Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas on võimalik, et sugulased ei toeta!!??

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 74 )

Teema: Kuidas on võimalik, et sugulased ei toeta!!??

Postitas:

Seetõttu tekib mul pidevalt küsimus, kui jälle näen abivajajate grupis, et kahest tervest täiskasvanust (+lapsed) koosneval perel on toiduabi vaja. Et kahel tervel täiskasvanul? Lahendusi ja erinevaid tööampse on nii palju ja parematel aegadel iga kuu 30€ kõrvale panna suudab igaüks.

need täiskohaga emmed ja eluülikoolist saadud haridusega issid ei saa neid ampse teha, sest siis kaotaksid sots toetustes, seega pole neil mingit stiimulit end liigutada

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 18:16; 14.08 22:59; 18.08 07:56; 20.08 07:58; 20.08 14:00; 20.08 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tere tulemast pärisellu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vt, kui lapsed ei saa täiskasvanuna oma eluga hakkama, siis on lausa vanemate kohus neid aidata, sest mitte hakkama saamine on vanemate oskamatu kasvatuse vili ehk otseselt vanemate süü.

Jah, eks ta ole, erivajaduse tõttu oma eluga mitte hakkama saav laps on ka vanemate oskamatu kasvatuse vili. Kohustust aidata ei eitagi, aga endal süüd ka leida ei oska, sry.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimest ei VALLANDATA sellisel puhul töölt, vaid koondatakse. Päris suur vahe. (Kõigepealt muidugi peab kergemat/ sobivamat tööd pakkuma).

Imelik lugu üldse, et ema helistab mingile sõbrannale ja hakkab ona tütart taga tõmbama? Kangesti tundub väljamõeldisena, et mingeid
perekooli plussikesi endale saada.
Sõbranna kah on nii kursis teise laenamiste ja tagasimaksmistega?
Mul ka paar südamesõbrannat, aga nende rahaasju ausalt ei tea. Teema, millest lihtsalt ei pea rääkima.

Kui see kägu nii hea ja õilis oma mõtetes on, miks ta siis ise sõbrannat ei aita? Siin saab vaid ema kritiseerida, aga ise ei tee midagi?
Nii ebameeldivad on sellised “heategijad”.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.08 06:48; 18.08 06:59; 23.08 10:52; 23.08 11:03; 23.08 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ühtegi seadust, mis KÄSEKS vanemal last armastada. Veel vähem siis kaugema ringi sugulastel.
Ja pole ka seadust, mis KÄSEKS lapsi teha.
Üldiselt suudab intelligentne inimene nii palju aduda, et saab nii palju järglaseid, kui suudab ÜKSI üles kasvatada. Mis iganes põhjusel siis. Paraku lihtsama mõtlemisega pered nii ei arva.

Kas teema on ajendatud mingist telesaarest või leheloost, et selle taustast peaks Perekool aru saama? Nurin, et miks vanem ei toeta on tarbetu, kuna keegi ei tea tagamaid.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.08 06:48; 18.08 06:59; 23.08 10:52; 23.08 11:03; 23.08 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu laps vallandatakse töölt pika töövõimatuse tõttu, ma annaksin talle ilma küsimata raha nii toidu kui ka ravi jaoks ja läheksin tema haiglasoleku ajal lapselapsi ka hoidma. Veel vähem hakkaksin ma seetõttu mõnele ta sõbrale “kas tal siis kedagi ei ole, kellelt küsida” halama.

Inimest ei VALLANDATA sellisel puhul töölt, vaid koondatakse. Päris suur vahe. (Kõigepealt muidugi peab kergemat/ sobivamat tööd pakkuma).

ei vallandata, aga ka ei koondata, vaid tööleping lõpetatakse inimese tervisest tulenevatel põhjustel §88 (1) 1) alusel, kui inimene on 12 kuu jooksul olnud vähemalt 4 kuud haiguslehel. sarnaselt koondamisega on õigus saada TKH, aga mingit kohustust kergemat tööd pakkuda ei ole.
TLS § 88. Töölepingu erakorraline ülesütlemine tööandja poolt töötajast tuleneval põhjusel
(1) Tööandja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda töötajast tuleneval mõjuval põhjusel, mille tõttu ei saa mõlemapoolseid huve järgides eeldada töösuhte jätkamist, eelkõige kui töötaja:
1) ei ole pikka aega tulnud toime tööülesannete täitmisega terviseseisundi tõttu, mis ei võimalda töösuhet jätkata (töövõime vähenemine terviseseisundi tõttu). Töövõime vähenemist terviseseisundi tõttu eeldatakse, kui töötaja terviseseisund ei võimalda tööülesandeid täita nelja kuu jooksul;

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 18:16; 14.08 22:59; 18.08 07:56; 20.08 07:58; 20.08 14:00; 20.08 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu laps vallandatakse töölt pika töövõimatuse tõttu, ma annaksin talle ilma küsimata raha nii toidu kui ka ravi jaoks ja läheksin tema haiglasoleku ajal lapselapsi ka hoidma. Veel vähem hakkaksin ma seetõttu mõnele ta sõbrale “kas tal siis kedagi ei ole, kellelt küsida” halama.

