Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kuidas on omicroni põdemine kulgenud?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 140 )

Teema: Kuidas on omicroni põdemine kulgenud?

Postitas:
Kägu

Röga saab lahtistada siis, kui röga on tekkinud. Kõigepealt on köha kinnine ja kuiv. Selle jaoks on omad ravimid, mille mõte on köha lahtiseks muuta. Kui köha on lahtiseks muutunud, siis on uued ravimid, näiteks ACC Long, selleks, et seda röga oleks lihtsam välja köhida. Seega ACC on mõeldud teises köha etapis, lahtise köha leevendamiseks.

Tutvusta meile ka neid esmaseid.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tutvusta meile ka neid esmaseid.

https://www.postimees.ee/7360366/kohaliikide-tundmine-aitab-leida-oige-ravi

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aur, aur ja aur. See on tõesti mis aitab. Kui ma päevade-ööde kaupa köhisin, tegi juba nii nõutuks. Siis arst soovitas Fluditeci ja üsna pea hakkas taanduma see läkastamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4-liikmeline pere. Kõik põdesid esimest korda.

Emal üks päev palavik alla 38 ja kaks päeva tuli paar korda köhatada. Veidi väsinum tunne oli ja söögiisu puudus täiesti kahel päeval st polnud iiveldust, vaid toit ei tulnud nagu meeldegi, tühja kõhu tunnet polnud. Vaktsineerimata.

Isal kolm päeva palavikku 37-39 vahel ja tugevam köha natukene üle nädala. Samuti kõhulahtisus kahel päeval ja isutus. Kahe doosiga vaktsineeritud.

7kl laps esialgu tugev nohu ja köha, seejärel alla 38 palavik ühel ööl ja jätkus paaripäevase nohu ja köhaga. Vaktsineerimata.

1kl laps köha ja ühel ööl kerge palavik. Temperatuuri ei tea, aga käega katsudes pigem napilt üle 37. Oli plaan hommikul kraadida, aga selleks ajaks oli juba läinud. Vaktsineerimata.

/Kellelgi kaasuvaid haigusi pole, mis peaks koroona põdemise raskemaks tegema, vanuselt ka täiskasvanud alles 30date alguses.

Milleni me tegelikult ka jõudnud oleme- selliste vaktsiinidega ei ole vahet süstitul ja süstimata inimestel.

Pigem selle tüvega…

Et siis vaktsiinid on head ja toimivad, aga paha haigus hoopis selline, mis on otsustanud neile mitte alluda? Süstime ikka edasi?

Räägime tegelikult samast asjast. Sain sinust valesti aru. Segadusse ajas “milleni me tegelikult ka jõudnud oleme”.

Ei ole minu meelest ka mõtet süstida. Polnud varem ja nüüd on juba eriti selgelt näha, et pole. Olen ise ka vaktsineerimata.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Röga saab lahtistada siis, kui röga on tekkinud. Kõigepealt on köha kinnine ja kuiv. Selle jaoks on omad ravimid, mille mõte on köha lahtiseks muuta. Kui köha on lahtiseks muutunud, siis on uued ravimid, näiteks ACC Long, selleks, et seda röga oleks lihtsam välja köhida. Seega ACC on mõeldud teises köha etapis, lahtise köha leevendamiseks.

Tutvusta meile ka neid esmaseid.

Kinnist köha ei olegi vaja nö ravida. Ärritusköha puhul võib kasutada köha pärssivaid vahendeid, kuid kinnine köha iseenessest ei ole kuidagi ohtlik.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinnine köha võib põhjusta bronhiiti või kopsupõletikku, kui seda ei ravita ja lahti ei saada. ACC on köha lahtistamisel täiesti omal kohal.

Arst.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinnine köha võib põhjusta bronhiiti või kopsupõletikku, kui seda ei ravita ja lahti ei saada. ACC on köha lahtistamisel täiesti omal kohal.

Arst.

Kinnise köha lahtistamisel? Lahtistada saab ju ikka ainult produktiivset köha – või olen ma millestki väga valesti aru saanud?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinnise köha lahtistamisel? Lahtistada saab ju ikka ainult produktiivset köha – või olen ma millestki väga valesti aru saanud?

