Esileht Kodunurk Kuidas osta lambipirni?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kuidas osta lambipirni?

Postitas:

Palun õpetage rumalat. Üürikorteri vannituppa on tarvis paari laepirni, neid on aga nii palju erinevaid, et mina kahjuks õiget leida ei oska. Praegu Barbora pakkumistes näiteks selline pirn: LED-pirn VT-SAMSUNG GU10 480lm/6.5W/4K. Kas kusagil siin on kirjas pirni diameeter? (Antud pirn mulle tegelikult ei sobi, sest tarvis oleks 520lm/7W/3oooK; pirni diameeter 6cm, otsad tömbid.) Kas kõige õigem oleks minna koos pirniga ehituspoodi või saab ka internetist ostetud?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pirniga poodi esimesel korral. Jätad karbi alles ja sellel olevate kirjete järgi saad edaspidi tellida

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pirni suurus/kuju peaks olema mingi eraldi tähisega, 6 cm läbimõõduga tavaline pirn peaks olema näiteks A60. Oluline on sokli suurus (keeratavad soklid E27 on see tavaline suurem ja E14 väiksem). GU10 on sihuke eriline pirn, läbimõõt peaks olema 5 cm, näit. selline.

480lm/6.5W/4K – see pole tegelikult nii oluline, 480lm näitab, kui palju valgust annab, 6.5 W on võimsus ja 4 K peaks olema tegelikult 4000K ja see näitab valguse lainepikkust (mida väiksem nr, seda kollasem, mida suurem, seda valgem-sinisem). St need ei pea ilmtingimata samad olema, mis eelmisel pirnil, vaata täiesti enda eelistuste järgi seda.

Mida see “otsad tömbid” tähendab, ei oska kahjuks öelda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pirni suurus/kuju peaks olema mingi eraldi tähisega, 6 cm läbimõõduga tavaline pirn peaks olema näiteks A60. Oluline on sokli suurus (keeratavad soklid E27 on see tavaline suurem ja E14 väiksem). GU10 on sihuke eriline pirn, läbimõõt peaks olema 5 cm, näit. selline.

480lm/6.5W/4K – see pole tegelikult nii oluline, 480lm näitab, kui palju valgust annab, 6.5 W on võimsus ja 4 K peaks olema tegelikult 4000K ja see näitab valguse lainepikkust (mida väiksem nr, seda kollasem, mida suurem, seda valgem-sinisem). St need ei pea ilmtingimata samad olema, mis eelmisel pirnil, vaata täiesti enda eelistuste järgi seda.

Mida see “otsad tömbid” tähendab, ei oska kahjuks öelda.

Aitäh! “Tömbid otsad” on sellel samal GU10 pirnil ka. Seal, kus teistel pirnidel on keermed. Täpselt sellist pirni ongi vaja, aga neid on erineva diameetriga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4000 K on jõhkralt külm ja kõle valgus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine vana pirniga poodi, küsi täpselt selline, jäta pakend alles ja edaspidi telli täpselt pakendil olevate kirjade järgi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käin igasuguste pistikute, keermete, pirnide jms kraamiga alati poes. Laon letile ja ütlen, et palun mulle sedasama. Isegi WC uue poti ostsime nii, et tegime fotod äravoolust ja ühendustest (mõõdulindiga), läksime poodi, näitasime pilte ja ütlesime, et andke palun kõik selle asendamiseks sobilikud asjad potist juppideni.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korra tekkis kahtlus, et tegemist on naljaga. Ei ole võimalik nii eluvõõras olla?

+2
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Korra tekkis kahtlus, et tegemist on naljaga. Ei ole võimalik nii eluvõõras olla?

Mis siin imelikku? Mulle ei ütle ka igasugused numbrid pakenditel midagi, eriti need uued näitajad säästupirnidel. Ma pole kunagi viitsind meelde jätta, mis keere sobib, lihtsam pirn kaasa võtta poodi

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ei ütle ka igasugused numbrid pakenditel midagi, eriti need uued näitajad säästupirnidel.

Ega kellelgi pole pea prügikast, aga õnneks on google ja perekool:)

See on hea soovitus, et võta pirn poodi kaasa ja palu samasugust või sellele sobivat asendust. Ühtlasi võib poes küsida, mida need erinevad kirjad lambipirnil tähendavad.

Kui juba elektri-teemad päevakorda tekkisid, siis võiks teemaalgataja ja teised taolised lisaks selgeks teha (kui veel pole), kus on nende eluasemel kaitsmed ja mida ning kust vajadusel sisse-välja lülitada. Lambipirni vahetuseks pole vaja kaitsmeid välja lülitada, aga lamp (valgusti) ise peaks olema siiski väljalülitatud olekus, kuigi reaalselt on lambipesast üsna keeruline lööki saada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui juba elektri-teemad päevakorda tekkisid, siis võiks teemaalgataja ja teised taolised lisaks selgeks teha (kui veel pole), kus on nende eluasemel kaitsmed ja mida ning kust vajadusel sisse-välja lülitada. Lambipirni vahetuseks pole vaja kaitsmeid välja lülitada, aga lamp (valgusti) ise peaks olema siiski väljalülitatud olekus, kuigi reaalselt on lambipesast üsna keeruline lööki saada.