Teoorias oleme kõik õilsad. Tõe kriteerium on siiski praktika. Kui sul endal ei ole sellist olukorda olnud, siis mis sa hüppad? Sul pole õrna aimugi, kuidas sa tegelikult käitud, kui paar aastat pead teiste knimeste arveid maksma.

Mina hüppan? Ma usun, et kuna me koos ühe teise sõbrannaga tasusime suhteliselt suures summas raviarveid, sõbranna haiglasoleku perioodidel hoolitsesime tema laste eest (lapsed elasid sel ajal meie juures) ja maksime selle ligi nelja aasta jooksul ära nii mõnegi arve, siis on mul vähemalt sama suur õigus tema ema kritiseerida kui sinul mind.

Vähihaigete ravi on siiski tasutud eestis haigekassa poolt. Mis suuri raviarveid teie maksite?

Minu isal oli vähk. Esimesed aasta või poolteist olid ravimid küll soodustusega v.a toidulisandid, mida soovitati juurde osta. Kui aga ükski ravi enam ei mõjunud, siis pidime edasise ravi eest ise maksma, haigekassa enam ei rahastanud. Hea oli, et isal oli see raha endal olemas, kuna minul ja vennal oleks pere kõrvalt ikka päris raske olnud need rahad kokku saada. Täpselt enam ei mäleta, see oli 12 aastat tagasi, aga vist oli iga 2 või 3 nädala tagant vaja umbes 3000 eurot välja käia ja seda kolm korda järjest.

Praegu on haigekassa poolt rahastatud vähiravimite ja protseduuride nimekirja laiendatud ja seda ilmselt tänu “Kingitud elu” fondi aktiivsele tegevusele, aga minu isa haigestumise ajal oli rohkem põhimõte, et kui lõigata ei saa, tuleb ära surra.

Kas sellest ravist oli kasu? Vabanda, et puudutan seda teemat, ka minu emal oli vähk ja siis ei pakutud mingit ravi, ise hakkas tegelema sellega – aga kahjuks ei aidanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.08 08:06; 14.08 08:10; 19.08 11:04; 21.08 08:15; 22.08 07:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris jubedad arutelud siin aitamise kohta. Keegi ülbikust VIP siin võrdleb oma paarikuist kitsikust (oma kõrgelt tasustatud erialade kõrval!) ja õigustab oma vanemaid, kes põhimõtteliselt ei aidanud…
Päris õudne.
Perekonna mõte seisnebki üksteise toetamises. milleks muidu see perekond?
Ja väitel, et kui vanemad on lapse nii viletsalt ellu lükanud (vähetasustatud ja närvesööv eriala – nt õpetaja oma, siis loosungid “ruttu-tuttu mehele, muidu su rong on läinud”, mille loogiliseks tagajärjeks on üksikemaks jäämine), siis peavadki vanemad oma last elu lõpuni toetama, on tõepõhi all.

Mina kavatsen aidata oma last seni, kuni tal vaja ja kuniks mul endal hing sees on.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.08 00:43; 20.08 11:30; 20.08 18:09; 20.08 21:46; 20.08 21:48; 20.08 22:54; 21.08 11:05; 21.08 20:57; 22.08 00:29; 22.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris jubedad arutelud siin aitamise kohta. Keegi ülbikust VIP siin võrdleb oma paarikuist kitsikust (oma kõrgelt tasustatud erialade kõrval!) ja õigustab oma vanemaid, kes põhimõtteliselt ei aidanud…

Päris õudne.

Perekonna mõte seisnebki üksteise toetamises. milleks muidu see perekond?

Ja väitel, et kui vanemad on lapse nii viletsalt ellu lükanud (vähetasustatud ja närvesööv eriala – nt õpetaja oma, siis loosungid “ruttu-tuttu mehele, muidu su rong on läinud”, mille loogiliseks tagajärjeks on üksikemaks jäämine), siis peavadki vanemad oma last elu lõpuni toetama, on tõepõhi all.