Jah, oled valesti aru saanud. Kinnine köha võib olla nii kinni (lima on nii tihke), et seda ei ole võimalik välja köhida, see istubki n-ö rinnus kinni. See tuleb vedeldada, siis muutub köha lahtiseks ja saab selle välja köhida. Raskustunne rinnus kaob.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ja omikron algas nii toredalt, et päev peale kolmandat süsti hakkasid kerged sümptomid tekkima, aga pidasin neid vaktsiini kõrvalnähtudeks. Kaks päeva hiljem olin EMOs meeletute peavaludega, millele ükski rohi ei aidanud ja valudega rinnus????. Koju jõudes lisandusid veel lihasvalud, ebamugav oli hingata.. tänaseks kadunud lõhna- ja maitsemeel, täis kompott. Muu pärast väga ei muretse, aga kopsud nõrk koht ja kerged torked rinnus on üsna häiriv.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks päeva hiljem olin EMOs meeletute peavaludega, millele ükski rohi ei aidanud ja valudega rinnus????.

Kas EMO-st said abi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks päeva hiljem olin EMOs meeletute peavaludega, millele ükski rohi ei aidanud ja valudega rinnus????.

Kas EMO-st said abi?

EMOs soovitati peale positiivset koroonaproovi paracetamoli ja ibumaxi.????????????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EMOs soovitati peale positiivset koroonaproovi paracetamoli ja ibumaxi.????????????

Miks sa selle peale naerad? Sa eeldasid, et tuleb ajuoperatsioon? Valuvaigistid on igati mõistlik soovitus selles olukorras.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kinnise köha lahtistamisel? Lahtistada saab ju ikka ainult produktiivset köha – või olen ma millestki väga valesti aru saanud?

Jah, oled valesti aru saanud. Kinnine köha võib olla nii kinni (lima on nii tihke), et seda ei ole võimalik välja köhida, see istubki n-ö rinnus kinni. See tuleb vedeldada, siis muutub köha lahtiseks ja saab selle välja köhida. Raskustunne rinnus kaob.

Minu meelest on siin küll mingi terminoloogiline segadus – kinnine köha ei ole rögaga. Kui on juba röga, on tegemist lahtise (märja) köhaga ja siis tuleb loomulikult rögavedeldajaid kasutada.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

EMOs soovitati peale positiivset koroonaproovi paracetamoli ja ibumaxi.????????????

Miks sa selle peale naerad? Sa eeldasid, et tuleb ajuoperatsioon? Valuvaigistid on igati mõistlik soovitus selles olukorras.

Tundus endale pigem naljakas, et koroonapositiivne olin! Ning jah, seda teades, oleksin osanud ehk ka kodus rahulikult vastu pidada ning ka oma peaga neid samu ravimeid võtta. Ajuoperatsioon vajalikuks ei osutunud, killuvabrik. Loodan, et said end välja elada.????

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul palavik max. 37,6, terve keha valutas, metsik peavalu, hommikutel kergem olla ja õhtul raskem. Väga ebameeldiv, aga siiski üleelatav. Mehel tõusis palavik 40ni, kõrge palavik oli õnneks ainult 1 päeva, edasi vindus väiksema palavikuga. Tal algas haigus enne mind ja vindus pikalt peale minu tervenemist. Valutas igalt poolt ja nõrkus oli suur.

Mina vaktsineeritud 2x ja mees ei olnud vaktsineeritud. Seega oma väikesel tasandil näen suurt vahet vaktsineeritud vs. vaktsineerimata põdemises.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie viieliikmeline pere põdes ka läbi, noorem tõi koolist. Kuid kõik jäid erinevatel aegadel, st. kõik ei nakatunud koolilapsest (2 nädalat läks aega, et jääks viimane).Esimesel päevadel kurk sügeles. Kiirtestid negatiivsed. Teisel päeval tohutu peavalu, külmavarinad ja hiljem tuli palavik 38.5. Teistel tõusis palavik 39.7-40. Kiirtest näitas külmavärinate ajal negatiivset, kui palavik tõusis oli kiirtest positiivne.

Ega muud polegi kui tohutu peavalu, seljavalu, palavik. Osad kurtsid ka, et keel pehme ja sellega maitseid toit ja joogid erinevalt. Toiduisu kadunud, kõht tühi aga toitu näha ei taha.

Voodis elasin 3 päeva, edasi oli kinnine aga jooksev nohu, köha rõgaga. 7ndal päeval kiirtest oli veel positiivne, aga triip oli nõrk. 10ndal päeval isolatsioon läbi ja nohu/köha peaaegu kadunud! 🙂

PS! kõik peale koolipoisi vaktsineeritud 🙂 ja me kõik siiski nakatasime peres üksteist edasi.

Ja perearstilt pidi muidugi nuruma PCR testi välja, nad ei taha anda. Selle puhul aitab 1220 kõne ja saad PCR testi!

