Esileht Kodunurk Kuidas õues käsi pesta, kui pole veevõtusüsteemi? Õuekraanikauss vms

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kuidas õues käsi pesta, kui pole veevõtusüsteemi? Õuekraanikauss vms

Postitas:

Vabandan, ma ei oska seda kuidagi paremini küsida. Oleks vaja õue/aeda sellist “kraanikaussi”, et saaks pärast aiatöid mullaseid käsi pesta, ilma et peaks tuppa minema. Vanasti mul vanaemal oli selline alumiiniumist anum, millel oli väike tila all, mida sai üles lõgistada ja siis tuli sealt vett. Midagi taolist.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti mul vanaemal oli selline alumiiniumist anum, millel oli väike tila all, mida sai üles lõgistada ja siis tuli sealt vett. Midagi taolist.

Neid müüakse praegu ka.
https://www.bauhof.ee/et/aiakaubad/aianoud/katepesunoud

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 12:06; 15.04 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid tilaga variante on praegugi müügil. Ise otsin eelmisel aastal kuivkäima kasutamiseks kraaniga nõu Hortesest, aga neid ka Bauhofis, Bauhausis ja mujal. Otsi internetist “kätepesunõu”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on suvilas õues paku otsas midagi sellist: https://fixus24.ee/toode/UExBU1QtNjUxMA/veekanister-kraaniga-20l/

Mugavam ja mahukam kui see tilaga kätepesunõu.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olemas ka kraaniga veekanistrid. Müüakse ehituspoodides jm.

Meil maal midagi sellist: https://www.k-rauta.ee/p/kanister-kraaniga-15l/eapn?cat=b25&index=36

 

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 13:34; 15.04 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prismas olid ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid müüakse praegu ka.

https://www.bauhof.ee/et/aiakaubad/aianoud/katepesunoud

Seda kõige odavamat ära küll osta, meil oli kunagi ja vett üldse ei pidanud st oleks tulnud täita vahetult enne kätepesu.

Kraaniga tünnid tunduvad asjalikud.

Ise kasutame maakodus soojal ajal varianti: ämbriga vesi kaevust, pesukauss pingil, seep ja käterätt kõrval. Saab korralikult käed ära pesta, musta vee valame ära ja uus puhas vesi ämbrist kaussi järgmist kasutajat ootama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid müüakse praegu ka.

https://www.bauhof.ee/et/aiakaubad/aianoud/katepesunoud

Seda kõige odavamat ära küll osta, meil oli kunagi ja vett üldse ei pidanud st oleks tulnud täita vahetult enne kätepesu.

Kraaniga tünnid tunduvad asjalikud.

Ise kasutame maakodus soojal ajal varianti: ämbriga vesi kaevust, pesukauss pingil, seep ja käterätt kõrval. Saab korralikult käed ära pesta, musta vee valame ära ja uus puhas vesi ämbrist kaussi järgmist kasutajat ootama.

Oli ka see odavam kunagi aga vett pidas ilusti. Vahest tuli tila korralikult alla tõmmata, muidu kippus tilkuma aga sellist asja ei mäleta, et päris tühjaks oleks jooksnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid müüakse praegu ka.

https://www.bauhof.ee/et/aiakaubad/aianoud/katepesunoud

Seda kõige odavamat ära küll osta, meil oli kunagi ja vett üldse ei pidanud st oleks tulnud täita vahetult enne kätepesu.

Kraaniga tünnid tunduvad asjalikud.

Ise kasutame maakodus soojal ajal varianti: ämbriga vesi kaevust, pesukauss pingil, seep ja käterätt kõrval. Saab korralikult käed ära pesta, musta vee valame ära ja uus puhas vesi ämbrist kaussi järgmist kasutajat ootama.

Oli ka see odavam kunagi aga vett pidas ilusti. Vahest tuli tila korralikult alla tõmmata, muidu kippus tilkuma aga sellist asja ei mäleta, et päris tühjaks oleks jooksnud.

See kollane/roheline 4 eurot millegagi tõesti tilgub, kõigil, keda tean. Vanasti oli sarnane metallist, see oli ok.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib see vanaaegse kätepesunõu idee selle poolest rohkem, et kraaniga tünni puhul – kas ikka kõik taipavad seda kraani ka puhtaks pesta, või keeravadki mustade kätega kraani lahti, pesevad käed ilusti puhtaks ja siis määrivad need kraani küljes uuesti ära?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib see vanaaegse kätepesunõu idee selle poolest rohkem, et kraaniga tünni puhul – kas ikka kõik taipavad seda kraani ka puhtaks pesta, või keeravadki mustade kätega kraani lahti, pesevad käed ilusti puhtaks ja siis määrivad need kraani küljes uuesti ära?