Mina kavatsen aidata oma last seni, kuni tal vaja ja kuniks mul endal hing sees on.

ja mis sellest õpitud abitusega lapsest siis saab, kui sina kõrvad pea alla paned?
see on masendav, kui palju on praegusel ajal nt pensionäre, kes ei saa oma teenitud vanaduspuhlust nautida, sest peavad oma parasiidist last ülal pidama, sest “kuidas sa ikka lapse nälga jätad” 🙁
ok, raskeid aegu (haigus, mõni õnnetus vms) võib kõigil ette tulla, aga need peaksid siiski olema mõned ükskikud korrad ja sellest enamasti keegi ei keeldu, aga pidevalt täisealist “last” toetada ja ülal pidada on ikka nõme küll ja see vaid lükkab edasi aega, kui see lapsuke ise peab jalad välja sirutama ja tööd leidma. no aga milleks leida, kui saab ka emme-issi kulul 40selt kodus vedeleda, süüa antakse ja tuba ka soe

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 18:16; 14.08 22:59; 18.08 07:56; 20.08 07:58; 20.08 14:00; 20.08 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris jubedad arutelud siin aitamise kohta. Keegi ülbikust VIP siin võrdleb oma paarikuist kitsikust (oma kõrgelt tasustatud erialade kõrval!) ja õigustab oma vanemaid, kes põhimõtteliselt ei aidanud…

Päris õudne.

Perekonna mõte seisnebki üksteise toetamises. milleks muidu see perekond?

Ja väitel, et kui vanemad on lapse nii viletsalt ellu lükanud (vähetasustatud ja närvesööv eriala – nt õpetaja oma, siis loosungid “ruttu-tuttu mehele, muidu su rong on läinud”, mille loogiliseks tagajärjeks on üksikemaks jäämine), siis peavadki vanemad oma last elu lõpuni toetama, on tõepõhi all.

Mina kavatsen aidata oma last seni, kuni tal vaja ja kuniks mul endal hing sees on.

ja mis sellest õpitud abitusega lapsest siis saab, kui sina kõrvad pea alla paned?

see on masendav, kui palju on praegusel ajal nt pensionäre, kes ei saa oma teenitud vanaduspuhlust nautida, sest peavad oma parasiidist last ülal pidama, sest “kuidas sa ikka lapse nälga jätad” ????

ok, raskeid aegu (haigus, mõni õnnetus vms) võib kõigil ette tulla, aga need peaksid siiski olema mõned ükskikud korrad ja sellest enamasti keegi ei keeldu, aga pidevalt täisealist “last” toetada ja ülal pidada on ikka nõme küll ja see vaid lükkab edasi aega, kui see lapsuke ise peab jalad välja sirutama ja tööd leidma. no aga milleks leida, kui saab ka emme-issi kulul 40selt kodus vedeleda, süüa antakse ja tuba ka soe

Ma kirjutasingi, et aitan nii palju, kui vaja, mitte ei tee kõike lapse eest ära. Laps ise seab need piirid, kus tal abi on vaja või kus saab ise hakkama.
Sul on nii primitiivnesuhtumine inimestesse, et paha hakkab.
Haletsed pensionäre, kes kahe peale saavad pensioni ca 1000 eurot? Aga kui palju on meil üksikemasid, kes alla selle summa ennast ja last üleval peavad! Mingid imelikud topeltstandardid.
On tekkinud palju psüühikahäirega inimesi, kes täiskohaga tööd teha ei saa ja ei jaksagi, neid tulebki elu lõpuni toetada. Kui 40aastane mees ei julge või ei taha tööle minna ja joob, siis on temalgi mingi psüühiline haigus või seisund, mis vajab ravi.

Vähihaigele tütrele raha laenamist keelata oma enda ema poolt on ikka tase küll!
Eesti pensionid on tegelikult juba miinimumpalgaga samal tasemel. 2 pensionäri elavad koos päris kenasti ära. Eestis on päris palju töövõimet takistava diagnoosiga haigeid, kes heal juhul vaid paarsada eurot toetust saavad ja tihti on neil veel lapsed, kelle eest nad peavad hoolitsema.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.08 00:43; 20.08 11:30; 20.08 18:09; 20.08 21:46; 20.08 21:48; 20.08 22:54; 21.08 11:05; 21.08 20:57; 22.08 00:29; 22.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On tekkinud palju psüühikahäirega inimesi, kes täiskohaga tööd teha ei saa ja ei jaksagi, neid tulebki elu lõpuni toetada. Kui 40aastane mees ei julge või ei taha tööle minna ja joob, siis on temalgi mingi psüühiline haigus või seisund, mis vajab ravi.

jajah, neid “häirega” inimesi on kohutavalt palju, sest emme peab ju pojakest ülal pidama, ega sel endal ei tasu tööle minna mingi tuhande euro eest, las parem pikutab kodus ja vaatab telekat ning mängib arvutimänge. häda sellele naisele, kes sellisest pojakesest rasedaks julgeb jääda ja siis elatist nõudma hakata, tõeline mõrd selline 😀
joodik lendaks hooga majast välja, olgu siis oma poeg või mees