Nüüd leiutasid küll jalgratta.

0
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mis siin imelikku? Mulle ei ütle ka igasugused numbrid pakenditel midagi, eriti need uued näitajad säästupirnidel. Ma pole kunagi viitsind meelde jätta, mis keere sobib, lihtsam pirn kaasa võtta poodi

Säästupirne kasutati umbes 10 aastat tagasi. Tänapäeval ei kasuta neid keegi.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korra tekkis kahtlus, et tegemist on naljaga. Ei ole võimalik nii eluvõõras olla?

Kust noorel inimesel need praktilised elutarkused tulevad? Tänapäeva neti-toiduretseptidki on sellised, mis eeldavad, et sa algtõdesid tead. No aga ei tea!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lambipirni vahetuseks pole vaja kaitsmeid välja lülitada, aga lamp (valgusti) ise peaks olema siiski väljalülitatud olekus, kuigi reaalselt on lambipesast üsna keeruline lööki saada.

Seejuures, ka väljalülitatud lambi pesast võib elektrilöögi saada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siin imelikku? Mulle ei ütle ka igasugused numbrid pakenditel midagi, eriti need uued näitajad säästupirnidel. Ma pole kunagi viitsind meelde jätta, mis keere sobib, lihtsam pirn kaasa võtta poodi

Säästupirne kasutati umbes 10 aastat tagasi. Tänapäeval ei kasuta neid keegi.

Mina ainult säästukaid kasutangi, silmad ei talu LEDi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lambipirni vahetuseks pole vaja kaitsmeid välja lülitada, aga lamp (valgusti) ise peaks olema siiski väljalülitatud olekus, kuigi reaalselt on lambipesast üsna keeruline lööki saada.

Seejuures, ka väljalülitatud lambi pesast võib elektrilöögi saada.

Siis kui lüliti on valesti ühendatud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ainult säästukaid kasutangi, silmad ei talu LEDi.

Mis see LED siis teisiti on? Valgus on valgus. Õige valgusvärvus ja võimsus tuleb võtta.

Säästupirn on stressitekitav. Jube, nagu koopas ela.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ainult säästukaid kasutangi, silmad ei talu LEDi.

Mis see LED siis teisiti on? Valgus on valgus. Õige valgusvärvus ja võimsus tuleb võtta.

Säästupirn on stressitekitav. Jube, nagu koopas ela.

Vanemad (või odavamad?) LED pirnid “virvendavad”, st valgusvoog pole ühtlane, vaid koosneb üksikutest valgusimpulssidest. Tavaliselt seda ei märka, aga ju siis mõnda tundlikumat võib häirida.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ainult säästukaid kasutangi, silmad ei talu LEDi.

Mis see LED siis teisiti on? Valgus on valgus. Õige valgusvärvus ja võimsus tuleb võtta.

Säästupirn on stressitekitav. Jube, nagu koopas ela.

Vanemad (või odavamad?) LED pirnid “virvendavad”, st valgusvoog pole ühtlane, vaid koosneb üksikutest valgusimpulssidest. Tavaliselt seda ei märka, aga ju siis mõnda tundlikumat võib häirida.

Paar aastat tagasi katsetasin, ostsin LEDe igasuguse valgusvärvuse ja tugevusega, ka spetspoest selliste parameetritega, mida nt ehituspoodides ei müüdagi. No ei aidanud. Hea, kui harjusin ära köögi töötasapinna väikeste LEDidega. Ehituspoodide valgustiosakonnas ka ei saa liikuda, süda läheb pahaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paar aastat tagasi katsetasin, ostsin LEDe igasuguse valgusvärvuse ja tugevusega, ka spetspoest selliste parameetritega, mida nt ehituspoodides ei müüdagi.

Huvitav. Tänapäevaste pirnide puhul ei märka enam mingit vahet. Seda vilkumist on muidu lihtne kontrollida – vehi valguse käes sõrmega kiirelt küljelt küljele. Tavavalguses paistab sõrme liikumine ühtlasena, vilkuva valguse puhul näed üksikuid sõrme kujutisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Säästupirn on stressitekitav. Jube, nagu koopas ela.

Säästupirne on ju ka erineva tugevusega, ei pea seda kõige nõrgemat ostma ju. Mul on erineva otstarbega lambid kodus ja elutoa üks laelampidest on just säästupirnidega, selle all teen kõik peened õmblustööd jms. Samas silmale on säästupirni valgusvoog paremini talutav kui LED.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ainult säästukaid kasutangi, silmad ei talu LEDi.

Mis see LED siis teisiti on? Valgus on valgus. Õige valgusvärvus ja võimsus tuleb võtta.

Säästupirn on stressitekitav. Jube, nagu koopas ela.

LED müjub silmadele kahjulikult: vt nt KSA silmakeskus 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Kodunurk Kuidas osta lambipirni?