Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kuidas OV-d arvutada?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kuidas OV-d arvutada?

Postitas:
Kägu

Eelmised päevad 17 november, uued mis praegu kestavad algasid 17 dets millal nüüd on OV?

Please wait...
Postitas:
Kägu

2-3 jaanuar võiks ov olla. 30 päevane tsükkel ainult viimast tsüklit arvestades ja 14 päeva loed tagasi sellest päevast millal uued päevad peaksid hakkama. Kuna sa täpselt ei tea millal nad hakkama peaksid, siis võib ka ov kõikuda selle võrra (kui just väga täpselt ei käi). Sellepärast kasutataksegi ovulatsiooniteste.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult ilmselt juba vastasingi teile eelmises samateemalises postituses (kuupäevade järgi arvan – sorry, kui lihtsalt kokkusattumus), pealkiri lihtsalt teine. Igaljuhul teen siis oma vastusest uuesti copy-paste koos ühe pisikese parandusega:

Seda on raske niimoodi arvutada, sest OV aeg võib kõikuda päris palju, eriti pikema tsükliga, eriti kui tsükkel pole rgulaarne. OV peaks olema 14 päeva, kuid võib varieeruda 12 kuni 16 päeva enne uue tsükli ehk päevade algust. Kui see aeg jääb lühemaks kui 12 päeva, siis tasub konsulteerida arstiga.

Seega, kui tsükkel on 31 päeva, siis lihtne matemaatika ütleb, et OV peaks jääma vahemikku CD 13-19 ehk sel ajal tasuks vähemalt üle päeva vahekorras olla (võib ka iga päev), et oleks kindlastik võimalus rasestuda. Kuid kui OV teste mitte teha või basaali mitte mõõta, ei saa selles 100% kindel olla ning võib juhtuda, et OV toimub hoopiski oluliselt varem. Seetõttu oleks soovituslik ka enne seda perioodi ja igaks juhuks ka peale seda perioodi samuti umbes ülepäeva vahekorras olla.

Mina katsetan esmakordselt basaalimõõtmist see kuu ning soovitan ka Sul seda teha, siis näed temp kõikumisest, kui OV on toimunud (guugelda ja vaata üht hiljuti lisatud teemat siin foorumis, kus selle kohta vastatud ja infot jagatud). Sellega küll OV aega ette ennustada ei saa, vaid lihtsalt teabki tagant järgi, et toimus, kuid see üks kord alla 10€ maksva kraadiklaasi ostmine on kordades odavam, kui igakuu kümnete kaupa OV-teste osta 🙂 Kui Sul on regulaarselt mingil hetkel voolus tugevam, siis saad need mõõtmised voolusega ajastada ning saad ka täpsema OV aja määrata, kui oskad vaadata seoseid mitme kuu põhjal… Loodan, et Sa siiski ei pea mitmeid kuid katsetama, vaid saad oma triibulised kätte juba selle tsükliga 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei juhtu ka siis miskit ja täitsa normaalsuse piiridesse jääb, kui tsükkel on 21-23 päeva nagu minul. See on normaalne. Minu ov pm peale päevi kohe. See kuu oli ov 7ndal päeval peale pp-sid. Jaa ov toimus , testidega kinnitatud. Ja minu arst ütleb, et see on normaalne.Ja kui sellekohast infot googeldada/otsida siis normaalselt tsükli pikkuseks loetakse 21-35 päeva, keskmine on 28 .

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kuidas OV-d arvutada?