Haletsed pensionäre, kes kahe peale saavad pensioni ca 1000 eurot? Aga kui palju on meil üksikemasid, kes alla selle summa ennast ja last üleval peavad!

need pensionärid on oma pensioni tööga välja teeninud ning võiksid arenenud riikide eeskujul vanaduses puhata ja reisida saada, mitte aga laisku lapsi sellest sööta-joota. miks peaks pensionär ülal pidama naist, kes on mingi töllakaga lapse teinud? pensionär on oma lapse(d) üles kasvatanud, vaevalt see laps enne tölliga voodisse ronimist emalt luba küsima tuli.

ok, kui toetamiseta ei saa, siis ma saan aru, et ema-isa toetavad oma last (no läks kasvatus aia taha), aga mis toetamist teemaalgatuses sugulastelt oodatakse? miks peaks inimene tööd rabama selleks, et lurust täditütart või onupoega toita? igal inimesel on oma elu ja peab sellega ise hakkama saama

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 18:16; 14.08 22:59; 18.08 07:56; 20.08 07:58; 20.08 14:00; 20.08 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole meil see ühiskond veel sealmaal, et raha nii palju oleks, et pensionärid välisriikides reisiks oma pensionist. Pensionisambad on ka vastu taevast lennanud.
Kui võimalik oleks, siis toetaks hädas tädi -või onulast küll, teine kord aitab see vastu.

Psüühikahäired on tõsine teema. Nii kalestunud inimene nagu sina, peaksid ka mõne suuremat sorti psüühikahäire üle elama. Siis ehk teaksid, mida see tähendab.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.08 00:43; 20.08 11:30; 20.08 18:09; 20.08 21:46; 20.08 21:48; 20.08 22:54; 21.08 11:05; 21.08 20:57; 22.08 00:29; 22.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole meil see ühiskond veel sealmaal, et raha nii palju oleks, et pensionärid välisriikides reisiks oma pensionist. Pensionisambad on ka vastu taevast lennanud.

Kui võimalik oleks, siis toetaks hädas tädi -või onulast küll, teine kord aitab see vastu.

Psüühikahäired on tõsine teema. Nii kalestunud inimene nagu sina, peaksid ka mõne suuremat sorti psüühikahäire üle elama. Siis ehk teaksid, mida see tähendab.

ei saa endale psüühikahäiret lubada, sest mul on vaja lapsed toita ja suureks kasvatada. pensionärist ema käest ei hakka selleks raha lunima, ainult mehe palgast selleks ei piisa

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 18:16; 14.08 22:59; 18.08 07:56; 20.08 07:58; 20.08 14:00; 20.08 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole meil see ühiskond veel sealmaal, et raha nii palju oleks, et pensionärid välisriikides reisiks oma pensionist. Pensionisambad on ka vastu taevast lennanud.
Kui võimalik oleks, siis toetaks hädas tädi -või onulast küll, teine kord aitab see vastu.

Käisime ligi 20 aastat tagasi 11-päevasel bussireisil mis jõudis läbi 11 riigi otsaga Šveitsi ja minu üllatiseks oli juba siis 90% seltskonnast pensionärid. Mingid rikkad penskarid nad välja ei paistnud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 21:06; 20.08 22:32; 21.08 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole meil see ühiskond veel sealmaal, et raha nii palju oleks, et pensionärid välisriikides reisiks oma pensionist. Pensionisambad on ka vastu taevast lennanud.

Kui võimalik oleks, siis toetaks hädas tädi -või onulast küll, teine kord aitab see vastu.

Psüühikahäired on tõsine teema. Nii kalestunud inimene nagu sina, peaksid ka mõne suuremat sorti psüühikahäire üle elama. Siis ehk teaksid, mida see tähendab.

ei saa endale psüühikahäiret lubada, sest mul on vaja lapsed toita ja suureks kasvatada. pensionärist ema käest ei hakka selleks raha lunima, ainult mehe palgast selleks ei piisa

Sul juba väikest viisi on see psüühikahäire – nimelt kalestumine. Ja sellega tekitad oma kapses depressioini. Ja peake seda saabub sul endal suuremat sorti depressioon. Väga loogiline ja tüüpiline nõiaring.
Ja see on sul saabubud toetava (kuigi vist mitte parima) mehe kõrval. Mõtle siis, mis seisus võib veel olla üksikema. Kui muidu ei taha inimlikku poolt endas säilitada, siis oma lapse psüühika nimel pead seda tegema.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.08 00:43; 20.08 11:30; 20.08 18:09; 20.08 21:46; 20.08 21:48; 20.08 22:54; 21.08 11:05; 21.08 20:57; 22.08 00:29; 22.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole meil see ühiskond veel sealmaal, et raha nii palju oleks, et pensionärid välisriikides reisiks oma pensionist. Pensionisambad on ka vastu taevast lennanud.

