Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas õnnestus laps öö läbi magama saada?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kuidas õnnestus laps öö läbi magama saada?

Postitas:

Mul on kohe 10-kuuseks saav beebi ja öine unemuster ei muutu kuidagi. Algusest peale on ta olnud tihe ärkaja, lutti ei võta. Kui ööunne läheb kell 21, siis esimene ärkamine on juba kesköö paiku, edasi kell 2, 3, 5 ja siis kella 6 paiku võtan ta enda voodisse tissi otsa, nii magab edasi poolteist tundi.

Ühe korra on õnnestunud keskööl ilma tissi otsa panemata ta edasi saada magama. Selleks kulus muidugi pool tundi, millest 15 minutit oli nuttu. Siis oli esimene söömine kell 3 öösel. Kuidas saaks nii, et ta ei ärkakski enne kella 3 näiteks! 10-kuune on ju juba nii suur laps.

Olen täielik zombie, tunnen, et enam nii edasi ei saa. Aga minu katsed esimest ärkamist edasi lükata kukuvad läbi…
Ja siis see hommikune tissi otsas magamine, on ka päris õudne!

Aitäh kõigile, kes viitsivad kaasa mõelda!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse unemustriga tuleb tegelema hakata juba sünnist saati, kümne kuuse puhul on muudatusi palju raskem sisse viia kui väiksema puhul. Kuna öeldakse, et kuue kuune laps ei vaja öösel süüa siis on lapsel juba tekkinud harjumus öö otsa natuke näksida. Päeval tuleb rinda tihedamalt pakkuda ning rohkem süüa anda, öösel süda kõvaks teha ja tõesti see pool tundi teda kussutada järjepidevalt ja küll see kellaaeg ka nihkub. Kui endal on raske seda teha siis lasta mehel seda teha mõni öö ja ise teises toas olla.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige olulisem on, et ise pead valmis olema muutuseks, et kui laps ärkab kell 00, siis ei anna talle rinda ja leiad muu lohutamise viisi, mina nt panin pikali ja silitasin pead, selga jne. Voodist välja ei võtnud, sest kussutamist ja jalutamist ei tahtnud talle harjutada. Esimene nädal saigi 2 h üleval passitud ja siis 1 h magada, kui ta juba süüa tahtis, aga teine nädal juba enam ei ärganud. Aga kui sa ise kasvõi korra mõtled öösel, et ta ju nutab, äkki ongi kõht tühi, annan ikka rinda, siis pole mõtet üldse alustadagi, sest laps saab kohe aru.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su laps otsib turvatunnet, nii et proovi kaissu magama võtta. Lapse unemustrit ei saa muuta, see muutub ise koos tema kasvamisega. Soovitaks lugeda raamatutu “The Baby Sleep Book” Seal on kõik ilusti lahti seletatud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No esimene samm on rinnast võõrutamine. Kuniks öösel harjunud rinda saama, ei muutugi midagi.

Ja edasi lihtsalt üks hetk kadvab laps välja. Ise pidin veel 2a last öösiti rahustama, kaissu ei tahtnud tulla, kuna keeldus oma voodist lahkuma ja sattus veel rohkem hüsteeriasse. Oli öid, kui magasingi tema voodi ees põrandal asemel, et ei peaks edasi-tagasi käima. Aga ajaga jäi neid vähemaks. Kui enne magamaminemist oli “põhjust jonniks”, siis oli kindlasti ka rahutu öö otsa.

Mingi hetk õppis ta soovi korral ise kaissu ronima. Nüüd on ta 4 ja aegajalt tuleb öösel meile kaissu.

Suuem laps hakkas kohe ööläbi magama, kui öise toitmise lõpetasin, tema on meil mustermagaja, ei lase ka maavärinast oma und segada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.07 13:55; 10.07 22:09; 19.08 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe korra on õnnestunud keskööl ilma tissi otsa panemata ta edasi saada magama. Selleks kulus muidugi pool tundi, millest 15 minutit oli nuttu. Siis oli esimene söömine kell 3 öösel. Kuidas saaks nii, et ta ei ärkakski enne kella 3 näiteks! 10-kuune on ju juba nii suur laps.

