Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kuidas on omicroni põdemine kulgenud?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 140 )

Teema: Kuidas on omicroni põdemine kulgenud?

Postitas:
Kägu

Paljud tegidki ju Janssenit selleks, et saaks ühe süstiga oma katkupassi kätte?

No just ???? Tegin seda minagi ja väga rahul.

Minu viga, ma lähtusin endast ega teadvustanud endale kohe, et inimesed vaktsineerivad ka muudel põhjustel peale meditsiiniliste…

Mulle tundub, et Su jutust kumab hoopis kadedust läbi, et Jansseni passi aeg on sama, mis teistel ja Sina oled kenasti nüüdseks 3 doosi saanud ja ilmselt veel põdenud ka. Muidugi ajab kadedaks, et teised lihtsamalt hakkama saavad.

Päris huvitav mõttekäik, et keegi võiks sellises situatsioonis kellegi peale kade olla.

Ma muide kõigepealt põdesin ja siis vaktsineerisin ühe korra – nii et ei ole kuskilt otsast vaadates rohkem vaeva näinud kui sina ????

Tundus nagu oleks.
Aga miks siis ainult ühe korra vaktsineerisid? ???? Ja julged niimoodi ringi käia? ????
Ausõna ei õelutse. Sõbralik nöök ainult ????

Ja vaktsineerisin ennast tõepoolest ainult sellepärast, et saaks trennis edasi käia ja hobiga tegeleda, muidu poleks üldse teinud. Nüüd saan veel aasta mõnusalt oma asjadega edasi tegeleda, muidu oleks tõhustusdoosi varsti teinud, et pass kehtiks.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega- miks te üldse vaktsineerite edasi?

Mis mõttes, edasi?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd saan veel aasta mõnusalt oma asjadega edasi tegeleda, muidu oleks tõhustusdoosi varsti teinud, et pass kehtiks.

Kuskohas neid aastaseid passe jagatakse? Vahetaks ka enda oma välja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimata. Mõlemal mehega natuke ajab köhima (mõned korrad ööpäevas), minul palavik 37-37.7 vahel (õhtul kõrgem) ja mehel polegi palavikku, natuke uimasem olek, mõned liigesed on hellad justkui peale trenni ning söögiisu pole ja tahaks rohkem magada. Maitsemeel on alles, nohu on ainult lastel, kes selle ilmselt lasteaiast koju tõidki. Kurk ei valuta, silmade tagant vahel tuikab.
Siiani on nii leebe, et ühtki ravimit pole pidanud võtma. Joome vett ja taimeteed, muu järele isu pole.

Varem põdenud pole.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimata ja esimene põdemine.

Algas nii et kurk kriipis. Lisandus vesine nohu. Kurk otseselt valusaks ei läinud, jäigi nn kriipima ning hommikuti tõustes oli rohkem mis päeva peale taandus. Palavikku ei tulnud kordagi, köha pole. Üldist haiglast tunnet ei ole.

Ilma POS testita poleks ausalt öeldes uskunud et koroona.

 

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilma POS testita poleks ausalt öeldes uskunud et koroona.

Mis asi see POS test on?

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilma POS testita poleks ausalt öeldes uskunud et koroona.

Mis asi see POS test on?

Ma pole küll see, kelle käest sa küsid, aga ilmselgelt tähendab see “positiivset”. Kuidas see sinule nii arusaamatuks jäi?

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilma POS testita poleks ausalt öeldes uskunud et koroona.

Mis asi see POS test on?

Ma pole küll see, kelle käest sa küsid, aga ilmselgelt tähendab see “positiivset”. Kuidas see sinule nii arusaamatuks jäi?