Kui võimalik oleks, siis toetaks hädas tädi -või onulast küll, teine kord aitab see vastu.

Käisime ligi 20 aastat tagasi 11-päevasel bussireisil mis jõudis läbi 11 riigi otsaga Šveitsi ja minu üllatiseks oli juba siis 90% seltskonnast pensionärid. Mingid rikkad penskarid nad välja ei paistnud.

Pool bussitäit pensionäre ei ole veel mingi läbilõige ühiskonnast või näitaja, mille põhjal põhjapanevaid järeldusi teha.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.08 00:43; 20.08 11:30; 20.08 18:09; 20.08 21:46; 20.08 21:48; 20.08 22:54; 21.08 11:05; 21.08 20:57; 22.08 00:29; 22.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime ligi 20 aastat tagasi 11-päevasel bussireisil mis jõudis läbi 11 riigi otsaga Šveitsi ja minu üllatiseks oli juba siis 90% seltskonnast pensionärid. Mingid rikkad penskarid nad välja ei paistnud.

Pool bussitäit pensionäre ei ole veel mingi läbilõige ühiskonnast või näitaja, mille põhjal põhjapanevaid järeldusi teha.

Pool??

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 21:06; 20.08 22:32; 21.08 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime ligi 20 aastat tagasi 11-päevasel bussireisil mis jõudis läbi 11 riigi otsaga Šveitsi ja minu üllatiseks oli juba siis 90% seltskonnast pensionärid. Mingid rikkad penskarid nad välja ei paistnud.

Pool bussitäit pensionäre ei ole veel mingi läbilõige ühiskonnast või näitaja, mille põhjal põhjapanevaid järeldusi teha.

Pool??

No näed, mina lugesin oma telefonist miskipärast, et pensionäre oli pool seltskonnast. Aga ei ole ka bussitäis pensionäre veel mingi esinduslik valim.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.08 00:43; 20.08 11:30; 20.08 18:09; 20.08 21:46; 20.08 21:48; 20.08 22:54; 21.08 11:05; 21.08 20:57; 22.08 00:29; 22.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema on ka selline, kellelt mingit rahalist abi saada pole võimalik. Ta ei toeta ei mind ega oma ainukest lapselast. Samas ei teagi, kuhu ta oma raha kulutab. Hea kui lapsele sünnipäevaks midagi ostab, mulle küll pole juba aastaid midagi kinkinud. Kui üritasin kord küsida raha, hambaarstil käigu jaoks, sain sellise loengu, et hoia ja keela. Täpselt ei teagi, miks ta selline kalestunud on. Võib olla on lihtsalt isekas.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 23:28; 22.08 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane – see on ikka ema enda asi kuhu ta oma raha kulutab.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.08 08:06; 14.08 08:10; 19.08 11:04; 21.08 08:15; 22.08 07:33;
To report this post you need to login first.

pensionärid reisivad ikka väga palju. Vaata Germalo, Albioni ja nt Maakodu korraldatud kallite aiareiside fotosid – 90% pensionärid. Ja see on tore!
Oma vanemate (75-80a) eakaaslased räägivad, kuidas niipalju ikka iga kuu kõrvale püüavad panna, et aastas korra reisile saaks. Jah, hoiavad mujalt kokku (normaalsuse piirides), aga tulebki valikuid teha.
Ainus, kes ei saa raha puuduse pärast reisima, on üks töötav pensionär, kes toetab pidevalt oma täiesti normaalsel ametikohal töötava tütre peret (2 töötavat täiskasvanut+lapsed…)

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris jubedad arutelud siin aitamise kohta. Keegi ülbikust VIP siin võrdleb oma paarikuist kitsikust (oma kõrgelt tasustatud erialade kõrval!) ja õigustab oma vanemaid, kes põhimõtteliselt ei aidanud…

Päris õudne.

Perekonna mõte seisnebki üksteise toetamises. milleks muidu see perekond?

Ja väitel, et kui vanemad on lapse nii viletsalt ellu lükanud (vähetasustatud ja närvesööv eriala – nt õpetaja oma, siis loosungid “ruttu-tuttu mehele, muidu su rong on läinud”, mille loogiliseks tagajärjeks on üksikemaks jäämine), siis peavadki vanemad oma last elu lõpuni toetama, on tõepõhi all.