Sul on väga suured nõudmised oma lapsele. Ta on alles 10-kuune. Tal võib olla uneregressioon, kasvuspurt või arenguhüpe. Mõistan, et sul on raske. Kas sa laps kaisus ei saa magada? Nii, et pistad tissi suhu ja magad ise samal ajal edasi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul beebi 8-kuune, olukord sama. Rinnapiimalaps kes lutti ei tunnista ja ärkas öösiti iga 2 tunni tagant. Meil läks asi paremaks kui tund enne uinumist sööb korraliku koguse putru. Siis unetoimingud nagu vann Ming raamat ja voodis kaisus veel rinnapiim. Niimoodi õhtuks putru süües hakkas ärkama 6-8tunni pärast esimest korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma küll juba kirjutasin nooremast, rahutust lapsest, aga ka vanema, muidu hea magajaga oli vahel probleeme. Umb 6kuuselt hakkas ta rahutult magama ja võtsin ta kaissu, nii ju endale mugavam. Aga siis hakkas ta umb 8kuuselt öösiti ärkama ja konkreetselet 1-2h vähkres, müttas ringi voodis meie vahel jne. Umb 11k viskas sõnaotseses mõttes mul üle ja mõtlesin, et krt, ringi mütata võid ka omad voodis ja tõstsin võrekasse. No ja johhaidi, KOHE jäid need 30 min ja nädal hiljem rahulikud ööd.

Nii et alati ei toimi “võta kaissu”. Iga laps on erinev ja pead katsetama, mis toimib, aga iga lähenemisega vähemalt nädal ja hindama, kas MIDAGI on parem, mitte tingimata täiuslik

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.07 13:55; 10.07 22:09; 19.08 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siiani mõtlen kuidas saada laps magama terveks ööks. Neljane ja ikka ärkab igal ööl. Alguses peale sai proovitud kõiksugu soovitusi ja nippe, mida lugesin raamatutest või kuulasin loengus. Aga tulemus on see, et ajaga lihtsalt jäi vähemaks see ärkamine. Öise söötmise lõpetamine ei mõjutanud üldse ärkamise tihedust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks ei võiks lapse järgi end painutada ja tema vajadustele vastavalt end sättida. Ärkab ja tahab süüa ja vajab ema, siis talle seda ka pakkuda. Lihtsalt oma mugavus?

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks kaisus magamine ei toiminud, sest siis ei maganud ma ise hästi, vaid olin ainult mingis poolunes. Mina lõpetasin öise söötmise lihtsalt ära ja esimesed paar ööd oli õudukas, väga raske last uuesti magama saada, aga edasi hakkas magama ainult üks kord öö jooksul ärgates ja sealt edasi juba terve öö järjest (vahel tuli ikka ka ärkamist ette, aga pigem siis kui mähe liiga täis vms).

Uneraamatud hoiatasid, et kuigi tihti räägitakse, et lapsel on lähedusvajadus ja lapsel seda-teist vaja, siis tegelikult on tihtipeale asi hoopis selles, et emal on raske lahti lasta ja nii võib kogemata lapsele mõne sellise harjumuse õpetada, mis endale lõpuks koormavaks muutub (nt kaisus magamine). Beebi jaoks on iga uus oskus täiesti tuliuus ja ühelt rutiinilt teisele üleminek (nt viis korda öösel toitmiselt üldse mitte toitmisele) on lihtsalt harjumatu ja asi ei ole selles, et ta selleks tegelikult valmis ei oleks või öösel söötmist vajaks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks ei võiks lapse järgi end painutada ja tema vajadustele vastavalt end sättida. Ärkab ja tahab süüa ja vajab ema, siis talle seda ka pakkuda. Lihtsalt oma mugavus?

eks see lapsevanema uni ja puhkus ongi selline ülehinnatud asi… ainult laisad ja mugavad inimesed tahavad ju magada öösel 😀