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna 10.päev. Esimesed päevad kõrgem palavik, nõrkus ja külmavärinad. Üleeile oli iiveldus, eile õhtul tugev kõhuvalu. Nina ikka veel hooti kinni. Kurk jääb ööga valusaks, päeval ajab köhatama. Kui veidi enam pingutada või kiiremini liigutada, siis suur väsimus ja higi lahmab. Tüütu. Tahaks juba normaalset olemist tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja haiguse ajal kõik ravimid mis kasutasin – ibuprofen, paracetamol, cirrus (perearst kirjutas välja, kuna kõrv oli lukus, valulik nohust). Esimestel päevadel võtsin juurde ka C-vitamiini, aga andsin sellega kergelt alla kuna kuidagi väga hapult maitses. Igapäevaselt kasutasin ka Otrivini mentooliga.

Normaalne olemine tagasi 8.päev positiivsest, 9.päev sümptomitest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja perearstilt pidi muidugi nuruma PCR testi välja, nad ei taha anda. Selle puhul aitab 1220 kõne ja saad PCR testi!

Meil oli vastupidi. Perearst andis kenasti kõigile, aga kui tudengist laps laupäevasel päeval haigestus, siis 1220 telefonist öeldi, et enam pole neid teste vaja. Siis ma haarasin telefoni enda kätte ja enne ära ei pannud, kui saatekiri oli käes.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja perearstilt pidi muidugi nuruma PCR testi välja, nad ei taha anda. Selle puhul aitab 1220 kõne ja saad PCR testi!

Meil oli vastupidi. Perearst andis kenasti kõigile, aga kui tudengist laps laupäevasel päeval haigestus, siis 1220 telefonist öeldi, et enam pole neid teste vaja. Siis ma haarasin telefoni enda kätte ja enne ära ei pannud, kui saatekiri oli käes.

 

Meil ka 5’st kaks tudengid, ühele tudengile meie endi perearstikeskus ei andnudki. Ta haigestus ka kõige viimasena. Ütles, et piisab kiirtestist ja paneb digilukku kirja. Ilmselt mängis ka rolli, et terve pere on haigestunud. Sellest meile muidugi ei piisanud kuni riigis tõendid mängivad rolli. 1220 aitas lahkesti.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundus endale pigem naljakas, et koroonapositiivne olin!

Aga enne EMO-sse minekut kiirtesti ei teinud?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundus endale pigem naljakas, et koroonapositiivne olin!

Aga enne EMO-sse minekut kiirtesti ei teinud?

Ilmselgelt mitte, kui olin äsja vaktsineerinud end. Emos arvati samuti alguses, et tegu on vaktsiini järgsete kõrvalmõjudega, sest koroonaga on need suht 1:1.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul palavik max. 37,6, terve keha valutas, metsik peavalu, hommikutel kergem olla ja õhtul raskem. Väga ebameeldiv, aga siiski üleelatav. Mehel tõusis palavik 40ni, kõrge palavik oli õnneks ainult 1 päeva, edasi vindus väiksema palavikuga. Tal algas haigus enne mind ja vindus pikalt peale minu tervenemist. Valutas igalt poolt ja nõrkus oli suur.

Mina vaktsineeritud 2x ja mees ei olnud vaktsineeritud. Seega oma väikesel tasandil näen suurt vahet vaktsineeritud vs. vaktsineerimata põdemises.

Minul üks päev 37,5 palavik ja sellega asi piirdus. Kolleeg seevastu 10 päeva haige, s.h. mitu päeva kõrge palavik, nohu ja köha, olemine väga halb. Mina vaktsineerimata, temal kaks doosi. Seega oma väiksel tasandil näen, et temal sest vaktsineerimisest küll mingit kasu polnud.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundus endale pigem naljakas, et koroonapositiivne olin!

Aga enne EMO-sse minekut kiirtesti ei teinud?

Ilmselgelt mitte, kui olin äsja vaktsineerinud end. Emos arvati samuti alguses, et tegu on vaktsiini järgsete kõrvalmõjudega, sest koroonaga on need suht 1:1.

Kuid kui oled eelnevalt juba kaks vaktsiinisüsti saanud, siis sa ju teadsid, et vaktsiin ei hakka kaitsma kohe süstimise hetkest. Seega ei kaitsenud ju ka tõhususdoos sind veel (täiskaitse kujuneb alles kahe nädala jooksul), nii et mõistlik oleks olnud igaks juhuks siiski kiirtest teha, et kindel olla, kas on vaktsiini kõrvalmõjud või koroona.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundus endale pigem naljakas, et koroonapositiivne olin!