Mina kavatsen aidata oma last seni, kuni tal vaja ja kuniks mul endal hing sees on.

ja mis sellest õpitud abitusega lapsest siis saab, kui sina kõrvad pea alla paned?

see on masendav, kui palju on praegusel ajal nt pensionäre, kes ei saa oma teenitud vanaduspuhlust nautida, sest peavad oma parasiidist last ülal pidama, sest “kuidas sa ikka lapse nälga jätad” ????

ok, raskeid aegu (haigus, mõni õnnetus vms) võib kõigil ette tulla, aga need peaksid siiski olema mõned ükskikud korrad ja sellest enamasti keegi ei keeldu, aga pidevalt täisealist “last” toetada ja ülal pidada on ikka nõme küll ja see vaid lükkab edasi aega, kui see lapsuke ise peab jalad välja sirutama ja tööd leidma. no aga milleks leida, kui saab ka emme-issi kulul 40selt kodus vedeleda, süüa antakse ja tuba ka soe

Ma kirjutasingi, et aitan nii palju, kui vaja, mitte ei tee kõike lapse eest ära. Laps ise seab need piirid, kus tal abi on vaja või kus saab ise hakkama.

Sul on nii primitiivnesuhtumine inimestesse, et paha hakkab.

Haletsed pensionäre, kes kahe peale saavad pensioni ca 1000 eurot? Aga kui palju on meil üksikemasid, kes alla selle summa ennast ja last üleval peavad! Mingid imelikud topeltstandardid.

On tekkinud palju psüühikahäirega inimesi, kes täiskohaga tööd teha ei saa ja ei jaksagi, neid tulebki elu lõpuni toetada. Kui 40aastane mees ei julge või ei taha tööle minna ja joob, siis on temalgi mingi psüühiline haigus või seisund, mis vajab ravi.

Vähihaigele tütrele raha laenamist keelata oma enda ema poolt on ikka tase küll!

Eesti pensionid on tegelikult juba miinimumpalgaga samal tasemel. 2 pensionäri elavad koos päris kenasti ära. Eestis on päris palju töövõimet takistava diagnoosiga haigeid, kes heal juhul vaid paarsada eurot toetust saavad ja tihti on neil veel lapsed, kelle eest nad peavad hoolitsema.

Üksikemadus on oma valik, vanaks saamine mitte.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pensionärid reisivad ikka väga palju. Vaata Germalo, Albioni ja nt Maakodu korraldatud kallite aiareiside fotosid – 90% pensionärid. Ja see on tore!

Oma vanemate (75-80a) eakaaslased räägivad, kuidas niipalju ikka iga kuu kõrvale püüavad panna, et aastas korra reisile saaks. Jah, hoiavad mujalt kokku (normaalsuse piirides), aga tulebki valikuid teha.

Ainus, kes ei saa raha puuduse pärast reisima, on üks töötav pensionär, kes toetab pidevalt oma täiesti normaalsel ametikohal töötava tütre peret (2 töötavat täiskasvanut+lapsed…)

See on nüüd puhtalt Perekooli stiilis statistika, et kus need vaesed Eestis on, kui kaubakeskused on inimesi täis ja inimestel kärud kaupa täis?
Kui palju meil on pensionäre elanikkonnast? 40% või rohkemgi. See teeb kuskil 500 000 inimest. Mis näitaja on see mõni reisiv bussitäis inimesi selle 500 000 kõrval?

Teiseks. Kui riigis on tekkinud olukord, kus muudkui kisatakse, et vaesed pensionärid, millest nad küll elavad, kuid reaalsuses elavad need pensionärid sissetulekute poolest paremini kui 3liikmeline perekond, siis on selle riigi palgad ikka masendavalt väikesed.

Mul endalgi on olnud sama seis, et minu täistöökoha sissetulek on olnud sama mis mu vanemate pension 2 inimese peale ja olen samuti üksikema. Nii et olengi olnud väiksemate sissetulekutega kui mu vanemad. Praegu vehin lihtsalt looma kombel tööd teha (enda tervise arvelt) ja seetõttu on raha rohkem.

Ma ei taha selles seltskonnas rohkem arutluses osaleja olla. Siin on liiga palju küünilisi ja paindumatu mõtlemisega inimesi.
Mida teeb pensionär oma rahahunniku otsas? Tean, et ostavad kilode kaupa naisteajakirju kioskitest kokku, ühel taadil on 90. aastatest külge jäänud hasartmängusõltuvus, nii et panustab sinna oma pensionist kõvasti. Kas kõik need “hobid” on siis rohkem väärt, kui ühe noore pere toetamine?

Ja milleks seda perekonda siis üldse vaja on? Selleks, et iga kuu tuimade nägudega grillimasina või kartulisalatikausi taga üksteise sünnipäevadel istuda? Mis mõte neil sünnadel üldse on, kui tead, et sellega teie ühisosa peres ja suguvõsas piirdubki?

