Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kuidas on omicroni põdemine kulgenud?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 140 )

Teema: Kuidas on omicroni põdemine kulgenud?

Postitas:
Kägu

Kas Terviseamet helistab nüüd jälle kõigile?

Kui nakatumine lakke kargas, siis on meelde jäänud, et keskenduti eelkõige Delta tüve positiivsetele helistamisele. Aga mis seis praegu on, kui omicron on nakatunutest juba vist 95% kanti?

Kes siin hiljutised (pcr) positiivsed, kas saite robotkõne või Terviseametilt ikka ka? Kõigile vist ikkagi ei jõuta helistada. Juhuvalimi alusel?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Terviseameti robot helistas järgmine päev peale lapse pcr positiivse saamist.

Vaktsineeritud lapsel mitte ühtegi sümptomit. Juhuleid. 10 päeva saab testist kohe täis, kõik teised pereliikmed negatiivsed, ka eakas vaktsineerimata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Okt. põdesin Deltat. Jaanuari lõpus omriconi. Oli nohu ja aevastasin päris tihti. Kergelt läks, vaktsineerimata.

No omicroni ajaks olid sa siiski ju sisuliselt vaktsineeritud.

Ma kipun arvama, et omricon on ikka väga kerge võrreldes Deltaga. Mulle piisas juba Deltast, et teada saada, et endale ei kavatse vaktsiini sisse süstida, veel vähem 3x. Inimestel tuleks hirmudega tegeleda, mitte ennast surnuks süstida.

+6
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatan, et siin kõik vaktsineeritud põevad raskemalt kui mina vaktsineerimata põdesin. Esimesel õhtul oli 37,2 palavik, mis taandus järgmisel päeval. Siis oli nädal väsimust ja läbi. Nohu ega kõha(tustki) ei tulnudki.

Olen TA. Vaktsineeritud nii mina, kui mees. Põdesime kergelt, nii et vale väide Sul.

Lähtusin puhtalt siinsetest kommentaaridest. Aga mu meelest ei tohiks vaktsineeritud üldse põdeda, rääkimata kangemast põdemisest.

+5
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatan, et siin kõik vaktsineeritud põevad raskemalt kui mina vaktsineerimata põdesin. Esimesel õhtul oli 37,2 palavik, mis taandus järgmisel päeval. Siis oli nädal väsimust ja läbi. Nohu ega kõha(tustki) ei tulnudki.

Nojah, vaktsineerimata haigestunud on kõik haiglas, seal ei lubata vist perekooli külastada (sinu enda loogikaga vastasin).

Millise loogikaga? 🤔 Kirjutasin konkreetselt: vaatan, et siin kõik… Ei väitnud, et üleüldse kõik.

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

2x vaktsineeritud, nakkuse sain lastelt.

1. päev – päeval kurk valus veidi, enesetunne hea, kiirtest negatiivne. Õhtuks kisub käest ära siiski, lisandub vastik kurku valguv nohu, mis ei lase magada.

2. päev – kiirtest näitab õrna teist triipu. Kogu keha valutab ja vist on ka kõrgem kehatemperatuur. Peavalu, silmavalu. Suurem osa päevast möödub voodis. Vähemalt sai magada öösel.

3. päev – hommikul on parem, kehatemp normis, kurk ei valuta enam nii hullult ja nohu ka talutav. Pea ja silmad ikka valutavad. Päeval on isegi energiat, et ringi toimetada ja koristada. Aga siis, üllatus-üllatus – köha! Vot seda ei oodanud. Rikkus terve öö ära ja seetõttu nüüd ka tänane päev ilmselt möödub voodis vedeledes.

Ausalt, ootasin midagi kergemat, nagu lastel oli. Või siis vähemalt, et möödub kiiresti.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mu meelest ei tohiks vaktsineeritud üldse põdeda, rääkimata kangemast põdemisest.

No päris seda, et vaktsineeritu kindlasti ei haigestu, ei juhtu ühegi vaktsiiniga, aga siiski eeldaks seda, et vaktsineeritud ei nakatu nii massiliselt ja et neid ka ei satu nii massiliselt haiglasse. 30% haiglasolijaist vaktsineeritud on siiski päris suur protsent.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mu meelest ei tohiks vaktsineeritud üldse põdeda, rääkimata kangemast põdemisest.

No päris seda, et vaktsineeritu kindlasti ei haigestu, ei juhtu ühegi vaktsiiniga, aga siiski eeldaks seda, et vaktsineeritud ei nakatu nii massiliselt ja et neid ka ei satu nii massiliselt haiglasse. 30% haiglasolijaist vaktsineeritud on siiski päris suur protsent.