Ta on vist veidi autistlik. Siin vähemalt üks selline on, kui kõik pole standardikohaselt kirjutatud, jääb teksti sisu täiesti arusaamatuks.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimata. Mõlemal mehega natuke ajab köhima (mõned korrad ööpäevas), minul palavik 37-37.7 vahel (õhtul kõrgem) ja mehel polegi palavikku, natuke uimasem olek, mõned liigesed on hellad justkui peale trenni ning söögiisu pole ja tahaks rohkem magada. Maitsemeel on alles, nohu on ainult lastel, kes selle ilmselt lasteaiast koju tõidki. Kurk ei valuta, silmade tagant vahel tuikab.

Siiani on nii leebe, et ühtki ravimit pole pidanud võtma. Joome vett ja taimeteed, muu järele isu pole.

Varem põdenud pole.

Meil tänaseks korras.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimata, täna 3. päev. Esimesel õhtul lõi palaviku peaaegu 39 peale, eile ja täna on olnud selline 37,5 kanti palavik ja kerged liigesevalud, pea paks. Nohu-köha pole, kurk natuke kipitab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole küll see, kelle käest sa küsid, aga ilmselgelt tähendab see “positiivset”. Kuidas see sinule nii arusaamatuks jäi?

Jäi jah arusaamatuks, miks see suurte tähtedega kirjutada.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks päev palavik 37,8, järgmisel päeval taastumine, seega max 2-päevane haigus. Haigus aasta tagasi põetud ja tehtud üks vaktsiin.
Abikaasal palavikku ei tulnudki, lihtsalt 2 päeva pisut väsinum kui tavaliselt. Haigus samuti korra põetud, vaktsiini pole saanud.
Lapsel paar päeva kurk kergelt ebamugav ja rohkem midagi polnud. Vaktsineerimata ja põdemata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põdesime terve perega 2. korda. Deltat põdesime mehega päris raskelt, aga lastel polnud vahet, kas omikron või delta. Kahe põdemise vahe 6 kuud. Deltaga 38+ palavik 11 päeva, nüüd 2 päeva 39+. Köha – deltaga olulist köha ei tekkinud, oli hoopis tugev nohu. Mees sai põetud 2 päevaga, mul läks paar p kauem. Laps, kes deltat ei põdenud, haigestus kõige ägedamalt, aga samas ei põdenud pikalt. Üks laps ei haigestunud üldse teistkordselt. Vaktsiine pole kellelgi tehtud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta on vist veidi autistlik. Siin vähemalt üks selline on, kui kõik pole standardikohaselt kirjutatud, jääb teksti sisu täiesti arusaamatuks.

Perekoolis on palju selliseid kelle aju ka ühe tähe puudumine kokku jooksutab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veidi hirmutab see hingetu olek.

See hingetu olek on tegelikult kinnine köha. Mul oli pea nädal otsa selline tunne, et hing on rinnus kinni. Võtsin iga päev ACC 600 köha vastu. Täna on see tunne rinnust kadunud ja asendunud lahtise köhaga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks päev palavik 37,8, järgmisel päeval taastumine, seega max 2-päevane haigus. Haigus aasta tagasi põetud ja tehtud üks vaktsiin.

Abikaasal palavikku ei tulnudki, lihtsalt 2 päeva pisut väsinum kui tavaliselt. Haigus samuti korra põetud, vaktsiini pole saanud.

Lapsel paar päeva kurk kergelt ebamugav ja rohkem midagi polnud. Vaktsineerimata ja põdemata.

Siiralt huvitab, millist punkti selles kommentaaris miinustada? Lihtsalt puhtad faktid reas ühe pere kogemusest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks päev palavik 37,8, järgmisel päeval taastumine, seega max 2-päevane haigus. Haigus aasta tagasi põetud ja tehtud üks vaktsiin.

Abikaasal palavikku ei tulnudki, lihtsalt 2 päeva pisut väsinum kui tavaliselt. Haigus samuti korra põetud, vaktsiini pole saanud.

Lapsel paar päeva kurk kergelt ebamugav ja rohkem midagi polnud. Vaktsineerimata ja põdemata.