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.08 00:43; 20.08 11:30; 20.08 18:09; 20.08 21:46; 20.08 21:48; 20.08 22:54; 21.08 11:05; 21.08 20:57; 22.08 00:29; 22.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris jubedad arutelud siin aitamise kohta. Keegi ülbikust VIP siin võrdleb oma paarikuist kitsikust (oma kõrgelt tasustatud erialade kõrval!) ja õigustab oma vanemaid, kes põhimõtteliselt ei aidanud…
Päris õudne.
Perekonna mõte seisnebki üksteise toetamises. milleks muidu see perekond?
Ja väitel, et kui vanemad on lapse nii viletsalt ellu lükanud (vähetasustatud ja närvesööv eriala – nt õpetaja oma, siis loosungid “ruttu-tuttu mehele, muidu su rong on läinud”, mille loogiliseks tagajärjeks on üksikemaks jäämine), siis peavadki vanemad oma last elu lõpuni toetama, on tõepõhi all.

Mina kavatsen aidata oma last seni, kuni tal vaja ja kuniks mul endal hing sees on.

Minu ema esindab ka seda mõtteviisi. Ta nimelt “aitab” minu joodikust venda, kes pole viimased 10 aastat tööl käinud. Maksab korteri kulud, tassib süüa ja annab õlleraha ka. Ja seda kõike oma pensionist.
Mu isa õnneks sellest aitamisest osa ei võta, tema paneb pigem raha “mustadeks päevadeks” kõrvale. Mustad päevad jõudsidki sel aastal kätte ja saime tema enda säästudest maksta pärast rasket haigust tema hooldekodu arveid. Kui ema peaks haigestuma, siis temal sellist tagavara pole, arveid hakkaksin maksma mina ja ilmselgelt peaksin ma seejuures oma lastele tehtavaid kulutusi vähendama.
Seega, olen nõus, et pereliikmeid peaks toetama ootamatu õnnetuse ja raske haiguse korral, samuti võib seda teha teatud perioodidel, kui on vaja uut eriala õppida vms. Aga liigne toetamine (liiga pika perioodi jooksul või liiga suures summas) soodustab õpitud abitust ja sellest on perspektiivis kõigile pigem kahju kui kasu.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.08 15:20; 22.08 00:00; 23.08 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitamine peaks ikka vastamisi käima, kahjuks nii enamasti ei ole. Mõni asub mõnuga teise kukile elama.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 21:06; 20.08 22:32; 21.08 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitamine peaks ikka vastamisi käima, kahjuks nii enamasti ei ole. Mõni asub mõnuga teise kukile elama.

vastastikku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris jubedad arutelud siin aitamise kohta. Keegi ülbikust VIP siin võrdleb oma paarikuist kitsikust (oma kõrgelt tasustatud erialade kõrval!) ja õigustab oma vanemaid, kes põhimõtteliselt ei aidanud…

Päris õudne.

Perekonna mõte seisnebki üksteise toetamises. milleks muidu see perekond?

Ja väitel, et kui vanemad on lapse nii viletsalt ellu lükanud (vähetasustatud ja närvesööv eriala – nt õpetaja oma, siis loosungid “ruttu-tuttu mehele, muidu su rong on läinud”, mille loogiliseks tagajärjeks on üksikemaks jäämine), siis peavadki vanemad oma last elu lõpuni toetama, on tõepõhi all.

Mina kavatsen aidata oma last seni, kuni tal vaja ja kuniks mul endal hing sees on.

Minu ema esindab ka seda mõtteviisi. Ta nimelt “aitab” minu joodikust venda, kes pole viimased 10 aastat tööl käinud. Maksab korteri kulud, tassib süüa ja annab õlleraha ka. Ja seda kõike oma pensionist.

Mu isa õnneks sellest aitamisest osa ei võta, tema paneb pigem raha “mustadeks päevadeks” kõrvale. Mustad päevad jõudsidki sel aastal kätte ja saime tema enda säästudest maksta pärast rasket haigust tema hooldekodu arveid. Kui ema peaks haigestuma, siis temal sellist tagavara pole, arveid hakkaksin maksma mina ja ilmselgelt peaksin ma seejuures oma lastele tehtavaid kulutusi vähendama.

Seega, olen nõus, et pereliikmeid peaks toetama ootamatu õnnetuse ja raske haiguse korral, samuti võib seda teha teatud perioodidel, kui on vaja uut eriala õppida vms. Aga liigne toetamine (liiga pika perioodi jooksul või liiga suures summas) soodustab õpitud abitust ja sellest on perspektiivis kõigile pigem kahju kui kasu.

Ma ei tea teie pere lugu, aga väga ei usu seda versiooni, et ongi selline laisk emale pähe istunud poeg. Seal peab midagi enamat olema.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.08 00:43; 20.08 11:30; 20.08 18:09; 20.08 21:46; 20.08 21:48; 20.08 22:54; 21.08 11:05; 21.08 20:57; 22.08 00:29; 22.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris jubedad arutelud siin aitamise kohta. Keegi ülbikust VIP siin võrdleb oma paarikuist kitsikust (oma kõrgelt tasustatud erialade kõrval!) ja õigustab oma vanemaid, kes põhimõtteliselt ei aidanud…

Päris õudne.