Nakatuda saad, ka õrna haigestumise vastu ei tee see vaktsiin midagi – hakkab tööle alles siis, kui oled üks neist õnnetutest, kellel esmasest kaitsest viirus läbi pääseb – selles osas vast hea osa haiglasse saatmisi ära jäänud ka.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas Terviseamet helistab nüüd jälle kõigile?

Kui nakatumine lakke kargas, siis on meelde jäänud, et keskenduti eelkõige Delta tüve positiivsetele helistamisele. Aga mis seis praegu on, kui omicron on nakatunutest juba vist 95% kanti?

Kes siin hiljutised (pcr) positiivsed, kas saite robotkõne või Terviseametilt ikka ka? Kõigile vist ikkagi ei jõuta helistada. Juhuvalimi alusel?

Mina tegin testi 05.02 ja sain robotkõne.

Covid kulges mitu päeva suure peavaluga, unisus, jaksu polnud, nohu ja kurguvalu ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põeme perega hetkel, õnneks kergelt, tavalisi viiruseid olen raskemalt põdenud. Väike nohu, kraapiv kurk, lastel ja mehel 1-2 päeva veidi palavikku.

Saime robotkõned, mulle helistati ka eraldi üle ja küsiti erinevaid andmeid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul täna 8. päev. Palavikku pole üldse olnud.

05.02 õhtul tundsin kurgus kriipimist. Sama päeva hommikul PCR negatiivne (olin lähikontaktne, kontakt oli 31.01). Ajasin eelmisel päeval operatsioonil paigaldatud kõrimaski süüks.

06.02 jälle vahetevahel kriipis kurgus

07.02 sain haiglast koju, elukaaslase positiivsest testist möödas 7 päeva ja kandis minu läheduses respiraatorit. Kerge nohu ja kriipimine kurgus, õhtul kuumahood

08.02 tugevam nohu, kipitavad silmad, palavus – kiirtest positiivne. Õhtul käisin PCR tegemas

09.02 PCR positiivne vastus. Enesetundel pole viga – tugev nohu, üksikud köhatused kurguärritusest

10.02 endiselt nina kinni, õhtul kerge peavalu, isutus ja peale sööki iiveldus

11.02 ninakinnisus, hommikust maitsemeel vahelduva eduga kadunud (peale nuuskamist tuli hetkeks tagasi), energiapuudus. Koristasin veidi ja pulss tõusis kiirelt 130 peale, hingetu olla. Sama õhtul söögitegemisega. 10-minutiline puhkepaus aitas.

12.02 nina ikka kinni, maitset ei tunne. Tahaks ainult voodis olla, muuks jaksu pole ja hingetuks võtab.

Tahaks loota, et varsti hakkab parem. Veidi hirmutab see hingetu olek. Eks ninakinnisus kindlasti võimendab seda hapnikupuuduse või hingamisraskuse tunnet. Elukaaslasel oli enesetunne kordades hullem ja oli kõrges palavikus, köhas-nohus.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen vaximata, hetkel on lihtsalt peavalu ja nohune olla. Loodan, et lõpuni välja läheb nii, sest gripiga võrreldes on praegu küll ikka gripp kordi halvem.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimene päev oli hommikul kurk tundlik ja veidi “kriipis”. Õhtul tekkis peas rõve tunne, pea nagu surus ja oli pinges, ei oskagi seda kirjeldada. Silmad valutasid. Tekkis palavik üle 38. Öösel ärkasin üles ja süda oli paha ning nägu oli jumala tuline ja õhetas. Arvan, et palavik võiks siis päriskõrge olla, aga jäin uuesti magama.

Teise päeva hommikul ärgates oli süda paha, iiveldas korralikult. Umbes kaks tundi oli selline tunne, et kohe hakkas oksele. Vahepeal mõtlesin, et tasuks oksendamine ise esile kutsuda, äkki hakkab kergem, aga ma ei saanud sellega hakkama. Palavik oli 38 kandis. Külmavärinad vaheldusid kuumahoogudega. Söögiisu polnud. Võtsin 1000mg Paratsetamooli, kaks tundi hiljem oli juba väga hea olla. Palavik läks täiesti alla, „rõve tunne peas“ ja iiveldamine kadus. Enne magama minekut võtsin veel 500mg Paratsetamooli.

Kolmandal päeval ärgates meenutas enesetunne kerget pohmelli. Muidu oli kõik ok. Kuna oli esmaspäev, tegin ca 9h tööd, covid seda ei seganud.

Neljandal päeval ärgates olid sümptomid läinud ja kõik oli nagu tavaliselt. Täna on mul seitsmes päev ja siiani kõik ok.

