Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas teil õnnestus unekool, kui laps lutti ei tunnista?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kuidas teil õnnestus unekool, kui laps lutti ei tunnista?

Postitas:

Ma mõtlesin, et prooviks õpetada 4-kuune laps õhtuti ise uinuma. Proovisin 5 õhtut, magamajäämine lühenes pea iga õhtuga, aga siis kui 6. õhtul nutt ei vaibunudki, andsin alla. Mõtlesin, et alustan sellest, et enne rinna otsas uinumist võtan tissi suust ja vaikselt süles kussutan edasi kuni magab. Nii õnnestub.

Aga kuidas üldse on võimalik õpetada last, kes lutti ei tunnista, ise uinuma? Tal on ju enese rahustamiseks midagi suhu vaja 🙁

Ta mul tihti ka enne uinumist enam ei jõua eriti midagi süüa, seega ei julge teda hästi unekooliga piinata, äkki on nutt tühja kõhu tõttu..

Appi!

Mõte oli, et kui õhtul õpib ise uinuma, äkki siis lõpeb ka öine 30min-1,5h tagant ärkamine. Et ei vaja tissi suhu iga kord 🙁

Aitäh kaasamõtlejatele!

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 09:43; 31.01 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt ei kujuta ilma lutita ette. Esimesele lapsele olin elav lutt 2 kuud, seejärel tuima järjekindlusega pakkusin ja milon esimene kord jäi suhu. Elu muutus. Rinnad olid pidevast lutsutamisest rahustamise eesmärgil ribadeks selleks ajaks.
Nyyd teise lapsega kohe järjekindlalt hakkasin lutti toppima, erinevaid nagu eelmisegagi. Bibs sobis pika toppimise peale ja uinubki kas sellega või enamasti ka ilma oma voodis. Ruttu kukub see suust välja peale uinumist.
Aga tissiga magAmapaneku jätaksin viimaseks, sellega harjub nagu hea asjaga ruttu, ja see muutub pika peale emale ypris koormavaks.

Saan nyyd sada miinust, aga mina harjutaks ikka lutti…ma ei tea muidugi kas 4-kuuselt enam harjub aga usun, et harjub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära talle unekooli küll tee. Sellises vanuses lapse aju ei ole veel nii palju arenenud, et ta sellise asjaga toime tuleks. Ja ausalt öeldes on see unekooli praktika kole igas vanuses. Kas sulle endale meeldiks ennast magama nutta? Katsu mõni inimlikum moodus leida. Näiteks süles kussutamine, mida ka ise mainisid.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära talle unekooli küll tee. Sellises vanuses lapse aju ei ole veel nii palju arenenud, et ta sellise asjaga toime tuleks. Ja ausalt öeldes on see unekooli praktika kole igas vanuses. Kas sulle endale meeldiks ennast magama nutta? Katsu mõni inimlikum moodus leida. Näiteks süles kussutamine, mida ka ise mainisid.

Täiesti nõus.
Nii väikesed lapsed vajavad vanemate maksimaalset lähedust.
Pole mõttessegi tulnud, et jätan lapse pimedasse/hämarasse tuppa end magama nutma.
On keegi lastearst nõus seda unekooli värki komnenteerima?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma ei poolda ka unekooli KUID ka meil on 4-kuuse beebi magamajäämisega hetkel probleeme. Lisaks ei võta ka tema lutti. Mina kasutan selles blogis olevat soovitust: https://minuperspektiiv.com/tag/beebi-uni/
Ehk siis ma olen teinud nö “kerget/leebet unekooli”. Õhtul teeme vanni, toidan, aga ei lase tal tissi otsas magama jääda vaid jutustan talle kas siis sellest, mis me päeval teinud oleme või siis niisama mingit plära, et ta ei uinuks. Kui ta enam ei söö vaid kasutab mind lutina, võtan tissi suust, krooksutan ja panen ta oma voodisse. Kui ta hakkab nutma (mida ta tavaliselt kohe teeb) rahustan ma ta alguses maha kasutades siis sealt blogist saadud ideedega – alguses ütlen “kõik hästi, tuduaeg, emme siin” vms, siis kui ta ei rahune hõõrun selga või peput ja ikka kordan sama, kui ta ikka ei rahune siis võtan uuesti sülle kus ta tavaliselt rahuneb ja panen uuesti maha. Kui ta ei nuta siis ütlen head ööd ja astun toast välja. Kui hakkab nutma, siis ootan nii 2-3min (ma ei suuda 5 min oodata…) ja lähen tagasi tuppa. Teen jälle sama – lause, hõõrun selga ja tavaliselt siis ta juba rahuneb. Siis edasi ma istun natuke ja ootan. Kui ta hakkab nutma siis ma ootan ta kõrval, et kas ta rahuneb ise. Kui ei siis ütlen talle ainult, et “emme siin, jaa” ja juba ta tudubki.