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.07 13:55; 10.07 22:09; 19.08 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ajavad alati muigama need küsimused, et kuidas saada laps mulle meeldivatel aegadel magama. Emad sünnitavad lapse ära, aga nagu ei saaks aru, et laps on eraldi teine inimene. Kuidas sulle endale meeldiks, kui sind nt aetaks vägisi kaks tundi varem magama, kui sul uni tuleb ja kamandataks, et davai, maga nüüd. Või sul läheb öösel uni ära, aga juba see, et sa pool tundi üleval oled, ajab su kodakondsed nii närvi, et tarvis foorumist nõu küsida. Mõnus oleks muidugi, kui pärast lapse sündi läheks elu edasi täpselt samamoodi nagu varem…

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetasin juba algusest peale, et une ajal on pime ja vaikne. Meil ei mänginud öösel telekas ega põlenud lamp. Päeval oli uneaeg vaikuseaeg. Ei vaata ise telekat, kui laps magab. Ärkas, sõi, vahetasin mähkme, tagasi magama. Nii pidevalt ja siiani. Laps vahepeal juba mähkmetest ja öisest söömisest loobunud, aga pole öö ega päev kunagi sassis olnud ega mul unetuid öid. Kõige raskem oli vist esimene paar elukuud, mil tõesti magasin vist tunni-kahe kaupa ainult. Muidu pole ma olnud unetu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldjuhul siis läheb uni korda, kui tissitamine ära jääb. Ühel lapsel mul ei läinud ka siis uni korda aga tema oli selline teistsugune laps, et selgus, et ta ei vajanud üldse lõunaund, kui kaheaastasel lapsel lõpuks pärast aastatepikkust karjutamist taipasin lõunaune ära jätta, siis hakkas laps korralikult öösiti magama. Muidu ei maganud ei päeval ega öösel korralikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läks see lihtsalt iseenesest paika kuskil 11 kuu paiku. Ma ise arvan, et aitas kuna päeval oli kindel rutiin unedega – kell 10 ja kell 15. Siis kell 21 magas juba ööund. Ühel hommikul ärkasin ise kell 6 ehmudes, et polegi ärganud öösel :D. Samal ajal jäi meil ka tissitamist vähemaks ning öisest võõrdus ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 3,5-kuune beebi, kes magab hetkel õhtul 21.00st hommikul 5-6ni..
Magama minek on nüüd juba muutunud lihtsamaks, saab rinda ja siis panen voodisse, tuba pimedaks, ise lähen elutuppa, uks vahelt kerge piluga paokile. Kui jääb siiski väga jaurama, käin kord või paar silitamas ja niiöelda kinnitamas, et ta pole üksi (kuigi ta ilmselt ei saa aru, mida talle sosistan..). Enamik kordasid jääb ise ilusti magama.
Muidu pidin ainult süles magama kussutama või ootama, et ta rinnal täiesti magama jääks.
Tegu on muidugi veel nii väikese beebiga, eks see unemuster võib veel 10x muutuda, ent tundub, et kindel magamamineku aeg ja rutiin on aidanud kaasa öisele magamisele..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes siin räägib, et lapse igale öisele soovile tuleb vastu tulla… tegelikult laps ise ka kannatab rahutu une ja pideva ärkamise all. Rääkimata sellest, et vanemata uni pole ometi mingi isekas luksus, vaid elementaarne põhivajadus, et vanem suudaks olla turvaline ja rõõmsameelne vanem oma lapsele.

Olen olnud samas olukorras ja see sai lahenduse alles siis, kui võõrutasin 13-kuuselt. Tagantjärele tarkusena oleksin võinud märksa varem võõrutada, usun et laps oli juba varem võõrutamiseks valmis. Öine söömine oli selleks ajaks ainult harjumus ja omamoodi nõiaring – seedimine ja pissihäda/täis mähe ajavad lapse üles ning uinuma on ta harjunud tissiga.

Öisest söömisest võõrutamine võtab tõenäoliselt 2-3 ööd ja kõige parem, kui need ööd saaks öövalves olla keegi teine lähedane, kas isa või vanaema. Lapsel on lihtsam, kui sina pole öösel teda rahustamas, piimalõhn küljes. Ideaalis mine hoopis ööseks kodust ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas õnnestus laps öö läbi magama saada?