Esileht Kodunurk Kuidas ostetakse pangalaenuga oma kodu?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kuidas ostetakse pangalaenuga oma kodu?

Postitas:

Olen pikalt kogunud pangalaenu sissemaksuks raha ja nüüd on aeg sealmaal, kus 10 000 on olemas. Kas sellest üldse piisab?

Kuidas kogu protsess üldse käib? Kas kõigepealt tuleb pangast laenu küsida ja siis laenusumma väärtuses kinnisvara välja valida või kõigepealt tuleks valida kinnisvara välja ja siis alles panka laenu küsima minna juba konkreetse kinnisvara peale?

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 22:09; 09.01 22:19;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Valid kinnisvara, tellid sellele hindamise, mille esitad laenuhaldurile ja siis nad vaatavad kas annavad sulle laenu vói ei.

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb pangast, omaosalus peab olema 25-30% kinnisvara väärtusest. Uuri asja.

Võimalik ka Kredexi käendus kui oled kuni 35 a. kõrg v kutseharidusega või on sul alla 16 a laps. Sel juhul vajalik vaid 10 % omaosalust.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 22:12; 09.01 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

libateema

+3
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen pikalt kogunud pangalaenu sissemaksuks raha ja nüüd on aeg sealmaal, kus 10 000 on olemas. Kas sellest üldse piisab?

Kuidas kogu protsess üldse käib? Kas kõigepealt tuleb pangast laenu küsida ja siis laenusumma väärtuses kinnisvara välja valida või kõigepealt tuleks valida kinnisvara välja ja siis alles panka laenu küsima minna juba konkreetse kinnisvara peale?

miks praeguses elukohas elada ei kõlba? Tasub vääga pikalt kaaluda,enne kui ennast igavesse võlaorjusse paisata.

0
-39
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valid kinnisvara, tellid sellele hindamise, mille esitad laenuhaldurile ja siis nad vaatavad kas annavad sulle laenu vói ei.

Jumala eest ära telli kõigepealt hindamist, nagu minu tsiteeritu soovitab.

Kõigepealt vali vara, seejärel esita taotlus. Ja siis haldur ütleb sulle, kas saad. Kui nii palju ei saa, kui oled esialgu küsinud, siis ütleb haldur ka maksimaalse summa, mille võid saada.

Kas 10 000 piisab, on raske öelda. Sõltub ju, kas ostad korteri Tallinnasse või Pukka. Kui kallis on korter, mida ostad jne.

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 22:15; 10.01 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt lepi pangas kokku nõustamise aeg. Seal vaadatakse läbi sinu võimalused, kas ja kui palju laenu saad. Siis asu järgmiste sammude juurde.

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 22:18; 11.01 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen pikalt kogunud pangalaenu sissemaksuks raha ja nüüd on aeg sealmaal, kus 10 000 on olemas. Kas sellest üldse piisab?

Kuidas kogu protsess üldse käib? Kas kõigepealt tuleb pangast laenu küsida ja siis laenusumma väärtuses kinnisvara välja valida või kõigepealt tuleks valida kinnisvara välja ja siis alles panka laenu küsima minna juba konkreetse kinnisvara peale?

miks praeguses elukohas elada ei kõlba? Tasub vääga pikalt kaaluda,enne kui ennast igavesse võlaorjusse paisata.

Ega elu lõpuni üürikorteris elada ja maksta iga kuu sama summat kellegile teisele pole ka parem variant. Pärast seda võlaorjust on vähemalt elukoht isiklik ja keegi ei saa suvalisel hetkel sind sealt välja tõsta.

+25
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 22:09; 09.01 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

iga kuu sama summat kellegile

KelleleGI. Kellelegi, – gi, – ki liide.

+9
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 22:12; 09.01 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA-l soovitaks võimalikult ruttu pangaga esialgsed jutud ära rääkida, et max laenusumma teada saada; ning samal ajal kuulutusi läbi vaadata, et hindadest ja pakkumistest mingi ettekujutus saada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli nii

Kõigepealt uurisime pangast umbkaudse laenuvõimekuse.

Siis valisime kinnisvara(kuid meil jäi see kõvasti alla laenuvõimekuse kuna siinkandis nii odavad korterid)

Seejärel saatsime sinna hindaja

Peale seda rääkisime uuesti pangaga

Meil küll hindamisakt tuli madalam kui müügihind ning müüja polnud nõus hinnas alla tulema ning see konkreetne korter jäi ostmata. Pank oleks muidgi andnud kui hindamisakt oleks sobinud.(Ise ei tahtnud ka nii palju juurde maksta kuna selle kinnisvara hind ei tõuse niipea sellele tasemele)

Nüüd otsime edasi kuna laenuvõimekust teame. Eks valime uue kinnisvara välja, saadame hindaja ja vaatame kas saame kokkuleppele..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swedi kalkulaator annab ilusti maksimaalse võimekuse kätte. Variant on, et saadad oma panka taotluse, et näete sissemaks on selline  ja netopalk selline ja öelge max laenusumma. Kui vastad nõuetele, saad kredexit lisaks kasutada. Kui vanus noor, saad laenu pikaks ajaks. Kui oled 40+, saad laenu 15-20 aastaks jne.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Soovisin nõustamist, aga vastus oli suht lühike ja konkreetne, et vali välja ja siis ütleme, et kas sobib. Hindamisakt andis küll veidi odavama hinna kui ostja tahtis, aga ikkagi anti laenu. Nii et ega ma teada ei saanudki, kus mu piir oleks võinud olla.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 18:30; 10.01 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt lepi pangas kokku nõustamise aeg.