Olen seda nädal aega teinud ja nüüd juba on nuttu vähemaks jäänud ning magama saan ta juba esimese korraga kui voodisse panen ja rahustan. Ma ise arvan, et see meie puhul on töödanud kuna enne ärkas ta ülesse iga 2-3h tagant, siis nüüd ta suudab ise ennast magama saada kui ta ärkab ja ta magab esimese une 6h.

Soovitan seda blogi lugeda. Äkki saad ideid.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 20:34; 01.02 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka ei tunnistata lutti. Meil aitas MyHummy kaisukas, see teeb siis white noise kolinat ja rahustab. Magama hakkasin panema beebit ca 30 minutit veelgi varem kui ta väsinud oli, siis söi kenasti kõhu täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole lapsel vaja otsest rahustavat asja, ta õpib ajapikku end ise rahustama, mis ongi tegelikult kõige parem variant. Minu laps pole ka kordagi lutti võtnud, aga sain ta ise uinuma küll, ainult ei mäleta, et kuidas. Ilmselt selles vanuses olid kõik erinevad variandid kombineeritud – aeg-ajalt rinnaga, aeg-ajalt jäi kuidagi ise, aeg-ajalt süles või silitades jms. Praegu, kui laps juba aastane, siis päris pikalt oleme teinud nii, et une-eelsed rutiinid hästi pikalt – pesu, hambapesu, vaikse lauluga riietumine, toas tuled kustus, laps magamiskotti, kaisukas kätte ja pehme padja kõrvale (hiljem võtan ära) magama. Eks see võttis paar nädalat harjutamist, et ta jääks, vahel rohkem laulmist ja silitamist jms, aga kuna lõpuks saime õiged uneajad paika, siis juba sellega seonduvalt hakkas ise rahunema ja haigutama nende rutiinsete tegevuste peale (nt pimedas magamiskotti panek).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu vastajatele.

Mu eesmärk oli lihtsalt jah uinumine selgeks õpetada, et ehk pikenevad ärkamise vahed öösiti, või vähemalt suudab ka siis vahel ise edasi magama jääda, kui ärkab.

Ootan veel selle asjaga.

Öeldakse, et kui laps oskab end kõhuli keerata, siis ei tohiks enam mässida. Aga mina ei oska seda kommet lõpetada, ega ka külje peal magamist lõpetada, sest kui käed pole kinni, siis rabeleb need lahi, hakkab võpatama ja ärkab üles. On selles osas kellelgi soovitusi jagada?
Siiamaani ikka panen ta külje peale magama ja rullikeeratud rätiku selja taha.

Ööunne pannes ma teda enam rinnal uinuda ei lase. Muutub söömisega uimaseks, kui lõpetab, võtan rinna otsast ära ning kussutan hästi vaikselt. Öösel muidugi lasen rinnal uinuda peale söötmist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 09:43; 31.01 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu vastajatele.

Mu eesmärk oli lihtsalt jah uinumine selgeks õpetada, et ehk pikenevad ärkamise vahed öösiti, või vähemalt suudab ka siis vahel ise edasi magama jääda, kui ärkab.

Ootan veel selle asjaga.

Öeldakse, et kui laps oskab end kõhuli keerata, siis ei tohiks enam mässida. Aga mina ei oska seda kommet lõpetada, ega ka külje peal magamist lõpetada, sest kui käed pole kinni, siis rabeleb need lahi, hakkab võpatama ja ärkab üles. On selles osas kellelgi soovitusi jagada?

Siiamaani ikka panen ta külje peale magama ja rullikeeratud rätiku selja taha.

Ööunne pannes ma teda enam rinnal uinuda ei lase. Muutub söömisega uimaseks, kui lõpetab, võtan rinna otsast ära ning kussutan hästi vaikselt. Öösel muidugi lasen rinnal uinuda peale söötmist.

Kuulsin, et mässimist saab lõpetada nii, et alguses jätad ühe käe vabaks. Siis teise käe ja siis lõpuks paned ainult teki peale. Mu tuttav kasutas seda meetodi ja töötas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 20:34; 01.02 17:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas teil õnnestus unekool, kui laps lutti ei tunnista?