Siiralt huvitab, millist punkti selles kommentaaris miinustada? Lihtsalt puhtad faktid reas ühe pere kogemusest.

Ilmselt ei meeldi miinustajale, et keegi võis kergelt põdeda ????

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks päev palavik 37,8, järgmisel päeval taastumine, seega max 2-päevane haigus. Haigus aasta tagasi põetud ja tehtud üks vaktsiin.

Abikaasal palavikku ei tulnudki, lihtsalt 2 päeva pisut väsinum kui tavaliselt. Haigus samuti korra põetud, vaktsiini pole saanud.

Lapsel paar päeva kurk kergelt ebamugav ja rohkem midagi polnud. Vaktsineerimata ja põdemata.

Siiralt huvitab, millist punkti selles kommentaaris miinustada? Lihtsalt puhtad faktid reas ühe pere kogemusest.

Ilmselt ei meeldi miinustajale, et keegi võis kergelt põdeda ????

Nad muretsevad sellepärast, et mis signaali see edastab :)))

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerirud 3x, samas riskirühm. Seega kohutav köha, peavalu, kõrvad lukus ja nina jookseb. Vbl vaktsiinita oleks hullem, kindlasti oleks, sest kopsud väga nõrk koht.
Pigem hämming, et pos kiirtest, perearsri nagu üldse ei huvita, haiguslehte kas on, ei tea, sest kirja saatsin, vastust pole.
Kolleegidel perearst helistas, saatis PCR testile, ütles kaua leht ja kuna uus test. Ma elan kui mutiaugus…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolleegidel perearst helistas, saatis PCR testile, ütles kaua leht ja kuna uus test. Ma elan kui mutiaugus…

Digiloost on näha ju, kas epikriis on avatud.
Minule ka perearst pole helistanud. Aga ma olen ise aktiivne. Ise tellisin endale perearstilt saatekirja PCR testile. Kui sain positiivse vastuse, andsin talle sellest teada. Meil on kasutusel e-visiidi keskkond, kus saame oma probleemist teatada, infot jagada. Ja perearstikeskus siis vastab meili peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolleegidel perearst helistas, saatis PCR testile, ütles kaua leht ja kuna uus test. Ma elan kui mutiaugus…

Digiloost on näha ju, kas epikriis on avatud.

Minule ka perearst pole helistanud. Aga ma olen ise aktiivne. Ise tellisin endale perearstilt saatekirja PCR testile. Kui sain positiivse vastuse, andsin talle sellest teada. Meil on kasutusel e-visiidi keskkond, kus saame oma probleemist teatada, infot jagada. Ja perearstikeskus siis vastab meili peale.

Jaa, see on väga ok.
Paraku on mu perearstil 1 üldmeil, see on hot.ee lõpuline ja see ei lähe otse talle. 1 telefon, kus mitte keegi ei vasta, või on see kinni. Ilmselt pole ma ainus, kes veel helistab.
1220, kus seda testi tellida on ülekoormatud ja ausalt mitte odav number. Ooteaja eest ju summa tiksub 30 senti minut, ootel oled tihti rohkem kui 30 min.
Kokkuvõttes võiksin vabalt tööle minna koos covidiga, sest nullkontakt perearstiga, pole kindel, et see on rööluus ja pole kindel kas kiirtesti üldss loetakse. Paraku on siiski aümptomid ja seega siiski haige.
Praegu on muudatus vaid, et lapsel ka covid pos, seega võiks haigusleht lapaega edasi kesta…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku on mu perearstil 1 üldmeil, see on hot.ee lõpuline ja see ei lähe otse talle. 1 telefon, kus mitte keegi ei vasta, või on see kinni. Ilmselt pole ma ainus, kes veel helistab.

Kõlab nagu minu kunagise perearsti töökorraldus (nimeks üks põlluharimisriist). Kui nägin kuidas telefonil kas hääl maha keerati või üldse maha tõsteti, siis vahetasin ta välja. Seda juba  aastaid enne koroonaaega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4-liikmeline pere. Kõik põdesid esimest korda.

