Esileht Ilu ja tervis Kuidas on siis mõjunud hormoonspiraal?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kuidas on siis mõjunud hormoonspiraal?

Postitas:

Sünnitanud olen kaks last. Mõtlesin, et hormoone (tablette) ei taha enam. Samas arst ütles, et hormoonspiraalil on hormoonide \”laekumine\” organismi palju väiksem, kui tablettidel.
Kuidas on üldiselt, kas on hormoonspiraal mõjutanud seksiisu?
Tavalist vask- või kuldspiraali ei julgeks ma vist panna, kuna sellega siiski risk rasestuda. Mul teine laps liiga väike veel.
Ehk keegi jagab mõjudest kogemusi. Oleksin väga tänulik. Aitab ehk otsustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud aasta. Paigaldamine oli valutu (olen kuulnud, et mõnel on valulik), esimesed pool aastat olid päevad pikad (2 ndl), siis läksid lühemaks, praegu väga minimaalne. Vajan paaril päeval vaid pesukaitset. Mina olen rahul, seksiisu on suurem kui pillidega, ei pea muretsema meelespidamise pärast, päevad pea kadunud, elu on lill. 🙂

Kahjuks jah enne ei tea, kuidas sobib, kui pole ise proovinud aga ma soovitaks paigaldada pärast ujumishooaega. Suvel on veidi kehv verd lahmata ja mina läksin ka hirmus vinniliseks pooleks aastaks. Juba kartsin, et oioi, aga praegu olen tõesti rahul. Samas mis puutub vähesesse hormaano, mis eritub kehasse, siis nii vähe seda ka vist olal ei saa, sest kogu keha ikka elas seda kohanemisperioodi täiega läbi.

Loodan, et oli abiks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pandi esimene Mirena 2005 30 päeva pärast sünnitust. Siis veritses korralikult ca 2-3 ndl. Siis tasapisi rauges ja edasi pole kunagi veritsenud. Vahetus toimus 2010. Siis oli paigaldus minu jaoks ebameeldiv ja ka valus (no olen ka hellake selles mõttes), aga mingit vahepealset veritsust siiski ei tekkinud.
Nüüdseks siis 7 aastat ei ole mul päevi olnud. Vaat see on asi, mis mulle väga meeldib. Ma enam isegi ei mäleta, kuidas on sidemeid kasutada 🙂

Seksiisu osas mina küll mingeid muutusi ei märka, samuti söögiisu või mille iganes isu. Muidugi on mu kaal selle 7 a jooksul va 5 kg tõusnud, aga ma olen selle aja jooksul tüki maad vanemaks (40+) saanud ja ainevahetus aeglustub vanuse tõustes vaikselt, kuid kindlalt. Samuti, ei saa pattu salata, liigun vähem ja söön endiselt.

Ma olen samuti sellega ikka VÄGA rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka juba teine Mirena. Ausalt – ei jõua ära kiruda, et varem juba ei pannud. Mul olid suure veritsusega päevad ja elasin nagu tomat omas mahlas.
Ahjaa, lapse sain ka veel kahe spiraali vahepeal. Rasestusin kahe kuuga, kuigi vanuse tõttu (36) arvasin, et läheb kauem aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mirena on ülim! peale paigaldust kohe algusest peale pole päevadest muud jälge, kui kuus korra tujutsemine 🙂
seksiks ikka igal võimalikul võimalusel ja kaal endine!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule Mirena ei sobinud. Paigaldamine oli valus ja pildi viskas taskusse. Peale seda kestis pool aastat veritsemine. Päevad olid ikka väga valulikud ja vererohked. Kõht valutas tihti. Eemaldasin nüüd, kaks aastat peale paigaldamist, kuna kõrini sai. Ju siis mulle ei sobinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul samuti paigaldamine ja äravõtmine on pildi taskusse pannud. Nyyd siis 7 aastat kogemust. Samuti kiidan. Päevi ei ole. Kaalu tuli veidi juurde. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul samuti paigaldamine ja äravõtmine on pildi taskusse pannud.[/tsitaat]
Äravõtmine ka vä? Appi, mul lõi ka panemine pildi eest ära. Kohutav tunne oli. Nüüd ei julgegi vist ära võtta. :-/ 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mirena sobib hästi kui rohkem lapsi ei taha .. minu peale kahte Mirenat enam tsükkel ei taastunudki ja rohkem lapsi ma ei saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaal tõusis palju. Veritseb iga kuu 5 päeva. Enne päevi süda läigib väga. Plaan eemaldada. Ju mulle ei sobi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on mirena olnud 3,5 kuud, punne ikka tekib nüüd näkku, veritseb ka iga kuu suht pikalt, aga koguseliselt vähe. Olen rahul. Kaalu ei ole lisandunud ja seksiisu puudub teistel põhjustel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tuleb hullu moodi juukseid peast. Kõivõimalikud muud põhjused on järgemööda välistatud, teadmata on veel Mirena ja juustekaotuse seos.

Minul käivad päevad rõõmsasti edasi, ent hakkma saan vaid pesukaitsetega. Vinne-punne ei ole, kaalu ei lisandunud, söögiisu on alati hea olnud, seksiisu endiselt kasin.

Olnud tänaseks 3 aastat ja kokkuvõttes olen rahul, alternatiivide järgi ei igatse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu kuld-vaskspiraalil on kaitse% ca 96, hormoonspiraalil on vist 98%?
ei ole ju suur vahe ja mul see uueaegne vaskspiraal olnud pisut üle aasta, rasedaks pole jäänud ja mingeid kõrvalmõjusid või probleeme pole olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Kuidas on siis mõjunud hormoonspiraal?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.