Need “kõik” on ju enda pereliikmed, see ei ole ju ühiskasutatav külakanister kätepesuks 😀 Nii et eks ise tead, kas su peres on kõik võimelised selle puhtust hoidma või mitte.

Meil sellega probleeme pole, et see kanister määrdunud oleks. Kui kraani lahti keerates on käed mullased, siis on ju elementaarne, et pesed käed ja solgutad väheke vett ka kanistri ja kraani peale, et see ka pärast puhas oleks. Kanistrit ennast saab ka vahepeal seest pesta, nii nagu vajadust on, kork maha ja seest puhtaks. Ei ole eriline kunst, igaüks saab hakkama.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 13:34; 15.04 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

et saaks pärast aiatöid mullaseid käsi pesta

1. Harjuta end nö. kindaninimeseks. Aiatöö kindaid on miljon varianti müügil, paksud, õhukesed, lillelised, koledad, ilusad, kummist, nahast, odavad, kallid – see on suht võimatu, et mitte ükski ei sobi.
Ja see on harjutamise asi.
Ja muld ei ole sama, mis on savi, mida skulptor “sõrmeotstega tunnetama peab”

2. Paigalda kuhugi nurga taha seinale riiul või maha ilus pukk ja osta see kraaniga kanister ükskord ära.
Suvel saab isegi täiesti sooja veega (ca 20C) käsi kloputada.
See 1000a kasutusel olnud tilaga süsteem on aegunud ja mingil hetkel hakkkab ikkagi läbi tilkuma. Ning seda ongi 1000a nii kasutatud, et enne pesemist kallati ämbrist täis.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahaksin hirmsasti seda tilaga varianti. 4 euro eest võib ju proovida ka. Meil on kraaniga kanister ja see kraan käib nii raskelt, et piin on kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on räästa all vihmaveetünn, pesen oma sopased käed seal tünnis ära ja vajadusel nühin kindad ka sealsamas puhtaks. Nagunii läheb see vesi kuskile kastmiseks, seega pole väga vahet, kas seal on natuke muda ka põhjas või mitte.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on see plastikust tilaga. Suviti on ämber veega kõrval. Kipub jah tühjaks tilkuma aga hommikuti või peale kätepesu täidan. Vihmavesi on pesuveeks.

Neid plastikust on ka kobedamaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahaksin hirmsasti seda tilaga varianti. 4 euro eest võib ju proovida ka. Meil on kraaniga kanister ja see kraan käib nii raskelt, et piin on kasutada.

Vanasti olid need tilaga potsikud mingist raskest metallist, see tila ise oli ka nii raske, et vajus tugevalt paika ja ei tilkunud. Lapsepõlves väga meeldisid. Ilmselt plastikust tila on liiga kerge, ei sulgu hästi.
Olen paar korda laatadel neid vanaaegseid müügil näinud ja on täitsa kahju, et ei ostnud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 12:06; 15.04 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti pesen vihmaveetünnis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veetünnis. Sinna sajab vihm, aga suurema osa tassib mees sinna lähedalasuvast ojast. Paar korda suve jooksul 8-9 ämbritäit. Sügiseks lükkame pikali, valame tühjaks ja talveks tagurpidi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 12:33; 16.04 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil ripub vihmaveetünni küljes kopsik. sealt siis saab vett kätele valada ja suurema mulla ära pesta. päris seebiga pesen pärast toas, pole nagu vajadust õues oma käsi päris puhtaks saada.

ma oleks väga kuri, kui keegi minu vihmaveetünni oma mustad käed sisse paneks. ma võtan sealt lisaks kastmisele ka peapesuvett näiteks. ja isegi kui ainult kastmiseks kasutaks, siis oleks varsti tünnil mudakiht põhjas ja selle puhastamine on väga tüütu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma oleks väga kuri, kui keegi minu vihmaveetünni oma mustad käed sisse paneks. ma võtan sealt lisaks kastmisele ka peapesuvett näiteks

Ma pesen isegi järveveega pead – loomulikult mitte järves vaid tassime eemale – ja vaat kus järve põhjas on veel muda…. Ja juuksed mul jäävad väga head nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 12:33; 16.04 13:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Kodunurk Kuidas õues käsi pesta, kui pole veevõtusüsteemi? Õuekraanikauss vms