Emal üks päev palavik alla 38 ja kaks päeva tuli paar korda köhatada. Veidi väsinum tunne oli ja söögiisu puudus täiesti kahel päeval st polnud iiveldust, vaid toit ei tulnud nagu meeldegi, tühja kõhu tunnet polnud. Vaktsineerimata.

Isal kolm päeva palavikku 37-39 vahel ja tugevam köha natukene üle nädala. Samuti kõhulahtisus kahel päeval ja isutus. Kahe doosiga vaktsineeritud.

7kl laps esialgu tugev nohu ja köha, seejärel alla 38 palavik ühel ööl ja jätkus paaripäevase nohu ja köhaga. Vaktsineerimata.

1kl laps köha ja ühel ööl kerge palavik. Temperatuuri ei tea, aga käega katsudes pigem napilt üle 37. Oli plaan hommikul kraadida, aga selleks ajaks oli juba läinud. Vaktsineerimata.

/Kellelgi kaasuvaid haigusi pole, mis peaks koroona põdemise raskemaks tegema, vanuselt ka täiskasvanud alles 30date alguses.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4-liikmeline pere. Kõik põdesid esimest korda.

Emal üks päev palavik alla 38 ja kaks päeva tuli paar korda köhatada. Veidi väsinum tunne oli ja söögiisu puudus täiesti kahel päeval st polnud iiveldust, vaid toit ei tulnud nagu meeldegi, tühja kõhu tunnet polnud. Vaktsineerimata.

Isal kolm päeva palavikku 37-39 vahel ja tugevam köha natukene üle nädala. Samuti kõhulahtisus kahel päeval ja isutus. Kahe doosiga vaktsineeritud.

7kl laps esialgu tugev nohu ja köha, seejärel alla 38 palavik ühel ööl ja jätkus paaripäevase nohu ja köhaga. Vaktsineerimata.

1kl laps köha ja ühel ööl kerge palavik. Temperatuuri ei tea, aga käega katsudes pigem napilt üle 37. Oli plaan hommikul kraadida, aga selleks ajaks oli juba läinud. Vaktsineerimata.

/Kellelgi kaasuvaid haigusi pole, mis peaks koroona põdemise raskemaks tegema, vanuselt ka täiskasvanud alles 30date alguses.

Milleni me tegelikult ka jõudnud oleme- selliste vaktsiinidega ei ole vahet süstitul ja süstimata inimestel.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4-liikmeline pere. Kõik põdesid esimest korda.

Emal üks päev palavik alla 38 ja kaks päeva tuli paar korda köhatada. Veidi väsinum tunne oli ja söögiisu puudus täiesti kahel päeval st polnud iiveldust, vaid toit ei tulnud nagu meeldegi, tühja kõhu tunnet polnud. Vaktsineerimata.

Isal kolm päeva palavikku 37-39 vahel ja tugevam köha natukene üle nädala. Samuti kõhulahtisus kahel päeval ja isutus. Kahe doosiga vaktsineeritud.

7kl laps esialgu tugev nohu ja köha, seejärel alla 38 palavik ühel ööl ja jätkus paaripäevase nohu ja köhaga. Vaktsineerimata.

1kl laps köha ja ühel ööl kerge palavik. Temperatuuri ei tea, aga käega katsudes pigem napilt üle 37. Oli plaan hommikul kraadida, aga selleks ajaks oli juba läinud. Vaktsineerimata.

/Kellelgi kaasuvaid haigusi pole, mis peaks koroona põdemise raskemaks tegema, vanuselt ka täiskasvanud alles 30date alguses.

Milleni me tegelikult ka jõudnud oleme- selliste vaktsiinidega ei ole vahet süstitul ja süstimata inimestel.

Pigem selle tüvega…

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veidi hirmutab see hingetu olek.