Perekonna mõte seisnebki üksteise toetamises. milleks muidu see perekond?

Ja väitel, et kui vanemad on lapse nii viletsalt ellu lükanud (vähetasustatud ja närvesööv eriala – nt õpetaja oma, siis loosungid “ruttu-tuttu mehele, muidu su rong on läinud”, mille loogiliseks tagajärjeks on üksikemaks jäämine), siis peavadki vanemad oma last elu lõpuni toetama, on tõepõhi all.

Mina kavatsen aidata oma last seni, kuni tal vaja ja kuniks mul endal hing sees on.

Perekond peabki aitama, aga ema ja tema täiskasvanud abielus tütar ei ole perekond.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris jubedad arutelud siin aitamise kohta. Keegi ülbikust VIP siin võrdleb oma paarikuist kitsikust (oma kõrgelt tasustatud erialade kõrval!) ja õigustab oma vanemaid, kes põhimõtteliselt ei aidanud…

Päris õudne.

Perekonna mõte seisnebki üksteise toetamises. milleks muidu see perekond?

Ja väitel, et kui vanemad on lapse nii viletsalt ellu lükanud (vähetasustatud ja närvesööv eriala – nt õpetaja oma, siis loosungid “ruttu-tuttu mehele, muidu su rong on läinud”, mille loogiliseks tagajärjeks on üksikemaks jäämine), siis peavadki vanemad oma last elu lõpuni toetama, on tõepõhi all.

Mina kavatsen aidata oma last seni, kuni tal vaja ja kuniks mul endal hing sees on.

Minu ema esindab ka seda mõtteviisi. Ta nimelt “aitab” minu joodikust venda, kes pole viimased 10 aastat tööl käinud. Maksab korteri kulud, tassib süüa ja annab õlleraha ka. Ja seda kõike oma pensionist.

Mu isa õnneks sellest aitamisest osa ei võta, tema paneb pigem raha “mustadeks päevadeks” kõrvale. Mustad päevad jõudsidki sel aastal kätte ja saime tema enda säästudest maksta pärast rasket haigust tema hooldekodu arveid. Kui ema peaks haigestuma, siis temal sellist tagavara pole, arveid hakkaksin maksma mina ja ilmselgelt peaksin ma seejuures oma lastele tehtavaid kulutusi vähendama.

Seega, olen nõus, et pereliikmeid peaks toetama ootamatu õnnetuse ja raske haiguse korral, samuti võib seda teha teatud perioodidel, kui on vaja uut eriala õppida vms. Aga liigne toetamine (liiga pika perioodi jooksul või liiga suures summas) soodustab õpitud abitust ja sellest on perspektiivis kõigile pigem kahju kui kasu.

Ma ei tea teie pere lugu, aga väga ei usu seda versiooni, et ongi selline laisk emale pähe istunud poeg. Seal peab midagi enamat olema.

Usu, sellised olukorrad on olemas. Näide minu isikliku venna näol. Sama lugu eespool kirjutajaga peale selle et vend kolis veel pensionärist vanemate juurde ning oaseb neil kõik kinni maista.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 11:16; 14.08 15:07; 21.08 23:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea teie pere lugu, aga väga ei usu seda versiooni, et ongi selline laisk emale pähe istunud poeg. Seal peab midagi enamat olema.

Mis selles uskumatut on? Ema tahab oma lapsele head ning “toetab teda raskel ajal”. Mu vennal kestab see “raske aeg” lihtsalt juba 10 aastat, ema sõnul ta otsib kogu selle aja tööd ka, aga tema palgasoov on reaalselt võimalikust kogu aeg oluliselt kõrgem. Ta nimelt peab end tehnilistes valdkondades kõvaks spetsialistiks, mis sellest, et tal ühtki haridust tõendavat dokumenti peale keskkooli lõputunnistuse ette näidata pole. Ja kuna ta on nii kõva mees enda meelest, siis esiteks tahaks ta suurt palka ja teiseks ei taha ta kuidagi leppida sellega, kui talle keegi “noor nolk”, kes midagi ei tea, ütleb, mida ja kuidas vaja teha on. Miskipärast ei leia ega leia aga sobivat tööd ja kuna tal midagi targemat teha pole, siis joob järjest rohkem. Praeguseks on ta end nii segaseks joonud juba, et arvatavasti tööd teha enam ei suudakski. Ahjaa, üks põhjus on veel, miks tööle minna ei saa – siis peaks ju kurjale ekselukaaslasele lapse jaoks elatist maksma hakkama.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.08 15:20; 22.08 00:00; 23.08 10:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 74 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas on võimalik, et sugulased ei toeta!!??

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.