Sa käid ikka kontorites kohal?

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 20:20; 11.01 02:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt lepi pangas kokku nõustamise aeg.

Sa käid ikka kontorites kohal?

Selleks ei pea kontorisse kohale minema, pangad pakuvad ka üle neti nõustamist.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt lepi pangas kokku nõustamise aeg.

Sa käid ikka kontorites kohal?

Tead, see, et osa inimesi kasutab mehitatud poekassasid, pakettreise, pangakontoreid, maksavad sularahaga, sõidavad ühistranspordiga, ei oma nutitelefoni, kasutavad ID-kaardi lugejat (mitte mobiili ID-d) jne, ei tee neid kuidagi kehvemaks sinust, kes sa hambad ristis püüad hullult kaasaegne olla, aga vingud ikka nagu nõukaaegne mutt, kelle nina alt viimane seasaba turul ära osteti.

NB! Mina näiteks ei saanud peale nimevahetust kuidagi läbi netisilla uut pangakaarti teha. Lihtsalt mõningate toimingute jaoks on vaja füüsiliselt kohale minna. Mulle pole see probleem, mina ei põe agorafoobiat ega ole sotsiopaat.

+11
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, see, et osa inimesi kasutab mehitatud poekassasid, pakettreise, pangakontoreid, maksavad sularahaga, sõidavad ühistranspordiga, ei oma nutitelefoni, kasutavad ID-kaardi lugejat (mitte mobiili ID-d) jne, ei tee neid kuidagi kehvemaks sinust, kes sa hambad ristis püüad hullult kaasaegne olla, aga vingud ikka nagu nõukaaegne mutt, kelle nina alt viimane seasaba turul ära osteti. NB! Mina näiteks ei saanud peale nimevahetust kuidagi läbi netisilla uut pangakaarti teha. Lihtsalt mõningate toimingute jaoks on vaja füüsiliselt kohale minna. Mulle pole see probleem, mina ei põe agorafoobiat ega ole sotsiopaat.

Swedis näiteks ei ole mitte mingil moel võimalik pangakontoris koha peal kodulaenu nõustamist saada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 22:15; 10.01 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma alustaks kodulehel olevate kalkulaatoritega. Jälgiks igakuiselt oma kulutusi : palju toidule, kommunaalidele, kindlustustele läheb. Sealt juba saaks teada, milline oleks maksimaalne igakuine laenumakse, mis oleks jõukohane. Teeks eeltöö kodus ära ja siis alles läheks panka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustaks ka laenunõustamisest oma kodupangas. Sel vaadatakse üle su sissetulekud ja igakuised väljaminekud ning selle põhjal saad teada oma võimaliku laenusumma. Ja kui tead, mis suurusjärgus sulle laenu antakse, saad hakata kinnisvara valima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Need kalkulaatorid ja beibutuseks saadetud personaalsed pakkumised on enamasti tunduvalt lahkemad kui nad tegelikult on.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 18:30; 10.01 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli nii: kõigepealt läksin panka, et nii ja naa, tahaks saada kodulaenu ja korteri osta, näiteks sellise (näiasin, millise) selle peale vaadati mu pangaväljavõtet ja korterit ja öeldi, et sa kas otsid endale parema töökoha või odavama korteri ja siis tuled tagasi.

Möödus aasta. Otsisingi parema töökoha. Seda korterit muidugi enam ei saanud, aga siis oli juba teada, missuguses summas mulle pank laenu annaks ja siis selle summa piires ma otsisin endale sobivaid. Ühe korteri praakis pank välja, sest seal puudus minngi ehitusluba, aga teise sain siis ära osta. Ise mingeid hindamisakte ma tellima ei pidanud. Kui oli teada, et ok, sellise korteri peale on pank nõus laenu andma, siis juba oli lepingu sõlmimine ja võtmed pihku.

Mingeid hulle pabereid ma ise ei pidanudki ajama. lepingutasu ka ei olnud, sest parasjagu oli mingi kampaania, et seda ei ole.

Niiet alusta sellest, et valid välja panga, mille kaudu sa sooviksid kodulaenu võtta ja saad teada selle, missuguses summas kortereid sa saaksid valida. Mina ostsin nii, et osa summast oli kodulaen ja osa remondilaen, mis anti korraga. Kodulaenu osa läks otse müüjale, remondilaenu osa sain mina enda arvele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kalkulaatorid ja beibutuseks saadetud personaalsed pakkumised

??? Okei, see ületab juba kuus kuuske ja peebibüree:(((

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul tagatist siis pole või? Saad kohe jaole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsime maja, mis meeldis ja tegime laenutaotlused pankadesse. Jah ütelnud pankadest valisime SEB, läksime konsultatsioonile  ja siis alles hindamised. 10% saime oma rahadest ja vanemate-vanavanematega kokku, 10% tuli Kredexilt ning nii me panga orjusesse saimegi.

10 000 võiks 10% jaoks piisata, 20% vaevalt. Muidugi oleneb, kuhu sa kodu ostma hakkad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeks eeltöö kodus ära ja siis alles läheks panka.

Ikka läheks ja läheks, kas nõustaja peab teie välimuse põhjal hinnangu andma või milleks sinna ronite? Kohe mõne minutiga kontrollib ära teie kasiinodest ostud ja muud elukombed või? Jooksete niimoodi kõik pangad läbi või?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 20:20; 11.01 02:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

 

Sa käid ikka kontorites kohal?

Kas sinusugune on päriselt olemas?

😀 😀 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 22:18; 11.01 18:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Kodunurk Kuidas ostetakse pangalaenuga oma kodu?