See hingetu olek on tegelikult kinnine köha. Mul oli pea nädal otsa selline tunne, et hing on rinnus kinni. Võtsin iga päev ACC 600 köha vastu. Täna on see tunne rinnust kadunud ja asendunud lahtise köhaga.

😀 ACC pole kinnise köha ravim. ACC on lahtise, rögase köha jaoks. Krt õppige ravimite kohta infot otsima.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil tõi haiguse sisse üks teismelistest. Tema põdemine piirdus köhaga, mis läks võrdlemisi ruttu lahti ning kerge nohuga.

Minul oli mitu päeva kurgus kriipiv tunne, neljandal päeval tõusis üle 38 palavik. Külmavärinad, liigesvalud ja nõrkustunne. Olin olnud alles nädal enne seda ka mingis külmetushaiguses kerge palaviku ja kurguvaluga.

Kõrge palavik ja suurem nõrkus kestis 3 päeva. Viienda päeva hommikul vastik iiveldus. Öösiti on kas nina kinni või ajab köhatama. Täna 7. päev. Lõpuks ometigi hakkab röga lahti minema. Pea on poolkinnisest ninast ikka veel paks. Selline keskmiselt vastik põdemine.

Kaks pereliiget on siiani terveks jäänud, kuigi me pole kedagi ära isoleerinud. Eilne PCR-gi oli mehel negatiivne.

Oleme kõik vaktsineeritud. Haiguse sissetoojal oli juba 9 kuud täis, teistel 5 kuud vaxist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ACC pole kinnise köha ravim. ACC on lahtise, rögase köha jaoks. Krt õppige ravimite kohta infot otsima.

Vastupidi.  Loe infolehte. ACC avaldab hingamisteedes limavedeldavat toimet ja seda kasutatakse röga lahtistamiseks ja väljaköhimise kergendamiseks.

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4-liikmeline pere. Kõik põdesid esimest korda.

Emal üks päev palavik alla 38 ja kaks päeva tuli paar korda köhatada. Veidi väsinum tunne oli ja söögiisu puudus täiesti kahel päeval st polnud iiveldust, vaid toit ei tulnud nagu meeldegi, tühja kõhu tunnet polnud. Vaktsineerimata.

Isal kolm päeva palavikku 37-39 vahel ja tugevam köha natukene üle nädala. Samuti kõhulahtisus kahel päeval ja isutus. Kahe doosiga vaktsineeritud.

7kl laps esialgu tugev nohu ja köha, seejärel alla 38 palavik ühel ööl ja jätkus paaripäevase nohu ja köhaga. Vaktsineerimata.

1kl laps köha ja ühel ööl kerge palavik. Temperatuuri ei tea, aga käega katsudes pigem napilt üle 37. Oli plaan hommikul kraadida, aga selleks ajaks oli juba läinud. Vaktsineerimata.

/Kellelgi kaasuvaid haigusi pole, mis peaks koroona põdemise raskemaks tegema, vanuselt ka täiskasvanud alles 30date alguses.

Milleni me tegelikult ka jõudnud oleme- selliste vaktsiinidega ei ole vahet süstitul ja süstimata inimestel.

Pigem selle tüvega…

Et siis vaktsiinid on head ja toimivad, aga paha haigus hoopis selline, mis on otsustanud neile mitte alluda? Süstime ikka edasi?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastupidi. Loe infolehte. ACC avaldab hingamisteedes limavedeldavat toimet ja seda kasutatakse röga lahtistamiseks ja väljaköhimise kergendamiseks.

Röga saab lahtistada siis, kui röga on tekkinud. Kõigepealt on köha kinnine ja kuiv. Selle jaoks on omad ravimid, mille mõte on köha lahtiseks muuta. Kui köha on lahtiseks muutunud, siis on uued ravimid, näiteks ACC Long, selleks, et seda röga oleks lihtsam välja köhida. Seega ACC on mõeldud teises köha etapis, lahtise köha leevendamiseks.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 140 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kuidas on omicroni põdemine kulgenud?