Aga enne EMO-sse minekut kiirtesti ei teinud?

Ilmselgelt mitte, kui olin äsja vaktsineerinud end. Emos arvati samuti alguses, et tegu on vaktsiini järgsete kõrvalmõjudega, sest koroonaga on need suht 1:1.

Kuid kui oled eelnevalt juba kaks vaktsiinisüsti saanud, siis sa ju teadsid, et vaktsiin ei hakka kaitsma kohe süstimise hetkest. Seega ei kaitsenud ju ka tõhususdoos sind veel (täiskaitse kujuneb alles kahe nädala jooksul), nii et mõistlik oleks olnud igaks juhuks siiski kiirtest teha, et kindel olla, kas on vaktsiini kõrvalmõjud või koroona.

Ma tänan sind selle loengu eest, jah, mul polnud veel 2 süsti aeg möödaski ning tegin ennatlikult ka kolmanda. Kui kuskilt valutab, siis sel hetkel sa ei mõtle sellele. Tänaseks hakkab see aeg õnneks juba ümber saama ja jagasin oma kogemust natukese irooniaga.
Sümptomeid ju polnud enne vaktsineerimist, aga ilmselgelt ei hakka ennast keegi tervena tundes enne vaktsineerimist testima ning vaevalt ka peale seda, sest neid kahte on väga lihtne omavahel sassi ajada.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

9-aastane põdes nii, et ainus sümptom oli kaks päeva palavik  38.5 peal. Kuna teisel päeval kaebas oimukohtades peavalu, siis andsin paracetamoli. See võttis palaviku alla, laps tõusis voodist ja oli nagu plaksust terve. Mingeid muid sümptomeid ei tulnudki.

Lapse sümptomitest 11p hiljem hakkas minul kurgus kriipima ja ninaneelus kipitama. Samas nohu ei tulnud. Öösel jäi kurk päris valusaks ja lisaks hakkas ülaselg valutama. Järgmiseks hommikuks tekkis väike palavik, mis keris kõrgemaks ja jäi vastiku peavaluga 37.6 peale vinduma. Ei saanud silmigi lahti. Nüüd teine päev ja palavik istub 37.4 peal, aevastan ning vesine nohu ja kinnine nina, aga nagu näha, siis ekraanid on juba talutavad. Väike köha on ka hakanud tekkima. Põdesin umbes aasta tagasi deltat, pärast seda tehtud üks Pfizer. Eks näis, kuidas edasi läheb. Kas pääsen köhast või mitte. Teen hoolega auru.

Kas sain ikkagi lapselt, aga väga pika peiteajaga või kusagilt mujalt, ei tea. Sellist imelikku vindumist on pikalt olnud. Nagu hakkaks haigeks jääma, aga ei jää ja testid olid siiani negatiivsed.

Deltaga oli väike palavik, aga tohutu suur väsimus ja ehmatavad vererõhu kõikumised ning raskustunne rindade all. Sellist väsimust praegu pole. Ütleks, et üsna tüüpiline ülemiste hingamisteede viirus, mida olen pea igal aastal kusagil märtsi paiku põdenud. Iga kell võtan enne selle praeguse nohu ja köha kui tollase külma higi ja lõõtsutamise iga väiksema liigutuse peale. Praegu jõuan lapsele vähemalt sooja sööki teha. Tollal oli wc-s käimine nagu Everesti vallutamine. Deltaga muideks ei olnud nohu ega köha üldse, vaid üleüldine kohutav enesetunne pluss maitsemeele kaotus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kolmas päev  kinnine nina ja vesine nohu,  esimesel päevl oli ka kerge peavalu. Kui mees ja poeg poleks varem haigestunud ja seetõttu tehtud kiirtest ei oleks kahte triipu näidanud,  siis ei oleks covidiks pidanud.

Mehel ja pojal oli 37,5 palavik ja köha – pojal kestis paar päeva, mehel üle nädala. Nohu neil ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua kiirtest positiivset tulemust tulemust võib näidata,  kas ainult haiguse aktiivses faasis või ka hiljem?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua kiirtest positiivset tulemust tulemust võib näidata, kas ainult haiguse aktiivses faasis või ka hiljem?

Kiirtest ikka ainult aktiivses faasis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on juba 13. päev ja ikka palavik 37,1, kas inimene on siis teistele nakkav veel või mitte?
Muid sümptomeid pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 140 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kuidas on omicroni põdemine kulgenud?