algavad jälle kärsatamised aedades, kus siis aiaäärde visatud tühjad pudelid ja muu kraam lõkkesse läheb.
Ei meeldi, et lasteaia- ja koolikohtadega pidev jama on ja midagi ette ei võeta.
Aga eks igalpool ole oma head ja vead.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 11:07; 12.02 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen samuti elanud terve elu Nõmmel, kahes kohas. Negatiivseim asi minu jaoks on koerad, kelle tõttu ei julge kitsamatel kõnniteedel käia, sest paljud kargavad järsku tagajalgadele ja hakkavad haukuma, nii et nende lõuad naksavad mind peaaegu ja ma kardan neid. On olnud ka mitu ebameeldivat kogemust lahtiselt ringijooksvate koertega, suurte ja väikestega. Ja kõikjal on koerakaka hunnikud. Ja kui tänaval üks koer hakkab haukuma, siis järgnevad talle kõik teised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie elame Pääskülas (kuulub ka Nõmme alla ju). Meeldib kindlasti rohkem kui nt Lasnamäe. Tunnen end siin turvaliselt, meeldib ka väga Nõmme keskus (turg, kultuurimaja), pargid ja metsad on ka ok.
Ei meeldi, et tänavad on kitsad ja auklikud. Nii autoga kui ka jala on ebamugav liigelda. Jalgrattaga sõitmiseks lähme kaugemale rattateedele. Lapsega käin jalutamas Veskimöldre kandis. Nõmmel on pea igal tänaval aukuvad krantsid, kes siis võidu lõugavad. Ei meeldi ka aeg-ajal Nõmme õhk (selles osas on Lasnamäel või Mustakal tunduvalt parem)- igaüks sussutab ja kärsatab oma pliidi ja ahju all, mida heaks arvab, vahest on terve tänav söe tossu täis. Kevadeti algavad jälle kärsatamised aedades, kus siis aiaäärde visatud tühjad pudelid ja muu kraam lõkkesse läheb.
Ei meeldi, et lasteaia- ja koolikohtadega pidev jama on ja midagi ette ei võeta.
Aga eks igalpool ole oma head ja vead.[/tsitaat]

Kas mõnes linnaosas on lasteaiakohtadega OK? Ja pidev jama koolikohtadega? Palju sul neid lapsi siis kooli läheb? Mina olen 2 last kooli saatnud (NG-sse) ja pole küll mingit jama olnud. Pole ka ühelgi tuttaval mingist jamast kuulnud.
ja koerad \”auguvad\” ikka igal pool ühtmoodi, pole need Nõmme koerad mingi eri tõug. Kõige rohkem koerasitta olen paraku näinud Lasnamäel elades ja seal ka koera kallaletungi üle elanud, sest venelased lasevad oma rotikaid ja hunte seal vabalt joosta.
Nõmmel on koerandus ikka paranenud, hull oli oma 20 aastat tagasi, kui ei saanud üldse rattaga sõita – kohe oli kamp koeri taga ajamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja koerad \”auguvad\” ikka igal pool ühtmoodi, pole need Nõmme koerad mingi eri tõug. Kõige rohkem koerasitta olen paraku näinud Lasnamäel elades ja seal ka koera kallaletungi üle elanud, sest venelased lasevad oma rotikaid ja hunte seal vabalt joosta.
Nõmmel on koerandus ikka paranenud, hull oli oma 20 aastat tagasi, kui ei saanud üldse rattaga sõita – kohe oli kamp koeri taga ajamas.[/tsitaat]

Ei haugu koerad ühtmoodi:) Käin jalutamas Veskimöldres, seal ei ela ühtki vaest penskarit ja pole ühtki haukuvat koera, kõik koerad on koolitatud (pea igas aias istub mõni). Mul pole muidu midagi penskarite vastu ja ise olen ka vaene, ei taha rikkaid veskimöldrekaid upitada, aga nii see elu on! Küsimus oli, et kuidas on elada Nõmmel lastega ja no mina Nõmmel, ka Rahumäe kandis oma lapsevankriga küll rahulikult jalutada ei saanud. Lihtsalt kirjeldan oma elu. Muidu jah Nõmme on ilus koht!
Lasteaiast niipalju, et ootasin Nõmmel kohta, kuni laps sai neljaseks, pakuti vahepeal kohta Mustakale, aga ma ei tahtnud igal hommikul Pääskülast 20minti Mustamäele sõita + 10 minti lasteaeda jalutada ja siis omakorda tööle. See on ka lihtsalt fakt, et Lasnakal ja Mustakal neid kohti ikka oluliselt rohkem. Sama koolidega (loe koolilapse foorumist, neid õhtuste vahetuste ja Nõmmelt Mustamäele kooli määramise draamasid seal jätkub). Ma sellepärast ei ütle, et Mustmäel on parem elada, lihtsalt tõin välja Nõmme miinused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 11:07; 12.02 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]

Ei haugu koerad ühtmoodi:) Käin jalutamas Veskimöldres, seal ei ela ühtki vaest penskarit ja pole ühtki haukuvat koera, kõik koerad on koolitatud (pea igas aias istub mõni). [/tsitaat]Veskimöldre on ka Nõmme osa, ma hästi ei taipa, mida sa siin nüüd vastandad?
http://www.tallinn.ee/est/nomme/g6363s41039

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas on elada lastega Nõmmel, Rahumäe kandis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.