Esileht Koolilaps Kuidas õpetada last enesekindlaks

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kuidas õpetada last enesekindlaks

Postitas:

Kuidas õpetada 7a poissi enda eest seisma? Ta on nii möku ja suu peale kukunud.

Näide: poisid on õues, äkki ütlevad minu pojale, et mine koju, meil on omad plaanid. Poiss tuleb tuppa, nii kurb (minu süda lõhkeb). Samas siis ootab, et äkki nad kutsuvad ta uuesti õue, ja kui kutsuvadki, siis jookseb. Kordub jälle sama, poiss tuleb tuppa, et teised narrivad jne.

Ta on mul selline hella hingega ja läheb kergelt endast välja. Nõrk närvikava on tal sünnist saati olnud.
Kardan, et kui kooli läheb, siis saab temast peksukott.
Ta ei oska enda eest välja astuda.
Oleme õpetanud, et teisi peab austama, teistele ei tohi halvasti öelda jne. Saime oma vitsad kätte.

Kuna mina olin koolis see, keda kiusati, siis see teema on mulle eriti hell. Ja kui ma näen, et see võib ka minu pojaga juhtuda, siis tahab mu süda lõhkeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võimalik pane mingisse võitluskunsti trenni. Mitte, et ta teistele tuupi teeks, aga seal õpetatakse ka käitumist ja enesekindlust. Sõpradele ka tore demonstreerida õue peal võtteid. Olen täheldanud, et sellistes trennides käivaid poisse millegipärast nagu austavad teised poisid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei pea olema just võitlustkunstid. Ükskõik milline trenn. Leiab sealt sõbrad, kes käituvad teistmoodi (spordipoisid reeglina seda teevad miskipärast) ja näeb ise vahet. Vahe nägemisel annab ka hinnangu sellistele viletsatele sõpradele nagu tal praegu on ja käitub automaatselt nii nagu vaja – ei jookse neil enam järel.

Ega te kasvatuses polegi millegagi mööda pannud, lihtsalt kamraadid on tal hetkel viletsad juhtunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Oleme õpetanud, et teisi peab austama, teistele ei tohi halvasti öelda jne. Saime oma vitsad kätte.

[/tsitaat]
aga peabki ju. või arvad tõesti, et teiste mitteaustamine ja halvasti ütlemine tagavad enesekindluse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli sama probleem. Nüüd laps 7.klassis ja võib öelda, et lihtsalt kasvas sellest välja. Trenn on igal juhul väga hea (meil on ta ka kogu aeg käinud) + kodune toetus. Mitte nunnutamine, et oh sa vaeseke, miks nad sind kiusavad, aga kiitmine ja tähele panemine igas valdkonnas, kus laps tubli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen just raamatut \”Enesekindel laps\” Gael Lindenfield. Soovitan. Saad teada: kuidas sõnade ja tegudega tõsta lapse enesest lugupidamist, kuidas õpetada lastele enesekehtestamist ja tunnete kontrollimist, kuidas õpetada lastele ühiskonnas toimetulemist, jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Koolilaps Kuidas õpetada last enesekindlaks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.