Haigestusime elukaaslasega kahe päevaste vahedega. Sümptomid olid meil täiesti identsed ning kogu haiguse kulg oli ka täpselt sama. Nt tal algas ka teine päev iiveldusega. Oli ainult üks erinevus, elukaaslasel olid kaks päeva päris korralikud liigesevalud. Ma kahe doosiga vaktsineeritud, elukaaslane ei ole vaktsineerinud.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

0 doosi. Üks päev olin väga väsinud, hoolimata korralikust ööunest, muid sümptomeid polnud.Magasin enamuse päevast. 5 päeva hiljem muutus lõhnataju, paljud asjad haisesid tugevalt. Oligi test positiivne.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Haigestusime elukaaslasega kahe päevaste vahedega. Sümptomid olid meil täiesti identsed ning kogu haiguse kulg oli ka täpselt sama.

Mul jäi mees haigeks nädala algul ja mina hakkasin reedest vaikselt jääma, aga meil täiesti erinevad sümptomid. Mehel oli tugev köha, palavik, meeletu higistamine. Tänaseks pea terve, natuke veel köhib. Minul läks esmalt kurk imelikuks, pea natuke valutas, lõpuks tuli nohu.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

2 süsti.

Põdesin u 14 päeva ja väga raskelt. minu puhul oli see hullem kui gripp, mis on ka mind maha niitnud paaril korral elu jooksul.

Nõrkus ja köha siiani. Teist korda põdeda ei sooviks, aitäh!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu vend põeb hetkel covidit teist korda, aga talle tüve pole määratud (või lihtsalt ei pandud seda kirja digiloos).  Ilmselt on omicron. Seekord on palju hullem kui esimesel korral. Neljas nädal läheb koos köha ja kopsupõletikuga. Lihasvalu on siiani, lõhna ja maitset ei tunne – ikka kogu kompott. Esimesel korral oli 2020 aastal ja oli vaid kahepäevane haigus. Siis me olime ühel ajal haiged ja täpselt samade sümptomitega – algas peavaluga, palavik kuni 38.5 ja järgmisel päeval nõrkus ja lihasvalu, kolmandal päeval kõik läinud.
Ma sain 2021a kaks vaktsiinisüsti ja pole rohkem jäänud covidisse (ega üldse haigeks).  Aga väga muretult ma ka end ei tunne, puutun haigetega igapäevaselt kokku ja on vaid aja küsimus, millal uuesti haigestun.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas teil koroona silmi ka mõjutas? Mul on silmalaud kergelt paistes ja silmad üleüldiselt väga väsinud

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu vend põeb hetkel covidit teist korda, aga talle tüve pole määratud (või lihtsalt ei pandud seda kirja digiloos). Ilmselt on omicron. Seekord on palju hullem kui esimesel korral. Neljas nädal läheb koos köha ja kopsupõletikuga. Lihasvalu on siiani, lõhna ja maitset ei tunne – ikka kogu kompott. Esimesel korral oli 2020 aastal ja oli vaid kahepäevane haigus. Siis me olime ühel ajal haiged ja täpselt samade sümptomitega – algas peavaluga, palavik kuni 38.5 ja järgmisel päeval nõrkus ja lihasvalu, kolmandal päeval kõik läinud.

Ma sain 2021a kaks vaktsiinisüsti ja pole rohkem jäänud covidisse (ega üldse haigeks). Aga väga muretult ma ka end ei tunne, puutun haigetega igapäevaselt kokku ja on vaid aja küsimus, millal uuesti haigestun.

millega ta vaktsineeritud on?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Septembri alguses sain Jansseni.
Eile õhtul algasid külmavärinad ja pea paks, mõni köhatus ka. Õhtul olin üsna kuum, aga kraadiklaasi ei viitsinud tuua. Liigesed ka valutasid. Võtsin ibukat ja olemine normaliseerus.
Hommikul oli palavik 38,8, ja püsti tõustes pidin pildi tasku panema. Nina natuke vesine ja mõni köhatus ning lihasvalu. Ibukas aitas jälle. Test positiivne. Nüüd magasin ja üks ninapool on kinni.
Seni ütleks, et selline tavaline külmetus. Maitseid tunnen, lõhnu ka. Homme pcr testile, täna ei tahtnud sõita. Lähim koht on 40 km kaugusel.
Loodetavasti edasi läheb ikka paremaks.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eile õhtul algasid külmavärinad ja pea paks, mõni köhatus ka.

Ma ei suuda uskuda, et Jansseniga saadud pass kehtib endiselt 9 kuud nagu kõigi teiste vaktsiinide puhul. Tõhustusdoos on lubatud kaks kuud hiljem, seda peeti vajalikuks, aga pass kehtib endiselt. Ma lihtslat ei saa aru, mis on takistanud muutmast seda vaktsiini kaheannuseliseks? Näha ju on, et see 1x Janssenit ei kaitse.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näha ju on, et see 1x Janssenit ei kaitse.

Liiga kange annus. Sellised asjad siin katsetustega selguvadki.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eile õhtul algasid külmavärinad ja pea paks, mõni köhatus ka.

Ma ei suuda uskuda, et Jansseniga saadud pass kehtib endiselt 9 kuud nagu kõigi teiste vaktsiinide puhul. Tõhustusdoos on lubatud kaks kuud hiljem, seda peeti vajalikuks, aga pass kehtib endiselt. Ma lihtslat ei saa aru, mis on takistanud muutmast seda vaktsiini kaheannuseliseks? Näha ju on, et see 1x Janssenit ei kaitse.

Mis mõttes on näha?
Ei kaitse ju teised ka, aga silma jäi Sulle ainult Janssen. Loe eestpoolt, et isegi 2-3 doosi saanud haigestuvad.
Ja miks ei võiks pass kehtida, asi pole ju dooside arvus vaid vaktsiini kanguses. Tõhustusdoosi ei olnud plaanis veel teha ja nüüd pole vajagi.
Mina olen oma valikuga väga rahul.
Ainult üks süst+läbi põdemine ja pass kehtib nüüd veel terve aasta.
Kui oleks valida 1 doos+põdemine või 3 doosi+põdemine, kumma variandi võtaksid?

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loe eestpoolt, et isegi 2-3 doosi saanud haigestuvad

Täpselt nii on. Meil on peres hetkel kõik haiged ja kôik on 3 doosi saanud.

Mees: 2 x AS + Moderna
Mina: 2 x Pfizer + Moderna
Täiskanud laps: 3 x Pfizer

Mitte mingit vahet ei ole.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et teie meelest ei ole siin vastuolu, kui Janssenil ette nähtud tõhustusdoos +2 kuud, teistel vaktsiinidel +6 kuud, aga pass kehtib ilma tõhustudoosita kõigil ühtemoodi 9 kuud?

Ma ei julgeks küll ringi käia ainult Jansseniga ja mõelda, et ah, viis kuud alles möödas, milleks mulle tõhustusdoos…

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et teie meelest ei ole siin vastuolu, kui Janssenil ette nähtud tõhustusdoos +2 kuud, teistel vaktsiinidel +6 kuud, aga pass kehtib ilma tõhustudoosita kõigil ühtemoodi 9 kuud?

Ma ei julgeks küll ringi käia ainult Jansseniga ja mõelda, et ah, viis kuud alles möödas, milleks mulle tõhustusdoos…

No aga ära käi Jansseniga ringi, milles probleem on? Mina julgesin. Kusagil pole ka garantiid, et ma poleks haigestunud, kui tõhustus tehtud oleks. Tõebõoliselr nagunii oleks.
Mulle tundub, et Su jutust kumab hoopis kadedust läbi, et Jansseni passi aeg on sama, mis teistel ja Sina oled kenasti nüüdseks 3 doosi saanud ja ilmselt veel põdenud ka. Muidugi ajab kadedaks, et teised lihtsamalt hakkama saavad.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paljud tegidki ju Janssenit selleks, et saaks ühe süstiga oma katkupassi kätte?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No just 😀 Tegin seda minagi ja väga rahul.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

No just 😀 Tegin seda minagi ja väga rahul.

Minu viga, ma lähtusin endast ega teadvustanud endale kohe, et inimesed vaktsineerivad ka muudel põhjustel peale meditsiiniliste…

Mulle tundub, et Su jutust kumab hoopis kadedust läbi, et Jansseni passi aeg on sama, mis teistel ja Sina oled kenasti nüüdseks 3 doosi saanud ja ilmselt veel põdenud ka. Muidugi ajab kadedaks, et teised lihtsamalt hakkama saavad.

Päris huvitav mõttekäik, et keegi võiks sellises situatsioonis kellegi peale kade olla.
Ma muide kõigepealt põdesin ja siis vaktsineerisin ühe korra – nii et ei ole kuskilt otsast vaadates rohkem vaeva näinud kui sina 🤣

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loe eestpoolt, et isegi 2-3 doosi saanud haigestuvad

Täpselt nii on. Meil on peres hetkel kõik haiged ja kôik on 3 doosi saanud.

Mees: 2 x AS + Moderna

Mina: 2 x Pfizer + Moderna

Täiskanud laps: 3 x Pfizer

Mitte mingit vahet ei ole.

Ja mina ei saa aru, miks te neid vaktsiine ikka veel teete? Minul on 0 ja ma pole senini seda tõbe kuskilt kätte saanud. Alguses jäin ootele, et sügisel teen, aga siis oli asi juba kahtlane ja kuna nagunii väga viiruseid külge ei saa, siis kadus mõte hoopiski. Nüüd vaktsineeritud muudkui põevad. Ei ole ka märgatavalt “kergemalt” seda põdemist nende puhul näha.

Seega- miks te üldse vaktsineerite edasi? Ainult selle passi pärast või?

+4
-7
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 140 )

Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kuidas on omicroni põdemine kulgenud?